Arya26 Arya26 komentáře u knih

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Nagadir - Co by s ním dělala ?? Mě připadá stejný. Už v jedničce jsem si o něm myslela ,že není takový padouch jak dělá. Podle mě je to neutrální postava. Jinak máš pravdu - Zacha bych uškrtila a Alyssa mě někdy taky štvala. Dvojka byla taky dobrá ,ale jednička byla trochu lepší.

05.11.2015 5 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Jako první jsem viděla film ,ale přesto jsem četla,četla a četla a děj mě pohltil a intenzivně jsem ho prožívala. Někomu Annin styl psaní vadí ,ale mě se líbí :) . Lestate, Lestate jsi pro mě jednou z nejzáhadnějších postav , s kterou jsem se ve světě knih potkala :) . Víme o něm tak málo a přesto je jedním z hlavních charakterů. Doufám ,že tě lépe poznám v knížce Upír Lestat. Luis mě často k smrti nudíval a z Claudie se stala necitelná a nevirovnaná upírka. Zklamalo mě to ,když jsem se dozvěděla o tom ,že jsou přeložené pouze 3 díly upířích kronik. Zbytek budu muset postupně přečíst s přítelem slovníkem :) . Smutek ,který jsem pocítila při dočtení knížky se nedá popsat :( .

14.10.2015 5 z 5

Beze snů Beze snů Josephine Angelini

Vůbec se nemůžu začíst a celkově to stojí za prd. Helen - Neuvěřitelná blbka , kterou jen tak nenajdete. První díl se hodil tak k prázdninovému oddechu a až na postavy mě bavil ,ale dvojka je na nic. Propadá se do díry věčného zatracení (mé nedočtené knížky :D ) .

02.10.2015 odpad!

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Boží knížka!!!! - dvojslovné shrnutí mých dojmů :) . Moc se mi to líbilo. Začátek vázl ,ale v Sept - Tours se to rozjelo. Philippe mi sedl. Mathew mě chvílemi štval a Diana byla v pohodě jako vždycky :) . Už se moooooooooc těším na pokračování. Jediné co mě hodně naštvalo byl ten konec.

02.10.2015 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Nečekala jsem ,že mě to tak chytí :) . Byla to moje vůbec první knížka ve které byli moderní ,,upíři´´ (nepočítám Drákulu) , trochu jsem se obávala ,že to bude klasická zamilovaná blbost , ale bylo to právě naopak. Diana mě bavila!! Říkám si - konečně nejaká inteligentní hlavní hrdinka , která umí smysluplně uvažovat. Hlavně díky jejich věku se čarodejnice nepropadly do bažiny zvaná twilight sága. Mathew byl taky sympaťák :). Oblíbila jsem si taky postava Ysebeu. Děj měl spád a byla zábava sledovat to jak se ti dva zpočátku nemuseli a potom nemohli bez sebe být. Rozhodně to bylo na pět hvězd!!!!

25.09.2015 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Martin měl neustále udivuje svou fantazií. Probůh jak si ten člověk můžete vymyslet takové kvantum postav ,detailů linek a přitom se v tom neztrácí ?! Abych řekla pravdu trochu jsem se v tom někdy strácela. Lezla mi na nervy Catelyn a Theon a politické pletichaření. Knížka se mi moc líbila a tento i ten předchozí díl hodnotím 5 hvězdami! (Poznámka:Co má proti Starkům? To má být holocaust?!)

18.09.2015 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Byla jsem velmi zklamaná ,protože jsem čekala něco trochu jiného. Děj byl nudný a nezajímavý a když už se teda konečně něco stalo ,tak to hned přestalo. Zkrátka jsem čekala víc akce a strašidelných momentů ,ale snad jsem se ani jednou nebála. Knížku jsem dočetla něco přes 1/2 a někdy se ji chystám dočíst. Dávám 3 hvězdy ,nejradši bych dala 2,5 to ,ale nejde a tak se kloním k 3.

