Bezkyne9 Bezkyne9 komentáře u knih

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Pohlazeni po dusi :). Stoprocentni vrele doporuceni :).

13.07.2023 5 z 5

Prokleté domovy Prokleté domovy Ben Aaronovitch

Dalsi znamenity dil sveta Rek Londyna a ja se zamilovavam s kazdou stranou vic a vic :). Zde si dovolim rict, ze prim hraje Benova laska k architekture, jez Londyn radi mezi dalsi nepostradatelne postavy tohoto uzasneho sveta :).

23.06.2023 5 z 5

Záludné léto Záludné léto Ben Aaronovitch

Ja jsem stale velmi spokojena a zde jiz konecne musim zminit obalky cele serie, autorka si s nimi skutecne vyhrala a ja se na kazdou dalsi tesim stejne jako na dobrodruzstvi Petera Granta a vsech sveraznych postav sveta Bena Aaronovitche :)

23.06.2023 5 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Me prvni dostavenicko s Wistingem a rozhodne se velmi rada mrknu na zub predchozim dilum :-). Zacatek me trochu potrapil, predevsim kvuli detailum, ktere na me v atmosfere nefungovaly (kazdodenni report o aktualni barve Wistingovy moci). S pribyvajicimi stranami se vsak zacal objevovat velmi kvalitni a ctivy krimi pribeh, propracovany v detailech i jejich odkryvani. Vrele doporuceni :-).

25.05.2023 4 z 5

Měsíc nad Soho Měsíc nad Soho Ben Aaronovitch

Ja jsem naprosto spokojena s navratem do sveta Bena Aaronovitche :). Opravdu jsem se pri cteni bavila a doporucuji cist dily serie kratce po sobe, kdy se vam vsechny postavy obyvajici tento svet zapisou do podvedomi a pribeh vami pak proplouva jako pritoky Temze a zanechava prichut Aaronovitchovi nezamenitelne atmosfery dobrych pribehu. Miluju jeho ztvarneni mestske fantasy, ktere rad a casto okorenuje historickymi vsuvkami a architektonickymi pikantnostmi :). Londyn je ma srdcovka a nechat se jim provazet od Bena je opravdovy zazitek :). Autor je navic letosnim hostem na Svetu knihy :).

07.05.2023 5 z 5

Temné dědictví Temné dědictví Andy Maslen

Klube se nam kvalitni detektivni serie :). Andy Maslen ma skvele zvladnute remeslo, navic pribehy s opravdu sympatickymi postavami :). Zadna nelogicnost, vse krasne odsypa. Uvitala jsem silneho hlavniho hrdinu v podobe vysetrovatele Forda, jez ma vyvazeny postoj k pravidlum a spravedlnosti, soucitu i vlastni sebereflexi. Pripad neresi prehnanym hrdinstvim, ale promyslenym a chytrym postupem. Navrh ma skvely vztah se synem :). Doporucuji :).

01.05.2023 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Epický, komplexní a nesmírně krásný příběh od úžasné a inspirativní autorky. Vřele doporučuji :)

02.12.2022 5 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Velike vrele doporuceni :)
Atmosfericky fantasy pribeh, poctiva zapletka, mile postavy, jejich kvalitni vyvoj a vrele myslenky, odvaha, pratelstvi…
Mlada ceska skvela autorka, ktera mi po dlouho dobe privodila stare zname mrazeni s otocenim posledni stranky.
Ctete a kupujte, kdo chovate lasku k pribehum, at se muzeme tesit na dalsi knihy :) pro me ma cetne misto v knihovnicce :)

30.10.2022 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Laska na cely zivot :)

18.09.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Velike vrele doporuceni :)

18.09.2022 5 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Velmi krasny, chytlavy cesky mix Pottera a Endera :). Pribeh podmanivy, plny poctiveho dobra, pratelstvi, drobneho vyvoje hlavnich postav a opravdu atmosferickych ilustraci. Velike vrele doporuceni :)

12.07.2021 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Normal people - mnoho emoci a myslenek s kazdou stranou, ktere se otaceji samy… pachut toxicity a nezdravosti, neschopnosti komunikovat, domnenky, zaroven intimita a blizkost dvou lidi, ve sve nejvrelejsi (ne)obycejnosti… ten rozpor je v tomto vztahu skvele vykresleny… Sally Rooney ma dar osobiteho vypravecskeho stylu, kterym popisuje nejdetailnejsi vsedni malickosti i niterne syrove emoce, hraje si s jazykem, slovy i casem a vsim tim maluje obraz, v nemz se nejeden milenial na moment shledne… a pak prisla posledni tretina, kdy me neprestavalo mrazit v zadech… velmi ocenuji jiny uhel pohledu na vztah, ve vsech hloubkach a to ackoliv s nim nesouhlasim, Sally to tak proste umi… knihu doporucuji, avsak jako ojedinele odvypraveny pribeh k zamysleni a debate, myslim, ze nebude pro kazdeho…

23.06.2021 4 z 5

Slast Slast María Hesse

Krasna, laskava a dulezita kniha. Ilustracemi, stejne jako jejich autorkou, nechala jsem se okouzlit. Knihu radim na pevne misto vlastni knihovny a porizuji vytisky milovanym zenam meho zivota :)

13.06.2021 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Tim Weaver nepise jen kvalitne vystavene thrillery. Pise pribehy plne lidskosti, odvahy a emoci, zabavne a napinave tak akorat, plne poctive stvorenych postav.. a prave jejich delka mi dava moznost procitit jejich konec. Umi skvele nakombinovat temata, pribehy, zde s nadechem survival. Vrele doporuceni :)

01.06.2021 5 z 5

Oceán na konci cesty Oceán na konci cesty Neil Gaiman

Cistokrevna krasa, ktera vzala za srdce ️zapsala se do nej spolu s autorem, ktereho jiz nebudu nikdy vice odkladat... naopak, budu po nem sahat, kdykoliv budu potrebovat vytrhnout, vymanit, zaplnit, ztratit se a znovu najit... Dekuji, pane Gaimane

(Kniha me vytahla ze cteci krize a jiste se k ni budu vracet s velikou chuti a laskou, jako k silnemu, hlubokemu, vrelemu, melancholickemu zazitku)

Vrele doporucuji :)

14.05.2021 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Krasny a inspirativni pocin, silny pribeh, za nimz je videt odhodlani a velika prace. Jde o osobni dilo, skutecny pribeh autorciny rodiny a primo citite, jak do nej bylo vlozeno srdce. Kniha se cetla lehce, stranky ubihaji a s pokorou a prece ctive mapuji osudy mnoha postav. Nazev knihy vystihuje mnoho emoci, ktere kniha vyvolava. S mrazenim v zadech vrele doporucuji k precteni, nenechte si ji mezi historickymi romany ujit, doporucujte a posilejte dal, kniha za to opravdu stoji :)

25.02.2021 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Prvotridni :) Minier drzi latku. Jen zaver samotny ho korunoval, ostatni netreba zminovat, radeji doporucim k precteni.

11.02.2021 5 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Skvela fantasy, svet manzelu Gordonovych me bavi, touto knihou potvrzeno :).

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Mile, hrave, chytre, inspirujici. Pribeh ma mnoho co nabidnout a dalece presahuje kategorii romanticke komedie.

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

10 hvezd z 5! Poskladala me srdce pote, co ho zlomila. Krasna kniha a Brigid Kemmererova ma vytribeny styl. Skvele napsane. Jedna z tech, na niz nejde zapomenout. YA takto prosim.