Biba_with_Book Biba_with_Book komentáře u knih

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Takovy lepsi prumer, rekla bych. "Nenadchne, neurazi". Misty napinave, misty rozvlacne.

15.04.2023 3 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Ja vlastne nevim co si mam o tom poradne myslet. Na jednu stranu hrozne ctive, dobre zpracovane kapitoly..na druhou stranu mi na tom neco nesedlo a nedokazu rict co presne..mozna to, ze mi to prislo trosku pritazene za vlasy..nicmene bavilo me to, ztrata casu to rozhodne nebyla.

10.03.2023 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Masakr! Na tuhle knizku jsem se hodne tesila a musim rict, ze predcila ma ocekavani. To, jak si autorka hraje s psychologii jednotlivych postav, je neskutecne. A ten konec jsem teda necekala ani nahodou. Kdyby to slo, dam jednou tolik hvezdicek, protoze tohle me absolutne dostalo.

15.12.2022 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Tak tohle mi moc nesedlo. Prislo mi to napsane jako od nekoho, kdo se to teprve uci.
Kombinace postapo a vztahovych dramat, ale obe dejove linky absolutne nevyrazne, jakoby nedodelane a o nicem.

02.09.2022 2 z 5

Když teče krev Když teče krev Stephen King

Moc me to nezaujalo. Prijde mi, ze King uz trochu ztraci dech :( vubec jsem se nemohla zacist.
Nejvic se mi asi libila prvni povidka - Telefon pana Harrigana, zbytek mi prisel takovy tezkopadny.
V Chuckove zivote jsem moc nepochopila ty souvislosti, Kdyz tece krev mi prisla moc dlouha a bez jakehokoliv napeti a Krysa taky lehce nemastna neslana. Prijde mi, ze to King trosku odflaknul, protoze namety jako takove byly dobre, ale nedotazene do konce...

18.05.2022 2 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Opet skvele. Precteno za dva dny. Ty kratke kapitoly me hodne bavily, jedna az dve stranky, ale temer pokazde se v nich dej posunul zase o kousek dopredu a v jednotlivych postavach se da jednoduse zorientovat. Navic autor je dokazal neskutecne precizne vyprofilovat. Ac se v pribehu vyskytovaly ruzne povahy, snad nejmin ze vsech mi byla sympaticka Mandy a jeji naivita.
Celkove bylo tema velice dobre zpracovane. I kdyby neco takoveho existovalo v realnem zivote, nesla bych do toho. Ono to ze zacatku vypada strasne super - veda a technologie to vyresi za nas, ale za jakou cenu? Jeste porad jsou technologie prilis krehke a obratit se proti nam muzou lusknutim prstu. Viz i autorova predchozi knizka o samoriditelnych autech.

15.07.2021 5 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Ono by to celkem i melo potencial. Ale takhle zpracovane mi to bohuzel prislo jako slatanina. Duchove, nadprirozene bytosti...nekde by to byvalo chtelo ubrat a nekde pridat. Nebo asi uplne nejsem cilovka pro pribehy o nadprirozenu. At tak ci tak, nejslabsi knizka co jsem kdy cetla.

12.07.2021 1 z 5

Snílci Snílci Karen Thompson Walker

Napad zajimavy, ale prisel mi nedotazeny, jako by tomu neco chybelo.
Cekala jsem, ze tam bude vice rozvinuta ta oblast sneni, ale ve vysledku z toho akorat vyplynulo, ze nekomu se zdalo o minulosti a nekomu o budoucnosti. Za me slabsi knizka z tohoto zanru.

15.06.2021 2 z 5

Pandemie Pandemie Franck Thilliez

Ze zacatku jsem mela obavy, ze pribeh bude prekombinovany. Nestalo se tak, vsechno do sebe krasne zapadalo a melo svoje podstatne misto. Na kazde strance se neco delo, ani jedno hluche misto.
Bylo znat, ze autor ma znalosti a neplaca jen tak z vody.
Desive na tom je, ze biologickou hrozbou prave prochazime, darknet opravdu existuje a stejne tak existuje skupina lidi, ktera by nejradsi ovladla cely svet.

07.05.2021 4 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

(SPOILER) Koukam, ze knizka ma docela slabe hodnoceni, ale mne se libila. Ze zacatku jsem si myslela, ze to zase bude o "obycejnych" vrazdach a hledani pachatele, ale vyvoj me prekvapil (i kdyz od pulky se tezka schizofrenie dala predvidat).
V knizce jsem zaznamenala i prakticky takovou jakoby kritiku techto smyslenych pribehu o vrazdach (v realnem svete je to neco hrozneho, bolestiveho, a presto o tom radi cteme a knizky s touhle tematikou si vyhledavame a kupujeme).
Jedine, co me trosku u severskych autoru..ne uplne rozciluje, spis tak jako roztrpcuje...jsou ty krkolomne nazvy. To misto kde se stala prvni vrazda a bylo zmineno asi tak 30x jsem v duchu ani jednou neprecetla spravne :)

27.01.2021 5 z 5

Knihovna nájemných vrahů Knihovna nájemných vrahů Kim Onsu (p)

Tohle je presne knizka u ktere nedokazu rict jestli se mi libila nebo ne. Rozhodne me ale svym stylem zaujala; je to zase neco uplne jineho oproti klasickym thrillerum.
Resengova postava pomerne sympaticka a snadno uveritelna, Stareho myvala mi ale bylo fakt lito.

