bezzink bezzink komentáře u knih

Deset malých nadechnutí Deset malých nadechnutí K. A. Tucker

Jsem emocionalni troska. Porad jsem se drzela a drzela, ale pak prisel ten sok a slzy uz me az do konce pribehu neopustily. Je to psano velmi ctive a neodlozitelne. A pro me, takovyho emocniho zoufalce, je to skoro prilis a skoro se chci vratit k te lehke romanticke cetbe co normalne ctu. Ale myslim, ze radsi skocim do knihovny pro dalsi dil. A kapesnicky.

14.02.2024 5 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

Falesny snatek, sexy mrzout, ubrebentene slunicko jako protipol, zhave slow burn, laska az za hrob, lzi, neha, dramaticnost - to vsechno a mnohem vic v jedne jedine knize.
Bylo to skvele. Ano ty okolnosti snatku ponekud nerealne, ale je to porad jenom pohadka pro dospele. Smirim se s nerealnosti snatku, kdyz zbytek pribehu a city jsou realne az az. Hlavne se mi libilo, ze Rose byla nohama na zemi a zadna prehnane trucovita nanynka po tom, co se dozvedela pravdu. Takovou lasku proste nezahodis, ac zacatek byl pokriveny. Staci ho jen zase narovnat. :)

24.01.2024 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Kdyz jsem si precetla, ze spolu hlavni akteri hovori skrze vzkazy, hrozne dlouho se mi do toho nechtelo. Prislo mi, ze to nebude mit zadny spad, zadnou jiskru. Takze se na knihu prasilo asi tak pres mesic v knihovne. Nakonec vzhledem k blizicimu se datu konce vypujcni doby, jsem se k tomu chte nechte prinutila.
PROSIM nenechte tuto knihu lezet tak dlouho na polici jako ja! OPAKUJI! Neudelejte tu stejnou chybu!
Tohle byl cestinarsky balzam. Fakt super krasny preklad. Kloboucek panu prekladateli.
To zpracovani bylo naprosto originalni, neotrele, zajimave, proste za me necekana pridana hodnota k jinak skvelemu, milemu pribehu. Takze nenechte se odradit zpracovanim. To zpracovani je na tom to nejvic. :)) Nakonec jsem si i zvykla na absenci prime reci u Leona. Zkratka - originalni.
Jinak pribeh byl moc mily a taky vedlejsi postavy me dost bavily. Celkove ten humor mi strasne moc sednul. Taky se to odehrava v mem milovanem Londyne, a to mi samo o sobe staci ke stesti.
Suma sumarum nemuzu jinak nez dat plny pocet. Fakt moc doporucuji. OPAKUJI - nezavahejte jako ja! Tahle kniha si nezaslouzi byt jakkoliv opomijena.

28.04.2023 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tak tohle bylo teda neco! To ze ON je vysokej, nadelanej, prachatej frajer s velkym ..., to je pro tenhle zanr uplne bezny, ale to ze ONA je 38mi leta mama od 3 deti, ktera nema postavu modelky, to je neco uplne tezce nebezne skandalniho! :)) Ten pribeh byl zkratka famozni, strasne jsem se u nekterych pasazi nasmala, u nekterych mi vyhrkly slzy do oci, ta kniha ve me vyvolavala cely spektrum emoci! To opravdu u tohohle typu knih clovek neceka. Vzdycky jsou si knihy v tomto zanru dost podobne. Ale tahle? Tak tahle teda vybocuje. Ta ma teda stavu! A ti kluci jsou k sezrani.
PS: Pochopitelne je nam vsem jasne, ze Herriet byla ta holka co vypadala jako baletka a co ji chtel Elliot najit. Takze doufam, ze uz to nekdo preklada!

PSS: Nemate nekdo doporuceni na podobnou knihu? Kde je pribeh, vtip, jiskra, urcita hloubka, neni to jen o sexu? Za sebe doporucuji cokoliv od Susan Elizabeth Phillips.

