Augi Augi komentáře u knih

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Oblíbil jsem si Tórua, oblíbil jsem si Naoko, oblíbil jsem si Reiko a také Midori. Příběh je po celou dobu plný smutku, ale také radosti. Je plný krásného přátelství, ale i depresivní samoty. Tak trochu lehce pervezního sexu, hlubokých myšlenek o životě, o smrti a o světě. Tóru mi svým způsobem připomíná sebe. Prochází světem, osamělý a bez přátel, jen náhodně se setkává s lidmi s kterými se přinutí bavit. Hodně bych si přál mít kamarádku jako Midori. Hodně střeštěnou, plnou nápadů, fantazie a bláznivých akcí. Hodně mě zasáhla smrt Naoko, jenž psychicky trpěla.

Kniha mě bavila od začátku do konce. Budu na ní dlouho vzpomínat.

15.05.2018 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Šílený příběh. Bál jsem se o život hlavní hrdinky Katnis ale taky o Peeta. hrozné poutavý a dobře popsaný svět bolesti ale i lásky. Těším se na druhý díl :)

13.05.2012

1Q84: Kniha 3 1Q84: Kniha 3 Haruki Murakami

Výborná kniha, výborný příběh. I když mám rád jiný žánr, Murakami mě svým příběhem nadchnul a pohltíl mě, do svého světa 1Q84.

22.02.2018 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tahle kniha mě pohltila tak moc, že jsem se vcítil do životů hlavních postav ale i těch vedlejších, obracel jsem stránky a četl a četl. Těším se moc na druhý díl.

13.07.2013 5 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Nevím co napsat k tomuto druhému dílu. Jen to, že byl o mnohem slabší než ten první. Už po pár stránkách jsem chtěl knihu zavřít a odnést do knihovny, ale protože jsem četl první díl tak jsem chtěl dočíst i druhý. Autor často popisuje věci nebo situace tak, že čtenář usíná a přemýšlí o něčem jiném. Také mě zklamal konec, kde jsem se dozvěděl odkud čerpal autor inspiraci. Napadlo mě, že autor vložil cizí práci do své a trochu ji upravil a tak vznikla tato kniha.

27.11.2012 2 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Svět mezi světy. A někde tam je Temná věž. Rolandovo Ka-tet nás provází příběhem, příběhem tak skutečným až si občas myslím, že jsem jeho součástí. Díky Pane Kingu, díky sai.

16.08.2012 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Další skvělý díl o cestě k Temné věži. O vzpomínkách a lidském životě. Milostná minulost vyprávěná Rolandem mě nadchnul a nikdy bych nevěřil, že Stephen King dokáže něco takového napsat. S každým slovem, každou větou o Mejisu jsem prožil a nechtěl jsem aby vše skončilo. Ale život jde dál a cesta je ještě dlouhá.

07.08.2012 5 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

Osamělý Pan Mundstock, který se připravuje na transport, ale zbytečně. Kniha je dobře propracovaná a čtivá, zvláštně napsaná a nenudila mě.

08.04.2012

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Dodnes si pamatuju jak mi máma vyprávěla o tom jak když byla malá četla tuto knihu, zaujala mě tím a taky jsem se do ni začetl...doporučuju všem :)

27.05.2011

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Podle mě skvělé zakončení detektivní trilogie s napínavým příběhem od začátku do konce s nejistým koncem a nejistým počtem úmrtí. I na tak tenkou knížku se King s příběhem vypořádal velmi dobře :-)

18.03.2017 5 z 5

Klíč Klíč Simon Toyne

Skvělá kniha a moc zajímavý příběh :-)

04.11.2013 5 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Zajímavý příběh, plný napětí a velkého tajemství, těším se až budu mít druhý díl :-)

01.07.2013

MasterChef: Deník vítěze MasterChef: Deník vítěze Petr Jonáš

Těšil jsem se na tuto kuchařku. Docela mě zklamalo že je tam málo vlastních receptů od vítěze. Na to jak v telce říkali že to bude vlastní psaná kuchařka...

30.01.2013

Tikot Tikot Dean Koontz

Dost děsivý příběh se zajímavým koncem :)

24.10.2012 5 z 5

Společenství stínů Společenství stínů Ruth Newman

Zajímavé a napínavé čtení od začátku až do konce. :)

18.10.2012 5 z 5

Temná věž Temná věž Stephen King

Došel jsem do Temné věže společně s Rolandem, pistolníkem z Gileadu. Mrzí mě, že zde má cesta tady končí. A ta Rolandova?. Myslím že pokračuje dál. Bez nás. Sbohem Jakeu, Eddie, Sussanah a Ochu.

08.09.2012 5 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Po dočtení knihy jsem se dozvěděl že je to pokračování Talismanu. Takže si ji přečtu podruhé :) Ale nevadí. Černý dům se mi líbil. Je ta i zmínka i o Temné věži.

03.09.2012

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Docela zajímavý příběh o druidovi a dalších nadpřirozených bytostech, které se prohání ve světě plném lidí. Hned na začátku mě zaujal styl psaní. Připomíná mi Jiřího Kulhánka. Čekal jsem od této knížky víc.

27.08.2012 3 z 5

Zpěv Susannah Zpěv Susannah Stephen King

Ahjo..předposlední díl je na konci a zbývá už jen poslední. Rád bych, kdyby Temná věž měla aspoň několik desítek dalších dílů, abych měl co číst do konce života a užíval si atmosféru Rolandova světa. Nejvíc mě zaujalo v této knize postava Stephena Kinga...heh :)

22.08.2012 5 z 5