Barbora.M Barbora.M komentáře u knih

Vražedné pohádky Vražedné pohádky Andreas Gruber

(SPOILER) Přečteno na dva zátahy. Paráda. Oni jsou super nesourodá dvojice. Jsem ráda, že jsem si předchozí 2 díly syslila a četla je teprve před měsícem a proto jsem na tento nemusela tak dlouho čekat, ačkoliv když jsem si na začátku března přečetla, že pohádky vyjdou v dubnu, říkala jsem si "AŽ"... A už teď chci další díl, jelikož včera bylo pozdě.

Opět skvěle zpracované dva příběhy, které do sebe krásně zapadly.

Vazba pachatele a Sneijdera mě celkem překvapila, ačkoliv mi ty návštěvy přišly podezřelé, i když jsem si zprvu myslela, že to dělá proto, aby si byl jist, že je stále za mřížemi.

Jen tedy když jsem četla Nemezové popisy o vůni marihuany, zvedal se mi žaludek a mělajsem pocit, že je se mnou uživatel této rostlinkyv místnosti. Ten smrad úplně nenávidím a pokud musím projít místem, kde se sdružují lidé s tímto návykem, zadržuji dech nebo se snažím najít jinou trasu.

08.05.2022 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Ze začátku jsem se bála toho vyprávění 4 osob, ale nakonec to všechno do sebe zapadlo, jak mělo. Opravdu čtivá kniha, kterou jsem nepustila z ruky. Vraždy podle dětské knížky jsou zajímavě uchopené téma a po zapadnutí všech skládaček to dává smysl. Ve finále je člověku vraha i líto, když zjistí jaké k tomu všemu měl pohnutky.

25.03.2022 5 z 5

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Super oddechové čtení.
Hlavní postavy mě bavily a to napětí mezi nimi se mi při čtení krásně přineslo před oči jako film. Párkrát jsem si představila jaké by to asi bylo i z vyprávění Joshuova pohledu. Škoda že to do knihy autorka nezakomponovala, protože takové zápletky z pohledu obou protagonistů mám ráda. I tak ale dávám plný počet * a na film se ze zvědavosti podívám.

13.07.2022 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Pěkně napsané.
Ještě stále nevím, zda mám M. S. Sneijdera ráda nebo ne, ale Nemezovou a to její odhodlání jsem si oblíbila.
Dva zdánlivě na sebe nenavazující příběhy, které se nenásilně propojí. Super.
Jsem zvědavá na další díl.

04.04.2022 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Po prvních pár stránkách jsem si říkala, jak je hezké, že rodiny spolu tak dobře vycházejí. Ale kvůli tomu by to autor nepsal že. Už po prvním incidentu s kolem jsem mi bylo jasný, že pan M je šmejd každým coulem, ale že až takový se mi nechtělo věřit. Nekteří zde knihu přirovnávají ke Kukačkám. Neviděla jsem, tudíž nemohu soudit. Kniha mě bavila a přečetla jsem ji za víkend.

06.03.2022 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha se mi líbila. Téma k zamyšlení a stále aktuální a je jedno na kterém žijete kontinentě.

19.07.2021 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Zima, hotel, vražda/y a čekání na pomoc, protože jsme oříznutí od světa. To už tu jednou bylo a byla jsem na tom i v divadle. Agatha Christie a její Past na myši...
Takže jsem si připadala jako kdybych měla deja vù akorát v moderním pojetí.
Ale ano kniha mě bavila a vrah a jeho důvod mě opradu překvapil.

24.11.2021 4 z 5

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Knihu mi darovala pacientka. Bylo to zajímavé čtení. To, že jsou v Indii upřednostňováni chlapci před dívkami jsem věděla, ale celý děj knihy a vhled do situací a života indických občanů. Je smutné, že ač doba stále pokračuje dopředu, některé zvyky se nemění a jsou tolik zpátečnické. Dále se mi líbil pohled dvou střetávajících se kultur.

27.04.2022 4 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

(SPOILER) Nebylo to úplně špatné. Nenazvala bych to nejděsivějším thrillerem roku, už jsem četla děsivější a napínavější knihy. Trochu mě mrzí, že jsem si tak ve čtvrtce knihy řekla "ten by to mohl být" a od půlky už jsem o vrahovi měla jasno a už se mi moc nechtělo číst dál. Od tříčtvrtin příběh začal gradovat a pak najednou otevřenej konec...? A dle anotace to nevypadá, že by Číslo 20 mělo být pokračováním. Takže vlastně co? Zavřeli "nevinného" a vraždit se bude dál?

09.03.2024 3 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Knihu jsem četla necelý týden.
Doma jsem ji měla přes rok a podle propagace jsem se na ni dost těšila.
Jenomže jsem zklamaná. Tohle má být hororový thriller? A kde jsem se měla bát nebo mi měl běhat mráz po zádech? Kdyby byl příběh o půlku kratší, vůbec by to knize neublížilo. Toho imaginárna tam bylo až moc, jako kdyby autor vzal všechny možné i nemožné nadpřirozenosti a nutně je potřeboval použít.

