blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Backmanovi se opět povedlo uchopit vážné téma a zhostit se ho na jedničku tak, jak je pro něho typické. Opět nastavuje zrcadlo společnosti a vy budete milovat každé slovo :)

12.05.2020 5 z 5

Skvělý humor, který mi sedl, absurdní zápletky a svižné tempo. Nemám ve své knihovničce příliš humorných knih, ale tahle stojí vážně za to a rozhodně vám ji doporučuji. Je sice dost možné, že styl humoru nesedne každému - pokud vás ale bavil Stoletý stařík, věřím, že vás pobaví i Analfabetka :)

12.05.2020 4 z 5

Přátelé jsou nejlepší seriál všech dob, to je bez debat! Ten je ale v knize zmiňován pouze okrajově (toť informace pro ty z vás, co by si knížku chtěli koupit právě kvůli němu), více se tu Matthew Perry věnuje tomu ohromnému průšvihu - své závislosti.

Dost mě zaskočilo jak moc je Matthew Perry "rozbitý" a s jakými myšlenkami se celý život potýká.. Člověk má někdy o hercích fakt zkreslené představy, já ho měla zafixovaného jako toho vtipného pohodáře Chandlera Binga a ani mě nenapadlo, že by to mohlo být jinak...

Skvělý text, který mě dost zasáhl, byl to takový exkurz do mysli závislého člověka, zároveň je to ale vykompenzované vtipnými momenty ze života velmi zajímavého člověka.

Určitě se objeví v seznamu nejlepších knih roku :) Jen škoda toho překladu - takových překlepů..:/ s tím si někdo nedal moc práce..

09.05.2023 5 z 5

Už zase vyšlo slunce Už zase vyšlo slunce J. H. Krchovský (p)

Takhle, já poezii prd rozumím, povětšinou se ve všech těch klasických známých i neznámých verších ztrácím a ani za mák netuším "Co tím chtěl básník vlastně říct". U Krchovského je to jiný. Tam to cvaklo hned. A já jeho texty miluju. To propojení melancholie s kapkou nadsázky a ironie. Ach :) Tragikomedie. Co ve mně rezonuje.

Už zase vyšlo slunce je o něco méně "kousavé" a mnohem více melancholické, řekla bych. Maličko se z toho vytratil ten náboj, ten humor a drive. Ale pořád je to něco, co chci číst znovu a znovu. Jen za mě je jeho sbírka Dvojité dno nepřekonatelná a #numberone asi nafurt :)

08.03.2023 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Kdo znáte netflixový seriál, tak z knihy určitě nebudete zklamaní, protože se od seriálu prakticky skoro v ničem neliší. Najdete v ní scény ze sirotčince, partie Beth s údržbářem, Bethininu zálibu v malých zelených pilulkách, její život v nové rodině, mnoho turnajů, výher, ale také proher. Postava Beth je natolik nevšední, tudíž věřím, že vám stejně jako mně zůstane v srdci už napořád :)

Pokud hledáte velmi čtivou knihu s originálním námětem, v tomto případě jsou jím ŠACHY, tak určitě neváhejte a Dámský gambit si přečtěte. A pusťte si i seriál, ten se mi snad líbil ještě o chlup více než kniha.

09.12.2021 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Jo, jo, jo! Tohle bylo výborný!
Celý příběh se strašně dobře čte, je to taková směsice depky, černého humoru, ironie a je úplně boží, že se autorce podařilo tolik lidských příběhů a postav vměstnat do tak útlé knihy. Někteří se v knize sice příliš nezdrží, ale všichni se vám nějakým způsobem vryjí do paměti.

13.04.2021 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Já jsem naprosto nadšená! Tohle je prozatím ta nejlepší detektivka, jakou jsem za letošní rok přečetla! Kde jen začít? Nejen že je knížka neuvěřitelně čtivá, hned od první stránky je příběh zajímavý a tak skvěle napsaný, že vás vtáhne do děje. Kniha má neuvěřitelný spád, atmosféru, je plná zla, manipulace a vy ho, i když má přes 500 stránek, přečtete na jeden zátah, protože nebudete moct jinak :)
Navíc Joe O’Loughlin je skvělá hlavní postava a sympaťák se zajímavou profesí - je to znalec klinické psychologie a zaměřuje se na profilování pachatelů.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Jestli jsem za poslední dobu četla nějakou young adult knížku, která mě zasáhla, tak je to právě tato! Má prostě všechno - přesah, silné téma a úžasné hlavní hrdiny. Přečetla jsem ji jedním dechem! :)
Ale nenechte se klamat tou krásnou růžovou obálkou - nejedná se o žádnou sluníčkovou romanci, kde je všechno přeslazený a dokonalý. Příběh vás mnohokrát dojme a vzbudí ve vás spoustu silných emocí! Mě knížka v některých místech (hlavně na konci) úplně rozsekala a měla jsem co dělat, abych se nerozbrečela!

Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Jeden z nás: Príbeh o Nórsku Åsne Seierstad

Připravte se, že tato kniha ve vás vyvolá neuvěřitelně moc emocí. Silných a převážně negativních. Celá kauza je naprosto šokující, odporná a pokud se o ní chcete dozvědět podrobné informace, tak vám Jeden z nás: Příběh o Norsku moc doporučuju! Nenechte se odradit počtem stran a přečtěte si ji!
Tohle je rozhodně prozatím ta nejlepší kniha, jakou jsem letos přečetla!

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Primárně je důležité si říct - ano, tohle je ideální kniha pro všechny milovníky zvířat, především pejsků, ovšem je důležité počítat s tím, že se nejedná o příběh, ve kterém pejsci běhají šťastně po louce a večer se navrací do svých teplých pelíšků. Volání divočiny je příběh plný dobrodružství, přátelství, odvahy a touhy, ale také krutosti.

