Asterixxka Asterixxka komentáře u knih

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Duchařinu mám ráda a líbil se mi styl psaní. Asi bych nebyla takový střelec jako hlavní hrdinka, ale o čem by to bylo, kdyby se po dvou týdnech odstěhovali... :-) o co tam jde, jsem tak od poloviny tušila a tak jsem ani nebyla nějak překvapená, ale ani zklamaná. Asi jsem objevila další oblíbený žánr, než jen thrillery o sériových psychopatech...

19.11.2020 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Kniha rozhodně nenudí, dobře se čte a čtenáře vyšetřování případu baví. Bohužel v těchto typech thrillerů vidím takový stále častější "nešvar" snažit se z příběhu udělat hollywoodskou senzaci, kdy vrah/únosce/prostě záporák musí všem vyrazit dech za každou cenu a jeho praktiky a celý příběh, jak kniha postupuje, ke konci působí přehnaně. Možná je to jen tím, že už jsem takových příběhů za poslední dobu přečetla více, každopádně to je ten důvod té 1 hvězdy dolů.

24.07.2019 4 z 5

Pod Annapurnou svítá modře Pod Annapurnou svítá modře Jiří Fišar

Čtivá kniha, fotky jí dodaly ten správný punc cestopisu - zároveň rozebírá vnitřní pocity člověka, který se vydává na cestu (nejen jako turista, ale hlavně za svým - třeba - osudem), zamýšlí se nad skutečnostmi dnešní doby a odlišnosti moderní civilizace od života lidí v horách. Mám ráda knihy k zamyšlení a i cestování, takže splnila mé očekávání. Dějová linka s Anne je tak krátká a drobná, že mi tam nepřekážela, navíc, co by byla cesta vstříc osudu bez lásky, že :-)

13.06.2021 4 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Popravdě nechápu tak vysoké hodnocení (85%!), ani podle komentářů nevím, kde se vzalo. Podle popisu knihy jsem se hrozně těšila na tajemno, starý dům opředený historií rodu, duchařina...a přišlo zklamání už tak kolem 100.stránky, kde se začalo všechno opakovat, včetně nesmyslného chování hlavních postav - klasika: hlavní hrdinka, které nikdo nevěří, manžel, který jenom trapně přehlíží, co se děje, sestra na facku, která funguje jako chůva, kuchařka, zahradnice a nejspíš zvládne i opravu střechy a mezitím hlavní hrdinku šikanovat, "zmlácené" děti, které pořád záhadou padají ze zahrazených postýlek, které nikdo neřeší...Duchařina nic moc, člověk se nebojí, 200 stran se děje to samé dokola a závěr toho moc nevysvětli, ani mě nezaujal. Je to hrozná škoda, protože námět je skvělý. Ale další knihu od autorky už si nepřečtu.

05.04.2021 2 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Nebyl to špatný příběh, zápletka mě bavila a kniha byla čtivá. Něco mi tam ovšem asi chybělo - zkrátka znám i lepší thrillery. Taky už se mi trochu zajídají ty náměty, kde jsou ve vedoucích pozicích institucí jako FBI, armáda, policie atd. ženy, když je autorkou knihy žena...ne, že by mi tam vadily, ale vadí mi, když jsou tam v 90% převaze, nějak tomu nevěřím. Je to takový lepší průměr, ale žádná pecka.

07.11.2020 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Určitě zajímavá kniha se spoustou úvah k zamyšlení. V astrální cestování věřím a líbily se mi i příběhy (některé víc, některé méně), které "tulák" popisoval.

25.09.2020 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha z části založena na pravdivých událostech, z části smyšlený příběh, rozdělena na 5 částí, kde hlavní dějovou linku tvoří zápisy z archivů a pátrání po minulosti posledních Bohyní. No, nevím, jak hodnotit...kniha musela dát autorce velkou práci co do držení se skutečnosti a vykreslení opravdivosti Žítkovských Bohyní...nicméně pro mě je právě toto zpracování formou výpisů z archivů poněkud nepřehledné a kolikrát jsem ani nevěděla, ve které časové ose se zrovna ocitám. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale nepůsobila na mě nějak závratně, že bych se k ní musela někdy vracet. Ráda si přečtu příběhy o lidech provozující toto nadání, zvlášť z českých zemí, nicméně nemělo to za mě takový ten "wau efekt", který jsem čekala.

