Awča Awča komentáře u knih

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

Od knihy jsem nic moc nečekala a byla jsem příjemně překvapená! Ačkoli neholduji tomu, že jsou kapitoly kouskovány jednou do přítomnosti, pak do minulosti, tady to kupodivu zvyšovalo napětí.
Oceňuji, že se příběh neutápěl v rozvleklé sondě do psychiky postav, jednání postav bylo pochopitelné, příběh velmi čtivý.
Skvělá kniha na dovolenou, ocení ji spíše ženy.

09.07.2019 5 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Knihu jsem dostala darem, asi bych si ji sama nevybrala, a byla by to velká škoda. Líbil se mi způsob vyprávění očima různých postav. Z popisu zdánlivě nudné idylky se vyklubalo celkem napínavé čtení, takové rozuzlení jsem nečekala.
Prima knížka na letní dny, spíše pro ženy :-)

09.07.2019 5 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Děkuji za možnost stažení e-knihy zdarma.
Asi bych ji jinak nevyhledala a byla by to škoda.
Příběh je zajímavý, zpočátku mě velmi bavil, místa příběhu mám díky studiím poměrně prochozená (apropo, autor nezmínil, nebo jsem si nevšimla, že krom medicíny zde sídlí i technická univerzita :-)).
Ale časem přibylo težkopádnosti, postav, popisu, přiznám, že jsem trošku přeskakovala.
Zato konec jsem musela číst dvakrát, protože jsem tápala, zda chápu dobře.
Jak psal Blahorodi, pro gotiku jsou příznačné čisté linie, ale zde byly části až barokní.
Možná za to mohou jen ta letošní červnová únavná vedra, kdy se člověk začte asi jen do knih o dobývání severního pólu.
Zkusím ještě Hastrmana :-)

27.06.2019 3 z 5

Povídky rybářské hlídky Povídky rybářské hlídky Jack London

Osvěžující kniha. Krátké povídky, napínavé, milé. Četla jsem s velkým potěšením. Děkuji za příležitost stáhnout si tuto e-knihu legálně zdarma.

22.06.2019 5 z 5

Poezie umělého světa Poezie umělého světa Jiří Materna

Neuveřitelné. Nepoznala bych, že básně složila/poskládala umělá inteligence. Trošku mě mrazí, k čemu všemu by ji asi šlo vytrénovat. A zdá se mi to, nebo má i smysl pro humor?

LISTOPAD
usínám, pláču, umírám, přemýšlím
co cítíš ty?
cítím tvou slabost
a whisky

18.06.2019 5 z 5

Edison Edison Vítězslav Nezval

Četla jsem prvně v době dospívání a neuveřitelně se mi líbila, dodnes si pamatuji ten pocit, který ve mě zanechala. Čtení po letech je ošidné, ale líbí se mi stále.

11.06.2019 5 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Zajímavě spletený příběh. Hlavní hrdinka mi místy lezla na nervy, ale ne tak, abych knihu odložila. Četla se dobře, vracet se k ní sice nebudu, ale další kousky od autorky si ráda přečtu.

10.06.2019 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Přiznávám, že autor patří k mým oblíbencům, a tak asi nejsem moc objektivní :-) Příběh mě vtáhnul již od začátku, byla jsem zvědavá, jak si s tímto téměř beznadějným případem David poradí. Bavilo mě sledovat ty tenké nitky, které vydoloval, a které ho nakonec dovedly k cíli. Ovšem předtím trocha komplikací a dramatu, krásně nadávkované, od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

06.06.2019 5 z 5

Kniha lesů, vod a strání Kniha lesů, vod a strání Stanislav Kostka Neumann

Poezii mám ráda, ale tahle kniha není úplně mým šálkem kávy. Možná se mi jeví z pohledu dnešní doby patetická, nevím.
Zima je ale vykreslena krásně:
"To není země, to je zjev,
jenž vyplul z nekonečnosti.
Já, blázen, bod a cizinec,
jdu směšný mraznou večností."

05.06.2019 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Začátek byl velmi pěkný, akce, skrývání a útěk, velmi mě to bavilo. Pak kapitola "moderátor", co říct, to bylo zbytečné a bizardní. Připadá mi, že autoři chtěli do příběhu "nacpat" co nejvíce zvláštností a zajímavostí (řešení potíží se spaním jednoho z hrdinů), ale méně je někdy více, to platí i o závěru. Nebylo to špatné, ale úplně unešena nejsem.

