Bezkyne9 Bezkyne9 komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Knihu mi doporucovalo az podezrele mnozstvi lidi, kolegu a ctenaru, jejichz vkusu a doporuceni si vazim... Tak jsem do toho sla, ackoliv jsem vedela, ze to nebude nic pro me... O knize nedokazu napsat nic objektivniho, snad jen, ze je ctiva a remeslne dobre zpracovana... bohuzel mi usudek zastira jeji prilisna drnost a brutalita, holt jsem asi slaby cajicek :) ... v detektivnich knihach vyhledavam neco navic, zajimava fakta a prostredi, postavy... coz zde bylo, ale zustava po ni pachut, nad kterou se nedokazu povznest a videt vice prednosti...

28.03.2020 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Post-apo sci-fi par excellence :) ... Kratky, ve skvelem tempu bezici pribeh, jez byl a bude nadcasovy. Myslela jsem si, jak si nesmlsnu na beckovem dilku minuleho stoleti, jak ja byla vyvedena z omylu :D ... Tato atmosfera zde zpocatku je, trifidi maji sve az humorne momenty :)... behem chvilicky mi vsak doslo, ze drzim v rukou mimoradne vypilovany, ctivy az mily a predevsim uderny pohled na lidske vztahy po konci sveta, jak ho zname. Na nasledovnem usporadani spolecnosti a vecne otazky smyslu zivota. Nesmirne me bavily dialogy hlavni postavy, at uz s ostatnimi hrdiny knihy, ci jeho vlastni vnitrni... Vsemi dvaceti knihu doporucuji, ani ocichat jsem ji nestihla, jak rychle do me zahucela :D ... jiste se k ni budu vracet.

26.03.2020 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Guilty plesure a jednim dechem :) ... Krasna fantasy YA pohadka, se zajimavymi charaktery a historii, ktera predava predevsim poselstvi o nahlizeni na svet ocima druhych :) ... Nesmirne ctiva s krasnym literarnim stylem, romantickou linkou a opravdu povedenou obalkou. Svym ponorem do tohoto noveho sveta jsem si nejen odpocinula, ale i srdce plesalo nad pribehem, ktery nezklamal :) ... Bez vytacek nabidl, co od techto krasnych knih ocekavame, autorku jiste znovu vyhledam... Krasne vonela a verim, ze tak bude vonet i druhy dil :)

23.03.2020 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Nadhera! No nemohu jinak, Louise Pennyova, jeji good-feeling, hloubka a laskavost maji me srdce :) ... Veliky clovek inspektor Gamache, propojeni detektivniho patrani s umenim a zivouci zivot na kazde strance me opet dostaly do snove bubliny :)... Presto vsak mam jiz dva dalsi dily ze serie za sebou, ktere byly vytribenejsi, toto je debut a tak preci jen s tezkym srdcem sundavam hvezdicku, pripada mi to spravedlivejsi k rostouci kvalite dalsich vrstevnatych pribehu z pera pani Louise :) Vrele doporucuji...

19.03.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak dlouho na me Zaklinac z police jukal, az jsem neodolala a vstoupila do rozverneho sveta cistokrevne fantazie :) ... Nestoudny a perfektne klapajici mix naprosto vseho, co si pod poklickou fantasy lze predstavit a vzpomenout, od klasickych pohadek po prvky od jinych autoru, tvorove, postavy, kraje a krajiny, najdeme tam vse ...a jak si to spolu pod taktovkou pana Sapkowskeho krasne rozumi :) Kniha je nesmirne ctiva a povidky se krasne prolinaji, radost pocist a vrele doporucit :)
Se Zaklinacem budu jiste pokracovat...

11.03.2020 5 z 5

Chraň mě před zlými muži Chraň mě před zlými muži Saul A. Lelchuk

Jak bylo psano nize, chci Nikki domu, povidat si o knihach, spravedlnosti a priucit se praktickym dovednostem :D ... sverazna postava s osobitym humorem, schopna a inteligentni, s vlastnim knihkupectvim, co vic si prat... :) Pribeh samotny mel svih a grady, jako ctenar jsem velice spokojena, jen na konci uz uvadala pozornost, ale nevycitam to nutne zaveru knihy, konkretne se neda nic vytknout... Vrele doporucuji a budu se velice tesit na dalsi setkani :)

