Babkabylinkarka Babkabylinkarka komentáře u knih

Místa, kde jsem plakala Místa, kde jsem plakala Holly Bourne

Narazila jsem na ni úplnou náhodou. A totálně mě dostala. Kdo to nezažil, věřte mi, že každý slovo je 100% pravda. Ano, přesně tak to je. Mně se to stalo v 45. Takže na věku fakt nezáleží. Absolutní bomba!

25.07.2022 5 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Přečetla jsem jedním dechem, moc mě bavila.

18.07.2022 5 z 5

Žít jako single Žít jako single * antologie

Za mně povedené povídky. Nejlepší jednoznačně Hana Lasicová. Tu jsem přečetla 2x. Naopak nejmíň se mi libil Marek Epstein.

13.07.2022 3 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Tahle kniha mě absolutně dostala. Dlouho jsem to rozdýchávala...... Fikce, ale ne zas tak úplně....

30.06.2022 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

O tomto tématu jsem doposud neměla ani tušení. Čtivá kniha, která nutí k zamyšlení.

16.05.2018 4 z 5

Tři jablka spadlá z nebe Tři jablka spadlá z nebe Narine Abgarjan

Velmi zvláštní kniha. Mám moc ráda tyhle pomalu plynoucí knihy. Jen jsem se tu občas ztrácela v jednotlivých postavách. Chvílemi mě přepadala chuť vyzkoušet si tenhle ryzí a veskrze složitý život. Tak krásně tu byl vykreslen. Moc děkuji za tuto knihu, přestože přiznávám, vybrala jsem si ji podle obalu

12.03.2024 3 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Kniha je neuvěřitelně zajímavá, plná faktů, jak to v polovině 19. století vypadalo v nemocnicích. To srovnání, jak obrovský pokrok jsme udělali, je opravdu dechberoucí. Jednu hvězdu dávám dolů, protože z nějakého důvodu se mi to četlo hrozně pomalu. Nicméně vřele doporučuji k přečtení.

01.01.2024 4 z 5

Srdce včely má pět komor Srdce včely má pět komor Helen Jukes

Poslouchala jsem ji jako audioknihu a byla jsem spokojená. Velmi příjemně načtené, pro mě spousta zajímavých informací o včelách. Příběh takový nanicovatý. Hrdinka nijak extra sympatická. Ale vypadá to, že v audio verzi spousta zbytečných popisů odpadla, takže podle zdejších komentářů jsem asi ráda, že jsem knihu poslouchala a nečetla.

01.05.2023 3 z 5

V klubíčku štěstí V klubíčku štěstí Anna McPartlin

Skvělá kniha. Prostředek trochu pomalejší, ale konec mě absolutně dostal. Plakala jsem. Vlastně několikrát v průběhu knihy. Totálně mě to vcuclo do děje a občas jsem měla problém vrátit se zpět. To na knihách miluju. Vřele doporučuji.

05.03.2023 5 z 5

Med z bodláčí Med z bodláčí Sara Paborn

Kniha je příjemně pomalá. Bavila mě. Jen mě trochu mrzí, že ten konec byl takový trochu neukončený.

17.02.2023 4 z 5

Z popela Z popela Alex Schulman

Na mě byla ta kniha příliš složitá, místy jsem se trochu ztrácela. Dočetla jsem ji a jsem tomu ráda, protože závěr byl - alespoň pro mě - fakt překvapivý.

08.08.2022 3 z 5

Příběhy obyčejného uzdravení Příběhy obyčejného uzdravení Jan Hnízdil

Velmi inspirativní, byť místy trochu opakující se. Kéž by se lidi nad sebou a svým zdravím opravdu takto zamýšleli. O co by byl svět hezčí a jednodušší.

17.05.2024 4 z 5

Sítě z pavučin Sítě z pavučin Táňa Keleová-Vasilková

Miluju tuhle autorku. Velmi pěkné oddychové čtení. Děj moc pěkný, uvěřitelný. Chyby děláme každý a každý si zaslouží svůj díl štěstí.

16.04.2024 4 z 5

Bazar u puntíkaté zebry Bazar u puntíkaté zebry Raphaëlle Giordano

Kniha se na můj vkus trochu pomaleji rozjížděla, ale potom to teda byla jízda. Obecně mám knihy, ve kterých je ta trocha seberozvoje, moc ráda a tady to bylo podáno moc pěknou, čtivou a uvěřitelnou formou. Vřele doporučuji, ledasco si potřebuji neustále připomínat. A navíc, já mám ráda dobré konce. I v životě

21.01.2024 5 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Přečteno velmi rychle, takže to něco do sebe má. Brutální příběh, ale ono to tak asi může být. Možná ne takhle přímočaře, ale o to hůř. A jsem moc ráda, že to skončilo, jak to skončilo.

23.10.2023 3 z 5

Smrt a další šťastné konce Smrt a další šťastné konce Melanie Cantor

Čekala jsem mnohem víc. Začátek byl dost slibný, nakonec se z toho vyloupl dost násilně vytvořený happy end.. Škoda, téma bylo silné.

17.08.2023 3 z 5

Naučte se tančit v dešti Naučte se tančit v dešti Veronique Maciejak

Děj je trochu naivní, nicméně je tam spousta zajímavých námětů k zamyšlení. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale potom už mě začalo zajímat, jak to vlastně dopadne a co všechno se ještě sama o sobě dozvím.

15.01.2023 4 z 5

A jak se vám líbím teď? A jak se vám líbím teď? Holly Bourne

Ze začátku mě ta kniha moc nechytla, ale pak to bylo čím dál lepší. Je mi už 40+ takže spoustu věcí mám už za sebou, ale je moc zajímavé číst o tom, jak to vnímají ti, kterých se to týká. Věřím, že tato kniha zarezonuje se spoustou lidí daného věku. Mně osobně přijde úplně nejstrašidelnější to srovnání své online prezentace s opravdovými pocity, opravdovým životem.... A ten konec, ten je na jedničku s hvězdičkou.

02.10.2022 4 z 5

Deset žen Deset žen Marcela Serrano

Moc pěkná kniha, moc mě bavila. Každá z nás se někdy potýká s nějakými problémy. A tahle z Latinské Ameriky dokazuje, že je to všude stejné.

30.06.2022 4 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Absolutně úžasná kniha. Ale mě tenhle chlap prostě fascinuje, takže jsem asi ovlivněná i tím.

30.01.2022 5 z 5