20.05.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Chris Carter se díl od dílu překonává a nasazuje laťku výš a výš a já se stávám čím dál více jeho obdivovatelkou :) Tenhle díl byl vážně síla a některé scény pro někoho mohou být možná už moc. Tuto sérii tedy doporučuji všem milovníkům krimi příběhů, kterým nevadí trochu víc té surovosti a násilí. Věřím, že když Chrise Cartera jednou zkusíte, nebudete chtít s četbou jeho knih přestat :))

20.05.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Místy mě neskutečným způsobem iritovala hlavní postava, ačkoli mi jí bylo líto, její chování jsem prostě nechápala. No a její manžel? Psychopat s nadpřirozenými schopnostmi? Nebo prostě jen hodně penězi. To skoro vyjde na stejno.. Čtivá záležitost, která ve mně vyvolala docela hnusné pocity, že jsem hned po ní rozečetla knihu Děti z Bullerbynu, abych si zlepšila náladu :D

13.05.2020 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nebudu lhát, první polovina knihy byla jedna velká nuda. Podle ohlasů a vlastně už samotné anotace jsem neustále čekala na moment, kdy už se začne něco dít a nastane ta hrůzostrašná jízda po tajemných krajinách Slovenska.. Já fakt myslela, že knihu možná ani nedočtu - nicméně to nemám ve zvyku a tudíž jsem jí dala ještě jednu šanci. A udělala jsem dobře!!
Protože to, co nastalo ve druhé polovině knihy? Totální NÁŘEZ, NAPĚTÍ, TÍŽIVÁ ATMOSFÉRA, která byla, podobně jako v autorově knize Tma, až k nevydržení. Místy jsem si musela dávat pauzy, abych si oddychla a všechny ty události nějak vstřebala, na druhou stranu jsem potřebovala co nejrychleji postupovat v ději, abych se dozvěděla, jak to bude dál. Příběh mě naprosto vtáhl a pohltil - společně s hlavními hrdiny jsem zažívala pocity beznaděje, místy až apatie k jejich zdánlivě bezvýchodné situaci.. To, co tam parta odvážlivců (a vlastně dá se říci i trochu pošetilců) zažívala, nechce prožít nikdo z nás, to mi věřte!

13.05.2020 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Opět se potvrzuje, že Karel Čapek psal nadčasová díla, která mají co nabídnout i dnešním čtenářům. R.U.R. je jedna z knih k maturitní četbě, kterou rozhodně doporučuji.

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Jedna z mých nejmilejších knížek, po jejímž dočtení jsem zatoužila mít vlastního tučňáka :)

12.05.2020 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Bezvadný příběh, ve kterém absolutně nevíte, co se stalo a co se stane. Příběh je napsaný takovým způsobem, že vás dokonale vtáhne a to prakticky od první stránky. Autorce se dokonale podařilo skrze řádky dýchnout na čtenáře tu správně děsivou atmosféru a zvládla ji udržet až do úplného konce. Navíc to, alespoň pro mě, byl naprosto nepředvídatelný příběh. Za mě rozhodně doporučuji – knihu jsem dočítala v 1 ráno, nedokázala jsem jít spát, aniž bych nezjistila, jak to celé dopadne. Ovšem po dočtení jsem byla docela vystresovaná a bála se jít i do kuchyně pro vodu :D

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Muž jménem Ove je smutný příběh, který vás chytne za srdce takovým nenuceným způsobem. Střídají se zde události z minulosti a současnosti – to čtenáři postupně napomůže k pochopení Ova a jeho osobnosti. A toho starého bručouna si nakonec prostě zamilujete!

Jezero Jezero Bianca Bellová

U této knihy mě nejvíce překvapil asi fakt, že ji napsala žena. Celý příběh byl tak zvláštní, tajemný a vlastně i trochu zvrácený. Kniha má dokonalou obálku – která celou atmosféru příběhu přesně vystihuje. Hlavní postavou je mladý Nami, který žije se svou bábou a dědkem, jak je nazývá i v knize. Sled událostí ho popožene, aby se vydal na cestu. A tak vyráží do světa hledat to, co nejvíc touží najít - svou matku. Příběh se odehrává kdesi, neznámo kdy. Je psán způsobem, že my, čtenáři, se při četbě nedozvídáme nic víc, než co ví a vidí náš hlavní hrdina. Autorka nemrhá slovy a čtenáři do mysli vkládá jen to podstatné, bez zbytečné omáčky okolo.

11.05.2020 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Psí poslání je neskutečně silný a krásný příběh. Při čtení si připomenete, proč je pes nejlepší přítel člověka♥. A tip pro ty z vás, kteří jste stejní "plačky" jako já - doporučuji si ke čtení připravit balík kapesníčků. Avšak nebojte se - celý příběh nebudete ronit pouze slzy, občas se i zasmějete. Knížka je úžasně čtivá a myslím, že každý z vás nebude mít problém příběh zhltnout během jednoho dne. Popravdě, ze začátku mě to zase tolik nebavilo, ALE pak se děly divy a já se zamilovala. Nemůžu jinak, než doporučit!

11.05.2020

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Stejně jako první díl, i tento doporučuji všem pejskařům a také těm, kteří hledají oddechovou knihu, která se čte snadno, má poutavý děj a pohladí po duši :)
A víte co si po přečtení obou dílů uvědomíte? Jak moc je v životě důležitá láska, jak je krásné mít svého vlastního "Baileyho" a že se nejenom my staráme o pejsky - ale také oni se starají o nás :)