Becca_books Becca_books komentáře u knih

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Konečně další díl z mé oblíbené série. Již 13. Přečteno za jeden večer Kim Stone nezklamala. Ostrá jako břitva.
Děj rychle utíkal, moc pěkně propracované detaily. Tentokrát do sebe vše zapadalo, přestože šlo o několik případů dohromady. Moc mě bavily vtípky a hlášky mezi Kim a patologem Musím říct, že jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za tím vším stojí a vůbec bych si je ani netipla. Už se těším na konec léta na další knihu

27.04.2023

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Na novou knihu jsem se moc těšila a vážně mi sedla. Mám ráda, když se začátek neprotahuje a jde se hned na věc. Brutálnost a popis činu také odpovídala mému očekávání. Přestože jsem měla tušení, kdo za tím vším stojí, neubralo to vůbec napětí. Části s Erikou v ohrožení, která je jako vždy někde sama, bez zbraně a telefonu mě taktéž nepřekvapily :D Vedlejší příběh Eričina života jsem si moc užila. Jsem ráda, že se trošku posouvá i v osobním životě a tyto kousky se moc dobře četly. Takže za mě jedním slovem super a budu netrpělivě vyhlížet další knihu, abych věděla, jak to bude s Erikou dál :)

04.02.2023 5 z 5

Letos v zimě Letos v zimě Alice Oseman

Myslím, že jsem trefila přesně čas na čtení této novely. Typicky vánoční čtení o Vánocích a proto mi i tak sedla. Souvislý text mi vyhovoval. Občas i trošku víc než komiks. Popis Vánoc z pohledu jednotlivých postav. Až mi bylo líto, že kniha není obsáhlejší, skončila nějak moc rychle :)

31.12.2022

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Milé pokračování, tentokrát se Nick a Charlie vydávají se školou do Paříže. Přečteno jedním dechem jako taková jednohubka. Už se těším na čtvrtý díl :)

31.12.2022

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Foglarovy knihy jsem milovala jako dítě. četla jsem snad všechny. Proto jsem pořídila nové vydání s krásnou obálkou když děti dorůstají věku, kdy by se jim mohl líbit také. Do knihy jsem se pustila spolu s dcerou. Já nadšená, představivost pracovala na tisíc procent, vžila jsem se do příběhu, pobíhala po Stínadlech spolu s chlapci a v některých chvílích jsem ani nedýchala. Dcera měla ke knize trošku chladnější přístup, místy byl pro ni zastaralý jazyk složitý ale jakmile se příběh trošku rozjel, také se začetla. Už se těším, až pojedeme do Prahy.

31.12.2022 5 z 5

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Chtěla jsem nějakou oddechovku a Estelle mám koupenou ještě z léta, když jsem si dělala To read list a byly slevy :D Prvních pár stran jsem si říkala, že čtu Hannu Montanu :) Zlobivá holka, kterou pošlou za trest do Tennessee. Přestože nejsem cílovka přišel mi celý příběh i postavy moc milé, kniha se velmi dobře četla a slupla jsem ji jako malinu. Letní láska, country, koně... Jako holka co v šestnácti bydlela v Ostravě v paneláku a na prázdniny jela tak akorát na skautský tábor jsem si říkala, že vyrůstat v Americe má možná něco do sebe :D

20.12.2022 3 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

(SPOILER) Re-reading:
Vzhledem k tomu, že jsem si děj vůbec nepamatovala mě tentokrát děsně vytáčel nejvíc ten byrokratický boj o postavení a povýšení s muži než samotné postavy. Taky trošku to, jak Erika žije sama, pomalu bez zámků a alarmů a každou knihu nechá někoho vloupat se jí do bytu. Taky mě zaráží, že nikdy nemá u sebe žádnou zbraň :) Prozrazení vraha poměrně brzy mi nevadilo, dobře se četlo veškeré rozuzlení a jak to na sebe navazovalo. Jen mi přišla vražedkyně až moc vychytralá (na to že nebyla úplně psychicky v pořádku) a zajímalo by mě, jak se dohmátla toho konce - kde najde poslední oběť.

05.12.2022

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Nádherná knížka a ještě krásnější příběh. Text v knize je velkými pismeny a neni ho tam příliš moc, zároveň je celý příběh vhodný pro staršího či pro dospělého čtenáře (ten typ knížky co kupujeme dětem ale máme je vlastně pro sebe )
Příběh polepšeného čerta Florimona, který díky lásce přestane lidem škodit, ale začne jim naopak pomáhat a němé kominice Tradamily ️

05.12.2022

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Třetí díl série jsem začala hned po přečtených prvních dvou. Ty jsem přeletěla během pár dní a to měly téměř 900 stran. Třetím dílem jsem se prokousávala snad měsíc. Nemohla jsem se vůbec začít. Měla jsem pocit, že je celý děj hrozně předvídatelný. Neseděla mi postava Sawyer a nějak celkově mě kniha nebavila. Až najednou někde ve třetině jsem se začetla a zbytek knížek zase zhltla na jeden zátah :) A teď nevím zda se pustit do čtyřky. Ale když už jsem si je všechny v akci v létě koupila tak jim asi dám šanci :D

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Do druhého dílu série Začít znovu jsem se pustila hned po tom prvním a opět jsem 456 stran přeletěla jako nic. Přestože tento žánr nepatří k mým oblíbeným, k letnímu oddechovému čtení mi fakt sedí a užívám si to. Děj je blíže zaměřen na postavy které už známe. Upřímně mě oproti Kadenovi a Allie štvaly mnohme méně :D

