Becca_books Becca_books komentáře u knih

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Nevím proč. ale ze začátku jsem se nemohla začíst. Od půlky knížky se to ale obrátilo a pro změnu jsem ji nemohla odložit. Nechápu kam na ty náměty autor chodí. Vraždy jsou čím dál morbidnější. Úplně se děsím co mě čeká v další knize :D

03.12.2020 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky Barda Beedleho v angličtině
Knížka je tenoučká a pro děti, takže jsem si říkala, že to bude lehká angličtina. Příběhy se mi docela líbily, ale komentáře Albusem mě nebavily. Celkové mě kniha úplně nenadchla. Jdu to zkusit ještě v češtině, jestli to nebude lepší ???? Každopádně přidávám je sbírce HP.

13.11.2020 2 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Můj 10. díl s Davidem Rakerem. Už jsem si říkala, že mě v jeho knihách nic nepřekvapí, ale propojení s Jo Kaderovou bylo vážně super. Napínavé, propracované do nejmenších detailů. Knížka se mi líbila. Na to jak je David neopatrný jak v činech tak v řečech už jsem si zvykla tak mě to ani tolik nevytáčelo :D
Občas jsem se trošku ztrácela v dějové lince - minulost vs. přítomnost.

01.11.2020

Fína Čokoláda Fína Čokoláda Veronika Hájková

Poslouchaly jsme s dcerou jako audioknihu a moc se nám líbil jak příběh, tak písničky. Až jsme si k tomu musely jednu čokoládu vzít. Opravdu povedené.

05.09.2020 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Na tuto knihu jsem se pustila hned po přečtení prvního dílů a opět jsem jej přelouskala za dva dny. Líbí se mi propojení více zločinů a autorovo vykreslení jak děje tak postav. Neztrácela jsem se ani v jednom. Autor mě opravdu baví a jeho knihy se čtou samy.

13.08.2020

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tohoto autora jsem měla na seznamu k přečtení dlouho, ale stále jsem měla rozečtené jiné série a nedostala jsem se k němu. Až teď jsem si jej vzala na dovolenou a musím říct, že mě hned první kniha chytla. Bylo to čtivé, napínavé. Oba detektivové mi jsou sympatičtí. Děj mi přišel zajímavý, pěkně rozložený a do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo je pachatel.

13.08.2020 5 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

S Weaverem to mám jako na houpačce. Jedna kniha pecka a druhou se musím nutit dočíst. Přesto mi David Raker přirostl k srdci a po delší pauze od posledního přečteného dílu jsem se pustila do Muže bez minulosti. A dobře jsem udělala :) Čtivý děj, čekala jsem mnohem větší scifi což autor občas umí, ale vše bylo uvěřitelné a nepřitažené za vlasy, zapadalo to do sebe, mělo to hlavu a patu. Postav bylo více ale neztrácela jsem se ani v nich ani v ději, který byl plný zvratů a "wow" momentů. Konec trošku smutný. Hodnotím opravdu pozitivně a doporučuji.

27.06.2020 5 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Od autorky jsem četla většinu knih. Mám je ráda. Je to taková oddychovka s troškou napětí. Stejně tomu tak bylo u této knihy. Líbí se mi autorčiny postavy "kovbojů". I když Trapper mě trošku štval. Příběh mi ze začátku trošku připomínal děj novějšího Batmana :D
Líbí se mi, že je to takový uvěřitelný a ne úplně drastický příběh. Přibližně v půlce jsem měla tušení kdo za tím vším stojí, přesto se autorce podařilo mě překvapit :)

27.06.2020

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Četla jsem autorčiny předchozí knihy, takže jsem nečekala nic světoborného. Přesto jsem knihu přelouskala za jeden den. Připomínalo mi to Zoufalé manželky :) Amanda s Robertem mi byli od první chvíle nesympatičtí. Konec mi přišel opět lehce překombinovaný a chybělo mi tam nějaké wow! Přesto se kniha čte jedním dechem a určitě doporučuji.

22.06.2020

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Já jsem se tentokrát nemohla začíst. Asi až do 70% knihy jsem se víceméně nutila abych ji dočetla. Některé postavy a menší záplatky byly pro mě zmatené. Zbytečně moc postav a okolního dění. Oproti tomu zbývajících 30% jsem přelouskala za jednu noc a nemohla jsem se odtrhnout. Až mi bylo líto, že je ten závěr tak rychlý. Nevím zda to bylo autorem či mou zaměstnanou hlavou. Ze všech tří dílů u mě vede V lese visí anděl.

18.06.2020

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Kniha se mi velmi líbila. Chytla mě hned na začátku. Zprvu jsem se trošku motala v postavách, ale jakmile se "spojily" už to bylo v pohodě :)
Osobně nemám ráda knihy, kde se něco stane dětem. V noci jsem chodila ty své kontrolovat, zda jsou v postelích. Ale jak jsem začala číst, nemohla jsem knihu odložit.
Na konci mě trošku mrzelo, že to bylo takové neukončené. Takové "nate, tady máte vraha a papá". Chybí mi, jak dopadly připojené děje - zachránění klučíci a jejich rodiče a co zbytek Simonových oveček?