06.12.2021 5 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Wow, tak toto byla nadhera. Naprosto uzasne prostredi s famoznim pribehem a je jasne, ze jedno oko nezustalo suche. Pripomnelo mi to pribeh z knizky Holka pres palubu. Souhlasim, ze zacatek byl zbytecne dlouhy a otravny, jakmile se to ale presune na Aljasku, promeni se to v dokonale dilo. Hrozne moc me ale stval Jonah a ty jeho predsudky (uplne stejne jako Brandon a jeho predsudky vuci Piper). Co je jako na tom, ze se zena chce hezky oblect a namalovat a neni zvykla na v uvozovkach totalni divocinu? To hned musi znamenat, ze je povrchni a nafrnena nana?
Nakonec ale pres pocatecni hate se to dopracovalo ke krasnemu souzneni, jak s Jonahem, tak s Wrenem. Jinak popisy Aljasky a zivota lidi v ni byly dechberouci a je to opravdu zajimave, jak se nekde muze zit.
Je to za me jasnych 5 hvezd a i to je sakra malo!

01.02.2024 5 z 5

Eleanor a Grey Eleanor a Grey Brittainy C. Cherry

Wau, proste jen wau! Tohle neni zadna oddechova cetba, ale zivot sam. Neskutecne hluboke, emocne silne, moje srdce krvacelo. Krvacelo pro Eleanor, pro Greye, pro Karlu, pro Lorelai. Pres slzy se mi nedalo cist. Nevim jestli jsem dostatecne silna na dalsi knihu od Brittainy, asi ne ted. Musim sahnout po nejake strestene blaznivine, abych se trochu vzchopila. Taky musim obejmout svoje deti a manzela. Nesmim zapominat jake stesti v nich mam.

13.03.2023 5 z 5

Jenom kamarádi Jenom kamarádi Abby Jimenez

Tohle bylo silne! Zadna prastena oddechova romantarna ale zivot sam. Humor mi neskutecne sednul, oblecky pro pejska v topu! :)) Josh je samozrejme chlap snu vsech zen, to je bez debat. Vtipnej, krasnej uvnitr i navenek, zadnej tradicne chladnej previt, ale normalni chlap se srdcem na dlani. Na druhe strane Kristen tady prebira oteze tech tradicne chladnych previtu z romantickych knih. Ta teda umi ublizit. Kvuli vlastnimu strachu a sobeckosti. Je mi jasne, ze ta diagnoza je strasna a nedovedu si predstavit cim zena pak prochazi psychicky, ale vazne se to podoba tomuhle? Ona nema pravo rozhodovat za druhe, skladat jakesi obeti bez vedomi druheho. To mi prislo prehnane, ale treba se pletu a tohle je bezne.
Kazdopadne jsem mela uz vsech tech jejich chladnych postoju a ublizovani tak plne zuby, ze jsem udelala neco, co jsem nikdy, nikdy neudelala. Podivala jsem se ve slabe chvilce (tesne pred tim nestestim) na konec knizky! Autorka me tak dokonale zmatla, ze jsem si rikala, jestli nahodou nectu poprve v zivote romantarnu, ktera nema happyend.
No pak prisel ten sok, kterym si to u me autorka rozhazela. Jeji motiv k tak drastickemu reseni byl jasny. Malicherny, ale jasny. Vlastne jeste jeden motiv to melo, predpokladam, a to ze druhy dil bude o Sloan. Nevim teda jak z toho smutku pak vybrusli, ale podle toho jak moc skvela je tahle knizka, se ji to asi podari bez problemu. Jsem na to kazdopadne zvedava a tesim se.
Takze ve vysledku ta knizka byla dokonala, pribeh byl dokonaly, prosla jsem si vsemi emocemi, od vzteku, pres nastvani, smichu, dojeti, smutku a slz az ke klidu a miru. :)
Doporucuji moc!
PS: Nenechte se odradit tou smesnou obalkou.

