Urban Games
ekniha

20 dní. 20 soutěžících. 200 milionů. Urban games se zprvu jeví jako další tuctová reality show s poutavým sloganem hry, při kterých půjde o život. Soutěžící si myslí, že mají skvělou příležitost zbohatnout a začít nový život, ale hned při prvním úkolu zemřou dva hráči… Druhý úkol se nezadržitelně blíží. A tvůrci... celý text

20 dní.
20 soutěžících.
200 milionů.

Druhý úkol se nezadržitelně blíží. A tvůrci her pro ně mají přichystáno spoustu dalších překvapení…
Uzavření ve Městě, aréně, kde se celá soutěž odehrává, se vzápětí rozjíždí diváky bedlivě sledovaná hra o přežití. Kdo ze soutěžících vydrží až do samého finále a kdo nakonec podlehne? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/22_/223339/urban-games-223339.png 4.477
Literatura světová, Sci-fi, Fantasy
Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Bezvydavatele.cz

Alena_S

Panejo, zdá se, že i na české scéně "za to umí vzít" (ve scéně s lany doslova :-) ), a to dokonce tak, že některé řádky mě občas skoro bolelo přečíst. Pro příznivce žánru lahoda!

rarášek

Skvělá knížka. Jak tuto knížku všichni přirovnávají k Hunger Games a Vyvoleným, tak já bych přidala, že mi to připomíná trochu drsnější verzi Kdo přežije.

SPOILER
Měla jsem své favority. Fandila jsem Sáře s Theem, Lowelle, Davidovi, Fatimě a Nedarovi. Z této šestice jich přežili tři a těch, kteří se konce nedožili, mi bylo velmi líto.
Jinak to byla úžasná kniha, drsnější a krvavější než jsem zvyklá číst, ale bylo to vážně dobrý. :)

bookwarmerka

Ačkoli může kniha připomínat Hunger games, je to rozhodně brutálnější a o mnoho dospělejší.

Peace

"Uvědomuju si, že celá tahle hra je o bolesti. Tělesné i duševní."

Ke knize jsem se dostala, jako většina čtenářů, díky aktivitě autora na booktube scéně. Sleduji jeho videa vcelku pravidelně, a i proto jsem byla na jeho tvorbu zvědavá. Dalším lákadlem bylo téma knihy, které se - k mému zklamání - moc často nevyskytuje. Tituly s touto tématikou mě totiž prostě baví.
Ne jinak tomu bylo i u Urban Games. Ano, člověk se neubrání srovnání s podobnými papírovými kamarády (ať už HG či 15 minus), ale děj je tak čtivý a neotřelý, že člověk přimhouří oči i nad drobnými nedokonalostmi. Prostě jen čte a trne, co hrdinům přinesou další strany.
Rozhodně doporučuji a doufám, že nejde o poslední autorův počin.

Blaufik
14.12.2016

Celkově je kniha napsána doopravdy čtivě. Jak jednou začnete, tak máte problém knihu odložit. Díky tomu, že se vypravěči často střídají a v tom nejlepším vypráví zase někdo další, jsem byla nucena číst a číst. Byla jsem doopravdy zvědavá, jak to všechno dopadne, a zda-li mí oblíbení soutěžící dojdou až na konec hry a stanou se vítězi.

kuska
15.09.2016

Kniha byla drsná, jako ostatně všechny knihy s námětem "hry", každopádně mi nevadila spojitost s hunger games, protože styl psaní je úplně jiný i vlastně charakteristika postav, autor se zaměřuje na jiné detaily. Při čtení mi vůbec nepřipadalo, že by už podobný příběh vyšel a že to bylo krátke, no a co, vše podstatné se tam odehrálo :)

Danago
06.09.2016

Autora knížky taky znám z jeho blogu a YT kanálu, občas jej sleduji .
Když jsem zjistila, že vydal knihu Urban Games rozhodně sem si jí chtěla přečíst .
Graficky je velice pěkně udělaná, což mě moc těší. Námět je hodně drsný, i když by se to nemuselo zdát. Umírání, krve a různých nástrah je tam hodně. Hunger Games to opravdu může místy připomínat. Knihu sem přečetla za jeden večer. Moc mě zajímalo , jak to bude poračovat, kdo bude vítěz. Svého favorita sem tam taky měla.

