bigben bigben komentáře u knih

Všichni lidé bratry jsou Všichni lidé bratry jsou Johannes Mario Simmel

Moje gymnazijní čtení, ke kterému jsem se vrátila a byla překvapena, jak dobře se knížka čte a jak mě baví. Na nervy mi lezla "osudová žena", tu bych hned hnala...

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Pro mě dost neobvyklý druh četby, ale líbil se mi. I když konec knihy byl pro mě trochu náročnější:-)

Honzlová Honzlová Zdena Salivarová

Knížku jsem četla poprvé snad před 20 lety a moc se mi líbila. Proto jsem se k ní vrátila v rámci čtenářské výzvy. Připomínka jak to tenkrát fungovalo, mě opět vzala vč. smutného konce. Všem vřele doporučuji.

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Knížku jsem přečetla za jeden večer. Obyčejné lidské příběhy, které se odehrávají v místě, které obyčejné není. Sebevražedné útoky, neustálé vojenské kontroly, nastupující Taliban, jiná pravidla chování, jiné náboženství. Těším se na druhý díl.

26.11.2017 5 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Vlastně nevím, jestli líbilo nebo ne. Moc propletených postav, krátké kapitoly - já radši delší vyprávění. Na druhou stranu knížka ve mě zanechala pocit, sice nedobrý, ale aspoň nějaký.

21.11.2017 4 z 5

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Knížka mě nijak nenadchla....

26.10.2017 1 z 5

Pravý leopardí kožich Pravý leopardí kožich Hana Oboda Kolaříková

Knihu jsem si zarezervovala v knihovně, aniž tušila co je hlavním tématem. Po zjištění se mi do čtení moc nechtělo. Nakonec jsem byla ráda, že jsem se do ní pustila a za dva večery přečetla. Příběh mě dostal a hlavně závěrečné kapitoly. Doporučuji.

07.10.2017 4 z 5

Stehlík Stehlík Donna Tartt

Knížku jsem si vybrala na doporučení do Čtenářské výzvy. První úlek vystřídalo nadšení. Kniha má totiž přes 700 stran a tím pádem je v podstatě nepřenositelná. Toto je podle mě jediné minus této knížky. Popsaný příběh točící se kolem jednoho obrazu mě dostal. Vřele doporučuji.

28.09.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

HLP - to jsou tři písmenka, která vyjadřují moje pocity po přečtení této knížky. Bylo mi těžko u srdce ze životního osudu Hany...mám ráda knihy, která mě takhle zasáhnou. Autorka mě nezklamala, četla jsem její předchozí knížky a byla jsem moc spokojená.

17.09.2017 5 z 5

Děj mě pořád tak baví a jsem strašně zvědavá, co bude dál. Přiznám se, že některé popisy bitvy jsou pro mě nudné, ale jinak nadšená

10.08.2017 4 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Děj odsýpal jak měl, i zvraty ve vyšetřování byly, takže klasická kniha od Jeffery Deavera.

01.08.2017 3 z 5

Moje první seznámení s tímto autorem a spojenost byla na místě. Už jsem rozečetla druhý díl. Líbilo se mi zcivilnění historicky známých osob např. Jan Hus, Jan Žižka, Jan Želivský atd. Zajímavé osudy rodin, vzájemně propletených, v různé míře zajímajících se o náboženství, o obchody a mezitím se tvoří dějiny.

01.08.2017 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Klasický rukopis autorky, který se čte velmi snadno. Jen ten příběh...přišel mi takový neuvěřitelný a překombinovaný...a zase mě až tak nezaujal. Mám jiné favority mezi jejími knihami.

01.08.2017 3 z 5

Básník (Román o Ivanu Blatném) Básník (Román o Ivanu Blatném) Martin Reiner

Knihu jsem si půjčila na základě ocenění LN a vůbec netušila, kdo že je Ivan Blatný. Což jsem se dozvěděla a nejen to, pro mě dobrá naučná literatura. Líbil se mi styl, jakým byla kniha napsaná a oceňuji trpělivost autora při sbírání veškerých informací o básníkovi.

01.08.2017 4 z 5

Asi nejsem ženská Asi nejsem ženská Marcela Mlynářová

Příjemné lehké dovolenkové čtení na jeden večer.

24.07.2017 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Kniha se super četla, dva večery a bylo hotovo. Svižný jazyk, děj pěkně odsýpal a zamotával a odmotával. Jediné co mi vadí, jsou závěry všech knih od této autory - je mi vždycky po nich těžko u srdce. Pokaždé....

03.07.2017 5 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Možná to zní morbidně, ale radši mám řešení vražd než teroristických útoků. Proto mě děj tolik nezaujal, hlavně, že všechno dobře dopadlo:-)

03.07.2017 3 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Čte se to výborně, ale nějak už mě to nebere. To prvotní nadšení ze severských detektivek vyprchalo...

03.07.2017 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Opět jsem nebyla zklamaná. Doufám, že se s komisařem Servazem ještě potkám:-)

18.06.2017 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Tento druh literatury primárně nevyhledávám, ale na doporučení jsem se do knížky pustila. A začetla se....nadšená. Hrozivé prostředí metra, různě žijící stanice, protivníci, záchrany i obyčejné lidské osudy. A závěr byl pro mě velmi překvapujícím a k zamyšlení. Už se těším na další díly.

18.06.2017 5 z 5