Poezie umělého světa

Poezie umělého světa https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294560/mid_poezie-umeleho-sveta-lJe-294560.jpg 4 30 30

Všechny básně v této knize byly automaticky vygenerovány počítačem za pomoci umělých neuronových sítí. Neuronová síť sama o sobě nic neumí a je třeba ji natrénovat pro činnost, kterou má vykonávat.

koudja
22.01.2023 4 z 5

Na umělou síť dobrý...

los
13.05.2022 1 z 5

ono je totiž důležité, na jakých datech se NS učí: pokud je databankou pismak.cz (jak se píše v předmluvě), tak Holana nevygeneruje

Adele02
30.12.2021 4 z 5

necítím tvoje parfémy
necítím
asi ses ve tmě
do souvětí skryla

Ty verše jsou krásné. Ten nápad je šílený. Spousta básní se mi strašně líbila, ale pomyšlení na to, že za tím nestojí ruka básníka, ale stroj? (Který tedy dle úvodních slov nakombinoval už něčí básnické ruce, ale přesto...) To je na mě i teď trochu moc.

Peter74
13.10.2021 5 z 5

Po dlouhé době jsem si něco oblíbil. Touto úžasnou sbírku básní, která vystihuje podstatu věci a smysl člověka.
Moc hezké.

EliskaD
30.03.2021 5 z 5

Neuvěřitelné, že je možné vytrénovat počítač na generování básní. A navíc nejen smysluplných, ale i velmi zdařilých a mnohdy úsměvných.

SPRAVEDLNOST
na tvou dekadentní duši
ráno i v poledne
bůh má připravenou kuši

Awča
18.06.2019 5 z 5

Neuveřitelné. Nepoznala bych, že básně složila/poskládala umělá inteligence. Trošku mě mrazí, k čemu všemu by ji asi šlo vytrénovat. A zdá se mi to, nebo má i smysl pro humor?

LISTOPAD
usínám, pláču, umírám, přemýšlím
co cítíš ty?
cítím tvou slabost
a whisky

LadysČ
05.12.2017 5 z 5

Sbírka je skutečně povedená a je až neuvěřitelné, jak vypointované jsou některé básně vytvořené neuronovou sítí. Troufám si říct, že by většinu čtenářů ani nenapadlo, že jsou tyto texty vytvořeny počítačem, kdyby jim byly předloženy bez jakýchkoliv informací.

timelady
17.02.2017 4 z 5

Musím říct, že básně jsou vskutku impozantní, zaujaly mne. Jen je děsivé, do jaké míry je člověk nahraditelný.

napsáno umělou inteligencí (AI)

Autorovy knížky

2016  81%Poezie umělého světa