Bee Bee komentáře u knih

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Když jsem zjistila, že kniha má pokračování, naprosto jsem se zhrozila, protože už ze zkušenosti vím, že natahování děje v tomhle žánru je většinou jenom utrpení a nic víc. Kupodivu to nebyla zas až taková hrůza. Autorka pokračuje se stejnými postavami a nachystala jim další rány a problémy, se kterými se musí vyrovnat. Podle mého gusta to bylo moc předvídatelné a oproti předchozímu dílu tomu chyběla ta zábavná jiskra. Každopádně jsem to dočetla a neumřela u toho, takže to musí za něco stát.

18.02.2015 3 z 5

Kde končí duha Kde končí duha Cecelia Ahern

Od autorky jsem četla již PS: Miluju tě a doslova jsem u toho ryčela smíchy - a sem tam uronila slzu, to přiznávám. Proto jsem tuhle knížku rozečítala s vysokým očekáváním, které se splnilo. Styl psaní mi naprosto vyhovoval - už jsem na to v několika knihách narazila a vždycky mě to bavilo, takže na tom nevidím nic špatného. Autorka skvěle pracuje s postavami, i když chvílemi jsem měla sto chutí mlátit hlavou do stolu nebo nejbližšího tvrdého povrchu, protože jim to tak nevycházelo. Neschází tomu humor a zkrátka to má všechno, co má správná kniha mít.
Každopádně už jsem stihla zkouknout i filmovou adaptaci a určitě to doporučuji, i když tam je dost věcí změnených, stojí to za to.

18.02.2015 5 z 5

Napálený Napálený Kevin Hearne

Tahle série je naprosto boží a jsem neskutečně ráda, že jsem na ní omylem narazila. Když jsem objevila tenhle díl, skákala jsem metr vysoko, protože i když je to už několikátý díl, věděla jsem naprosto jistě, že na kvalitě to neubere ani v nejmenším. Zatím jsem všechny díly hodnotila pěti hvězdami a ani tohle není výjimkou. Děj ubíhá svižně, prakticky se neustále něco děje, postavy jsou uvěřitelný a boží - seriously, to jinak ani říct nejde, a teď přichází to největší plus: má to neuvěřitelnej humor. Postavy tu hází jednu hlášku za druhou, takže u knihy jsem řvala smíchy jako totální blázen a neskutečně mě to bavilo. Za zmínku určitě stojí i Kojot - toho prostě žeru, je úžasnej a nikdy nevíte, co od něj vlastně čekat, takže paráda. Co se hlavní zápletky týče, tak mě to dost bavilo - nebylo to sice tak akční jako předchozí díl, ale to naprosto vyváží těch deset vtipů na stránku, takže nemám co vytknou a celou sérii určitě doporučuju :)

12.02.2015 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Občas si říkám, že bych vážně neměla plýtvat pěti hvězdičkami, protože celou sérii hodnotím převážně plným počtem a pak už nemám rezervu. Ale kdo by byl čekal, že se kvalita bude pořád stupňovat?
Konec předchozího dílu byl totální cliffhanger, takže čekání na pětku bylo až děsivě dlouhý, každopádně se to vyplatilo. Autorka si tu s postavami nepěkně pohrává a někdy vás nutí o nich pochybovat takovým způsobem, až to není hezký. Co se děje týče, byla jsem celou dobu napnutá k prasknutí, protože to chvílemi bylo o nervy, ale rozhodně to hodnotím kladně. Oproti předchozím dílům jsme se tolik nedostali k ostatním postavám - třeba takový Eddie s Jill mi tu výrazně chyběli. Myslím, že třeba Adrianův návrat ke dvoru byl naprosto zbytečný - ačkoliv se tam udála jedna zásadní věc - ale ta se klíďo mohla odehrát po telefonu. Absenci postav tu ale vyvažuje děj v nápravném centru, kde jsou postavy nové, i když nemáme šanci je tak dopodrobna prozkoumat.
Co se závěru týče, bylo to trochu uspěchaný, ale vlastně se mi to líbilo. A zase tu máme klasický cliffhanger, díky kterému to čekání na šestku bude stát za to.

