Barbara182 Online Barbara182 komentáře u knih

Vesničanka Vesničanka Mirka Skočílková

(SPOILER) Za mě asi zatím nejlepší autorčina kniha, kterou jsem četla, i když ty konce jí pořád moc nejdou :-) I u téhle knihy ho zbytečně překombinovala (na "špinavou práci" by bohatě stačil soused ožrala :-), což mi přijde škoda, protože jinak mi s Karin na vesnici bylo neskutečně dobře a moc jsem jí tu její osobní vzpouru a životní z měnu přála a čtení jsem si opravdu užívala. Jediné, co mě u knihy trápí, je právě ten konec, protože čím víc ho v hlavě přemílám, tím víc se nemůžu ubránit dojmu, že je to hodně divné (až zvrácené) a nedovedu si v reálném životě představit, jak něco takového někomu odpustit. Chápu, že se podobný zkrat může stát, ale nemůžu se zbavit otázek, co se mu sakra honilo hlavou, když celá vesnice snad i víc než den hledala Karininu maminku. Ronit slzy se zpožděním několika týdnů, a přitom celou dobu mlčet, mi přijde až psychopatické. I když pravda, s historií Karininých předchozích známostí by to možná odpovídalo (a autorka si celkově ve svých knihách potrpí na dost zvláštní mužské hrdiny), ale osobně se nemůžu ubránit zklamání, že kvůli tomu celý ten idylický „happy end“ a celkové ladění knihy vyznívá dost na prd :-(

21.03.2024 4 z 5

Pokojská Pokojská Nita Prose

(SPOILER) Pokojská Molly mi dost připomínala Eleanor z knihy Eleanor se má vážně skvěle, protože očividně taky trpí jakousi formou Aspergera a dělá jí problémy běžný mezilidský kontakt a projevování emocí. Knížku jsem přečetla jedním dechem, zvlášť ke konci to bylo čím dál napínavější a musím přiznat, že jsem měla o Molly dost obavy. Líbilo se mi, jak si autorka se čtenáři pohrávala (v jednu chvíli jsem totiž dokonce Molly podezřívala, že pana Blacka skutečně zadusila polštářem ona). Moc milé a přitom napínavé počtení, jsem spokojená :-)

09.03.2024 4 z 5

Ztracená nevěsta Ztracená nevěsta Bella Ellis (p)

Příjemná historická detektivka psaná barvitým stylem, nechyběla typická blata a vřesoviště sester Bronteových, temný gotický příběh, vášně a osudové zvraty. Líbilo se mi pobývat se sourozenci Bronteovými, jejich škorpení bylo zábavné a odlehčovalo děj. Bylo to napínavé (téměř do samého konce jsem nevěděla, jestli je ztracená nevěsta naživu nebo ne), čtení mě bavilo a určitě se s chutí pustím i do druhého dílu, až vyjde :-)

04.03.2024 4 z 5

Instant karma Instant karma Marissa Meyer

Příjemně oddychové čtení prodchnuté prázdninovou atmosférou, ale přiznám se, že předchozí autorčiny knihy ze série Cinder mě bavily víc a přišly mi zajímavější díky tomu, že to bylo větší fantasy, ke Karmě asi už nejsem ta správná cílová skupina :-) I tak to ale byl s knihou příjemně strávený čas.

25.02.2024 3 z 5

Letní příběh Letní příběh Jen DeLuca

Příjemná oddychová romantika ozvláštněná prostředím renesančních slavností pořádaných v malém americkém městečku. Líbily se mi detaily týkající se kostýmů – bylo vidět, že autorka si to vyzkoušela na vlastní kůži :-) Z knihy celkově dýchá pohodová a taková doslova prázdninová atmosféra, postavy by sice mohly být propracovanější, ale i tak je to v rámci žánru lepší průměr a příběh má hlavu a patu, takže super. Možná se ke knize někdy v budoucnu vrátím, až si budu chtít odpočinout a přijít na jiné myšlenky :-)

22.02.2024 3 z 5

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Musím přiznat, že Letní sázka se všemi těmi knižními narážkami se mi líbila mnohem víc a celkově mi přišla lepší, vtipnější. Tohle bylo tak nějak utahané a ukňourané a Poppy byla místy dost pipka - jakože který dospělý člověk se o sebe nedokáže postarat, když onemocní, a nevezme si prášky, když má horečku :-( Autorky styl psaní se nicméně čte dobře, jsem zvědavá na Knihomoly.