Misha11
26.07.2016

Autora znám díky jeho blogu a YT kanálu, sleduji ho téměř od jeho začátků a když jsem se o Urban Games dozvěděla, hned jsem věděla, že si je přečtu.
Začátek knihy mě zaujal, i když jsem měla problém s rozpoznáváním postav. Knížka je krátká, je psána zajímavě, bez obalu a soucitu s postavami. Je tu docela dost krve, dramatičnosti, líbí se mi lidské chování. Námět podobný jako u Hunger Games, což hodnotím pozitivně, zkrátka všechny tyhle "hry" mě baví a mají něco do sebe. Těším se na další autorovy knížky. /Četla jsem "starou" online verzi, nyní je už i tištěná podoba, myslím/.

Freecaket
25.07.2016

Skvělé počtení. Kniha je plná akce a čte se skoro sama. Oceňuji originální úkoly a dějové zvraty, a celkové propojování příběhu z pohledů různých postav. Taky ty výstřižky z novin tomu dodaly pocit, jak moc je tahle reality show zvrácená ;-). Sice bych klidně vynechala tu "romantickou zápletku (pletku :D)", ale jinak super :)

Týnidlo
07.07.2016

Tato kniha mi vyrazila dech. Je nejlepší knihou co jsem kdy četla. Strhující děj, napínavé situace, u kterých jsem zapomínala dýchat,... tohle všechno mě přimrazilo k židli a já musela chvíli jen tak koukat do prázdna, abych to vztřebala. Bála jsem se, že tato kniha bude krvavá a krutá a že se mi to nebude líbit, ale ona byla ještě krutější a krvavější, něž jsem čekala a kupodivu jsem si to náramně užívala. Smála jsem se u této knihy a musím říct, že je to jízda od začátku až do samého konce! Dokonalejší knihu jsem ještě nečetla. Opravdu úžasné dílo. Už se těším na další knihy od autora a nemůžu se jich dočkat.

Inouš
29.06.2016

Úžasné, skvělé. Krom střídání er a ich formy nemůžu nic vytknout. :-)

vlkove
05.06.2016

Skvělá kniha.
Kniha se dobře a rychle četla. Střídá se zde mnoho pohledů ale ani to neubírá knize na kvalitě.
Musím tedy říct že jsem se hůře orientovala v postavách a místy to působilo až zmatečně.
Děj je svižný a nepředvídatelný, atmosféra děsivá a autor knihy je nemilosrdný.
V knize se vyskytuje množství sprostých slov ale v tomto případě je to jen dobře a k ději se to hodí.
Obálka knihy je krásná stejně jako oddělení jednotlivých částí v knize.
Dávám ★★★★ hvězdy a těším se na další autorovu tvorbu. :)

sgjoli
08.05.2016

Čekala jsem od knihy, že to bude survival ve stylu Hunger Games, protože Ondra se ve svých videích na YouTube netají tím, že je obrovským fanouškem této série. Ale nakonec jsem od Urban Games dostala víc, než jsem očekávala. Příjemně mne to překvapilo a jsem fakt ráda, že se mi kniha dostala do rukou.
Jak již zaznělo v jiných komentářích, Urban Games je kombinací HG, Saw a jakési reality show a nemůžu si pomoct, mne ta kombinace dost bavila, byť to může znít dost zvráceně. :D Kniha je akční, řízná, brutální, pořád se tam něco děje a s blížícím se koncem děj skvěle graduje. O to víc se mi líbilo, že to nekončí žádným přeslazeným happy endem, ale syrově, drsně, reálně, což se podle mne k příběhu jako celku prostě hodilo.
Urban Games vám asi nepřinesou nic moc nového, co byste neviděli už někde jinde (viz zmíněné Hunger Games a Saw), ale i tak je to kniha napínavá, dobře napsaná a dokáže čtenáře do sebe vtáhnout. Ale je fakt, že to asi teda nebude úplně pro každého - pokud nejste příliš otrlí a vadí vám litry krve a zmasakrovaná těla, nejspíš knihu dost brzo odložíte. Nicméně pokud tenhle žánr vyhledáváte, velmi pravděpodobně si přijdete na své.

