befel befel komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Líbí se více holkám, než klukům.. Já ji milovala, mí synové jsou už méně nadšeni.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Četla jsem dááávno .. v slzách.. a určitě jsem ji nečetla naposledy.

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Čapkova genialita a mistrný jazyk.. metafory a podobenství.. na téhle knize jsem se učila milovat českou klasiku.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl byl asi zajímavější., musela jsem do toho trošku přemlouvat... ale nejsem cílovka..

27.12.2020 3 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

cely HU je fajn.. pohodová četba

13.07.2020 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha se čte jedním dechem.. příjemné, trochu pohádkové, zpestření pro zimní večery.. Jak už tady bylo řečeno.. odpověď na otázku jsem věděla hned a bylo docela frustrující sledovat tak zapeklitý děj a čekat až jí to chuděře docvakne :-) Už se těším na druhý díl...

12.12.2019 4 z 5

Psychologický pohled na dobu strávenou v koncentráku.. Síla vůle žít.. síla touhy zemřít.. byla to SÍLA

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Typický humor, skvělý příběh.. Viděla jsem i film, ale kniha je lepší.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Smála jsem se tak, že jsem se musela odstěhovat z ložnice abych svého muže nebudila.. Ale časem se mi ten humor přejedl.. knihu jsem dočetla, byla spokojená, ale druhý díl už asi číst ani nemusím.

09.12.2019 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

(SPOILER) Tolik jsem se těšila na to, až se do ní pustím.. všechna ta chvála a wow reakce.. ale ve finále...
Autorka měla dokonalý nápad, nový, překvapivý.. Jazyk, kterým je kniha napsaná, je překrásný, ladný.. ale hrdinka mě vůbec nezaujala.. žena, která je "neviditelná".. neustále jen pár mincí v kapse.. neustále řeší, kde přespat a co bude jíst.. čekala jsem inteligentní a vynalézavou ženu, čekala jsem trošku humoru.. svižnější děj. Nic z toho se nekonalo. A když musím neustále postavy z knihy v duchu napomínat a mít chuť s nimi zatřást, aby se probrali.. tak to mě prostě nebaví..

Knihu čtu už 3. týden a stále nejsem u konce.. (do konce zbývá nějakých 100 stran). A každý den se nutím ať už to dotáhnu.. abych se mohla pustit do další knih s čistým štítem. Normálně za měsíc přečtu 5 a více knih.. takže tohle je fakt trápení. :-)

Asi jsem měla příliš vysoké nároky...

01.04.2022 3 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Nejsem cílovka, ale četlo se mi to hezky..

21.12.2020 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Čtivá dojemná kniha.. jedním dechem..

14.12.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavá kniha.. zajímavý příběh, ale podruhé už si ji nepřečtu..

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nejsem cílovka, ale četlo se to hezky, Hoover psát umí, ale... .. od Autorky jsem četla jako první knihu "Pravda nebo lež" ta mě dostala.. všechny ostatní jsou v podstatě čtivé.. ukrátí dlouhou chvíli a podruhé se do nich nebudu pouštět.. nicméně potěšily.

25.01.2021 3 z 5

Odkaz Dračích jezdců – komplet Odkaz Dračích jezdců – komplet Christopher Paolini

Dokonalý příběh, skvěle vykreslené postavy.. Je to přesně to čtení, které neomrzí ani napodruhé ani napotřetí..

16.12.2020 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Za mě super.. četla jsem v e-podobě a nekoukla kolik to má stran a bylo to natolik čtivé, že se mi to ani nezdálo dlouhé.. potom jsem knihu viděla v realu a nemohla uvěřit, že to je taková nálož.. fakt maxi kniha...

Za mě je to né úplně 5.. tak spíš 4+ .. ale zasloužených.. tak to zaokrouhlím nahoru.

14.10.2020 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Přečteno jedním dechem.. autorka má skvělý styl. Ze začátku jsem se sice musela ujistit, že jsem nešáhla po knize pro děti a mládež.. ale potom to mělo spád a hloubku. Konec lehce přeslazený.. ale co už, aspoň se mi bude hezky usínat. ????

08.09.2020 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Čtivá strhující love story z pohádkovo - vílího světa, plná krásy, kouzel, příšer, lásky, nenávisti vraždění a krve.

19.12.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

ano ano.. taky jsem podlehla masovému šílenství a přečetla to.. a celé.. ale už nikdy víc :-) :-)

09.12.2019 2 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Japonská kultura, je pro nás středoevropany natolik zajímavá, že samotná zpověď gejši stojí za přečtení, ale příběh sám o sobě neobsahuje žádné hlubší zážitky.. Doporučuji jako sondu do orientu..