Barbarka_CZ Barbarka_CZ komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Je to dobré, hodně dobré, o čemž ostatně svědčí fakt, že jsem to přečetla za dva dny. Nicméně ten konec mi přišel takový... Nevím, možná až moc jednoduchý vzhledem k tomu, jak tajemný byl Miles celou předchozí část knihy. Myslím, že se z toho dalo vytřískat víc. Proto "jen" 4 hvězdy.

09.04.2016 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Styl psaní autorky je zvláštní, hlavně v prvním díle, ale člověk si na něj snadno zvykne a pak už mu přeškrtnuté pasáže a opakující se slova nevadí. Naopak např. ve třetím díle mi to i trochu chybělo. :) Když jsem na konci první části zjistila, že jde vlastně o X-meny se spoustou emocionálních výlevů, trochu mě to zklamalo, ale celkově je to dobře napsané, pořád se tam něco děje. Jenom mi přišlo (a není to poprvé u této autorky), že v závěru moc spěchala, chybělo mi dovysvětlení, jak je možné, že najednou byla hlavní hrdinka \"nesmrtelná\". A vlastně i to, jak se dokázala tak najednou \"vypnout\". Nicméně rozhodně je to nadprůměrná četba, ale protože jsem náročný čtenář, dávám jen tři hvězdy, snad se autorka nebude zlobit. :)

10.12.2015 3 z 5

Zlatá věž Zlatá věž Holly Black

Uznávám, že série, ač jsem byla na začátku mírně skeptická, je moc fajn. Sice mi některé věci přijdou maličko nedotažené (všechno kolem myšlenky přesouvání a dělení duší se dalo využít mnohem víc) a celkově je styl psaní poměrně dost jednoduchý a přímočarý (většina akcí a plánů je vysvětlena hned na začátku a čtenář tak přichází o moment překvapení - a i když náhodou ne, tak si to sami snadno domyslíte, jak to vlastně bude), ale celkově hodnotím poměrně vysoko. Je to čtivé a zejména poslední dva díly jsou skoro "návykové" - nemůžete přestat, dokud nejste na konci.

02.02.2021 4 z 5

Námluvy s kocourem Námluvy s kocourem Melinda Metz

Jakozto milovnice kocek (i psu) musim rict, ze me kniha velmi pobavila a ke konci i dojala. Prijemne, oddychove cteni. Jen skoda tech chyb (zamena vykani/tykani, chybejici koncovky sloves atd.).

24.08.2019 4 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Není to špatné, ale kniha mi přijde dost nevyvážená. To nejzajímavější se odehrává na posledních pár stránkách, do té doby je to vesměs nuda. Takový průměr - neurazí, ale ani nepřináší nic výjimečného.

28.05.2018 2 z 5

Bodyguard Bodyguard Suzanne Brockmann

Ideální propojení napětí a romantiky.

14.11.2017 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Z erotických románů rozhodně jeden z lepších, hlavně díky tomu, že je to psané poměrně vtipně. Kniha na jeden, max. dva večery. Oddychová a zábavná.

12.01.2017 4 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Navzdory pár nepřesnostem asi nejlepší díl. U epilogu i nějaká ta slza ukápla. :) Celkově velmi čtivá trilogie, byť je tam několik věcí, které mi ne úplně sedí. Rozhodně ale mile překvapila a stojí za to ji přelouskat (mě to trvalo 3 dny).

30.08.2016 4 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Druhý díl byl akčnější než první, ale bylo tam trochu moc nejasností/nepřesností. Např. když začal neznámý střílet na obchod, jak je možné, že dírou po kulkách dovnitř nepronikl trávený vzduch? A podobných momentů tam bylo víc. Plus si pořád myslím, že to, co ty mrňata zvládly (x km chůze ve tmě atd.), je v jejich věku velmi nepravděpodobné. Takže dávám opět poctivé tři hvězdy.

