Beatnice Beatnice komentáře u knih

Na ocet: Deník slečny Daniely Na ocet: Deník slečny Daniely Jiří Růžička

Vazne vtipna prirovnani, bavila jsem se naramne. Knizecku jsem precetla jednim dechem a nad cynickymi poznamkami se nasmala. Ken je trosku jednotvarna a nenapadita.

12.11.2016 3 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Cetlo se jednim dechem a musim rict, ze zaver byl celkem prekvapeni. Nedokazal bych asi odpustit, takze Maddy docela chapu. Doporucuju jako oddechovou, romanticky ladenou knizku.

11.11.2016 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Dalsi ctivy dil. Na zacatku bych Hardina teda zabila, ale tak od pulky to bylo prijemne cteni. Konec byl predvidatelny. Posledni dil si ale stejne prectu a uz se na nej tesim ;-)

31.05.2016 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tessa je bud splachovací nebo masochista. Nechápu, co všechno si nechá líbit. Na druhou stranu když už se rozhodne mu odpustit a být s ním, tak mu má věřit a ne pořád připomínat staré chyby, natož ty, ke kterým došlo před jejich setkáním. A konec? Sakra! Pokračování až v dubnu? To neee!

04.01.2016 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Četla jsem v kuse celý večer, noc, ráno a den a nemohla se odtrhnout. Konec byl trochu rozvleklý a působil na mě jako zbytečně uměle protahovaný. Ale celkový dojem z knihy byl úžasný, závěr opravdu překvapivý, až tak velkou svinárnu jsem nečekala a jsem zvědavá, co Tessu po takovém ponížení přesvědčí Hardinovi odpustit.

31.12.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Aljaška byla vážně vtipná a ostatní postavy sympatické. Knihau napsal skutečně zábavným způsobem. Hned od začátku mě chytla a nepustila, dokud jsem nepřečetla i poslední stránku. Je to moje 3. kniha od Greena a zatím ta nejlepší.

19.04.2015 5 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Strasne chytlava kniha, do konce jsem netusila, kdo za vsechno muze. Napinave a prekvapive az do konce a jsem moc rada, ze nechybel ani nahled do jejich zivota po navratu.

10.04.2015 5 z 5

Šerochodec Šerochodec Kat Richardson

Koukám, že nejsem jediná, která od knihy čekala víc. Děj hodně rozvleklý, napětí minimální a výklady o Šeru natolik "vědecké", že jsem se v nich někdy i ztrácela. Druhý díl rozhodně vyhledávat nebudu.

25.02.2015 2 z 5

Nemám žádné jméno Nemám žádné jméno Dagmar Hilarová

Velmi ctiva,text je prokladany ukazkami jeji poezie,ktera naprosto realisticky seznamuje s nastrahami zivota v lagru. Doporucuji si precist.

15.01.2015 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Čtivé, celkem se ale liší od jeho předchozích knih. Styl psaní je trochu odlišný a ještě jsem se úplně nerozhodla, jestli je to dobře nebo ne. Každopádně některé pasáže určitě osloví velkou řadu žen ve středních letech. Bohužel jsou prokládané rozvleklým uvažováním o ničem.

18.11.2014 3 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

První kniha mě dost namlsala a druhý díl je proto velkým zklamáním. Nejenom, že se ještě více rozmohly překlepy, které někdy výrazně znesnadňovaly porozumění, ale navíc mi kniha přišla dost chaotická. V některých pasážích jsem úplně ztrácela představu o tom, kdo to vlastně mluví (především části kurzivou) a ty dost vulgární poznámky kamarádek o tom, jak ho má dlouhého působily hodně rušivě a říkala jsem si, jestli náhodou druhý díl nepsala jiná osoba než ten první. Hodně dlouho budu rozmýšlet, zda si vůbec pořídím třetí díl.

05.11.2014 3 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Velmi čtivá knížka. Tři různé pohledy na stejnou situaci, 3 ženy, 3 generace. Zajímavý příběh, celkem překvapivé zvraty. Podle mě úžasný pohled na myšlenky ženy, která je po mrtvici a nemůže mluvit, ale myslí, jen neví, jaké slovo označuje danou věc. Vřele doporučuji.

28.10.2014 4 z 5

Rytíři kříže Rytíři kříže Edwin Thomas

Kniha nebyla moc záživná. Hodně slabá detektivka z prostředí křižáckých výprav. Žádné překvapení, napětí. Docela předvídatelné a nudné. A závěr...škoda slov.

21.09.2014 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Miluju tenhle příběh věčného Ahasvera, který putuje a nenachází pokoje. Neodolatelný, tajmený hrdina, jemuž se nemůžete ubránit.

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Stejně jako jiná Čapkova dramata i R. U. R. je úžasná. Při scéně procitnutí citů u robotů mám vždy nakrajíčku. Nadčasové varování, které by dnes mohlo být o to víc aktuální. Stejně dokonalé jako Matka a Bílá nemoc. Neustále varuje před lidskou hloupostí a lidé ne a ne se poučit.

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Tahle kniha je naprosto dokonalá. Po přečtení jsem měla tak hrozně dobrou náladu. Neuvěřitelné, jak mě dokázala pozitivně nabít. Napsaná s úžasnou lehkostí. Cesta Siddhárty mi připomněla cestu alchymisty od Coelha. Ale Coelho mě rozhodně nedokázal tak moc nadchnout jako Hesse. Závěr byl jen dokonalou tečkou za skvělou knihou.

Valčík s Bašírem Valčík s Bašírem Ari Folman

Četla jsem, viděla jsem i film a obojí je naprosto dokonale zpracované. Zřejmě nejvíc mě zaujal závěr, kde najednou nečekaně dojde k prostřihu na realitu. Z kresby jsou najednou realistické fotky masakru a stejně tak autentické záběry ve filmu. Nečekané a dost šokující, ale myslím si, že nejvhodnější možný závěr. Díky němu utkví kniha i film výrazněji v paměti. Vřele doporučuji jak zhlédnutí, tak i přečtení.

14.09.2014 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Velmi vtipně napsaná kniha. Docela dost jsem se nasmála. Autor výborně zachytil způsob Hitlerova projevu. Velmi přesvědčivé, ale zároveň vtipné.
Docela i zajímavý pohled na "Hitlerův" názor na pravicové strany a kluby nacionalistů. Zaujalo mě i zobrazení lidí, kteří si vůbec neuvědomovali hrozbu, která by mohla přijít. Zajímalo by mě, zda by dnes lidé opravdu dokázali odhalit hrozbu nebo by si až moc pozdě uvědomili, že se historie opakuje.

14.09.2014 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Každý, kdo má doma pejska, nebo ho někdy měl, toho tahle knížka musí naprosto pohltit. Nic dojemnějšího jsem zatím nečetla. V některých příbězích jsem viděla moje pejsky, kteří už tu nejsou a možnost převtělení psí duše mě vážně oslovila. Bylo by úžasné, kdyby to bylo možné. Úchvatný, dojemný příběh. Druhý díl měl trošku pozvolnější rozjezd, ale nakonec také uchvátil.

14.09.2014 5 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Příběh, který by se klidně mohl odehrát. Zajímavá myšlenka, rozhodně neotřelý příběh, zajímavé sledovat, jak se jednotlivý lidé vyrovnávali se změněnými podmínkami.

14.09.2014 3 z 5