Kniha neurazí ani nenadchne, spíš teda nenadchne. A ač jsem člověk, který si knihy kupuje a nemá kartičku do knihovny, asi tuto mít ve své knihovně nepotřebuji a pošlu ji o dům dál.

17.05.2022 odpad!

Jeden z nás je na řadě Jeden z nás je na řadě Karen M. McManus

Zápletka byla lepší než v Jeden z nás lže, ale konec mě zklamal, byl takový useklý, nedokončený a holky vlastně udělaly to samé co Brandonovi vyšetřovatelé před 3 lety. Jsem ráda, že tam byla Maeve a s Knoxem tomu přišla na kobylku. Ale kdo jiný by to měl být. Musela být tpu "ústřední" postavou, když byla tak skvělá i v předchozím díle.

11.04.2022 4 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Tady Ursula a Arno nezklamali. Příběh napínavý a rozdělení kapitol na pohled Niny a Daniela byl zajímavé zpestření. Konec trochu "zanedbaný"... není vysvětleno, proč to záporák dělal.
Jaká bude další kniha o těch dvou, se nechám, snad mile, překvapit.

24.11.2021 5 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Když jsem přečetla první knihu o Timovi, psala jsem, že jsem to občas musela vydýchávat a dělat si pauzy. Druhý díl už mi tak nechutný nepřišel. Možná to bylo i tou pro mě zajímavější zápletkou. A otevřený konec? Tož snad se dočkám dalšího dílu.

22.09.2021 4 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Tak nevím... Celkem to šlo, už jsem četla i horší knihy. Nejdřív mi Hester přišla jako smutná babička, co neví co se životem a tak se cpe do života jiným. Pak mi přišla jako člověk, co je psychicky nemocný a potřebuje odbornou pomoc.

19.07.2021 2 z 5

Šedá jako popel Šedá jako popel Ursula Poznanski

První díl mě moc nezaujal.
Tohle oproti tomu bylo super.
A ten "otevřený" konec, kdy nevíme, jak to dopadne s Alexem, zda Caru vyhledá Tassani poté, co se mu doručí zásilka... jsem zvědavá, zda aspoň o něm bude zmínka v dalším díle.

22.08.2022 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

(SPOILER) Lepší než první díl. Akčnější, napínavější.
Jen mě zamrzelo, že se tam objevil odkaz na předchozí sérii tedy Thea. Ale zase kdo nečetl předchozí sérii, to přehlédne a jméno Cray pro něj bude jen nějaký doktor vědátor na 4 řádky.
Těším se na další díly, snad budou stejně dobré jako tento.

31.07.2022 5 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Do té osudové nehody to vypadalo, že jsem se pustila do románu pro náctileté. Ale postupně jsem to přehodnotila. Boba a tu jeho povedenou rodinku jsem neměla ráda od začátku. Možná že příběh je trochu moralizující, ale při hlubším zamyšlením se nad chováním postav si člověk představuje svou rodinu a své blízké a říká si, jak moc toho a tu zná a jak by se kdo zachoval v extrémních podmínkách pod návalem adrenalinu.
Za mě povedené.

04.04.2022 4 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Těšila jsem se na změnu. Protože ke konci předchozí série mi "Wolf" Fawkes už celkem lezl na nervy.
A teď nevím, jak vlastně hodnotit. Kniha se četla dobře. Vrah byl stále o krok napřed a trojice vyšetřovatelů mi přišla, jako celá složená z nováčků. A možná jsem natvdrlá, ale prostě jsem nechápala pořádně ten motiv. Bohužel mi přijde, že v této knize je moc podobných rysů jako v těch 3 předchozích a skoro jsem čekala, že si tam Fawkes stihne malou roličku jako mladé ucho. Pokud bude pokračování s Chambersem, Winterem a Marschallovou, doufám, že bude lepší než tohle.

12.03.2022 2 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Tato kniha mi nějak unikla a tak jsem jí sehnala až loni před Vánoci z bazaru ve slovenštině. Jelikož půlka rodiny žije na Slovensku, nemám s tímto jazykem problém.
Kniha se četla hezky, vlastně jako každá Colleeina kniha, jen už mi přijde ohrané to, jak skoro každý příbuzný v každé knize umře na rakovinu.
V každé knížce je vždy vše dobře skončeno a po bližším zamyšlením se člověk zjistí, že pokud si místo lidí dosadí zvířátka, tak z každé knihy vznikne bajka.
Ale nemá to být hanlivý komentář. Colleen mám opravdu jako autorku ráda a těším se na další její počiny.

20.02.2022 4 z 5

Na pokraji sil Na pokraji sil Samantha M. Bailey

Dvě zoufalé ženy, jedno řešení.
Nemůžu se moc rozepisovat, protože by to byl spoiler. Ale tušila jsem, že za tím, co se s Nicol dělo mohla ta osoba.

24.11.2021 4 z 5