03.02.2015 5 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

Musím říct, že fakt lituju, že jsem ostatním dílům dala po pěti hvězdičkách, protože jak má teď člověk odlišit, že závěr trilogie byl tak pekelně dobrej a nejlepší ze všech dílů?!
Musím říct, že celá série je prostě perfektní. Ani jeden díl nemá sebemenší chybičku. Politaření, podrazy, akci, všechno to tady máte naservírované ve třech dílech, pričemž ten poslední je takovou třešničkou na dortu. Ve druhém díle už to všechno vypadá nadějně, ale rozhodně je to teprve začátek toho, co nás čeká. Někdo očividně nechce, aby došlo k podepsání mírových smluv, takže nám na krku visí další válka, jenže tentokrát už to nebude jenom na frontové linii, ale budou padat celá města. Pokud Day nedovolí, aby znovu odvezli jeho bratra a pokračovali na něm v testech.
Dostáváme se tu konečně i za hranice Republiky a Kolonií, což je podle mě naprosto špičkový. Postavy jsou tu pěkně vymakaný, samozřejmě kromě těch vedlejších, třeba záporačka Jamesonová je prostě jenom zlá, ale autorka tu nejde tolik do hloubky, přitom si myslím, že by stálo za to to více rozvést. Každopádně hlavní postavy supr, dokázala jsem se vžít prakticky do každého, ačkoliv Anden mi prostě brnká na nervy. Co se děje týče, nemůžu nic vytknout, kromě toho, že jsem z toho byla nervní, protože se pořád něco kazí. Samotný závěr byl jedním slovem dokonalý, i když mě to tak nějak rozhodilo - já jsem fanda slaďoučkých konců, takže jsem tu zažila trošku šok, ale jinak boží. Chtěla bych, aby ta série měla ještě tak deset stejně božích dílů. Určitě se k tomu budu vracet.

02.02.2015 5 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

Day s June utekli z popravy, ale to je teprve začátek. Je na čase se rozhodnout, na jaké straně vlastně budou bojovat..
Stejně jako první díl, i dvojka byla perfektně napsaná. Dějová linie je plná naprosto šílených zvratů, musím se přiznat, že jsem z toho měla mrtvici asi tak stokrát.
Každopádně, co se děje týče, bylo to perfektní, postavy mi vyhovují, ačkoliv někdy se chovají jinak, než bych chtěla. Autorka sice nejde až tak do hloubky ve vedlejších postavách, ale to se dá, vzhledem k tomu, že se pořád něco děje, přehlédnout.
Samotná zápletka je spíš taková klasika, ale suprově a čtivě napsaná, závěr byl trošku k vzteku, tohle prostě asi většina hrdinů dělává, i když mě to ničí. Legenda je opravdu povedená série, další díl začínám číst okamžitě.

30.01.2015 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

O prvním dílu jsem tvrdila, že se mi opravdu těžko četl, vzhledem ke stylu psaní. Člověk si na to musí zvyknout. Konec mě ale překvapil, najednou to bylo přesně podle mého gusta a těšila jsem se na další díl. Ten ale nenaplnil moje představy. Očekávala jsem nějakou pořádnou akci a něco, co dává smysl, místo toho tu máme jen samé melodrama a rozjímání o tom, jak je život nespravedlivej. Nejspíš mi to hodně zkazil i ten milostnej trojúhelník, kterej už je tak strašně ohranej, až to není hezký. To je tak těžký se zamilovat jen do jednoho, naprosto příčetnýho a normálního člověka? Asi jo.
Každopádně jsem to dočetla, což svědčí o tom, že číst se to dá i přes mou nevoli k tomuto druhu milostných příběhů. Další díl určo přečtu taky.

21.01.2015 3 z 5

Jak už leckdo zmínil, trochu to připomíná Forresta Gumpa. S tím se nedá nesouhlasit, na druhou stranu ale - no a co? V týhle době je sakra těžký najít něco, co tu ještě nebylo.
Stoletého staříka jsem četla na cestě z dovolený během 27 hodinové cesty autobusem a musím říct, že mi to tu cestu nádherně vylepšilo. Příběh je poutavý, jeden nikdy neví, co přijde příště, a hlavně je to neskutečně vtipný. Někdy až absurdní.
Perfektně jsem se u toho nasmála a je to hodně povedená oddechovka pro lidi, co to neberou zas až tak vážně :)

21.01.2015 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Námět knihy se mi neskutečně líbí. Konečně provedení sice není zas až tak boží, ale i tak je to paráda. První část knihy mě vyloženě fascinuje - nejsem si jistá, co to o mně vlastně vypovídá, ale whatever, a zároveň trochu děsí. Každopádně je to jedna z nejpovedenějších dystopií vůbec. Ve chvíli, kdy se tam objevuje "Čistý" to nabírá trochu jiný směr, ale za mě dobrý. Postavy mi sem tam přišly trochu nedotažené, ale celkový dojem to nekazí. Rozhodně mi to stálo za přečtení.

