BarboraSalome BarboraSalome komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Mistrovské dílo. Válka je mír, svoboda je otroctví a v nevědomosti je síla. Brilantní analýza totalitních systémů.

20.09.2022 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Vynikající počin paní spisovatelky Kateřiny Tučkové. Strhující. Myslím si, že touto knihou paní spisovatelka i pomohla k narovnání vztahů mezi Čechy a Němci. Právě tím románem o jednom osudu zlomeném dějinami. Kniha se mi četla o dost lépe než Žítkovské bohyně, nerušilo mě tady skákání v čase, bylo smysluplné. P.S. Už se těším na Bílou Vodu.

27.03.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nemůžu pomoci, ale mně se tato kniha od paní Mornštajnové líbí nejvíc. Příběh mě nesmírně zaujal, ba přímo pohltil. Krása.

30.03.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Absolutní skvost. Smekám. Paní Lednická pomáhá a to výrazně česko-polským vztahům. Vynikajícím způsobem napsáno.

12.12.2021 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádhera. Výborně napsáno. Velmi působivý popis přírody. Nejvíc mě dostal osud Kyi, hlavně to celoživotní odcizení, které musela zažít. Ona si svůj osud nevybrala, byl jí určen. Příliš kruté. Uvidíme, zda bude tak pěkný film, jako je kniha.

27.09.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová opět ve vynikající formě. Při čtení mi bylo těžko. Zpětně se nám jeví, jak 17. 11. 1989 již bylo jasné, že to dobře dopadne. Není tomu tak, nic nebylo vyhráno ani 26 . a 27. 11. 1989. Díky nejenom geopolitické situaci to dobře dopadlo. Ale nemuselo. Já jsem ráda, že paní Mornštajnová nabídla jiný konec. Je dobré mít neustále na paměti, že to nemuselo dobře dopadnout.

19.05.2021 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Přečteno znovu po 10 letech díky Čtenářské výzvě 2022 (Kniha, jejíž hlavní hrdina pije kávu) a jsem za to ráda. Opět jsem byla uhranuta od začátku do konce. Je to vynikající.

30.12.2022

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Skvělý počin. Ač má kniha téměř 1 000 stran, čte se nesmírně dobře. Výborná zápletka. Tento díl a předešlý díl této série se mi líbily nejvíce. A spravedlnost zvítězí. Kéž by takovou úspěšnost měl i TEMPUS.

29.08.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Jsem úplně unešená. Smekám před paní Lednickou. Jak jsem psala u Šikmého kostela 1, pokud někdo pomáhá a to výrazně česko-polským vztahům, tak je to paní spisovatelka Karin Lednická.

09.01.2022 5 z 5

Rozhodně se kniha dobře četla. Pan Mareš je skvělý kriminalista a je velká škoda, že už se této práci nevěnuje. Nejen pro něho. Kniha je pro mě takovým doplněním k seriálu Případy 1. oddělení a k minisérii Devadesátky. Stojí za přečtení.

29.04.2023 4 z 5

Karin Lednická opět uchvacuje. Opět mně a možná nejen mně rozšířila obzory, o Životicích jsem do letošního roku nic nevěděla. Vynikající počin. Líbí se mi, i jak je kniha koncipována.

16.04.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje první přečtená kniha od paní spisovatelky Mornštajnové.Krásně popsané 20.století v celé své kráse.Výborně se kniha četla.Těším se na další.P.S.Nejvíce se mi líbila postava Anny.

17.04.2020 4 z 5

Podivná smrt Evropy Podivná smrt Evropy Douglas Murray

Při čtení jsem si přála , aby neměl Douglas Murray aspoň chvilku pravdu, ale má ji po celou dobu. Čekají nás napínavé časy, pokud se něco nezmění.

12.05.2023 5 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Přečteno na jeden zátah. Ne, nejsou návraty, když jednou odešel jsi. Výborně popsány pocity exulantů či emigrantů návratu ,,domů". Nikdo jim neklade otázky. Naprosto chápu, že tato kniha napsaná v roce 1999 mohla vyjít u nás až v roce 2021. I to o něčem svědčí. Doporučuji.

30.01.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

(SPOILER) Velké díky patří paní Kateřině Tučkové, za to že, se chopila tohoto tématu. Je skvělá vypravěčka. Čas věnovaný tomuto dílu nebyl marný. Co mi vadilo, bylo napravení tolika postav. Pro mě je to těžko uvěřitelné, to naprosté polepšení všech hříšných ženských postav. Odpuštění chápu, ale v takové míře... Za přečtení rozhodně stojí. Těším se na další knihu od paní spisovatelky.

30.09.2023 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Já čtu sérii postupně od začátku a musím se přiznat, že mě Harry Hole baví víc a víc. V tomto díle oceňuji a střídaní dvou časových linií.

18.08.2023 4 z 5

Slovenské století Slovenské století Pavel Kosatík

Pan Kosatík zraje jako víno. Napsal vynikající knihu nejen o Slovensku, ale i o nás. Nečte se to lehce. Kniha mi ukázala, jak málo toho o Slovensku vím. Děkuji panu Kosatíkovi za tento počin. A rozšiřovat si obzory budu nadále.

17.12.2022 5 z 5

Shuggie Bain Shuggie Bain Douglas Stuart

Absolutní skvost. Jsem unešená. Se Suggie bych za nic na světě neměnila. Těžký osud. Výborně napsaný román o neradostném dětství a dospívání ve Skotsku v 80. a 90.letech minulého století. Tento román je i znamenitě přeložen paní Sobotovou. Plným právem paní Sobotová získala Magnesii Literu za překlad.

19.04.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek se mi líbil více než Slepá mapa.Je to pohled do duší.Hlavně je skvěle popsána doba komunistické zlovůle.

20.04.2020 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Červená knihovna odehrávající se v mých milovaných Krušných horách. Předešlá kniha pana Javůrka, Chaloupky, měla smysluplnější příběh. A styl, jakým je to napsáno, se bohužel nezměnil. Škoda.

03.12.2022 2 z 5