milunka21
04.05.2016

Dnes jsem docetla Urban Games a dostala jsem víc než jsem čekala.Kniha si mě získala od první stránky a po celou dobu jsem byla napnutá kdo jakou smrtí umře ,pěkně brutální knížečka
:-D
Patří mezi ty knihy které si v životě přečtu víckrát
:-)

mamadli1922
06.04.2016

Pohodová, zdravě nechutná, místy dost naivní oddychovka.

Klišovité scény, hlášky i dialogy občas vyloudí úsměv na tváři, ale kniha v zásadě plní svoje ambice. Jde o jakž takž napínavý, trochu kýčovitý příběh bez velkého sdělení či myšlenky. Autor v jednom svém videu kritizuje E. A. Poea, že se příliš pitvá v myšlenkách postav. Možná by nebylo od věci se nad takovým pitváním zamyslet a něco si z něj vzít. Postavy v Urban games jsou vrženy do hraniční situace, ve které se mají navzájem vraždit. Jejich myšlenky jsou ale v této nezvyklé situaci popsány obvyklými frázemi jako ze školní slohovky. Ono není zlé se nad texty klasiků i občas zamyslet a ne jen slepě kritizovat. Oni tomu tehdy docela rozuměli.

Ale vraťme se k Urban games. Zprávy z bulváru jsou zbytečné, nijak děj neobohacují, jen ho vrhají do ještě většího klišé. Později jsem se dozvěděl, že zprávy z tisku byly do příběhu vložené až v papírovém vydání. Není divu. Fortune byla kdysi chlap. No a co? Tohle a spousta dalších věcí nejsou dále nijak rozvedené a ve čtení překáží. Jako by nás autor vedl za ručičku temnou uličkou a pak nám na konci bez jakékoli omluvy oznámil, že je slepá.

Jak už bylo řečeno, téma není originální, bohužel zpracování rovněž ne. Kniha v zásadě nepřináší nic nového, ale berme to, že se autor rozepisuje. Jako debut někoho s ambicemi psát napínavé thrillery to není zlé. Mám samozřejmě další výhrady k postavám, kterých bylo příliš mnoho, a k výrokům jako vystřižených z béčkových amerických krváků, ale v konečném důsledku působí kniha mile a neurazí. Jenom se obávám, že pokud by někoho krysa kousla do penisu, asi by krev jen "neodkapávala", když si vezmu, jak je penis prokrvený orgán. Ale to už hodně rýpu. Finále nebylo strhující, ale dodrželo standart knihy. Krásných 25 %

A obálka i přechody jsou fakt hezké!

Brace
24.03.2016

Tématicky podobné knize Tomáše Zářeckého 15 minus, avšak autorsky lépe zvládnuté a více zábavnější. Určitě tomu prospěl menší počet stran, na nudu nebyl téměř čas, čemuž se 15 minus nedokázalo občas vyvarovat. Nějaké mušky by se i tady našly, již zmiňovaná splývavost jednotlivých postav, ale i naříklad motiv nepovinných úkolů mohl být rozvinut podrobněji. Ovšem nápad s křesly a lany byl geniální, tady dávám palec nahoru. Myslím, že tímto dílkem si autor udělal slušné jméno a mohl by se stát do budoucna vyhledávaným artiklem. Vůbec bych se nebál pustit do pokračování Urban games (na konci zmíněná druhá řada).

Magnat
17.03.2016

Mám radost, že i český autor dokáže napsat strhující thriller. Tempo příběhu postupně narůstá a chvíli před koncem jsem musel zalistovat několik stránek zpět, protože najednou byl děj zmatený - kdo žije, kdo už ne a proč...S některými postavami se setkáte jen zběžně (a jejich jména téměř okamžitě zapomenete), ale několika ostatním se autor věnuje pořádně a často je jeden děj vyprávěn z pohledu více postav. Osobně bych nechal jednu ze svých oblíbených postav žít déle, ale jinak super knížka. Autor si knižní náklad vydal sám, můžete případně koupit na jeho stránkách.

witko
07.03.2016

Solidně napsaný, místy pomaké tempo aby vzápětí nabralo na dramatičnosti. S úkoly si mohl autor trochu více pohrát. Jinak spokojenost.