13.09.2020 3 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Kniha se mi od začátku velmi líbila a četla se skvěle - prakticky přelouskáno za pár dní (půlka knihy za 1 odpoledne). Není to žádná přehnanost a na konci každé kapitoly se člověk těšil, co z toho nakonec vzejde. Pachatele jsem netypovala a konec mě bavil, takže přestože to není nějaké top dílo v literatuře, nenašla jsem prakticky nic, co vytknout, takže proto plný počet *(čtivost, zápletka, styl psaní, rozuzlení). Škoda toho nízkého hodnocení, myslím, že mám v tomto žánru přečteno hodně a čekala bych vyšší průměr u dobře povedené knihy - ale samozřejmě, je to názor čistě subjektivní...

18.07.2020 5 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Určitě silný příběh (vzhledem k tématu se dalo čekat), nicméně musím za sebe říct, že se mě "nedotkl" tolik jako jiné příběhy s touto tématikou. Možná je to můj problém, že už toho na toto téma mám přečteno mnoho, ale bohužel musím konstatovat, že jsem v této knize nenašla nic "nového" (nemyšleno špatně, pouze shrnutí faktů) a proto mě příběhy, které jsem přečetla jako z prvních asi zasáhly více. Určitě můžu doporučit (co se týče skutečného příběhu) Co odvál dým od Miloše Bondyho anebo (fikce) určitě Hana od Aleny Mornštajnové, které ve mě zanechaly silnější stopu.

06.04.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Právě dočteno. Tenhle typ thrillerů mě moc baví, konec nebyl odfláknutý ani předvídatelný a tyhle tajné spolky na školách, kde se sem tam objeví nějaká ta "nehoda", to byl opravdu skvělý námět. A i když jsem už na začátku začala tušit, kdo by za tím asi mohl být, rozhodně to bylo napínavé a krátké kapitoly tomu napětí ještě přidávaly...bohužel trochu mi přišlo přes čáru, že při zjištění, že nejde o nehody, ale vraždy, si škola klidně fungovala dál a nic moc se kvůli tomu nedělo...ale tak, o čem by to jinak bylo, že? :-) Určitě doporučuji všem fandům klasických detektivek. Naopak vyznavači brutálních masakrů plných krve a roztříštěných mozků si asi na své nepřijdou. I když...dávejte si bacha, když náhodou dostanete pikové eso :-)

09.02.2020 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Jsem celkem překvapena z vysokého hodnocení a nadprůměrně kladných komentářů. Asi to pochopili všichni kromě mě.. Mně se kniha nečetla dobře, příběh a dialogy mě štvaly a ani to ve mě nezanechalo nic, nad čem bych se měla nebo chtěla zamýšlet. No, asi jenom prostě nebudu Kafka fan. Někdo to srovnává s 1984 - tak to ani náhodou a kolem té náhody ani kilometr krát dva.

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Do 3/4 knihy bych dala 5*, závěrečné kapitoly sotva 3* - konec trochu "odfláknutý", zrychlený a zápletka obou zločinů trochu nesmyslná. Ale až na konec se kniha četla dobře a "rychle".