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Sérii s Erikou Foster už jsem jednou četla ale jelikož vyšel nejnovější díl, měla jsem potřebu si ji připomenout od začátku než se pustím do nejnovějšího dílu :)

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Kniha se mi objevila náhodou doma s objednávkou dalších knih. Netušila jsem co mám čekat ale stejně jsem měla v plánu pustit se do nějakých z Young Adult. Už od pohledu se mi líbila obálka tak jsem dala knize šanci a nelituju. Celá kniha je psaná formou dopisů, kdy se čerstvá středoškolačka pomocí dopisů vyrovnává s velkou ztrátou. Kniha je moc pěkně napsaná, dobře se čte, děj rychle utíká. Lauren zažívá běžné starosti puberťáků. Občas se objevují absurdnosti, ale je to americká mládež tak jsem to přešla :) Knihu určitě doporučím dceři, která víc odpovídá cílovce. Přesto jsem i já knížku přelouskala za pár dní.

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Knížku jsem přečetla jedním dechem stejně jako předtím Tatéra. Líbilo se mi, že byl děj protkaný vzpomínkami jak na rodinu tak na Březinku. Často jsem si říkala, že to snad není možné, co vše musí jeden člověk ještě vytrpět a vždy když se objevilo něco aspoň trošku pozitivního, hned to bylo zastíněno nějakou hrůzou. Obdivuji Cilčinu sílu. I vedlejší postavy mi sedly a celé dohromady to velmi výstižně vykreslilo hrůzy tehdejší doby.

09.11.2022 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Knihu jsem si vybrala jako odpočinkové čtení na konec léta než se na podzim pustím do oblíbených detektivek. Říkala jsem si, ať mám trošku přehled, přečtu o prázdninách nějaké ty romanťárny a Young Adult knížky. Takže jsem od knihy nic moc neočekávala a tudíž jsem ani nebyla zklamaná :) "Bichli" o 432 stranách jsem přeletěla během chvilky a díky akci dokoupila zbytek za krásných 79,-/kus :D Postavy mi docela sedly, nikdo mě vyloženě nevytáčel a některé postavy mi byly i docela sympatické :D

23.10.2022

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

Pokračování příběhu Nicka a Charlieho. Opět krásné a milé. Líbí se mi jak je celý příběh a situace podaná a popisována. Jak málo slov stačí k tomu aby se člověk vcítil do jednotlivých situací a pocitů všech zúčastněných. Přeletěno během chvilky ale přesto nechápu ten poprask kolem. Pustila jsem se zároveň do novely Letos v zimě a ta mě upřímně baví víc. Do série se pustila také dcera neb je to u nich v anglické škole hit, tak mám radost, že čte víc česky :)

23.10.2022

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Opět přeletěno za necelé dva dny. Pokračování příběhu z první knihy a rozuzlení. Kniha se mi líbila, autorka píše stylem, že děj tak snadno plyne a tak lehce se čte, že máte knihu za chvíli přečtenou a ani nevíte jak.

30.07.2022 4 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Po všech thrillerech a detektivkách první půlky roku jsem si řekla, že zkusím nějakou romantickou Young Adult, co už mám jednak déle na seznam, jednak se hodí k prázdninovému letnímu čtení a taky jimi mám zaplavený instagram. A zvolila jsem dobře. 406 stran zfouknuto za den a půl Postavy mi sedly, líbilo se mi, že se příběh netočil jen kolem kluků, ale popsal život na univerzitě, problémy, se kterými se mladí lidé potýkají a hlavně příběh Sage mě dostal. Ještěže je Black Friday u Knihy Dobrovský a já tak koupila rovnou oba díly. To, že kniha končí přesně uprostřed dění mě vždy šíleně irituje. Ale naštěstí jsem mohla hned pokračovat takže žádná tragédie

30.07.2022

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Druhý prázdninový den a druhá knížka. Knížky Shari Lapeny mám moc ráda. Jsou to takové jednohubky, žádná drsňárna. Knížka rychle ubíhá, je napínavá. Přiznám se, že jsem od začátku tušila vraha a každou kapitolu jsem jej měnila. Výsledek byl trošku zklamání (ani nevím proč), přestože jsem danou osobu netipovala ani jednou.

22.07.2022

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl. Opět čteno zároveň s podcastem Neplecha ukončena. Osobně se mi druhý díl asi líbí nejméně. Jednak nemám ráda Lockharta a taky pavouky :) Honem jdu na třetí díl :)

22.07.2022

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Jelikož se mi doma objevil třetí a čtvrtý díl a já nesnáším začít sérii jiným než prvním dílem, musela jsem si první a druhý díl pořídit elektronicky
Přestože žánr YA romantika, komiks ani literatura pro dívky nejsou mé oblíbené ani vyhledávané a nejsem ani cílovka, začetla jsem se velmi snadno a všechny strany jsem přeletěla rychlostí blesku.
Líbí se mi LGBT tématika. Myslím, že komiks může být super nejen pro mnoho mladých lidí v podobné situaci ale také pro ostatní aby se mohli na chvíli vcítit do druhé strany.
Nejsem úplně fanda komiksu, jediné co jsem četla jsou asi Čtyřlístky ale u Srdcerváčů se mi líbí i grafika. Jednoduchá, vtipná.

20.07.2022