MikeDV3
13.12.2015

V knize je spousta odporných situací a díky podrobnému popisu máte co dělat abyste v sobě udrželi oběd. :-)
Bylo pro mě docela obtížné vžít se do postav, prostě to byla jen nějaká nicneříkající jména.
Jinak je kniha ale skvělá a napínavá až do samotného konce. Navíc stojí jen 84 KČ, tak s chutí do toho.
Ještě přiložím odkaz na moji recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/odporne-veci-na-dennim-poradku-4967

Dinosaur
21.11.2015

(9.5/10) Co by se stalo, kdyby někdo zkombinoval Hunger games a Saw? Pravděpodobně něco jako tahle kniha. U Hunger games jsem zmiňoval, že to nebylo až tak brutální, jak by se dalo čekat, což se ale u Urban games říct nedá, takže tu některé scénky v tomto ohledu opravdu stály za to. Postavy jsou uvěřitelné a kniha je dost čtivá, takže ač jsem si chtěl "chvíli" číst a pak jít spát, tak jsem to nakonec stejně dal na jeden zátah. Jediná věc, co mi v knize trošku chyběla, byl pohled "zvenku", tedy jak na to reagovala společnost, protože vzhledem k tomu, že i soutěžící brali to, že půjde o život, jen jako nadsázku, tak realita nejspíš musela být dost šokující i pro diváky a speciálně rodiče a blízké soutěžících, takže by to knize mohlo dát ještě další rozměr.

Celkově by asi bylo zajímavé takovou show sledovat, i když bych něco takového asi vidět ani nechtěl. Ve filmech mi násilí nevadí, protože to je "jen jako", ale doopravdy to už je něco jiného. Jenže zvědavost by mi určitě nedala a minimálně na jeden díl bych se podíval, možná i na víc a pak bych u toho trnul. Takže dobře, že se nic takového nevysílá, ale filmovou verzi Urban games bych bral všemi deseti :)

A nakonec ještě pár poznámek, ale varuji před spoilery!

- Ten začátek her, kdy byl všude všeho dostatek byl tedy pěkný podraz, ale tak nějak jsem tušil, že minimálně opít se pod obraz a mít druhý den hlavu jako střep nebude v téhle hře dobrý nápad. Samozřejmě jsem měl pravdu :) Nejde tak ani o to, jaký úkol na ně pak čekal, ale s kocovinou by se mi špatně soutěžilo naprosto v čemkoli. Ale věřím že i v reálu by to fungovalo podobně - někdo by vše hodil za hlavu a bez rozmýšlení "pařil" a jiní by zas byli rozumnější.
- Od soutěžících, kteří nečekali, že hry budou tak brutální, bych po prvním úkolu asi čekal víc nadávek a nenávisti směřujících na autory her. Zvlášť pokud to beru tak, že se hra odehrává v současnosti a našem světě a tohle by byla skutečně první reality show svého druhu, protože kdybych teď viděl reklamu na tuto show se sloganem, že půjde o život, tak bych i tak nečekal, že to bude až takhle drsné a že i ti, co přežijí, si užijí utrpení víc než dost.
- Jediná reakce na hry se nám vyjeví na konci, kdy je obrovský zájem o účast v druhé řadě. Těžko říct, zda by to tak skutečně bylo, ale asi je těžké to odhadnout. Já bych se teda do podobné show nikdy nepřihlásil a to nejen proto, že bych se svou fyzičkou umřel jako první. Ale věřím, že by mohla nalákat lidi, co opravdu chtějí nebo potřebují peníze nebo psychopaty, kterým by se líbila absence jakýchkoli zákonů :)