Papírová města Papírová města John Green

John Green se pro mě stává legendou. Mám ho na prvním žebříčku spolu s Patriciou Briggs a duem Kate Daniels. Hvězdy nám nepřály i Hledání Aljašky jsou pro mě mistrovská díla a Papírová města zrovna tak. Green totiž umí naprosto dokonale pracovat s postavami a na tom je založený prakticky celý děj. Postavy v jeho knihách jsou žijící a dýchající bytosti, kterým prostě věřím.
Autor si vybírá složité dívčí postavy a kluky, co jsou tak trochu loseři a dává je dohromady. Je mi záhadou, jak je možné, že to na mě fungovalo i podruhé, ale bavilo mě to. Kdyby to psal někdo jiný, nejspíš by to byla ohavnost.
Kniha se celkově nese ve vážnějším duchu, ale pak přijde tak absurdně vtipnej okamžik, že přímo ryčím smíchy a čtu ho pořád znova a znova a děsím tím kolemjdoucí. Nikdy to totiž nevidím přicházet.
Co se týče Margo Roth Spiegelmanové, dívkou se třemi jmény, která všichni používají, je to dost podobná postava Aljašce, ale narozdíl od Aljašky není tak plochou postavou a žije si tak nějak svým vlastním životem.
Jsem zvědavá, s čím John Green přijde příště. Tohle mě bavilo hodně a určitě se k tomu ještě vrátím.

Silo Silo Hugh Howey

Tohle byla naprosto parádní četba.
Kniha začíná z pohledu šerifa, který toho má už dost, tak se rozhodne, že chce jít ven. Vedení Sila mu to samozřejmě umožní, a to pod podmínkou, že vyčistí senzory. A tak šerifa navléknou do obleku a vyšlou ho do nedýchatelného vzduchu rozbombardované země. Co nutí odcházející k čištění, když by mohli prostě zmizet za kopcem? Co vlastně přesvědčilo šerifa k odchodu? Tyhle a mnohé další otázky nedávají nové šerifce spát, a tak se rozhodne dráždit hada bosou nohou...
Atmosféra knihy je perfektní a autor si skvěle poradil s dějem, takže se každou přečtenou stránkou dozvídáte další a další informace, až se vám začne zaplňovat jasnější obraz. Zápletka je pro mě geniální, postavy mě bavily - konečně se tu nesetkáváme s chrabrými puberťáky, co zvládnou nemožné a zachrání svět, a tak se mi to líbí. Nemám co vytknout.

Selekce Selekce Kiera Cass

Nečetla jsem si anotaci a sem tam jsem o Selekci něco zaslechla. Možná proto jsem čekala nějakou krutopřísnou dystopii, která mi poleze na nervy, ale zároveň mě bude bavit. Proto mě to tak překvapilo a ještě víc bavilo. Líbí se mi prostředí knihy, a co se týče postav - hlavní hrdinka je pro mě naprosto ideální, i když je to prostě už taková klasika podle pohádkového scénáře. Jednou za čas to asi člověk potřebuje. Ostatní dívky ze Selekce mě taky bavily, autorka je hezky vykreslila, některé jsou přímo na zabití, další jsou zatím normální, ale uvidíme, co z toho nakonec bude. A princ? Trochu mu kazí charakter fakt, že si vychází s dalšími dívkami, jako by se nechumelilo, ale jsem schopná mu to odpustit. Trošku mě mrzí, že to opět směřuje k dalšímu romantickému trojúhelníku, což už mě opravdu, ale opravdu nebaví.
Co se děje týče, bylo to pro mě perfektní a bavilo mě to celou dobu. Trochu jsem si k závěru hryzala nehty, protože jsem čekala nějaký šílený cliffhanger, ale dopadlo to, jak to dopadlo a já jsem spokojená. Určitě budu číst další díly.

04.11.2014 5 z 5

Nesmrtelná koruna Nesmrtelná koruna Richelle Mead

O prvním díle jsem tvrdila, že mi tam tak nějak chyběl humor, ale tady autorka válí už od začátku. Atmosféra je celkem napjatá, ale sem tam sarkastická hláška to prostě drží nad vodou. Původní přirovnání k Pokrevním poutům taky beru zpátky, to jsem tu už nezaznamenala. Co se týče postav, tady nemám co vytknout. Sice to jsou paličáci, co si dělají, co se jim zachce, i když vy už dávno vidíte, že se řítí do pekelnýho průseru, ale to mě přesně baví. Děj mi ubíhal úplně sám, střídání pohledů udržuje pozornost a taky tu správnou atmošku, takže za mě paráda. Konec mě překvapil, a to se mi moc často nestává, takže palec nahoru! :)

03.11.2014 5 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Knižka se čte skoro sama a i když je to celkem dost omílané téma, tyhle romance z odlišných rodinných zázemí mě vždycky bavily. Co se děje týče, autorka se zabývá hlavně vztahovými problémy, takže od toho rozhodně nelze čekat žádnou akci. Konec je zvláštní, takovy lehce klišé, ale líbilo se mi to, a to je hlavní. Parádní oddechovka.

