Biba_with_Book Biba_with_Book komentáře u knih

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Tak tohle byla docela sila. Zpocatku jsem si myslela, ze to bude takovy trosku strasidelny pribeh o carodejnici.
Ale co se z toho nakonec vyklubalo..nestacila jsem se divit..a popravde me z toho mrazi jeste ted. Ne z carodejnice, ale z tech obyvatel. Fascinujici sonda do lidske psychicky, co se s ni deje pokud jsme v davu.
Ti lide se neustale neceho bali..a nakonec se ukazalo, ze ta nejvetsi temnota byla v nich samotnych.

17.02.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Nevim, mam z toho takove rozporuplne pocity. Cetlo se mi to dobre, melo to spad akorat jsem to zase uplne nepochopila stejne jako u Hadroveho panaka :D Souvisely teda spolu ty vrazdy? Jaky teda byl motiv? Kde byl celou tu dobu Wolf a proc se na konci objevil? Otazky, same otazky. Jestli se mi Hadrovy panak jevil moc prekombinovane, tak Loutkar tuplem.

02.01.2021 4 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Tohle me hodne bavilo, nemohla jsem se odtrhnout a kolikrat jsem kvuli tomu sla spat fakt hodne pozde.
Dej je napinavy od zacatku do konce a fakt jsem v prubehu netusila jak to cele dopadne. Ne ze bych uplne verila na "nadprirozene monstrum", ale porad mam v zive pameti Trhlinu od Kariky, kdy si s postavama vylozene pohravala jejich vycerpana mysl.
Postavy dobre vyprofilovane, tak akorat a pribeh celkove uveritelny. Tady asi nemam co vytknout.

28.01.2024 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Na tohle jsem se celkem tesila vzhledem k minulym udalostem, ktere zasahly cely svet, ale jsem dost zklamana. Do jednotlivych postav jsem se vubec nedokazala vzit; ac se autor snazi postavu detektiva vykreslit velice charismaticky, vubec na me tak nepusobil.
Pandemie mi tam celkove prisla takova okrajova, upozadena..nazev "Karantena" mi prijde dost zavadejici..spis mi prislo, ze se autor pokousi o beckovy horor (ten konec mi prisel fakt laciny). A taky me dost iritovaly ty popisy ulic jakmile se nekdo nekam hnul.

Za me opravdu hodne nepovedene.

26.03.2023 1 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tak tohle se cetlo samo! Prakticky az do posledni chvile jsem netusila jak se to vyvine.
Sice tyhle "teen" pribehy nemam moc rada, ale tohle mi sedlo. Prehledne i pres mnozstvi postav a jejich dejovych linek.

03.11.2022 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Jak uz zde bylo napsano: trosku min ctive a neosobni, zato namet a zpracovani excelentni. Neni to zadny nepravdepodobny pribeh z daleke budoucnosti - tohle se opravdu deje a bohuzel to bude cim dal horsi. Z te predstavy, ze jednou budeme s velkou pravdepodobnosti opravdu zit ve virtualni realite a nebudeme muset vychazet ze svych domovu; z te uplne mrazi.
Knizku rozhodne doporucuju a v kontextu dnesni doby bych se ani nebala zaradit ji do povinne cetby.

25.12.2023 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Moje prvni knizka od autora a rozhodne ne posledni :) on to proste umi napsat tak, ze prakticky do posledni chvile nevite, kdo je vrah. Ctive, napinave, dej odsejpa..doporucuju :)

01.10.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Jelikoz mam rada psychologii, namet se mi libil.
Jsem ale trosku rozcarovana, myslim, ze by se z toho dalo vymacknout trosku vic. Styl "nenadchne - neurazi", postavy nesympaticke, tahle knizka proste zapadne mezi ostatnimi. Jako kriterium v hodnoceni beru i to, jaky dojem a pocity ve mne knizka zanechala a ze na ni dlouho nemuzu zapomenout. Pocitam, ze do tydne uz zapomenu o cem to bylo. Ostatne jako vzdy u techto "bestselleru" psanych horkou jehlou.

15.03.2021 2 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Precteno temer jednim dechem. Ac pro me byly popisy mozku a jeho operaci tezko predstavitelne, naprosto me to fascinuje.
S nekterymi nazory doktora Benese uplne nesouznim, misty mi prisel lehce arogantni, ale cloveku, ktery je ve svem oboru naprosta spicka, se to snadno odpusti.

18.01.2024 5 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Jak uz zde bylo zmineno - neprislo mi to moc ani jako thriller, ale jako popis nouzove situace a jeji reseni.
Asi tak do pulky mi trvalo nez jsem se do toho dokazala poradne polozit, ale pak uz se to cetlo samo.
Davam 4 hvezdicky, protoze neco mi tam proste chybelo.

22.02.2023 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Na tuhle knizku jsem se tesila, bohuzel jsem zklamana.
Cteni bylo trosku utrpeni, do kazde stranky jsem se musela nutit. Namet velice dobry, ale zpracovani mi ani trochu nesedlo.
Dlouhe nezazivne pasaze...prilis mnoho technickych popisu...asi jsem od toho cekala trosku vic. Za me slabsi podprumer.