05.01.2020 4 z 5

Isadora jde do školy Isadora jde do školy Victoria Stitch

Přestože nejsem cílová skupina (už dlouho), kniha se mi velmi líbila. Dcera dostala několik knih o Isadoře k Vánocům. Určitě jsou vhodné pro holčičky už od konce první třídy.
Líbí se mi růžovo-černé pojetí. Žádná přeplácanost. A námět je nevšední a zajímavý.
My jsme je četli v angličtině a i ty anglické doporučuji ke čtení. Angličtina v nich je hodně jednoduchá a dobře se čte. Dcera za celou knihu potřebovala přeložit jen snad 4 slovíčka.

05.01.2020 5 z 5

Snídaně v posteli Snídaně v posteli Sandra Brown

Měla jsem za to, že Sandřiny knihy jsou sice romantická oddechovka, ale vždy měla kniha i nějakou zápletku. Tato kniha je výjimka. Od první strany po poslední je to je a jen červená knihovna :) U některých výrazů jsem se musela podívat , z jakého je kniha roku. Byly taaak zastaralé, že jsem se musela smát. Na deštivé odpoledne v posteli, budiž :)

20.11.2019 1 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Nevěděla jsem do čeho jdu, nečetla jsem žádnou recenzi ani nic podobného. Začátek se trošku táhnul. Anna mi nebyla sympatická. Asi jak Rachel v Dívce z vlaku. Rozčilovalo mě její pití a hazardování s léky. V půlce jsem byla rozzlobená, že je vše vlastně jen výmysl alkoholičky na prášcích. Po přečtení toho co zažila se mi jí trošku zželelo. A závěr mě úplně rozsekal, kdy jsem knihu nemohla odložit. Knihu bych doporučila, ať si udělá každý obrázek sám :)

07.11.2019

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Poslední z trojice této autory co se mi dostala do ruky. Za mě asi nejlepší Někdo cizí v domě, pak Nevítaný host a nakonec Manželé od vedle. Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla. Námět mi zprvu přišel zajímavý. Asi v polovině mi to nápadně začalo připomínat knihy Aghaty Christie. Třeba takových Deset malých černoušků. Přemýšlela jsem jaká zapeklitost bude ve vrahovi. Tušení jsem ke konci měla a bylo správné, jen jsem netušila proč.
Upřímně mě skoro všichni "účinkující" nesedli a rozčilovali mě, že bych klidně nechala na konci jen Gwen :D Možná s Davidem, který mi zas připomínal hlavní postavu z knih Tima Weavera :D
Závěr zajímavý. Kniha se četla dobře, ale myslím, že už se k ní nikdy nevrátím :D

31.10.2019

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Po knize manželé od vedle jsem po této sáhla trošku s nedůvěrou, ale hned prvních pár stran mě chytlo. Mám ráda, když se něco děje hned od začátku a kniha mě strhne hned. Příběh byl zajímavý a přiznám se, že jsem tomu nemohla ze začátku přijít na kloub. V jednu chvíli se to tak zamotalo , že jsem se trošku ztrácela. Štval mě Tom se svým postojem k životu a svým chováním. Zakončení knížky mě nechal hledět s otevřenou pusou. Přečteno za den. Pecka!

21.10.2019 4 z 5

Víš, že mi chybíš? Víš, že mi chybíš? Estelle Maskame

Opět jsem knihu zhltala snad za jeden den. Víc se mi líbilo když byly v New Yorku ale v tomto díle je celý příběh pěkně dotažený do konce, vše vysvětleno a "uzavřeno". Za mě je celá serie bomba a jsem moc ráda, že jsem na ni toto léto narazila.

30.07.2019

Víš, že tě potřebuju? Víš, že tě potřebuju? Estelle Maskame

Do "dvojky" jsem se pustila hned v noci po dočtení jedničky neb jsem byla zvědavá, co teda bude. Léto v New Yorku paráda. Tiffany mě štvala už v jedničce, takže tady to jen završila. Mrcha jedna. Eden je vážně naivní blbka no...A ten konec mě rozsekal. Co to jako...? Jdu na trojku a jsem zvědavá kdo z těch dvou bude zase větší idiot :D Každopádně hodnotím velmi kladně. Kniha se četla skvěle.

26.07.2019 3 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Super letní oddechové čtení. Občas mi přišly přehnané a nelogické Edeniny reakce, ale myslím, že jsme v šestnácti nebyli jiní :D Dokonce mě po dlouhé době knížka chytla a fakt jsem se od ní nemohla večer odtrhnout a hned jsem se musela pustit do další. Na léto dobrá volba.

26.07.2019 3 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Tak to byla přesně kniha, kterou jsem hledala na letní odpočinkové čtení. Už od vidiny obálky jsem si nepředstavovala bůhví co, čekala jsem předvídatelný příběh, romantiku...Přesto byly momenty co mě překvapily, příběh se mi líbil a knížku jsem zhltala během dvou dnů :-)

13.07.2019 4 z 5