Ava365 Ava365 komentáře u knih

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Začátek super. Potom ale z knihy velmi vyčnívá snaha autora o šokování a efekt. Ono je asi čím dál těžší pro autory tohoto druhu literatury přijít s nějakým originálním způsobem zabíjení, ale tady je ta snaha příliš okatá. Navíc to, že detektiv si prostě zhruba ve čtvrtině knihy umane (bez nějakých viditelných a vyšetřováním podložených indicií, pouze na základě své intuice), že vrahem je ten a ten, působí skoro úsměvně. Což ovšem v "mrazivém" thrilleru není věc úplně žádaná. Trochu mimo realitu pak působí i protagonistův vztah se svým patnáctiletým synem. Scéna, ve které otci nabídne obejmutí, působí u mě, jakožto neanglosaského člověka, nepřesvědčivě a tak nějak sladkobolně a lacině jako z pera Rosamunde Pilcher.

19.12.2022 2 z 5

Jak neuloupit smaragd Jak neuloupit smaragd Donald E. Westlake

Neskutečně vtipná kniha. Dortmunder a jeho parťáci jsou úžasní a přestože jsou to vlastně zločinci, držíte jim palce.

27.12.2021 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Zpočátku mi chvilku trvalo zvyknout si na autorův styl, ale posléze se kniha začala jevit zajímavě. Bohužel zhruba od strany 140 se tam začalo objevovat takové množství nelogičností, že to u mě vyvolávalo téměř smích. V knize je tolik klišé(např. Mila a její sebepoškozování s následnou chirurgickou aktivitou) a zbytečného patosu(některé Goranovy výroky), že mi dělalo stále větší potíž v četbě pokračovat. Ovšem od strany 202 se už objevila taková snůška do nebe volajících blbostí (jinak se to nazvat nedá), že četba skončila a kniha zůstane nedočtena. Na druhou stranu...pokud bychom to brali jako literaturu naučnou, dozvíme se, že kdybychom byli natolik hloupí, jako jedna z policistek pracujících na případu(Mila), a napili se náhodou čaje neznámého původu od jednoho z možných podezřelých a cítili pak překvapivě nástup únavy a mátožnosti, stačí se střelit pistolí do deltového svalu, tím se nám tělem rozproudí adrenalin a my tím pádem neusneme...ty wo.e, to fakt ne.

27.11.2021 1 z 5

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Pokud se někomu nelíbí tato Hrabalova kniha, těžko se mu bude líbit něco jiného od tohoto autora. Typické hrabalovské vyprávění.

20.10.2021 4 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

V dětství jedna z mých nejoblíbenějších.

21.08.2021 5 z 5

Nervy Nervy Dick Francis (p)

Výborná detektivka od klasika tohoto žánru.

05.08.2021 5 z 5

Lovcem v tajze Lovcem v tajze Jan Kozák

Velmi krásná a poutavě vyprávěná kniha, ve které se dozvíte mnoho zajímavých informací o nelehkém způsobu života uprostřed sibiřské divočiny.

01.05.2021 5 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Jedním slovem nádhera.

07.02.2021 5 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Příběhy Hugh de Singletona mě baví. Prostředí středověké Anglie je dost pochmurné.

15.12.2020 5 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Zajímavá historická detektivka. Ponuré prostředí i příběh. Bavily mě i popisy lékařských zákroků tehdejší doby.

15.12.2020 5 z 5

Efektivně mrtvá žena Efektivně mrtvá žena Václav Erben

Česká klasika s "buldozerem" dívčích ložnic Michalem Exnerem :)

15.12.2020 4 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Vondruškovy historické detektivky nikdy nezklamou.

13.12.2020 5 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Skvělé povídky o SKUTEČNÝCH!!! sportovcích.

08.12.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Chybí tomu hloubka, málo přesvědčivé a poněkud tendenční. Námět silný, zpracování slabší.

08.12.2020 2 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Velmi pěkný historický román plný napětí a dobrodružství.

03.09.2020 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Jeden z pilířů moderního thrilleru.

02.09.2020 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Notoricky známá klasika

01.09.2020 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Chris Carter v současnosti asi král morbidnosti a brutality moderního thrilleru. Napsané je to profesionálně, poutavě, ale přece jen tomu chybí větší hloubka.

30.08.2020 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Kniha mi byla doporučena. Bohužel se u mě nesetkala s nadšením doporučující osoby. Přišla mi na dnešní dobu strašně rozvláčná a pomalá. Chování hlavního rádoby chandlerovského očka naprosto iracionální a tím i neuvěřitelné.

09.08.2020 3 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Napínavá, velice "čtivá" kniha.

14.12.2019 5 z 5