Betti Betti komentáře u knih

Zvěrolékař v ZOO Zvěrolékař v ZOO Petr Skalka

Skvělá kniha od zvěrolékaře ZOO v Ústí nad Labem. Díky jeho příběhům můžeme více nahlédnout do fungování ZOO. Po každé povídce následuje krátká kapitolka, která se zabývá obecně danou problematikou toho příběhu. Po přečtení více porozumíme důležitosti ochrany zvířat a tím pádem i ZOO.

04.07.2021 5 z 5

Žirafa na pondělí - Ze zápisníku ředitele zoo Žirafa na pondělí - Ze zápisníku ředitele zoo Miroslav Bobek

Skvělé zákulisní příběhy z pražské zoo, příběhy za vybranými zvířaty i mnoho dalších krátkých zápisků ohledně budování a zlepšování zoo. Kniha mě ještě více namotivovala na studium zoologie. Po přečtení budete vnímat Zoo Praha v jiném světle a budou se vám vybavovat jednotlivé příběhy z knihy. Plně doporučuji!

01.12.2020 5 z 5

Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Ike: Můj italský corso pes aneb Psí život v Itálii Lucie Hušková

Velmi mile mě překvapilo zmínění jednotlivých balad Kytice a knihy veterináře Jamese Herriota, který tady i sám vystupoval.

29.07.2020 5 z 5

Zdají se psům sny? Zdají se psům sny? Stanley Coren

Jedna z nejlepších knih o psech, kterou jsem četla. Autor stručně a srozumitelně odpovídá na otázky ohledně psů, které si lidé mohou pokládat. Kniha je naplněná spousty informacemi, které čerpal z hodně zdrojů.

29.08.2019 5 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Velmi neobvyklý příběh o záhadném světě (Oblasti X), na kterou se vydá skupina lidí, aby ho prozkoumali a zjistili, jaké tajemství skrývá. Popis přírody a neobvyklostí Oblasti X je podrobný a plný detailů, což pomáhá pro lepší představu smyšlených kreatur. Zvláště mě ohromilo pátrání a následné odhalení skutečnosti Lezouna. Je to originální a zajímavá kniha.

27.07.2019 5 z 5

Prvorozený Prvorozený Tor Seidler

Od příběhu jsem se nemohla odtrhnout a rozhodně jeden z nejlepších, které jsem za poslední dobu četla. Vypravěčkou je straka Maggie, která se seznamuje s mnohými bytostmi, na které si utváří názor i navazuje vztah. Pohled z nebes od straky dává na knize originalitě. Každý člen vlčí smečky, kterou ona doprovází, má speciální charakter a určitě si nějakou oblíbíte. Doporučuji.

26.02.2019 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Chvíli mi trvalo, než jsem se vžila do toho světa a pochopila, jak to tam funguje a rozdělila si v hlavě postavy. Ale poté už šlo čtení velmi rychle. Nemesis se setkávala se spoustami osobami a nikdy jste úplně nevěděli, komu věřit. S hlavní hrdinkou jste se celou dobu poznávali a všímali si, že se postupem času "zlidšťuje", i když byla jen stroj. Zároveň tam byla hezky zformulována myšlenka, že když se přestaneme v budoucnu zajímat o to, co je kolem nás a jak to funguje, upadneme do zapomnění.

26.12.2018 5 z 5

Řeč psího ocásku Řeč psího ocásku Sophie Collins

Kniha je velmi hezky srozumitelně napsaná. Je rozdělena na Abecedu a Konverzační příručku, kdy se v Abecedě seznamujete s jednotlivými částmi psího těla a v Konverzační příručce je vidíte v praxi při komunikaci s jinými psy. Moc se mi líbilo, že jsem si na konci mohla ozkoušet, co všechno jsem se nového o psech naučila. Byly tam obrázky, na nichž byli psi a já měla popsat pocity psů a celkovou situaci. Potom jsem si mohla zkontrolovat, jak jsem uspěla. Pro milovníky psů, kteří se chtějí dozvědět zase něco nového o psech, je tato kniha jako dělaná.

31.05.2018 5 z 5

Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Maja Säfström

Krásně ilustrovaná knížka s báječnými fakty o zvířatech :).