24.02.2023 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Abby Jimenez

Moc jsem se na tento dil tesila. Abby pise ohromne ctive a hlavne! realisticky. Ta laska je krasna, cista. Pribeh je uveritelny, zapletka neni umele vykonstruovana, ale je to zivot sam. Verim, ze zivot muzikanta muze byt docela podobny tomu, jak to vykresluje Abby a to je pro vztah vazne hodne komplikovane. A Jason je zlaticko. Takoveho muze do kazdeho vztahu ze? Uff jeste ze jednoho podobneho mam doma. :)
S cim jsem mela malinkaty problem, byla postava Sloan. Na me az moc krehka stydliva kvetinka, kterou je treba opecovavat a chranit. Radsi mam rozhodne, razne a silne zeny. Ale to je ciste muj subjektivni nazor.
Jinak moc a moc doporucuji, stejne jako prvni dil! Tesim se na treti. Snad se dockame i dilu o Lole nebo Zane.

30.08.2023 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Melo to vsechno, co od tohoto zanru ocekavam. Melo to pribeh, jiskru, vtip, emoce a dokonce i hloubku. Samozrejme i typicke klise, ale bez toho se v romantarne vetsinou neobejdeme. Ja mam i rada, kdyz ten chlap je zezacatku chladny, kdyz se deje zene urcita krivda - v tomto smeru doporucuju Polibek andela. Konec sladky, ale to si Josie zaslouzila, tak jakypak copak! :))
Vyzdvihnout musim super ctivost a uzasny preklad. Ta cestina byla proste dokonala. Sexu tam mnoho nebylo, ale zato byl popsan fakt vasnive, takze za me spokojenost.

30.03.2023 5 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Krasna slow burn romantika. Netradicni pribeh. Muj styl humoru. Vubec nevadilo, ze to nemelo klasickou drama zapletku, i tak to melo stavu. Konec byl sladoucky, no a co? :)) S konceptem knihy se naprosto shodoval.
Obalka je ulet. Jak je mozny, ze tohle spatri svetlo sveta? To to nikdo nekontroluje? Proc nema Ronan kostky a proc ma v ruce vino? A bryle mel snad Ronan a ne Blair. Fakt uplne mimo. To neni poprve, ze se obalka neshoduje s obsahem. Proste nechapu.

08.03.2023 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

ACH!! MILUJU! Sice to teda byla Hypoteza lasky na druhou, co se tyce stejne sablony (No a co?!), ale mnohokrat, mnohokrat lepsi. Aspon teda pro me. Postavy mi byly o dost vice sympaticke, prislo mi to vice vtipne, sex sceny s o dost lepsim prekladem, pribeh zajimavejsi, vedlejsi postavy zajimavejsi. Jen ta Marie no, ta nesedla asi moc nikomu, ze? :))
Jo a co fakt ocenuju je postava Leviho, ktery neni vubec arogantni, nevytahuje se, ze ho ma velkyho, nechova se toxicky, neni ani trochu dark, dokonce ani miliardar, ani devkar, ani prehnane majetnicky. Naopak je, jak bych to jen rekla, no proste DOKONALY! :)) No a Bee byla jednoduse zlaticko. A to jeji roztomily jmeno fakt zeru.
Precteno za jeden den, tak moc to pro me bylo ctivy. Tesim se na dalsi dil.

21.02.2024 5 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Dokonalost! Kdyz to porovnam s obdobnym Kontraktem, tak je to nebe a dudy.
Bylo to super ctive, skvela cestina, mega vtipne, vasnive. Typicky uzavreny chladny chlap a strestena zabavna zenska, ktera si nenecha nic libit.
Jak uz tu bylo receno, ty kurzy byly fakt neskutecny strop! Naposledy jsem se takhle hodne nasmala u knizky Na druhy pokus.
Doufam, ze je v planu preklad dalsich dilu.
Btw souhlas s happy19 - tohle je presne material na zfilmovani. No kez by.
DOPORUCUJI.

20.04.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Eh, tik tok senzace? Cetla jsem to co ostatni? Kde vzala tahle kniha takovy hype?
No nic, za me podprumer. A to tak, ze hodne velkej. Nelogicke chovani obou hlavnich postav, neustale vymlouvani se, mlceni, pripadne lhani, pravda jen kurzivou v hlave. Proc? V pulce knihy jsem uz mela sto chuti s tim prastit - kdyz ji slysel v kavarne a ona mu zas zalhala. Jako proc? To je jim 10? Vubec to nechapu.
Eroticka scena bylo co? Leskla, pripadne napuchla cica?! To nekomu prijde jako bezva popis? Boze, tyhle preklady me fakt jednou zabijou. Navic Olive a jeji neustale otazky, absolutne mimo. Trapnost misto vzruseni.
Psani ve treti osobe tomu uz jen zasadilo posledni hrebicek do rakve.
Sorry jako.