30.05.2019 3 z 5

Poprvé mámou - Základy péče o dítě Poprvé mámou - Základy péče o dítě Olivia Toja

Dávám 4* za vtipnost ale tak 1* za praktičnost. Nic moc důležitého se člověk nedoví, navíc mi není stále jasné pro koho kniha je - buď tedy návod jak se sžít s novorozencem a hned první kvíz: “kojila jste dokud...” nebo “k obědu pro dítě 8 měs. připravujete...?” no tak je to pro novoše, kojence nebo snad děti do školky? Tipy na rýmu: často dávejte vysmrkat (opět: novorozenec asi těžko použije kapesník)! No a pro starší děti mi to přijde zase zbytečné-co s sebou do porodnice viz první kapitola atd. Nakonec rada: “kamarádky které vám nepohlídají dítě jsou k ničemu-vyměňte je..” No tak to už je fakt moc..nevím, asi jsem měla dát na instinkt a žádné takové publikace nekupovat - praxe je praxe a od mámy/sestry/kamarádky se člověk dozví víc užitečných rad...

03.06.2021 2 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Duna je fenomén (tento rok má opět vyjít zfilmovaná, nevím jestli se bát nebo těšit). Každopádně pocity mám spíše kladné. Nicméně, již tady bylo zmíněno, že na někoho může být toho filozofování a úvah trochu moc - to je můj případ, já bych se obešla bez té "myšlenkové omáčky" a spíš bych se zaměřila na samotný děj, který napínavý byl. Kniha by pak měla asi o 200 stran méně předpokládám. Na druhou stranu skvěle vykreslený svět včetně fremenů a jejich dokonalého systému přežití v poušti. Paul mi úplně neseděl, jeho otec byl podle mě větší "charakter". No ale tahle vesmírná klasika určitě stála za přečtení a doporučuji všem fanouškům scifi i fantasy.

03.02.2020 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Prostě šest mlaďasů a jejich Mission Impossible. Jak okomentovat, abych nespoilerovala... Když si vezmu třeba Naslouchače, který mě uchvátil od první kapitoly, tak tady bohužel (i když první kapitola byla lepší než ty následující). Kniha se rozjela tak v polovině, což je na mě dost pozdě. Víc než příběh samotný, mě bavily retrospektivy, které popisují vývoj hlavních postav. Hrdinové příběhu mi vůbec nesedli, postavy málo propracované, navíc když jsem nečetla Grishu, ani jsem se v jejich světě nedokázala pořádně zorientovat a proto mě to nejspíš moc neoslovilo. Druhý díl zatím bohužel ne.

06.12.2019 3 z 5

Milenci a vrazi Milenci a vrazi Vladimír Páral

Četla jsem na střední - moc mě nenadchlo, četla jsem cca v 25 - bavilo mě moc, už teď se těším, až se třeba ve 40 začtu znovu a uvidím to pohledem zase té jiné generace! Aneb v každém věku lze knihu vnímat z jiného úhlu pohledu - a to je geniální!

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jedna ze tří nejkrásnějších knih, které jsem v životě četla. Prozatím.

16.09.2019

Čekala jsem trochu hlubší sondu, protože mě tato záhada fascinuje mnoho let. Hledala jsem něco, co jsem zatím nečetla na internetu nebo v článcích v časopisech a popravdě jsem byla zklamaná. Bylo jasné, že rozuzlení nebude, ale pod každou teorií výčet oblečení a zranění, který se x-krát opakuje a každou další teorii si to mám přečíst znovu (třeba 5x), to mě prostě nebaví. Některé teorie bych zavrhla úplně, ale v tom případě by opravdu stačilo si přečíst ten článek na netu. Nic nového jsem se nedověděla. Zajímavé pro mě byly útržky z deníku.

09.09.2019 2 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Moc hezký příběh ve dvou časových liniích, které se prolínají v osudu mladé Emílie. Kniha nepůsobí depkoidně, zároveň je napínavá, obsahuje válku, lásku, city, napětí "jak to nakonec bylo a bude" a k tomu všemu moc hezky napsaná, čtivá. Doporučuji.

Jo a abych nezapomněla - nevím, jaké to bylo v originále, ale chválím překlad u Sophiiných básní - nádhera, četla jsem je dokola třeba 3x.

18.01.2024 5 z 5

Poslední seance Poslední seance Agatha Christie

Nebudu to natahovat - proste super!

24.06.2021 5 z 5