02.03.2024 5 z 5

Psí odvaha Psí odvaha W. Bruce Cameron

(SPOILER) Psí domov je moje nejoblíbenější kniha od Bruce Camerona, a tak jsem se moc těšila na pokračování. Psí odvaha byla ještě lepší, než jsem očekávala. Bella zůstala stejně autentická jako v prvním díle a její poznámky mě vždy rozveselí. Líbilo se mi, že autor používal spojitosti z předchozího dílu. Znovu jsme se setkali s předchozími postavami jako Velké kotě nebo Dutch. Zamilovala jsem si i nové postavy dvou koťat pumy. Celá kniha byla velmi napínavá kvůli obrovskému požáru a poté povodni, kterým Bella a ostatní museli čelit. Doufám, že se dočkáme filmového zpracování i tohohle dílu.

02.02.2024 5 z 5

Sloní paměť Sloní paměť Alex Lasker

Sloní paměť je jednou z nejlepších knih, kterou jsem letos četla. Slon Ishi vás naprosto pohltí svým vyprávěním a dokážete se vcítit do kůže slona, který žije v Africe a prožívá krásné ale i zdrcující události v životě. Moc se mi líbilo, jak věrohodně byl popsán sloní charakter. Byla taktéž rozebírána vážná a aktuální problematika pytláctví, o které je nutno hovořit. Celá kniha byla velmi poučná, napínavá a dojemná.

23.08.2023 5 z 5

Tajuplný život vody Tajuplný život vody Masaru Emoto

Krásná kniha, která mi ukázala jiný pohled na vodu. Tento element, který je nepostradatelný k životu, v sobě skrývá více, než si dokážeme představit. Když se jí budeme inspirovat, můžeme žít více s harmonií s přírodou. Kniha mi popsala důležitost a sílu významu slov, která pokud budeme používat správně, nám změní život k lepšímu. Zároveň nám představuje mnoho učení, abychom dosáhli šťastnějšího života.

22.08.2022 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Julie Tottman

Monkey byl úžasný a temperamentní pes, který se dostal z bídného života na celebritu filmu Harry Potter. Jeho příběh je velmi inspirativní a doporučuji hlavně milovníkům Harryho Pottera, pokud se chtějí dozvědět něco více o zákulisí z jiného pohledu.

15.07.2022 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Skvělé pokračování detektivky, které bylo tajuplné, napínavé a plné nečekaných zvratů.

28.06.2022 5 z 5

Kam ukrýt štěstí Kam ukrýt štěstí Catherine Ryan Hyde

Krásný příběh 7 štěňátek, která spojila dvě nešťastné rodiny.

16.06.2022 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva Erin Hunter

Série Zákon smečky - Soumrak byla naprosto úžasná. Celý Zákon smečky patří k mým nejoblíbenějším knižním sériím. Obdivuji autorku Erin Hunter za spletitý a neustále napínavý příběh. Každá postava má v knihách určitou úlohu a charakteristickou osobnost a určitě si každý mezi nimi najde oblíbence. Ačkoliv měla kniha uzavřený a šťastný konec, doufám, že autorka plánuje další sérii, protože Zákon smečky je jedna velká dokonalost a všem doporučuji! :)

03.08.2021 5 z 5

Zvěrolékař z Yorkshiru Zvěrolékař z Yorkshiru Julian Norton

Psaní Juliana Nortona se dá srovnat s příběhy Jamese Herriota, o kterém je v knize též často zmiňováno. Veselé příhody ze života veterináře se čtou jedním dechem. Dozvídáme se osobní úspěchy Juliana, ale taktéž jsme obohaceni o medicínské znalosti ze světa zvířat.

05.07.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Další úžasné pokračování série Dalajlámova kočka, která byla stejně obohacující jako předešlé díly. Tentokrát se Jeska seznamuje, jak už název napovídá, se čtyřmi principy duchovního úspěchu. Prostřednictvím jejích příhod dokážeme jednotlivé praktiky lépe pochopit a následně implementovat do našeho života. Knihou nás doprovází už nám známé postavy, ale objeví se i úplně nové. Stojí za to si ji přečíst.

27.06.2021 5 z 5

Dusty: Zázrak o Vánocích Dusty: Zázrak o Vánocích Wolfram Hänel

Skvělé další pokračování Dustyho příběhu. Ideální na Vánoce, protože je s vánoční tématikou.

28.12.2019 5 z 5

Ve zvířecí rodině Ve zvířecí rodině Jeffrey Moussaieff Masson

Zase velmi poučná kniha od pana Massona. Tentokrát se zaměřil na málo probírané a zkoumané téma a to na otcovství u živočichů. Probíral tu různé druhy zvířat a popisoval, kteří jsou, a kteří naopak nejsou dobrými otci. Kromě toho ale kniha nabízí spoustu dalších zajímavostí o světě zvířat.

18.04.2019 5 z 5