bagel Online bagel komentáře u knih

Tovární komíny: Pády ikon průmyslového věku Tovární komíny: Pády ikon průmyslového věku Michal Horáček

Moc zajímavá kniha, výborně zpracovaná. O komíny se nijak zvlášť nezajímám, ale po jejím přečtení si jich určitě budu všímat víc. Škoda, že "zlatá doba" komínů je už nenávratně pryč.

14.06.2023 5 z 5

Trauma Trauma Ken McClure (p)

Potřebovala jsem knihu, která bude tak napínavá, že se od ní nebudu moci odtrhnout. V nějakých doporučeních na FB jsem viděla tuto, ale velké zklamání. Příběh mě vůbec nezaujal, velké tempo nabral až v poslední třetině, kdy byl naopak až moc akční. Některé zápletky byly přehnané. Od autora jsem už kdysi něco četla a určitě mu ještě dám šanci, snad to bude lepší.

24.05.2023 2 z 5

Velbloudi a bloudi (It’s My Life) Velbloudi a bloudi (It’s My Life) Blanka Solařová-Calibaba

Krátké sloupky, ideální čtení do MHD. Místy jsem se zasmála a poznala něco ze života v cizí zemi.

14.05.2023 3 z 5

Hodně starej jaguár Hodně starej jaguár Michael Třeštík

Hodně originální nápad. Domnívala jsem se dost dlouho, že jde o fabulaci, až po nějaké době jsme začala pátrat na internetu.

24.01.2023 4 z 5

Víc než jen zápas: Fotbalová derby v Anglii Víc než jen zápas: Fotbalová derby v Anglii Miroslav Šifta

Na knihu mě nalákal rozhovor s autorem v nějakém podcastu. Zjevně jsem se ale přecenila - přece jen nejsem tak velký fanoušek fotbalu, abych patřičně docenila mravenčí práci autora při zmapování historie největších anglických klubů a jejich vzájemných vztahů. Určitě by však bylo zajímavé pokračovat a napsat něco podobného ( i méně podrobného) o dalších světových klubech .

09.01.2023 3 z 5

Hilda a loď duchů Hilda a loď duchů Luke Pearson

Knihy o Hildě mám moc ráda, ale toto bylo až moc akční.

28.12.2022 4 z 5

Prolhaný příběh Prolhaný příběh Bára Nuňez

Za mě určitě ne, děj mě nebavil a měla jsem problém knihu dočíst.

04.11.2022 1 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Autora mám moc ráda, ale tento díl hodnotím jako jeden ze slabších.

04.11.2022 3 z 5

Nihilista na balkonu Nihilista na balkonu Petr Holý

Komentáře zde mě přiměly si knihu přečíst přednostně a určitě nelituju. Nejvíc se mi líbila první povídka, u poslední až trochu mrazilo a i ostatní byly moc dobré. Určitě doporučuji.

05.08.2022 4 z 5

Kouzelný svět bakterií: Dobrodružství Prvíků, nejmenších tvorečků na Zemi Kouzelný svět bakterií: Dobrodružství Prvíků, nejmenších tvorečků na Zemi Josef Lhotský

Kniha je velmi dobře zpracovaná - text i grafika, ale pro menší děti příliš odborná a pro větší místy dětinská. Počešťování druhů bakterií bylo docela dobré, ale u jmen vědců to už bylo hodně nepřirozené.

26.05.2022 4 z 5

Prázdné domy - Praha Prázdné domy - Praha Radomír Kočí

Moc zajímavá kniha a velmi dobře a důkladně zpracovaná, jen bych vytkla místy hůře čitelné popisky na barevném podkladu. A nepochopila jsem, jak bylo zvoleno pořadí jednotlivých objektů.

04.04.2022 4 z 5

Z rodu vyvolených Z rodu vyvolených Alain-Fabien Delon

Pro mě velmi příjemné překvapení, zcela souhlasím s předchozím komentářem.

25.01.2022 5 z 5

Hledání Sylvie Lee Hledání Sylvie Lee Jean Kwok

Mě to moc bavilo - střídání vypravěčů, rozdíly mezi životem čínské komunity v USA a Holandsku, rodinné vztahy. Jen jsem musela trochu dávat pozor na časový sled a vytkla bych předčasné odhalení pointy.

04.01.2022 5 z 5

Objetí mravenečníka Objetí mravenečníka Martin Vitický

Dočetla jsem se sebezapřením, děj byl často nereálný, hvězdičku přidávám za popisy prostředí.

27.12.2021 2 z 5

Máma odchází do kláštera! Máma odchází do kláštera! Stéphanie Combe

Doporučuji věřícím čtenářům. Pro mě byla trochu zklamáním, duchovní úvahy v knize převažovaly nad dějem. Ale ze shrnutí na každé kapitoly si lze určitě něco vzít.

19.11.2021 3 z 5

Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Jaroslav Morávek

Kniha je souborem příběhů autora z jeho veterinářské praxe za socialismu, nic moc dalšího od knihy nelze očekávat. Nejzajímavější pro mě bylo období vojenské služby na Libavé.

05.11.2021 3 z 5

Hodiny v Paříži Hodiny v Paříži Alex George

Moc pěkně propletené příběhy čtyř osob se zabíháním do jejich minulosti. Třešinkou navíc bylo setkání s několika slavnými osobnostmi té doby.

02.11.2021 5 z 5

Květy smrti Květy smrti Jill Johnson

Čekala jsem větší spojení s povoláním hlavní hrdinky a jedovatými rostlinami a měla jsem dost dlouho problémy s přezdívkami jednotlivých osob. Ale celkově hodnotím dost dobře.

07.09.2021 4 z 5

Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy Úžasná dobrodružství zvědavé Zeldy Matt Taghioff

Trochu jsem se bála, že to bude další kniha vyprávěná z pohledu domácího mazlíčka, ale tato je naštěstí trochu jiná - obrázky, krásná grafika, deníček, sociální sítě atd. A pochvalu i překladatelce, nápadité a tvůrčí!

16.08.2021 4 z 5

S lékaři v první linii: Reportáž z českých nemocnic S lékaři v první linii: Reportáž z českých nemocnic Lenka Klicperová

Určitě je nutno ocenit práci autorek při sbírání materiálu. Nyní je asi nejhorší doba pro její čtení. Už ztratila na aktuálnosti a ještě není prostor pro získání většího odstupu a nadhledu na celou epidemii. Tím utrpěly hlavně rozhovory ve druhé části.

15.06.2021 4 z 5