Betty96 Betty96 komentáře u knih

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

Večerní jednohubka :)

17.08.2023 5 z 5

Ta druhá Belle Ta druhá Belle Whitney G. (p)

Málo stránek nebo naopak moc. Jsem ráda, že jsem knihu otevřela nebo jsem zklamaná. Vůbec nemám ponětí.

Míchanice všeho možného. Nevím, zda jsem četla protože se mi příběh líbí nebo mě zajímalo, co za bizardnost přijde na další stránce.

15.02.2024 1 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Určitě doporučuji těm, kdo mají rádi Pýchu a předsudek. Byla to první věc, co mě napadla, když jsem četla popis pana Reeda.

05.04.2020 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Krásně se vyvíjející vztah mezi Emilií a Irou. Ta chemie mezi nimi byla úplně WOW a autorka knihu zakončí tímto způsobem? Potřebuju okamžitě další díl! Ale samozřejmě, nejde jen o vztah mezi nimi :) Jsem zvědavá na rozuzlení děje, ale myslím si, že se máme ještě na co těšit.

Strašne moc bych si přála, aby byla kniha ilustrovaná. Autorka umí velice dobře popsat peklo i nádherné šaty, ale i tak by se mi v knize sem tam líbil nějaký ten nákres.

07.03.2023 4 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Krásný, oddechový romantický příběh. O knize jsem se dozvěděla z knižního podcastu Knižního klubu, kde jí vychvalovala penny_and_books(Karolína Skácelová). O knize vyprávěla s takovým nadšením, že mi to nedalo a knihu jsem si prostě musela přečíst. Chápu její nadšení.

25.05.2022 5 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Anotace mě opravdu hodně nalákala a čekala jsem obrovské psycho, ale jsem spíš hodně, hodně zklamaná. Původně jsem chtěla knížce dát tři hvězdičky, ale kvůli zbytečně zmatenému a nevysvětlenému konci dávám jen dvě. Děj docela rychle utíká, snadno se začtete, ale z žádnou postavu si vyloženě neoblíbíte. Autorka měla dobrý námět na téma psychothrilleru, ale nedokázala postavám pořádně vybarvit jejich psychickou stránku. Děj vyšetřování bych vyškrtla úplně, vůbec mě nebavil a byl dost absurdní.

06.03.2022 2 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Původně jsem se vůbec nechystala tuto sérii číst, ale nějak se ke mně dostal poslední díl, tak jsem to zkusila a teď si říkám: Proč já hloupá to nechtěla číst? Pokud máte rádi knihy od autorky Angely Marsons, tak je tahle série přesně pro Vás. Podobný styl psaní, podobně komplikovaný život. Jediné v čem jsem se ztrácela, bylo obrovské množství podstav. Připadalo mi, že všichni mají podobné příjmení a tak jsem dost často nevěděla jak daná postava souvisí s případem. Podařilo se mi v tom zorientovat až ve třetí třetině knihy, ale všechny postavy a všechny jejich příběhy spolu souvisí.

28.07.2021 4 z 5

Holka, kterou kdysi znal Holka, kterou kdysi znal Tracey Garvis Graves

Nečekala jsem, že se mi knížka bude až tak moc líbit. Přečteno na jeden zátah. Líbilo se mi jak se střídá minulost se současností, vše do sebe krásně zapadalo.

06.08.2020 5 z 5

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Po hodně dlouhé době krásné fantasy. Rozhodně doporučuji fanouškům série Nástroje smrti. Děj je hodně ppodobný, ale to mi vůbec nevadilo. Kniha se četla prostě sama.

02.10.2023 5 z 5

Tajemství v lahvi: příběh hrdinství Ireny Sendlerové Tajemství v lahvi: příběh hrdinství Ireny Sendlerové Anna Czerwinska-Rydel

Dobře napsané a snadno pochopitelné pro menší čtenáře. Uvedená a vysvětlená důležitá fakta. Knihu si dokážu představit jako povinnou literaturu v hodinách dějepisu.

06.03.2023 5 z 5

Prostě WOW. Moje úplně první životopisná kniha a já říkám WOW. Daniel Krejčík je na svůj věk neuvěřitelně vtipný, citlivý, plný pochopení a hlavně láskyplný. Dokázala jsem se zasmát, dokázela jsem brečet a uvědomění, že to není jen smyšlený román, ale ukázka skutečného života, mě donutila Krejčíka opravdu obdivovat.

27.11.2022 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

Oběti jsou zavražděné jako prasata na jatkách. Popis procesu vraždy je masakr, až mi z toho naskakovala husí kůže. Především mě kniha zaujala dvěma popisnými rovinami - vyšetřující detektivka a samotný vrah. Je zajímavé, že hned od začátku víte, kdo je vrahem a sledujete jeho postoj k vyšetřování. Za mě to měl vrah velmi dobře promyšlené, byl prostě mazaný. A ten konec? Vůbec jsem nečekala, že to může takhle dopadnout. Asi mi to mělo dojít, ale nedošlo.

