Awča Awča komentáře u knih

Skryté okno Skryté okno Rachel Abbott

Velmi pěkná oddechovka, napínavá a čtivá. Možná více než lehce nadsazená, příběh se zaplétal a kombinoval až na hranice logičnosti, stejně jako předchozí díly, ale mě to fakt bavilo a zhltla jsem během jednoho dne, tak dávám plný počet :-)

19.04.2019 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Od začátku do konce velmi napínavé.
Ještěže už mám děti odrostlé, nevím, zda bych dočetla pokud bych měla malé miminko, hrozně by mě to nervovalo. Autorka má opravdu velkou fantazii a dokáže skvěle kombinovat. Musím ovšem uznat, že příběh byl uvěřitelný jen stěží a možná méně by bylo více.
I tak jsem se vůbec od knihy nemohla odtrhnout.
Za závěr dávám hvězdu navíc.

17.04.2019 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Zajímavá zápletka, příběh je pěkně vystavěný a prokombinovaný. Jasně že tu a tam bylo kombinací až příliš, ale kniha se čte dobře, byla jsem pěkně napnutá, jak to dopadne.

17.04.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ke knize jsem se dostala náhodou, nevěděla jsem, co čekat a neměla jsem přehnaná očekávání. Příběh mě velmi bavil, jak téměř vědecké pasáže, tak i charaktery hlavních i vedlejších postav. Zhltla jsem ji během dvou dnů. Jasně, že je to nadsazené, ale neočekávala jsem, že to je na základě skutečných událostí :-) Chtěla jsem si u knihy odpočinout a nechat se vtáhnout do příběhu, což se povedlo. Těším se na pokračování.

16.04.2019 5 z 5

Tam, kde je teplo Tam, kde je teplo Pavel Korněv

První kniha s Apoštolem mě úplně neoslovila, tak jsem na tento díl neměla velká očekávání. Kniha plynula v příjemném tempu, bez nějakých větších zvratů, stačila jsem se orientovat což se mi v předchozím díle ne úplně dařilo. Prostě takové setkání se starými známými, kterým se jednou daří a jednou ne :-) Pořádné akce si autor nechal až nakonec. Příběh mě bavil a četl se dobře, lehce otevřený konec čtenáře navnadí na další díl.

16.04.2019 4 z 5

Goldstein Goldstein Volker Kutscher

Miluji detektivky, ale tuto knihu nečtu jen kvůli zapeklitým případům, beru ji spíše jako román z meziválečného Berlína, jehož atmosféra je zde opět pěkně vykreslena, včetně života berlínských Židů a počínající agresivity nacistů.
Baví mě vztah Gereona a Charly, baví mě vyšetřování několika propletených případů, pletky s podsvětím, a zákusky u Budhy, a opravdu moc se těším na další díl.

03.04.2019 5 z 5

Lovec zločinců Lovec zločinců C. S. Quinn

Ke knize jsem se dostala náhodou a nelituji. Příběh byl čtivý a napínavý, líbil se mi i z historického hlediska, život v Londýně i morová epidemie byly vylíčeny pro mne dost věrohodně, až mi to připomnělo epidemii z knihy Apokalypsa Z.
Nečekejte nic hlubokého, kniha pro volné chvíle, nic víc a nic míň.
Těším se na další díl z období požáru Londýna, ale koukám, že si ho asi budu muset obstarat v originále...

22.03.2019 5 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Čteno s lehkým odstupem po prvním dílu.
Gereon začne vyšetřovat úmrtí, ze kterého se možná vyklube vražda. Není ovšem týmový hráč a navíc přibere pár kšeftíků, které se mu nemusí vyplatit.
Kniha se mi líbila, možná lehce více než první díl, bylo zde méně politiky a prostředí fimu bylo velice atraktivní, zvláště aspekty přechodu z němého na zvukový film.
Líbily se mi i lokace, hned bych jela do Berlína po stopách Gereona. Zatím čekám na další díl :-)

18.03.2019 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Autor si drží svůj styl, který mě velmi baví a dobře se čte. Erika se vrhá do nového případu velmi krátce po uzavření předchozího. Je to v období Vánoc, ale naštěstí se příběh neutápí v sentimentu. Ani osobnímu životu hrdinky není věnována přehnaná pozornost, vše je krásně vyvážené. Případ je zajímavý a prostředí burlesky atraktivní. Nemůžu jinak než dát plný počet :-)

10.03.2019 5 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Kniha mě úplně pohltila, příběh byl napínavý, nešlo se od něj odtrhnout. Sledujeme hrdinu prostřednictvím jeho zápisků: plíživé počátky pandemie, nedostatek informací a tíseň. Snaha o pasivní přežití a nakonec cesta za nadějí, která se trochu zvrtla. Autor píše lehce, postavy i motivace jsou uvěřitelné. Konec krásně navnadí na další díl, už se na něj těším.

