Belisima Belisima komentáře u knih

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Nemam cas psat komentare ctu 3 dil. Spis to vse hltam. Je to ctive napsane.

13.02.2024 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

Kdyby to slo, dam 10*. Moc povedene. Nutne potrebuju dalsi dil.

02.02.2024 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Kniha mě zcela pohltila. Je to sice blbost, ale je to výborně a čtivě napsané. Zapomínala jsem vystoupit z metra nebo z tramvaje, chodila jsem jak slepá a hluchá. Se divím, že jsem to přežila. Autorka má výborný talent, a taky to překladatelka nezmrvila. Já jsem nadšená.

30.01.2024 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Ze zacatku jsem mela problem si zvyknout na styl knihy. Ale pak, ani nevim kdy, me to zcela pohltilo. Knizka ma neskutecnou atmosferu. Hned jsem se koukla na film a atmosfera byla i ve filmu. Strikland me bavil nejvice, ackoliv jsem ho nenavidela. Krasny pribeh.

08.10.2023 5 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Zajímavá kniha. Občas jsem převracela oči (pouze v duchu, jinak bych neviděla na knížku) ale jinak jsem spokojená. Uvidíme jak si povede druhý díl.

22.08.2023 4 z 5

Nejlepší žena Space Force Nejlepší žena Space Force Wolfgang Hohlbein

Terva ma dobry vkus, cerpam docela casto napady na precteni zajimavych knih. A k Charity: Ja bych tomu i verila, tak dobre to bylo napsane. Doufam ze se tohle nikdy nestane. No, jsem zvedava, jak se s tim Charity popere. Jdu na dalsi dil. Uf 12 dilu? To budu nekolik mesicu zazrana, doufam ze ne sezrana...

13.08.2022 5 z 5

Apollo 13 Apollo 13 James Arthur Lovell

Kniha super. Kolik lidi udelalo maximum, aby je dostali domu. No holt jina doba. Krasna a plna nadeji a snu. Dnes je doba plna nenavisti a strachu. Prijde mi ze i ty nove knizky tomu odpovidaji.

13.12.2020 5 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Mě se knížka líbila. Někdy byla dlouhá a vleklo se to, někdy to utíkalo, ale stejně jsem po dočtení ihned pokračovala druhým dílem. Protože v příběhu je něco co chci, co potřebuju vědět.

13.02.2020 4 z 5

Čas pro hvězdy Čas pro hvězdy Robert A. Heinlein

Libilo, dokonce hodne. Jenom mi je lito, ze se autor vic nerozepsal, kdyz uz dorazili k planetam. Ten potencial tam byl, napady mel vyborne, ale jako kdyby se drzel zpatky. Nebo jako kdyby se nejaky vydavatel rozhodl vyskrtat co se mu nehodilo. Kniha je stara, kdo vi.

22.11.2019 4 z 5

Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Vernor Steffen Vinge

Jak mám uvěřit a nechat se pohltit příběhem, když mimozemšťan který vypadá jak vlk, nemá ruce a kouká do dalekohledu, beru, že umí mluvit s ostatníma v myšlenkách, ale oblíká se? Jak? Na nosítkách odnáší tělo? Jak? Kdyby spisovatel z toho vlka udělal jakoukoliv jinou příšeru, tak, aby se tomu dalo věřit, ale já mám 4 psy a ti se ani neumějí přikrýt dekou, když je jim zima, protože hubu má jen jednu a tu deku si furt tahá, ale svoje tělo pod ní nedostane... No možná až budu starší a senilní, tak to dočtu, protože nad tím... ne, asi ani pak ne.

15.10.2019

Sedmeroev Sedmeroev Neal Stephenson

Já nevím, myslím, že se z perfektního nápadu dalo vytěžit mnohem více. V podstatě jsem postrádala jakékoliv emoce. Konec světa a se mnou to ani na vteřinu nezacloumalo. Technická stránka knihy byla fascinující, ale když to nebylo promíchané se zážitky a pocity hlavních hrdinů, tak to bylo k uzoufání unavující. Furt se soustředit na technické pasáže, které nejsou vůbec odlehčené, je u tak tlusté knihy vyčerpávající.

20.08.2019 3 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

V knížce je cítit potenciál, který ten příběh má. Ale ačkoliv se to četlo dobře, to, co mě zajímalo nejvíce, bylo popsané sotva na jedné stránce a pak skok a přitom zbytečnosti byli popsané na několika desítek stránkách. Každopádně Lucas je velmi zajímavá postava a nebýt jeho, čtení bych vzdala. Jde se na druhý díl, jsem zvědavá jak se to bude vyvíjet.

20.02.2019 4 z 5

Úsvit Úsvit Octavia Estelle Butler

Fascinujici. Ja se normalne bala. Vetsinou se bojim o hlavni hrdinku v knize, ale tady jsem se bala mimozemstanu. Spisovatelka je popsala opravdu hruzostrasne perfektne. To byl vynikajici zazitek. Lilith jako hlavni hrdinka byla uzasna. Knizka se nedala odlozit, vsemu jsem verila.

03.12.2018 5 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Já jsem knížku horko těžko dočetla, zajímavý námět, ale zpracování mě neoslovilo. Ničemu jsem nevěřila, hlavní hrdinka byla divná. Vlastně všichni byli divní.

10.09.2018 2 z 5

Druhý hrob nalevo Druhý hrob nalevo Darynda Jones

Já se tak nasmála u některých pasáží... "Ať už to má pneumatiky, nebo varlata, budou s tím jen potíže." Vážně Charley je skvělá a baví mě. U žádné jiné hlavní hrdinky se mi to zatím nestalo, že bych si postavu až takto zamilovala. Děj knihy byl také dobrý i když měl nějaké vady na dokonalosti. Například mi ušlo kdo za těmi vraždami skutečně stál. Nebo že by mi chyběli stránky? Ale vše opouštím kvůli Charley.

09.08.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Další povedené dílo, možná nejpovedenější, zakončení celé série bylo perfektní. Autorka je výborná, jak všechny pohádky spojila a mistrně zpracovala do finále.

26.07.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

1. díl mě nadchnul, po pravdě jsem nečekala do čeho jdu a kybork-holka jako popelka a místo boty na plese ztratí nohu? Úžasně vymyšlený svět a postavy, příběh byl sice vymyšlen někým jiným, ale předělán byl skvěle do moderní podoby.

26.07.2018 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Hned od začátku knížka zaujme, pak už člověk čtení nepřeruší protože chce vědět jak to dopadne. Od knížky se prakticky nedá odtrhnout.

25.07.2018 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

2.knížka opět výborná, bavila mě od začátku do konce, akorát mi to už přišlo trochu přitažený za vlasy. Ale i tak mě to neodradilo a přečetla jsem knížku za den a půl. Kresby a fotky dodali celému čtení lepší představivost. Určitě si přečtu znovu všechny díly až vyjde Obsidio, mělo by vyjít v listopadu 2018, už se moc těším.

06.04.2018 5 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Napad i pribeh vyborny. Ctivost knizky taky. Ale ja uz jsem tak rozmlsana, ze na 5 hviezd to u mne neni.

12.11.2023 4 z 5