13.03.2023 2 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Byl to moc fajn pribeh. Velice ctive a po dlouhe dobe chlap, ktery nebyl extremne arogantni a devkar. Ona byla proste roztomilost sama. Pekne do sebe zapadli a sex, ktery je u techto autorek vzdy velmi v popredi, byl pro zmenu dost v pozadi a vubec mi to nevadilo. Opravdu pekna romantika, co mela celkem i hlavu a patu. Za sebe doporucuji.

09.12.2021 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Jo! Konecne! Konecne kniha daneho zanru, ktera neni prospikovana sexem na kazde druhe strance. Konecne to dava smysl a ti dva se doberou ke vztahu a sexu tak jako v beznem zivote, proste postupne. A ani se to nehemzi slovy s.kat a pero a kurba miliardakrat na kazde strance.
Proste krasna oddechova cetba, ktera je vic romanticka nez eroticka, ma vcelku i hloubku a zajimavy pribeh. Navic boze ten prebal, no slintam. :)) 5 hvezd jak vysitych.

20.04.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Strasne dobre napsana kriminalka. Tak pekne ten pribeh plynul, zadna hlucha mista, super preklad, takova ta spravna drsnacka cestina, zadny vytacky, proste prirozenost. 4 hvezdy davam jen a pouze proto, ze jsem od poloviny knihy vedela, kdo je vrah. Asi uz to mam nacteny az moc, ale ty vzorce jsou vsude stejny. Vzdy je to nekdo naprosto nemyslitelny, aby to byl co mozna nejvetsi sok. A to se da vetsinou pekne odhalit. Kazdopadne hned se poustim do pribehu 2 a jen budu doufat, ze se z tehle serie nestanou Vrazdy v Midsomeru. Aby zase nebylo az moc mrtvych ve vesnici o 1000 obyvatel. :))

27.03.2020 4 z 5

Léto divokých květin Léto divokých květin Kathryn Taylor

Popravde bych mela dat max 4 hvezdy, ale pribeh se odehraval v mem milovanem Cornwallu! A ten je pro me absolutni srdcova zalezitost a strasne rada jsem se tam vratila aspon pomoci radku.
Kazdopadne pribeh je to miloucky, ke konci ukrutne sladky, ale jednoznacne velice ctivy. Od autorky je to ma druha kniha a vim tedy kam priste sahnout, pokud budu chtit neco prijemneho, nezne romatickeho, velmi spisovneho, bez vulgarnich vyrazu nebo vyrazne erotiky.
Jedine, co mi vazne vadilo bylo neprelozeni osloveni postav. Z jakeho duvodu? Pusobilo to dost rusive.

18.04.2024 5 z 5

Hon na Cassandru Hon na Cassandru Lisa Kleypas

Jsem vazne okouzlena touto serii. Krasa strida nadheru. Lisa je kralovnou historickych romanci. Vsechny pribehy jsou tak akorat dlouhe, vtipne, dojemne, vasnive a jen obcas s malymi vadami. Strasne me to bavi, jen skoda, ze kvuli tomu skoro nespim, kdyz mam cas cist jen vecer. :)) I tak mi to za to ale stoji.

11.02.2024 4 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Uzasna knizka. Tak uzasna, ze prehlednu i naprosto silene spojeni - podrbat svrbeni. To je ale asi vazne jedina moje vytka. Jinak za me dokonalost. Tenhle rypavy humor a slovni prestrelky naprosto zboznuju.
Bonusova kapitola z pohledu Hayese - ach. :)

31.01.2024 5 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Boze jak ja miluji tyhle mracici se brucouny, kteri potrebuji to nejvetsi trestidlo, aby se probilo tou jejich samotarskou hradbou. Diky spojitosti se Sam doma se tahle knizka aspon trochu odlisuje od klasickych historickych romanci. Jo a taky jednoznacne vybocuje diky mega dlouhym souvetim. :))

22.01.2024 4 z 5