09.03.2020 4 z 5

Čokoládové dortíky pro všechny Čokoládové dortíky pro všechny Katja Frixe

Do carokrasneho knihkupectvi se vzdy vracim velice rada :) I tento dil je plny radosti, pratelstvi, vlidnosti, napeti, ponauceni a laskavosti :)

04.03.2020 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

500 stran do me zahucelo bez mrknuti :) ... a musim podotknout, ze me pribeh bavil jiz od prvnich slov. Jay Kristoff to s nimi tedy umi, ma neotrely styl a ten se mi zalibil. Kniha me pohltila, se vsim, co k pribehu patrilo - krev, syrovost, ctivost, humor, uprimnost ve vsech ohledech (pres erotiku po neoblibene zvraty a konce), promlouvanim ke ctenarum... Vse spolu s podmanivym svetem a inspiraci v Rime a Benatkach dava vzniknout nemalo originalni fantasy, jez jistojiste presahla skatulku Young Adult...

P.S. Poznamkami pod carou mne velmi bavily :)

01.03.2020 5 z 5

S nekterymi nize zminenymi vyhradami souhlasim, ale presto byla kniha prijemnym poctenim, libil se mi autorcin zapal a optimismus. Osobne to pro me bylo predevsim krasne sentimentalni zavzpominani na vlastni kousek zivota straveny v UK :)

24.02.2020 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Jak krasna dokaze detektivni kniha byt? Prekrasna, az hvezdy nestaci. Louise zacina byt moji srdcovou autorkou. Ma jedinecny talent, je mistrem postav a atmosfery. Jeji knihy jsou mnohovrstevnate, maji hloubku a nesmirny presah. Jsou vlidne a utulne, vonave a hrejive. Maji charakter, vzdelavaji. A kdo by si nepral mit inspektora Gamache po svem ctenarskem boku, ucit se jeho klidu a laskavosti, nadhledu a lidskosti?
Vsema deseti vrele doporucuji :) Uz se nemohu dockat dalsich dilu.

Ze kniha bozsky vonela a mela krasnou obalku, jako cela serie, netreba dodavat :)

20.02.2020 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Bohove, tohle me rozsvihalo na tisic kousku... A nejvice doslov autorky. Tleskam, smekam, vsech pet hvezd davam a dala bych vice, pokud by to slo. Tak ponejprve: kniha naprosto bozsky voni! Jako kousek nebe plny knih, jedine pricichnuti me preneslo do jinych svetu. Obalka je podmanive krasna, do detailu promyslena a sundate-li ji, je pod ni kniha jeste krasnejsi. Pribeh je silny, emotivni, promysleny, psany krasnym jazykem a stylem. Preklad a kotektura na vybornou. Libi se mi, jak autorka vykreslila charakter Tirney, jeji vyvoj, myslenky, sebereflexi, pobyt v lese... Kniha je velmi vyzrala, chvilemi krasne divna, ani YA klise a zvraty mi nevadi, pribehu pomohly a pro me je kazda kniha original, prinosem, nahlednutim do fantazie jineho cloveka... A ten konec! Me prekvapil v nejlepsim vyznamu slova :)
Zkratka a dobre po vsech strankach vydarena kniha a vsemi deseti doporucuji, obzvlaste mate-li radi young adult. U me v knihovne ma cestne misto a budu se k ni vracet.

15.02.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Jedna se o vcelku vydarilou prvotinu, ale i tak jsem lehce kriticka. Hlavni postava casto jedna hloupe a jeji mysleni misty sklouzava k naivite. Falesne stopy byly trochu pruhledne a celkove mel pribeh sklon sklouzavat k prodejne prumernosti. I tak si ale kniha kupodivu drzela moji pozornost po celou dobu, zapletka byla vystavena na zajimavem tematu a celkove nemuzu rict, ze jsem se nebavila :) ... Mohu doporucit jako lehci napinavou oddychovku.