30.10.2014 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Jamie McGuire se tak nějak stává mojí srdcovkou. Po Krásné a Učiněné katastrofě jsem byla zvědavá, co přijde dál a když jsem četla anotaci, zajímalo mě, jak se autorka vypořádá s tímto žánrem. A nezklamala.
Jsem milovníkem všech zombie filmů a serošů, takže jsem se nemohla dočkat, co z toho vlastně vzešlo a musím uznat, že se to povedlo. Ač je to akční, má to šťávu a jsou to ZOMBIE, autorka skvěle pracuje i s postavami. Jsem přesvědčená o tom, že to je její silná stránka. Líbilo se mi střídání pohledů, protože to udržuje určitou míru napětí a zároveň můžete poznat i další postavy knihy. Co se týče děje, nemá to chybu, nenudila jsem se ani u jediného písmenka. Těším se na autorčinu další tvorbu.

22.10.2014 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Od knihy jsem měla velká očekávání, což je přesně ta potíž s autory, jejichž knihy naprosto zbožňujete. Námět je perfektní, rozjezd je slušný, dobře navnadí, a zároveň je to dost tajemný, aby vás to nutilo číst dál. Je trochu těžší se zorientovat v novém světě, ale chytla jsem se rychle a bavilo mě to.
I tak jsem si všimla podoby Mae a Justina se vztahem Sydney a Adriana z Pokrevních pout. Nevhodná, ba dokonce zakázaná "láska"?
Každopádně mi tu chybí jedna věc, a tou je humor. Chápu, že vzhledem k prostředí a postavení hlavních protagonistů je nějaký to popadání se za břicho od smíchu celkem nevhodný, i tak by ale neškodilo trošku odlehčit atmosféru. Jinak je to jedno velké plus - vývoj postav, děj, celkově i námět, paráda.

31.08.2014 4 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Řekla bych, že Počátek je kniha určená pro mladší čtenáře. Námět se mi líbí, ale celkově je to nedotažené, postavy naprosto předvídatelné a stereotypní. Ačkoliv je to kniha plná klišé - a to se vším všudy, rozhodně to není žádný odpad. Jen bych od toho neměla žádná očekávání a jako oddechovka to je parádní. Možná mi další díly sednou líp.

31.08.2014 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

O Kostičasu se v poslední době mluví hodně, až to člověku připadá, jako by vyšel nový Harry Potter. Ale sakra, já to úplně chápu, dokonce i to přirovnání - tématicky je to absolutně mimo, ale Shannon má úžasnou fantazii. Stejně jako Rowlingová si dokázala vymyslet úplně nový svět, dějově to má perfektní a co se týče prostředí, je to něco nového. Celá komunita jasnovidců má skvělou hierarchii a všechno vymyšlené do posledního detailu. Ději nemám co vyktnout - je to akční, nechybí tomu sakrasmus na těch správných místech, a správně nadaná a odvážná postava. Pro mě to je rozhodně kvalitní četba, doufám, že další díly budou stejně boží.

15.08.2014 5 z 5

Niceville Niceville Carsten Stroud

Niceville začínal naprosto luxusně. První kapitola neměla chybu a navnadila. Jak se děj rozvíjel, došlo mi, že to nebude nic pro mě. Autor tady splácal dohromady tolik témat, postav a míst, která se k sobě nehodila, že mi to prostě nesedlo a vyšla mi z toho naprostá slátanina. K původní dějové linii se vracíme jen málokdy a všechno je ubité popisem všeho možného. Tři hvězdy dávám jen za humorné poznámky, jinak to byla katastrofa, včetně prapodivného konce.

29.07.2014 3 z 5

Špatné způsoby Špatné způsoby Justin Gustainis

Druhý díl se mi líbíl ještě víc, než ten předchozí. Objevují se tu postavy z prvního dílu, ale i nováčci, se kterými autor umí perfektně pracovat a podle mě to je největší plus téhle série. Dějově se mi to taky líbilo a knihu jsem prostě nedokázala odložit.

29.07.2014 5 z 5