* První díl série jsem nečetla, kniha má svůj vlastní děj, ale raději doporučuji začít od začátku. Celou knihu doprovází případ z první knihy. Člověk tím lépe pochopí některé situace s inspektorkou Krayovou.

23.01.2022 4 z 5

Žena obchodníka s příběhy Žena obchodníka s příběhy Steve Robinson

Příběhy s tématikou viktoriánské doby mám velmi ráda a dost často je vyhledávám. Dokážu si představit, že bych byla paní velkého panství - každou chvíli pořádala plesy, chodila na čajové dýchánky, nechávala si šít šaty na míru... Ale rozhodně bych neplánovala, že se k takovému životu dostanu stejně jako Angelica. Angelica je velmi chytrá a mazaná žena. Jejím jediným smyslem života, je zajistit budoucnost pro svého syna Williama. Bohužel si tím omlouvá všechny hrozné skutky, které udělala.

20.08.2021 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na tuhle jsem se moc těšila a byla jsem překvapena. Děj je napínavý od začátku do konce. Hlavní hrdinka Kim působila záhadně, někomu může připadat spíše chladně, ale vše souviselo s jejím dětstvím. Konec struhující a překvapí.

10.03.2019 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Miluju tuhle sérii, ale začíná se mi zdát, že autorka knihy zbytečne natahuje. Svým způsobem mě kniha bavila. Sympatizuji se všemi postavami. Svět je zajímavý, myšlenka děje také, ale nějak to drhlo. Mnoho popisných a stále se opakujícíh pasáží. Přitom konec knihy byl zase moc urychlený. Tam, kdyby autorka děj více rozvedla, vůbec bych se nezlobila. No..., ale nic z toho mi nezabrání vrhnout se na další díl.

02.02.2023 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Monu Kasten jsem si opravdu oblíbila. Čtení jejích knih mi vždy vykouzlí úsměv na rtech i na duši. Většinou se mi stává, že první díly ze série jsou nejlepší, ale pro tuto sérii to neplatí. Není to o stylu autorčina psaní, je to o dané situaci, o hlavních postavách o vcítějí se do děje. Už dlouho se mi nestalo abych s některou postavou, tak moc soucítíla jako se Sawyer. V některých okamžicích mi jí bylo strašně líto, nenáviděla jsem všechny okolo. Bylo mi opravdu do breku. Knihu opravdu moc moc doporučuji - vlastně celou sérii, ale tahle byla bezpodmínenčně nejlepší.

27.04.2022 5 z 5

Silný emotivní příběh, který Vás chytne za srdce a bude Vás nutit stále přemýšlet. Vyprávění Hong Čehi je strašné a o to víc je horší, když si člověk uvědomí, že děj je napsaný podle skutečné události. Autor se dokázal s tak silným tématem opravdu dobře poprat.

23.12.2021 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Na knihu jsem se velmi těšila a bedlivě hlídala datum vydání. Po prvních pár stránkách jsem byla zklamaná a měla jsem velkou chuť knihu zavřít a už jí neotevřít. Nemohla jsem se do děje vůbec začíst. Nevím jestli mi vadil autorčin styl psaní nebo přímá řeč postav. Prostě mi to nesedlo. Teď po dočtení jsem strašně moc ráda, že jsem se překonala a četla knihu dál. Děj se krásně rozjel a hltala jsem jednu stránku za druhou. Asi jsem divná, ale vůbec by mi nevadilo, kdyby autorka zašla víc do detailů pitev. Třeba by to knize dodalo víc námětu k hororu, takhle jsem na ději neshledala nic hororového. Doufám, že se další díla dočkají českého překladu, jinak bych se už o Audrey Rose a Thomasovi nic nedozvěděla :(

20.09.2021 4 z 5

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Příběh, který mě vyloženě chytil za srdce. Jedná se o složité téma, ale autorka si dokázala výborně poradit. Amelie vypráví o bolestném vztahu s přítelem, ze kterého se dostává neobvyklý způsobem. Kniha je v podstatě poselství pro ženy. Nikdy! se sebou nenechte ve vztahu manipulovat.

03.06.2021 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Při čtení anotace jsem si říkala, že se jedná o typickou romantickou knihu. Chyba lávky. Anotace knihy neodpovídá ději. Romantická linka se svým způsobem odehrává na okraji příběhu. Přišlo mi zbytečné neustálé vyjmenovávání módních značek, názvů restaurací a ulic. Co se knize musí nechat - zaujme svou krásnou obálkou. Hlavním tématem knihy je síla pravého přátelství, ale také ohromné bolesti.

03.06.2021 3 z 5