30.10.2021 2 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

(SPOILER) Prvni pulku jsem se fakt nemohla odtrhnout. Hltala jsem stranku za strankou, sama v sobe si rozebirala postavy a snazila se odhadovat a cist mezi radky. Pak jak prisel ten zlom, ze Vanessa byla vlastne tou Nellie nebo co, tak uz ze me nadseni trosku opadlo. Namet skvely, jenom by to nemuselo byt tak prekombinovany. A zpetne vidim, ze ani jedna z postav mi nebyla sympaticka.

06.01.2021 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

I presto, ze ma knizka pomerne dost stran, tak pribeh je maximalne napinavy..zadna hlucha mista, psycho jizda od zacatku az do konce. Doporucuju.

10.12.2022 5 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Precteno za jediny vecer.
Ocenuju, ze autor hned na zacatku nasadil svizne tempo a nenudil ctenare omackou okolo a sahodlouhymi popisy jak to vypadalo v chate, pred chatou, za chatou, v okoli chaty atd. atd. Taky musim ocenit ten nadhled i presto, ze se nejedna zrovna o vesele tema.
Za me si to 5 hvezdicek urcite zaslouzi.

10.11.2021 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Popravde mi pri cteni prislo jakoby to bylo napsano narychlo, hlavne, aby knizka mohla byt co nejdriv vydana.
Cekala jsem, ze autor pujde vic do hloubky, ze vic popise pohnutky a osudy svych spolupacientu. Ve vysledku se to ale cetlo dobre.

17.06.2021 3 z 5

Kdo se aspon trosku zajima o geopoliticke deni a aspon obcas studuje KSB, tomu musely v hlave pri cteni vystrazne blikat snad vsechny kontrolky a cervene vykricniky.
To, co autor popisuje je jedna z hodne pravdepodobnych vizi. Staci se uz ted podivat na svet kolem nas - moralni upadek, migrace a s tim souvisejici ruzne BLM spolky, stvave kampane proti jinym nazorum, hrani si na demokracii atd. atd., myslim, ze je toho vice nez dost.
Ke knize:
Velice dobre zpracovana, libil se mi prehled udalosti, na ktery pak autor navazoval. Od pulky jsem ale mela trosku problem vyznat se v jednotlivych postavach,na muj vkus jich tam bylo az moc. Priznam se, ze prvni pulka me bavila vic, hlavne rozhovory a Adamem a jeho prognozy. Druha pulka uz byla o tom pripravit se a s nastalou situaci si poradit.
Tak si ted pri psani tohoto komentare rikam, nemame ted posledni sanci neco zmenit? Az se v budoucnu rozjede vlak, uz bude velice tezke ho zastavit. A tim nemyslim pouze hrozbu v podobe migrace..tim myslim i hrozbu v podobe total control, socialniho systemu kreditu a jinych "vychytavek".

03.05.2021 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

No, nechtela bych byt v jeho kuzi, stacilo mi si tu hruzu jenom predstavit.
Skoda, ze se neukazalo, kdo byl ten tajemny vrah.
Jak uz tady bylo napsano - konec mi taky prisel takovy zvlastni. Proto 4 hvezdicky.

07.01.2021 4 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

(SPOILER) Precteno jednim dechem za jediny vecer. Sel z toho mraz po zadech - nejvic ve chvilich kdy zacal psychopat svoje utoky stupnovat. Nejhorsi na tom je, ze takto nemocni muzi se ve spolecnosti skutecne pohybuji a stale dost zen pada do jejich siti aniz by poznaly, ze je neco spatne (ostatne nebyt toho deniku, Alena by asi dal nemela tuseni o tom, ze za jeji uraz muze psychopaticky manzel - i kdyz by me zajimalo jestli Alena upadla kvuli mnozstvi leku nebo jestli na ni nastrazil nejakou past).

03.01.2021 5 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Rozhodne zajimave tema. Jenom skoda, ze prostredi sekty nebylo vic rozvinute.
Libilo se mi jak byl pribeh promysleny bez nekolika dalsich zapletek a milionem postav kdy uz nevite, kdo je kdo. Zaroven si nemuzu pomoct, ale Shaw mi dost pripominal Jacka Reachera. Davam 5 hvezd a urcite si od autora prectu dalsi knizky.

27.12.2020 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak tohle fakt ne. Autorka se zrejme snazila sokovat, coz se ji asi i povedlo, ale jinak to bylo o nicem. Ani nevim kam bych to zaradila..thriller? Postapo? At uz takovy nebo jiny zanr, tohle se nepovedlo. Pokud cekate nejaky dej, pribeh, tak se nedockate. Dockate se akorat spousty nechutnosti.
Jedinym pozitivem byly kratke kapitoly, takze aspon bylo tohle "dilo" rychle prectene.
Hlavni postava byla na lisknuti...celou dobu si hraje na moralni majak a na konci udela to, co udelal. Jak rikam, nechutne.

27.11.2023 1 z 5