03.06.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Příběh je fascinující, na začátku stál jistě dobrý úmysl-zvýšení porodnosti, který se stal záminkou k přebudování celé společnosti.
Pomalý rozjezd knihy mi dal možnost vcítit se do nekonečných hodin a dní hrdinky, pro kterou byly vzpomínky na minulost únikem z reality, které byla nucena se přizpůsobit.
Velmi působivé, jen ten konec byl jako přílepek z jiné knihy.
Těším se na seriál.

30.05.2019 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Předchozí díl jsem nečetla, možná proto mě kniha úplně nevtáhla. Ale byla čtivá, to ano. Neotřelá zápletka, možná až příliš brutální vraždy. Napětí mezi policisty. Sympatičtí vedlejší hrdinové. Pěkný mix, přečtu si i první díl :-)

27.05.2019 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Thea mám ráda, a těšila jsem se na další díl, co pro něj autor připraví za oříšky k rozlousknutí! Zápletka byla vcelku zajímavá, vědecké povídání také. Líbilo se mi, že Theo od minulého dílu zapracoval na některých svých dovednostech :-) Celou knihu je třeba brát s nadhledem, není to reálný případ a reálný hrdina. Je to dobrý přítel, který pobaví :-)

24.05.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Pěkná a čtivá detektivka, nic víc a nic míň.
Mladý vyšetřovatel, zvláštní hlavní hrdinka, nevrlý šéf, pár intrik mezi kolegy, trocha rodinného pozadí, vraždy, všeho tak akorát.
Jen mohlo být více informací o způsobech a stylech tetování, je to přeci jen atraktivní obor, který zná do hloubky jen málo lidí.
Líbila se mi, i když, jak již někdo psal, "wow efekt" trošku chyběl. Nejvíc se mi líbil Pepřík :-)

15.05.2019 5 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Svižná jízda, i když se vlastně většina děje odehrává na odpočívadle :-) Pár drobných nesrovnalostí by se našlo, ale bylo to tak napínavé! Neskutečně mě to bavilo.

13.05.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Těšila jsem se na detektivku, ale dostalo se mi ženského románu, hlavní hrdinka strádá smrtí manžela, spousta reminiscence do minulosti, a rýpání se v tom, kdo se na koho v mládí křivě podíval, to prostě není můj šálek kávy, a to není ten Peter May, od kterého jsem hltala sérii z ostrova Lewis. A ten trapný konec! Postava vyšetřovatelky a její dějová linie byla úplně zbytečná a nedotažená. Snad informace o tkalcovství byly zajímavé. Ke konci jsem si přála mít to rychle za sebou a přečíst si něco pořádného. Mrzí mě to.

10.05.2019 2 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

To byla jízda!
Zajímavá zápletka, všechny postavy vykresleny tak akorát, kniha se neutápí v psychických problémech hlavních hrdinů, což se někdy autorům stává, ale zároveň nejsou postavy ploché. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout, byla jsem napnutá, kdo za tím vším stojí (a překvapilo mě to).

03.05.2019 5 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Úplně náhodou jsem se dostala tuším ke 4.dílu v angličtině a docela mě bavil. Zkusila jsem tedy od jedničky a v češtině, a bavilo mě to stále :-) Že by mě autor vtáhnul úplně do děje, to ne, některé pasáže byly prostě moc rozvleklé, ale čas mi s Harrym plynul příjemně, když jsem knihu na čas odložila, nebyla jsem jako na trní, jak to dopadne, ale návrat po té byl milý. Asi spíše pro ženy, nejen kvůli hlavnímu hrdinovi, je to takový mix fantasy, krimi a červené knihovny.

02.05.2019 4 z 5

Temné dny Temné dny Manel Loureiro

Asi jsem měla příliš velká očekávání, možná jako hrdinové tohoto dílu, když si mysleli, že už jsou "za vodou". Nečte se to špatně, ale kniha mě neuchvátila tak, jako předchozí díl. I tak byl děj zajímavý, s některými momenty si autor vyhrál, někde to trošku klopýtalo. Rozhodně stojí za přečtení.

02.05.2019 4 z 5

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Od Kotlety jsem četla snad všechno.
A ejhle, nová kniha, mrknu tedy na Databázi a objevím Poutníka, ovšem pod jiným autorem, no konečně vím, kdo se za Kotletou skrývá :-)
Příběh mě neuvěřitelně moc bavil, i prostředí, vesmír, kde má stále náboženství významné místo, to je snad až politicky nekorektní :-)
Je tu akce, vtip, děj se drží a nerozpadá, čte se to fakt dobře.
Podle mého nározu snad nejlepší od autora!

24.04.2019 5 z 5