Povídky rybářské hlídky

Povídky rybářské hlídky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28489/bmid_povidky-rybarske-hlidky-fVi-28489.jpg 4 36 9

Kniha obsahuje několik povídek a poutavě vypráví o chytání pytláků na řece a jiné dobrodružné příběhy na moři či v přístavech.

Literatura světová Dobrodružné Povídky
Vydáno: , Růže (České Budějovice)

Tales Of The Fish Patrol , 1905

Naďa2411
26.04.2023 4 z 5

Díky aknize jsem se ocitla imaginárně v sanfranciském zálivu. Jednotlivé příhody rybářské hlídky jsou i humorné, např. když se hlídá lupič při pobřeží a hlídka na koni láká pytláka do "svých sítí".

Meda77
17.01.2022 3 z 5

London je ikonou dobrodružné literatury, kterou si pamatují hlavně dříve narození, ale dá se v pohodě číst i vsoučasnosti. Autor je opět profilk, ačkoliv sbírka povídek balancuje někde lehce nad průměrem, s Londonem určitě čas neztratíte.

mataaskorice
05.10.2021 4 z 5

Útlý sešit povídek, který jsem přelouskávala vzhledem k rozsahu docela dlouho. Knížka je dobrodružná, napínavá, zároveň ale i tak nějak reportážní, protože věrně zachycuje dramatické příběhy rybářské hlídky, jejich souboj s pytláky, mezi kterými vynikali skvělí námořníci Řekové a lstiví Číňani, dobrodružství, při nichž členové rybářské hlídky museli prokázat obratnost v ovládání plavidla, znalost přírodních živlů, někdy se ale dostali do takřka bezvýchodné situace, ve které se jim mohlo zadařit pouze díky důvtipu a odvaze. Pro mě byla hůře čtivá prostě kvůli tématu samotnému, ale objektivně se mi forma i obsah líbily. Pro kluky určitě bezva počtení.

Massek
01.08.2021 4 z 5

Drsná práce u rybářské hlídky ukazuje, že tvrdá byla práce na moři, ale ještě více pak s lidmi co se kolem obživy na moři pohybovali. A přesně jak popsal v komentáři nhima, možná to nejsou klasicky napsané dobrodružné povídky, ale dýchá z nich velká uvěřitelnost od někoho, kdo se v tom prostředí opravdu pohyboval a znal ho.

nhima
18.02.2021 3 z 5

Před mým hodnocením měla kniha 80% a byla v červené kategorii. Svým hodnocením jsem ji posunul do modré kategorie a shodil ji na 79%, což mě trochu mrzí a doufám, že modrá barva neodradí potenciální zájemce.

Tak bych rád nalákal alespoň pozitivním slovním hodnocením. Děj odsýpal rychle, povídky byly poměrně často propojené (daly by se číst i samostatně, ale lepší je jet v pořadí, jak jsou napsané), kdo má rád lodě, plachtění, rybaření a dobrodružství obecně, jistě bude nadšený. Při čtení jsem měl dojem, že tím jak nejsou příběhy extrémně přehnané (většinou), jsou i poměrně dobře uvěřitelné a působí, že to nejsou jen smyšlené povídky. Je v tom něco, co autor zažil. A z těch věrných popisů mi plyne, že toho smyšleného je tu spíš pomálu a přečtení Londonova stručného životopisu se mi to potvrdilo. Chvilku jsem pak uvažoval i o čtyřech hvězdách. Nakonec lepší 3.

Urabu
19.12.2019

Po pravdě jsem u Londona zvyklý na úplně jinou úroveň. Tohle musel napsat tak někdy ve třinácti letech. Děj se mi zdá hodně naivní.

Awča
22.06.2019 5 z 5

Osvěžující kniha. Krátké povídky, napínavé, milé. Četla jsem s velkým potěšením. Děkuji za příležitost stáhnout si tuto e-knihu legálně zdarma.

Renek
12.09.2018 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale opět skvělé povídky, které nemají chybu :)

Ječmínek
17.10.2013

Rybářská hlídka se snaží přelstít ostražité a taky nebezpečné pytláky. Pro mě jedna z nejlepších knih mého mládí a nejlepší kniha od Londona.

Jack London
americká, 1876 - 1916
2002  83%Démon alkohol
2020  90%Tulák po hvězdách
1974  81%Bílý Den
2003  89%Bílý tesák
1988  91%Mezi zlatokopy

Kniha Povídky rybářské hlídky je v