31.12.2023 3 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Za mě teda nic světoborného, sice nakoukneme do života hlavních hrdinů série Off Campus po skončení předchozích románů, ale vlastně nejde o nic zvláštního nebo zábavného (předávání strašidelné panenky, která je údajně posedlá ďáblem, mezi přáteli při těch nejnevhodnějších příležitostech mi připadalo padlé na hlavu). Upřímně kdyby tohle "dílo" nespatřilo světlo světa, nic by se nestalo.

27.12.2023 2 z 5

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Možná už jsem měla moc vysoká očekávání po předchozích dílech, ale třetí pokračování mě nijak zvlášť nenadchlo. Hattie mi přišla strašně nerozhodná a rozporuplná a navzdory tomu, co pořád říkala, zrovna moc pochopení pro svého manžela neměla, přitom bych řekla, že z jeho strany se jí dostávalo svobody a podpory až až. Zhruba v polovině knihy mě ta její nejistota a váhavost přestaly bavit a do dočtení jsem se musela nutit, přičemž nebýt vedlejších postav ve skotských dolech, asi bych se na to vykašlala. Závěr dost překombinovaný (jakože spousta nových rozhodnutí zničehonic) a uspěchaný, škoda :-(
Navíc mi kniha celou dobu silně připomínala Svatbu s Winterbornem, která se mi ale líbila mnohem víc (zejména ono hledání cesty hlavních hrdinů k sobě ze dvou odlišných společenských vrstev).

21.10.2023 2 z 5

Nestvůra z Essexu Nestvůra z Essexu Sarah Perry

Viděla jsem nejdřív seriál, který mě přivedl ke knižní předloze, a moc mě bavilo, s jakým nadhledem a mnohdy i ironií autorka k jednotlivým postavám přistupovala. Četlo se mi to lehce a děj krásně ubíhal, ale možná to bylo i proto, že už jsem věděla, co bude následovat. Samozřejmě se našly odlišnosti, ale jinak jsem spokojená. Jen ten konec se mi mnohem víc líbil v seriálu :-)

21.10.2023 4 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Hodně jednoduchý a velmi nelogický děj i jednání postav a navíc na můj vkus i dost vulgární mluva, za mě první a zároveň i poslední setkání s autorkou, tohle zkrátka není můj šálek kávy :-(

04.08.2023 2 z 5

Na králův příkaz Na králův příkaz František Niedl

Třetí pokračování dobrodružství Ondřeje z Rohatce splnilo účel odpočinkové četby na dovolené, i když musím říct, že opakování s obnovou tvrze v první polovině knihy už bylo do očí bijící i pro mě, skalní fanynku. Naštěstí v druhé části přišlo na řadu válečné tažení s Janem Lucemburským a o napětí nebyla nouze, klidně bych si tuhle část (a zejména Ondřejův návrat domů) nechala líbit podstatně delší, ale co už :-)

31.07.2023 3 z 5

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

Pěkně čtivě napsaný příběh, rozuzlení bylo ještě překvapivější, než jsem čekala, ale jak už jsem psala u prvního dílu - knihy se mi líbily víc než Nejtemnější úsvit/Nejjasnější soumrak, protože nevyznívají tak depresivně a zkrátka se mi četly líp :-) Postavy jsou sympatické a není problém si je oblíbit, navíc spousta scén je roztomilých či romantických :-)

13.07.2023 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Musím přiznat, že S láskou Lukov se mi líbila víc, přišla mi tam i propracovanější zápletka, tady hodně skřípe logika (jakože kdo teda dělal všechnu tu práci za Vanessu, když už nebyla asistentka a nikoho nového nenajali - to se najednou všechny domácí práce dělaly samy?) a měla jsem trochu problém i pochopit hlavní hrdinku a její pohnutky, ale jinak to byla hrozně příjemná oddychovka, u které jsem se i několikrát nahlas uchechtla, byť se teda hlavní hrdina občas choval jako solidní asociál (fakt jsem si říkala, jestli nemá nějakou poruchu :-) a autorka to tam nikde moc nevysvětlila nebo nezdůvodnila, což mi přišlo škoda. Rozhodně mi to ale nezabrání přečíst si i další knihy Mariany Zapaty :-)