KatnissLavender
25.07.2015

Nemám čtečku a nenávidím čtení knih na pc. Ještě žádná kniha mne nepřesvědčila o tom, že si zaslouží, abych si kvůli ní kazila oči... tedy až do teď. Jakmile jsem se do Urban Games začetla, nemohla jsem přestat. A stálo to za to! A vy máte štěstí! Nemusíte si kazit oči jako já, protože autor již knihu vydal i v papírové podobě! ;-)

Moji recenzi najdete na http://lavender-books.blogspot.cz/2015/07/rc-urban-games.html

PriMula
20.07.2015

Paráda! Bože, ani nevím jak začít. Opravdu skvělá kniha a ještě k tomu od mého, teď už se dá říct, oblíbeného spisovatele! Kniha bez soucitu, ale přesto má stopu něžnosti. Moc se mi líbila ostrost knihy a děkuji spisovateli, že se nebál psát tak otevřeně. Přijde mi úžasné co všechno a jaké osobnosti lidí dokázal vytvořit. Některé úkoly mě šokovali, u jiných jsem se musela pousmát nad jejich genialitou a dvě pasáže mě dohnali k slze.
Nemyslete si, že knihu chválím jen proto, že jí napsal můj oblíbenec. Kdyby se mi na knize něco nelíbilo, věřte, že bych to sem napsala.
Třeba se nám tu rýsuje český King. :-D Kdo ví?

Arsi007
04.07.2015

Tak k tomu by stačilo říct jediné: po menších úpravách ihned vydat a prodávat v knihkupectvích! Děj je plný napětí už od samého začátku, nenechá vás v klidu a vy musíte číst, číst a číst. Svědčí o tom i to, že jsem si knihu vzala do postele před spaním a odložila jí až po třetí hodině ranní, kdy jsem měla dočteno. Nenajdete zde totiž jedinou větu, která by tu byla navíc a zbytečně prodlužovala děj. Líbilo se mi, že každá "kapitola" byla vyprávěna z pohledu někoho jiného, což vás ponořilo do děje ještě hlouběji a vy jste si našli cestu téměř ke každému. A ano. Je to podobné Hunger games, ale vůbec mi to nevadí a přiznávám, že ač je HG na mém žebříčku mezi prvními tak Theo a některé jiné postavy mi byly více sympatické než většina soutěžících v HG. A to je co říct! Teď už jen doufám, že bude ještě druhý díl nebo alespoň nějaká menší povídka o tom, jak to vypadá v zákulisí. Takže jestli někdo váháte.. neváhejte a pusťte se do toho, protože tohle je sakra jízda! ;-)

mikeilla
13.05.2015

Skvělá kniha, kterou v klidu přečtete během jednoho dne. Nečekala jsem, že bude příběh popisován tak barvitě. Důrazné doporučení: Tohle u jídla číst nechcete!! :D
Každopádně jsem z knihy nadšená. Doufám, že se dočkáme i tištěné verze, protože tohle musím mít na poličce.

CraWer
02.11.2014

Strhující a napínavé dílo, které uvítají především fanoušci 15 Minus.
Líbil se mi nápad s Reality-Show - Že je tam od každé (Uznávám, v tomhle případě přeháním :D ) odvysílané show trocha toho, a tamtoho.
Knihu jsem měl přečtenou během dne.
Konec byl možná až moc přitahaný za uši, ale dalo se to.
Našel jsem zde jedinou chybu, a to fakt, že "Urban Games" byla první Show, toho "zlého typu" - A nevím jak na to reagovali lidi.
To je trochu nedomyšlené, zdá se mi.

85%

Kulm
17.10.2014

Naprosto úžasná kniha se strhující a nervy drásající atmosférou, ale i vtipem. Určitě to není nic pro romantické dušičky, ale milovníkům 15 minus, Hunger games a dalších "vyvražďovaček" lze jen doporučit ;o)

Jitulisko
16.10.2014

Tak jo tohle bylo super, velice jsem se bavila a i mi bylo líto, že už kniha končí ;)

Manachan
16.10.2014

Úžasná kniha, velmi čtivá. Autor drží napětí a nebojí se násilí. Opravdu jde o život.