bajulda bajulda komentáře u knih

Onkologie pro neonkology Onkologie pro neonkology Jakub Cvek

Kniha splnila má očekávání. Je stručným přehledem v dané problematice.

25.04.2024 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Knižku jsem si brala do vlaku a čekala po předchozím díle hrůzu. Byla jsem mile překvapena. Žadná kniha roku to nebyla, ale ani uplný propadák. Splila účel a zkratila mi dlouho cestu.

25.04.2024 3 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Tak tohle byla pecka. I přes velké očekávání, které od autorky mám, mě kniha nezklamala. Byla naprosto čtivá a opět mi ukázala kus historie, kterou nám ve škole neřekli.

25.04.2024 5 z 5

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Ráda jsem se vrátila do světa smrtek. Některé povídky byly slabší (především ve spolupraci s jinými autory), některé byly lepší.

30.03.2024 4 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Knihu hodnotí slabšími 4*. Styl psaní a hloubka romanu mi připadá podobná Hartlovi. Bohužel ani romantická linka mě neoslovila. Pokud nemáte, co číst jdete do ní, ale přečetla jsem letos kvalitnější romány. I tak jsem knihu přečetla za deštivé odpoledne a něčím mě vtáhla.

30.03.2024 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Serii jsem si zamilovala a remake Popelky mě nadchnul.

30.03.2024

Psychopatologie Psychopatologie kolektiv autorů

Přehledný základ do psychopatologie.

25.03.2024 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Knihu bych doporučila každému. Trochu jsem se bála, jestli na mě realita KLDR nebude moc, ale autorka dokázala toto těžké téma zpracovat bez zbytečného emotivního ždímání čtenáře. Forma rozhovoru mi překvapivě sedla a knize není co vytknout.

23.03.2024 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Stejně skvělá červená oddychovka jako první díl. Serii jsem si zamilovala.

08.03.2024 5 z 5

Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Mozaika duše: Desatero pro zdravější duši a vztahy Tomáš Kvapilík

Knihu jsem si moc užila a určitě se k ní ještě vrátím. Četla jsem ji pomalu a snažila jsem se poctivě projít všechny cvičení. Po každé kapitole jsem si dopřála čas nechat ji na sebe působit.

26.02.2024 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Nepřestává mě bavit specifický styl psaní. Musela jsem se soustředit na každou větu.

04.02.2024 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kniha se četla svižně. Děj není překomplikováný, ale i tak mě poslední část překvapila. Přes hrůzy, které se postavám dějí, to byla mírně přeslazená romanťárna.

18.01.2024 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Dokonalá oddechovka z červené knihovny. Nic moc nepředá, ale čtenáře naprosto pohltí a 100 stran erotiky tomu dodá šmrc. Jen nová obalka mi přišla úsměvná, když jsem četla o Simonových ledově modrých očích (seriál jsem neviděla).

11.01.2024 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

U knihy jsem si odpočinula, takže splnila má očekávání. Z teto serie jsem ještě četla Cukrárnu v Paříži, která byla slabší.

27.12.2023 5 z 5

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

(SPOILER) Kniha se mě dotknula. Dokázala jsem se do postav jednodušše vcitit. Posední strana mě dostala. Naprosto jsem chápala rozhodnutí Marienne i zoufalství Connella. Kniha dokázala dobře popsat, jak jednodušše kolem dvacítky dokáží i malé rozhodnutí člověka ovlivnit a změnit ho i jeho vztahy. Jak první láska zůstane do člověka otištěna a navždy jej změní.

26.12.2023 5 z 5

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Milé pohlazení po duši. Přečteno jedním dechem.

11.12.2023 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Bylo to uspokojivé zakončení serie, ale čekala jsem něco víc. Knihu bych klidně zkrátila o 100 stran. Co mě mile překvapilo, že v závěru nezůstalo moc nezodpovězených otázek.
Kdybych měla zhodnodit celou serii, tak první díl byl nejlepší a druhý nejslabší. Ale všechny knihy mají vysokou kvalitu.

11.12.2023 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Druhý díl byl za mě lehce slabší než první. Bylo super pozorovat děj společně s Nimbem, ale některé pasáže už byli moc (převážně Texas a závěr). I tak se těším na další díl, do kterého se rovnou pouštím.

20.11.2023 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

V knize je vytvořen naprosto originální svět. Bavilo mě politikaření, popisy jak funguje cech smrtek, důležité momenty Citřiného a Rowanového života i zápisky z deníku. V knize nebyly prázdné pasáže a děj hezky šlapal dopředu. Měla jsem pocit, že každá věta byla nakonci důležitá. Moc jsem si knihu užila a už se těším na další díl. 4,5/5*

30.10.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Nutně jsem potřebovala proložit vážnější knihy romanťárnou, a tahle kniha to dokonale splnila. Nečekala jsem nic hlubokého, jen odpočinek u oddevhovky. Do knížky jsem se krásně začetla, zavzpomínala na roky strávené vysokoškolským výzkumem a mírně se zklamala, že na naší fakultě nebyl nějaký pan Carlsen.

16.10.2023 5 z 5