28.08.2016 3 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Fajn letní oddechovka, ráda si přečtu další díly. Hlavní hrdinové mi sice připadají možná až moc dobří, ale když to vezmete s nadhledem, tak to ničemu nevadí. :)

27.07.2016 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Po Digitální pevnosti a Andělech a démonech nejlepší Brownovka, i když mi přišlo, že se to zpočátku moc zdržuje. Každopádně rozhodně stojí za přečtení - a taky za zamyšlení.

23.07.2016 4 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Po dlouhé, předlouhé době se mi stalo, že jsem knihu vzdala v polovině a odložila. :( Napsané je to celkem pěkně, je vidět, že autor má sám hodně načteno, ale je to strašně rozvleklé. Nějak mi tam chybělo něco, co by mě tzv. posadilo na zadek, navíc se děj hrozně vlekl. Zatím bez hodnocení, třeba se k tomu někdy dokopu a dočtu to, ale... Vzhledem k hodnocení musím říct, že pro mě velké zklamání. Zatím.

31.05.2016

Zloba Zloba Chris Carter

Dějově asi nejslabší Carterovka, ale zanechala ve mně hluboký dojem. Zejména když si člověk uvědomí, že tohle se opravdu stalo...

21.03.2016 4 z 5

Fenomén Fenomén Marie Lu

První polovina knihy je trochu slabší, ale druhá to plně vynahrazuje. A konec? Samovolně mi ze rtů vyplynulo: "Ach jo..." Ještě že mám třetí díl k dispozici, jinak by mi asi hráblo. :)

12.03.2016 4 z 5

Sonea: Čarodějova zrada Sonea: Čarodějova zrada Trudi Canavan

Naprostý souhlas s Karcoolkou22210, i mně "vadila" dějová linka s Dannylem, přišla mi zbytečná a jen odváděla pozornost od zajímavějších částí. Celkově byl druhý díl méně akční, než by se mi líbilo.

02.03.2016 3 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Pro mě osobně nejlepší Brown, asi i proto, že nejsem milovníkem historie, a tak mi ty jeho ostatní knihy právě nepřirostly k srdci.

16.01.2016 4 z 5

Povstalecká trilogie (box) Povstalecká trilogie (box) Veronica Roth

Příběh podobného ražení (nikoli příběhu/obsahu) jako Hunger Games, jen trochu jednodušší, možná naivnější, méně propracovaný. Každopádně krásně čtivý. A s ne úplně očekávaným koncem, který mě teda poměrně dostal. U knížky už se mi dlouho nestalo, abych při čtení neviděla na písmenka, naposledy u pátého Harryho Pottera. Ach jo... :´-( Celkově dobrá série.

22.11.2015 4 z 5

Odveta Odveta Joelle Charbonneau

Trochu moc překombinované vyústění celého příběhu. Taky naprosto zbytečné chyby v překladu/při tisku (na začátku stránky je Chen profesorem, aby na jejím konci byl profesorkou apod.). Už jsem čekala jen na závěr ala HG, kdy hlavní hrdinka zabije nejvýše postavenou úřední osobu. Hm. Poctivé tři hvězdy, víc ale fakt ne.

14.01.2020 3 z 5

Zrada Zrada Joelle Charbonneau

Za mě lepší než první díl, přišlo mi to dotaženější, promyšlenější, uvěřitelnější.

07.01.2020 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi dlouho jsem si hledala cestu k hlavní hrdince a ač jsem taktéž povahou spíš samotář, realista a pragmatik, obávám se, že Kim nebude mou oblíbenou knižní postavou. Příběh jako takový nebyl vůbec špatný, ale styl, kterým je napsán, mě úplně neoslovil. Zkouším teď druhý díl, ale nějak se nemohu pohnout z místa. Není to zkrátka kniha, která by mě "chytila a nepustila". Uvidíme, ještě tomu dám šanci. Každopádně kvalitní detektivka to je, jen mně prostě úplně nesedí tento typ vyprávění (pro někoho "severský" - což bude asi hlavní problém, já skandinávské autory opravdu nevyhledávám, čest výjimkám).

02.12.2019 3 z 5