07.03.2019 5 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Nejsem asi úplně objektivní, jsem fanda katastrofických a zombie příběhů :-)
Kniha se mi četla velmi dobře, začátek byl opravdu napínavý a pohled na situaci očima různých osob se mi hodně líbil. Popis putování do bezpečí byl strhující. Od půlky to již není úplně o akci ale spíše o psychologii, no dobrá, možná je to opravdu trošku červená knihovna, místo ní mohlo být více místa věnováno způsobům zajištění základních prostředků obživy apod. Konec je na mě až moc sladký, no alespoň vyvážil ty drsné okamžky ze začátku příběhu :-)

06.03.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Knihu jsem četla bezprostředně po přečtení předchozího dílu, možná to byla chyba a chtělo to větší odstup. Příběh je opět napsaný čtivě, ale u hlavních postav mi chybí vývoj, Mia se stále plácá v problémech, Holger také, tím pádem vše působí temněji než by muselo. Nadsazené zápletky mi nevadí, ale zde už to bylo na hranici uvěřitelnosti. Kniha nebyla špatná, ale v porovnání s předchozím dílem je opravdu slabší. Další si přečtu ráda, ale nechám tomu čas.

05.03.2019 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Při čtení anotace mi zápletka přišla přitažená za vlasy. Ale kniha se četla velmi dobře, i přes pomalý začátek, který se věnoval krizi jedné z hlavních postav. Tým vyšetřovatelů se skládal ze samých zajímavých osobností. Dlouho jsem nemohla přijít na to, kdo za tím stojí. Možná trošku nadsazené, ale kniha se mi líbila a s radostí jdu na druhý díl.

Zjizvená tvář Zjizvená tvář Stuart MacBride

Čtu díly ihned za sebou a nemohu přestat.
Opět zajímavé případy, každodenní život na stanici, něco ze soukromí, hrubé sarkastické hlášky, neodolatelný mix!
Je to uvěřitelné, žádné přehnané kotrmelce, jdu shánět další díl :-)

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Po přečtení prvního dílu jsem ihned načala druhý, pozor, Logan je velmi návykový!
Opět bylo rozehráno více případů, které nyní Logan řeší pod jiným šéfem. Steelová je svérázná, na slovníku a hrubosti by možná mohla trochu ubrat, trochu jsem očekávala, že bude nastíněno, co se za její tvrdou slupkou skrývá, ale možná nakoukneme až v příštích dílech? Sledujeme i soukromí život Logana, i když mu na něj moc času nezbývá.
Čtivé, humorné, jdu na další díl :-)

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Měla jsem trošku obavy z tématu knihy, násilí na malých dětech se nečte dobře. Ale autorovi se to podařilo vybalancovat, nesklouzl ke zbytečné brutalitě. Kniha se četla opravdu dobře, samé zajímavé postavy, zamotaný případ, nemohla jsem od ní odtrhnout. Těším se na další díl.

28.02.2019 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Čtivý kousek, autor se trochu posunul, resp. upustil od některých témat, která již byla spíše na škodu hlavnímu příběhu a kvůli kterým jsem již ani posledního Servaze nečetla. Začátek knihy se odehrává na počátku Servazovo kariéry, bylo zajímavé sledovat, jak se za léta posunuly policejní metody, at již v technické rovině nebo způsob výslechů. Zápletka byla, jako vždy, zajímavá. Pár veletočů na závěr, prostě typický Minier.
Co mě rušilo, byly názvy kapitol. Jak z minulého století nebo z dětské knihy, vůbec se sem nehodily. Váhala jsem, ale nakonec plný počet hvězdiček, kniha mě bavila.

26.02.2019 5 z 5

Mokrá ryba Mokrá ryba Volker Kutscher

Ke knize jsem se dostala přes výborný seriál Babylon Berlin, který se knihou inspiroval. Je místy temná, ale dobře vykreslující atmosféru Berlínu té doby. Přiznávám, že mi některá historická fakta nebyla známa a jsem ráda, že jsem jsem se o nich v knize dočetla. V seriálu je hlavní hrdinkou spíše Charlotta, zde Gereon. Kniha je objemná, ale příběh se čte velmi dobře, od seriálu se částečně liší, a takový závěr jsem nečekala. Těším se na druhý díl!

25.02.2019 5 z 5

Sběratel hříchů Sběratel hříchů Daria Desombre

Autorku jsem neznala, ale ruské spisovatele čtu ráda a detektivky jsou můj oblíbený žánr, tak jsem knihu zkusila. Četla se velmi dobře. Mladá zapálená stážistka a bručoun kriminalista, podivné vraždy a k tomu trochu mysteria a ruských reálií. V příběhu se nešlo úplně do hloubky co se týče psychologie postav, naštěstí se autorka také ani nevyžívala v popisu brutálních činů. Knížka mě velmi bavila a příběh mi přišel napínavý, přečetla jsem během dvou dnů. Doporučuji a těším se na další díla autorky, snad přijdou brzy.

22.02.2019 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Severskou mytologii jsem znala jen velmi zběžně. Příběhy představují některé z bohů více, o některých se jen zmiňují. Někdy jsou vtipné, ale někdy až neuvěřitelně a hlavně nepochopitelně kruté. Co mě překvapilo, byla absence morálního ponaučení, asi jsem si mýty představovala naivně více jako pohádky, ale severský svět bohů je prostě nevypočitatelný, krutý, pomstychtivý, někdy naštěstí i krásný, vtipný a bohatýrský.

14.02.2019 3 z 5