27.04.2023 3 z 5

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Už jsem zase zapomněla, jak umí být Simona Ahrnstedt depresivní, přestože má jít vlastně o romantický příběh. Celý ten svět švédské smetánky a bankovnictví byl dost hrozný, často jsem nechápala, proč je Natalia tak loajální ke své rodině, když se k ní chovali, tak jak se chovali. Na druhou stranu se mi líbilo, že David měl svoji historii (i když těch tajemství z minulosti, co tahal z rukávu mohlo být míň, aby to tolik nepřipomínalo telenovelu :-). I tak to ale jako oddychovka nebylo špatné, na konci mi nejednou zatrnulo nad překvapivým zvratem, takže dobrý (a tři hvězdičky dávám právě kvůli tomu celkovému tesknému vyznění, u tohohle typu knížek mám radši, když mi vyloudí na tváři spíš úsměv než slzy).

27.04.2023 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Typická Jane Austenová, i když možná malinko méně čtivá, kvůli minimu přímé řeči, ale jinak pěkná nevinná romantika plná omylů a nedorozumění, která se však nakonec vyřeší :-)

14.04.2023 3 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Takový "dětský" historický román (částečně i kvůli tomu, že hlavní hrdinka sama je min. do poloviny knihy dítětem, ale i pro zjemněné události a Esteřino otroctví), nebylo to špatné čtení, takové odpočinkové, ale podle anotace jsem čekala něco jiného.

19.03.2023 3 z 5

Nebezpečné lži Nebezpečné lži Becca Fitzpatrick

Překvapivě dobrá kniha, čtení mě vtáhlo do děje, i když už nejsem teenagerovská cílovka :-) Hlavní hrdinka se sice občas chová nelogicky, ale s ohledem na její věk asi v pohodě. Upřímně jsem nečekala, že mě bude čtení až tolik bavit, ale mělo to příjemnou atmosféru léta a nových začátků :-) Myslím, že se ke knize někdy v budoucnu ráda vrátím :-)

14.01.2023 4 z 5

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

Romantický příběh na pozadí války Severu proti Jihu, bavilo mě to, bylo to místy humorné, místy i napínavé, byť chvílemi trochu překombinované, a ztrácela jsem se v popisech, co který generál udělal, protože jsem neměla tušení, který bojuje za jakou stranu, ale jinak dobrý. Taková trochu propracovanější červená knihovna se snahou o hlubší sdělení (strasti války, že vojáci jsou taky jen lidi, i když bojují na opačné straně a tak).

09.12.2022 3 z 5

Démon přichází v mlze Démon přichází v mlze Martin Nesměrák

Další vydařené pokračování série Strážců z Landštejna, četlo se to jako po másle, jen jsem si chvílemi říkala, kolik že těch bratrů ze Sichelbachu vlastně je :-) A taky mi Odo sem tam připadal lehce natvrdlý (obzvlášť v jemnickém hostinci u hradeb) a mrzelo mě, že si s ním královský justiciár Zdeslav tak pohrává, ale jinak pro mě už klasické odpočinkové čtení :-) Snad pan Nesměrák brzy sepíše další díl :-)

20.11.2022 4 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Začátek byl skvělý, moc se mi líbila ona vtipná propast mezi životním stylem a způsoby hvězd z Hollywoodu a jižanským přístupem k životu, jak dávali měšťákům sodu :-) Tu třetí hvězdičku dostal de facto hollywoodský lokátor Bennington Payne :-) Ale zhruba od momentu, kdy se v Quincy objevila hlavní mužská hvězda Cole, tak to bohužel začalo jít do kopru. Pár vtipných momentů tam sice ještě bylo, ale jinak dost pokulhávala nějaká aspoň trochu reálná uvěřitelnost (jakože herecká kariéra Summer a celkově to, jak Coleovi padla do náruče jen proto, že se objevil u ní v ložnici). Škoda, ve výsledku tak lehce podprůměrné odpočinkové čtení, které stačí půjčit z knihovny.

28.09.2022 3 z 5