BarushS BarushS komentáře u knih

Martinka u tety Lucie Martinka u tety Lucie Gilbert Delahaye

Tato kniha je snad moje nejoblíbenější z dětství :) byla sem z ní tak unešená, že jsem ji dokonce věnovala do naší knihovny, aby ji mohli číst všichni :D zajímalo by mě, jestli tam stále je :D

02.02.2013

Všechny tři knížky jsou super, všechny tři jsem přečetla jedním dechem. Larssona obdivuji, že dokáže vymyslet něco tak geniálního.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná knížka, člověk ji může číst stále dokola a vždy najde něco nového :)

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Krásná knížka. Autorku mám velice ráda, škoda jen, že mě k ní přivedl až film.

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

A druhá knížka, kterou jsem si od Viewegha oblíbila. Četla jsem bohužel až po filmu, ale i tak se mi moc líbila.

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Dle mého jedna z nejlepších knížek od Viewegha. Ostatníma jsem se prokousávala velice těžko, ale tato byla čtivá, vtipná, prostě hezké čtení.

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Jedna z mých nejoblíbenějších detektivek od Agathy Christie. Možná proto, že jsem ji četla jako první, ale i tak ji mám moc ráda.

19.01.2013

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Agatha je nepřekonatelná. Tato kniha byla velmi dobrá :)

19.01.2013 4 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Agatha je nepřekonatelná. Všechny její knížky jsou úžasné :)

Malý Mikuláš Malý Mikuláš René Goscinny

Krásné knížky, četla jsem snad všechny. Tuto jsem dostala jako první, takže ji považuji za nejlepší :)

Mikulášovy patálie Mikulášovy patálie René Goscinny

Krásné knížky, četla jsem snad všechny.

Mikulášovy průšvihy Mikulášovy průšvihy René Goscinny

Krásné knížky, četla jsem snad všechny.

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, nikdy neomrzí :) i když v originále už je to trochu větší oříšek :D

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Krásná komedie, Shakespeare je prostě Shakespeare...

19.01.2013 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Krásná hra, klasika, čtivé, jednoduché :) Bohužel by se nad ním měly zamyslet i dnešní generace...

19.01.2013 5 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Moliera mám velice ráda a tuto hru považuji za jednu z jeho nejlepších, ne-li nejlepší :)

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Velice pěkné, už jako menší jsem ty verše znala, ale až když jsem si knihu vážně přečetla pochopila jsem tu sílu a krásu příběhu a veršů, které Nezval stvořil.

Matka Matka Karel Čapek

Nádherná hra, pouze čekám, kdy ji naše divadlo zpracuje. Moc ráda Čapka čtu a tato hra je jedna z mých nejoblíbenějších.