08.05.2024 3 z 5

Sekta Sekta Mariette Lindstein

Napinave od zacatku do konce. Zatim nejlepsi knizka co jsem na tohle tema cetla.
Je z toho znat, ze autorka vedela o cem pise, protoze je to skvele propracovane a zaroven to neni extremne prehnane jako by bylo u nekoho kdo si tim neprosel.
Nejdesivejsi na tom vsem je, ze to neni zadna fikce a tohle se ve svete opravdu deje.

11.04.2024 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Jelikoz jsem sama parkrat u kartarky byla, tak tohle tema ve mne silne rezonuje. Do hlavni postavy jsem se dokazala vzit tak napul. Chapu, ze svym zpusobem to psychiku trosku ovlivni, ale v tomhle pripade to bylo vyhnane do extremu. Ale zase chapu - slo o vytvoreni poutaveho pribehu; cist o tom, ze se vlastne nic nestalo by me nebavilo.
Jedine co bych vytkla je, ze kartarka nesmi takhle otevrene hovorit o smrti. Muze naznacit nejake problemy, ale to je tak vsechno.

16.03.2024 5 z 5

Závislost Závislost Paolo Roversi

Nebylo to uplne nejhorsi, ale take nic co bych doporucila dal. Namet super, ale neco tomu proste chybelo.
Hvezdicku taky strhavam za to neustale se opakujici "vsecko", nevim proc, ale mimoradne me to vytacelo.

14.11.2023 3 z 5

Konzultant Konzultant Bentley Little

Zpocatku se to cetlo samo, tema me bavilo a zaujalo (asi jako temer kazdeho, kdo kdy pracoval v korporatu). Ale jak uz zde bylo napsano, jako kdyby autorovi v pulce dosel dech a zacalo to byt takove rozvlacne; skoda, ze nedokazal drzet tempo, takhle mi to moc jako horor neprislo. A konec se mi nelibil uz vubec.

20.07.2023 3 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Mam z toho celkem rozporuplne pocity. Zpocatku se to cetlo samo, ale druha pulka uz byla dost vlekla.
Abych to nejak shrnula - prislo mi to jako kombinace postapa, hororu a sci-fi, pricemz to sci-fi tam uplne byt nemuselo..myslim, ze by se ten konec dal lepe pojmout.

15.06.2023 3 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Dej mel spad, linka tri postav byla napinava, ale taky mi to prislo vic jako roman nez thriller. Zaver taky celkem povedeny..mozna jenom kdyby autorka vybrala sympatictejsi postavy...
Jinak tema hodne zajimave..taky jsem dost skeptik co se socialnich siti a hlavne Instagramu tyce...dost uz o tom vypovidala ta pasaz, kdy si Audrey stezovala na osamelost i pres velky zastup followeru..k cemu jsou pak nejaci virtualni followeri, kdyz clovek nema komu zavolat, s kym si popovidat....k nicemu, presne tak.

14.03.2023 3 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Nic moc musim rict. Ani jedna postava mi nebyla sympaticka, dej dost pritazeny za vlasy a z toho zaveru se mi slusne rozjela cukrovka.

21.01.2023 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Celkem masakr musim rict, autorka dokaze udrzet napeti od zacatku do konce.
Sama casto hraju ruzne hry na PSku a vim jak dokazou cloveka uplne pohltit, takze tema mi bylo blizke.

24.10.2022 5 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

(SPOILER) Precteno jednim dechem. Prakticky az do konce jsem nedokazala poznat kdo je tim vrahem, coz je dost osvezujici po serii urcitych "detektivek" kdy vraha tusite uz po otoceni treti stranky. Ve vysledku se ale da rict, ze krev na rukou meli hlavne hlasujici, protoze "kde neni zalobce, tam neni soudce".
Byly tam sice nejake chyby - nakonec uverejneni IP adres vsech hlasujicich, coz neni mozne, protoze jednotlive IP adresy uzivatelu se v urcitych intervalech meni prave proto, aby nebyli dohledatelni.
Taky bych mozna trosku ubrala v popisech, jak jsou vysetrovatele unaveni - ano, my vime.
Celkove ale skvely pocin, ktery si zaslouzi pet hvezd.

14.03.2022 5 z 5