10.02.2020 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Hru o truny jsem poprve zacala cist pred nekolika lety, v pocatcich serialu, ktery postupne zaplnil svet a tim me nejspis pozastavil ve ztraceni se mezi stranami teto epicke fantasy... Nicmene kniha po me pokukovala a vyckavala, dokud jsem ji opet nevzala do rukou a nenechala se ucarovat Martinovym svetem a literarnim stylem... Netreba rikat, ze prekrasnym, podmanivym a osobitym... Cteno v prekladu Hany Brezakove, ale jiste casem zkusim i nove vydani s temi fantastickymi ilustracemi na obalkach :) ... laska na prvni pricichnuti :)

07.02.2020 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Pohrebiste zapomenutych knih je pro me velikou srdcovkou a proto ackoliv Stin vetru je pouze jeden a ono prvotni okouzleni uz nebude stejne, presto musim dat vsech pet hvezd... je to svet, do ktereho se rada vracim a kazdy dil ma vlastni magii slov a pribehu, kterou umi jen Zafon. S laskou jsem obracela kazdou stranku :) ... Napinave, podmanive, spletite a s postavami, jez maji osobity charakter i humor.
S atmosferou Barcelony minuleho stoleti a laskou k cetbe je to pro mne skvost soucasne literatury a vrele ho doporucuji kazdemu ctenari :)

31.01.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Jednoduse krasna a inspirativni, kez je jeste vic bojovniku za ty nase ctyrnohe kamarady :)

27.01.2020 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Mistr si tech 900 stran opravdu uzil, smekam pred nim, pred zenou, ktera redigovala a tez pred prekladatelkou. Jen se opakuji, ale v teto knize je Stephen v plne sile, tak jak ho zboznujeme. I za to, jakou hru tu rozehrava, co vse v nas a nasi lidskosti vystourava. Zde nas hazi do vody okamzite, zadne upejpani a slape do pedalu az na samotny konec. Bravurne promyslene a vykreslene, vsechny postavy do jedne, psychologie i technicka stranka veci. Vi, co dela, je panem sveho remesla :) Svetlo i tmu ma zmakle. Tento jeho pribeh, stejne jako mnohe jeho dalsi, me dokazal zdeptat na kousicky, ale take naplnit novym hlubsim optimismem, sebezvlastneji se mi to jevi. A pres jeho syrovost (nebo prave diky ni) priznavam, ze jsem letitou milovnici Stephena Kinga a ostatnim v klubu doporucuji, stoji za to kazda strana :)
Autorovi dekuji za doslov...

27.01.2020 5 z 5

Malý pán na ženění Malý pán na ženění Pelham Grenville Wodehouse

Mily humorny roman, jak ma byt, jsem rada, ze me neminul ... :)

22.01.2020 4 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Svizna, emocionalni a dukladne promyslena jizda :) ... kvalitni thriller v nejlepsim slova smyslu. Neodlozitelna. S velice sympatickym introvertnim vysetrovatelem, ktery se neboji rozhodovat, jedna razne, uprimne a lidsky. A navic bydli u sveho kocoura Schecka, to je jasna laska :D ... Dej je velmi akcni a mireny na city a ja si to vedome uzila do posledni stranky :) Brzy cicham dalsi dil, tento mohu vrele doporucit :)

18.01.2020 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Cistokrevna krasa :) ... Mela vse, co na cteni miluji... Laska na prvni precteni a co je na tom nejlepsi? Ze mam celou serii teprve pred sebou :D ... a uz ted se opetovneho setkani se vsemi postavami a utulnymi sceneriemi nemohu dockat :) ... Dekuji autorce za tento mily a krasny zazitek :)
Vubec jsem ji nechtela davat z ruky a vzdy jsem se tesila na okamzik, kdy se budu moci znovu ponorit do sveta Three Pines ... Detektivka je to pomala, spletita, laskava, tradicni, s kouzelnymi popisy hmatatelne atmosfery a postavami, ktere si zamilujete :)... Pokud je to Vas salek kavy, vrele doporucuji nenechat si tuto skvelou autorku ujit :)

14.01.2020 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Bird Box. Wow! Bird Box na dva dlouhe naprosto strhujici zatahy a ja to rozdychavam. Nevidela jsem film a matne jsme tusila, o cem by kniha mela byt. Otevrela ji a uz neodlozila. Tak jednoduchy namet a na me to fungovalo dokonale! Ve vsem, co mam na postapokalyptickem zanru rada. S postavami, za ktere div nedychate. Na konci jsem ronila slzy a venovani s podekovanim me vzalo za srdce vsemi deseti, stejne jako autoruv uderny styl a kratke hluboke popisy, sedlo mi to. Urcite vyhledam jeho dalsi knihy. A urcite se k Bird Box vratim. Vrele doporucuji, se mnou to pohlo :)

09.01.2020 5 z 5