b_boccacci b_boccacci komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Jediná kniha, kterou jsem kdy hodila do řeky (a bála se, že než se stihne rozmočit, někdo ji najde).

20.02.2016 odpad!

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Nemyslím si, že tato kniha je horší, než autorovo dílo 1984 nebo Farma zvířat. Docela mě mrzí, že není více známa a vyzdvihována alespoň zčásti tak, jako výše zmíněné knihy. Přečetla jsem ji i poslechla jako audioknihu a musím říct, že mě zaujala snad více, než 1984 a Farma zvířat (přestože 1984 velice ovlivnilo mé vnímání světové literatury). Rozhodně jsem ráda za to, že je (minimálně) Orwellovy fanoušky čtena, protože je podána velice poutavou a zábavnou formou a zároveň popisuje životní zkušenosti, které kdejaký spisovatel sice ve svých počátcích mohl zažít, ale většina z nich byla postupem času nejspíš příliš hrda na to, aby napsali o něčem takovém. Knihu a autora doporučuji kde jen to jde, protože dokud se budou číst autoři jako je Orwell a knihy jako je tato, svět nejspíš není ještě úplně ztracen.

18.02.2016 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Jediná kniha, kterou jsem kdy použila místo novin na podpal ohně.

20.02.2016 odpad!

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další Orwellovo dílo, které mě přesvědčilo o tom, že je geniálním spisovatelem. Protože všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější.

26.01.2016 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. Myšlenka dovedena do naprosté dokonalosti. Přečteno jedním dechem. Jedna z těch knih, o kterých ještě dlouho po přečtení přemýšlím (a ráda se k ní postupem času znovu vrátím).

25.01.2016 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Jediná kniha, kterou jsem kdy roztrhala.

20.02.2016 1 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Co říct. Nedokázala jsem ji dočíst, protože mi přišla nudná, špatně napsaná, nesnesitelná. Hodlám se k ní postupem času vrátit, protože bych ráda zjistila, jestli to bylo mnou nebo tou knihou.

18.02.2016 2 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Kniha, kterou mě Hurakami zaujal natolik, že si teď chci přečíst téměř všechny jeho knihy a jsem si jistá tím, že všechny budou přinejmenším dobré.

31.01.2016 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha, která v pozitivním slova smyslu změnila můj názor na Milana Kunderu.

04.02.2016 4 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Jedním slovem? Pseudofilosofie.

26.01.2016 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Dobře odvedená práce. Na této knize by se dalo najít spousty chyb, ale myslím, že je to zbytečné. Oddechová četba, poutavé, čtivé. Moc pěkné.
(Až na spousty chyb, které se v textu objevovaly moc často na to, aby se to dalo přehlédnout. Jako vážně? Je vůbec možné, že někdo vydá knihu s tolika chybami a překlepy?)

02.03.2016 4 z 5

Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Holčička, která nechtěla vyrůst: můj boj proti anorexii Isabelle Caro

Tahle kniha podle mě rozhodně není literárním skvostem nebo dílem, které bychom měly předávat dalším generacím. Přesto mě (jako bývalou anorektičku, která s poruchami příjmu potravy stále bojuje) chytila za srdce.

20.02.2016 4 z 5

Valčík na rozloučenou Valčík na rozloučenou Milan Kundera

Nevím, co si o Milanovi myslet. Mám ho jako autora nenávidět, nebo milovat? Když čtu jeho knihy, jednou mám pocit, že jsem s ním ve svých myšlenkách absolutně ztotožněna, jednou bych nejradši knihu vzala a roztrhala nebo spálila (jak jsem to doposud udělala jen s těmi největšími braky). Každopádně k němu a jeho dílu chovám velice silné emoce. Uvidíme, co přinese další jeho dílo.

18.02.2016 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Četla jsem Obraz Doriana Graye někdy na prvním stupni základní školy. Tenkrát jsem moc nepochopila, oč v té knize vlastně šlo, takže jsem po dotčení měla podivně smíšené pocity. Pamatuji si ale, že ve mně zanechal náznak okouzlení, možná to bylo tím, že má poněkud hororový nádech. Vrátila jsem se k němu až nyní, v sedmnácti letech. Jsem za to ráda, protože po druhém přečtení této knihy jsem si jista tím, že (přestože se mi zdála kniha místy velice mělká a fádní) tento příběh není zařazován do povinné četby zbytečně (narozdíl od mnoha jiných titulů, které měly být, dle mého názoru, dávno zapomenuty).

18.02.2016 4 z 5

Memento Memento Radek John

Velice čtivá a zábavná kniha. Nevím, jestli je to jen mnou, ale měla jsem z ní poněkud rozporuplné pocity. Většinou se u mě po knize o těžkých životních situacích dostaví něco jako šok a údiv. Tuhle knihu jsem ale brala s naprostým klidem, nemusela jsem nad ní po přečtení vůbec přemýšlet a prostě jsem se začetla do další... a už se k ní v myšlenkách nevracela.

31.01.2016 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Silný příběh. Napsáno přesně tím stylem, který by člověk od takové knihy čekal a který se k ní neskutečně hodí. Jediný problém u této knihy je, dle mého názoru, fakt, že je hodně doporučována a často zmiňována. Proto jsem z ní nebyla nadšena - člověk od takové knihy prostě čeká víc, než vůbec může autor dát.

31.01.2016 4 z 5

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Sleduji holky už dlouho. Když opomenu formu, nebylo to vůbec špatné. Vlastně máte pocit, jako kdybyste četli jejich blog. Rozhodně ale musím vyzdvihnout, jak mile a přirozeně Nicole s Luckou působí. Nejspíš nejsem jejich cílová skupina (vlastně jsem si při čtení připadala jako třináctileté děvče), ale toto malé dílko mě pobavilo.

21.02.2016 3 z 5