24.08.2015 3 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

UPOZORNĚNÍ!! Nečtěte je to droga :D !!! 17.8. knížka vyšla a já v naději už letěla do knihkupectví :) . Tam naštěstí jednu měli ! Byla hrozně návyková ,protože už dva měsíce mě zajímalo jak to bude pokračovat :) . Fanoušci Šepotání POZOR musíte si to rozhodně přečíst. K samotnému obsahu: Alyssa - V prvním díle jsem ji měla raději ,ale v druhém mě trochu štvala ,protože Zachovi nadržovala :) . Morfeus se pro ni chuděrka mohl rozkrájet a ona pořád jak je Zach dobrota sama atd.. No Morf ... i když měl dobré úmysly tak na to šel oklikou ,ale to je celej on :D Zach - NEskutečně natvrdlej ! Minule jsem ho akceptovala. Teď jsem se modlila ,aby ho už Druhá sestra trochu přidusila. Aspoň by se mu rozsvítilo :D. Morfeus - Samozdřejmě byl stejně úžasnej a neodolatelnej ,ale trochu ukázal svou měkčí stránku a to jak by pro Alyssu udělal cokoliv. Nejvíc mě dostala věštba Slonovinové a fandím mu. Jediné co mě opravdu zklamalo byl maturiťák - čekala jsem zaprvé víc romantiky. (Třeba si mohli před samotným bojem trochu zatančit :) Boj nebyl tak epický jako na konci jedničky. Samotný závěr mi vzal vzduch z plic a málem jsem začala brečet za Alyssu. Už se hrozně těším na závěrečný díl a doufám že časem vyjdou i nějaké novely.

23.08.2015 5 z 5

Proroctví Proroctví Josephine Angelini

Knížka se mi vcelku líbila. Někdo říká ,že mu to připomíná stmívání. Ve skutečnosti jsem stmívání nečetla ,protože bych na to asi neměla žaludek. Viděla jsem asi první dva díly a říkám ,že tam jisté podobnosti jsou. Příběh je vlastně napsaný podle klasických teen parametrú - nadpřirozená holka + nadpřirozený kluk = zakázaná láska / spostu nepřátel a nebezpečí ,přátelé , a na 95,5%skončí spolu .Knížka mě bavila sice mě někdy Helen lezla na nervy ,ale nebylo to hrozný.Doufám ,že se co nevidět uvooní další díl v knihovně ,protože si chci přečíst i další díly.

07.08.2015 3 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Ten název mi trochu připomíná píseň ledu a ohně :) a anotace vypadá zajímavě! Že bych si to přečetla ? :D

27.07.2015 4 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kexina- Proč? Většině lidí se to líbí a nápad s barevným písmem měli už u spícího města. Vypadá to zajímavě :). Když se ti nelíbí písmo ,tak jaký vliv to má na děj? Nechápu :(

25.07.2015 5 z 5

Domy, které zabíjejí Domy, které zabíjejí Roger de Lafforest

Zajímavé čtení :)

25.07.2015 4 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Dobré a pohodové čtení na prázdniny k bazénu. Děj nebyl nějaký složitý a komplikovaný. Chvílemi sice děj vázl ,ale i tak mě to docela bavilo. Konec mě ale dostal :). S chutí si přečtu pokračování !

20.07.2015 3 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Anotace se mi vážně líbila ,ale knížka ,tak úžasná nebyla. Děj byl nudný stereotypní. Eureka na vše kašlala ,nic ji nebavilo , nikdo ji nebyl dobrý. Pořád jsem čekala na zlomový okamžik ,kdy začne být příběh zajímavý. Jenomže ,když jste už na konci a pořád se nemůžete začíst ,tak to asi není to pravý ořechový. Autorka si vymyslela zajímavý příběh ,jenomže vůbec nevyužila jeho potenciál. Byla to hrozná nuda. Než se dopracujete k osvěžujícímu konci ,tak usnete. Nevím ,jestli se vůbec zmůžu na druhý díl ,ale teď o prázdninách si tím nechci otrávit život :) .

10.07.2015 2 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Originál Alenky jsem nikdy nečetla ,ale mám doma dvojjazyčnou verzi (anglicko-českou) a tak ji musím zkusit :). I když jsem nikdy Alenku nečetla ,tak ten příběh miluju. Jako malá jsem se té kreslené pohádky bála děsila mě představa spadnutí do králičí díry ,ale nejvíc jsem se bála Červené královny , která je i v šepotání pořádná mrcha :).,Po tom co natočili tu hranou (však vy víte kterou myslím) a byla jsem starší , prošla jsem si fází okouzlení tímto příběhem. Proto je Šepotání výborné čtivo pro ty ,kteří mají rádi Alenku.
Přejdu k postavám. Alyssa - mi hodně sedla a okamžitě jsem se do ní vcítila. Zach - s tím to bylo horší ,hodně hodný kluk ,ale za jeho tým kopat nebudu :). Morfeus - nevím co říct, ten co si ho nezamiluje bude ho nenávidět, když vás okouzlí nemáte šanci utéct :D. Jednoznačně jsem pro něj.Rose AK- To patří k jeho povaze ,je zkrátka vrtkavý. Celou dobu byl ,ale s Alyssou ,protože jsem si znovu četla část ,kde líčí dětství. -Alyssu rád jako malou provokoval ,protože věděl ,že tím ji donutí zabojovat. Ale i tak je to šmejd :) ,ale i když je to šmejd ,je to má oblíbená postava :).

06.07.2015 5 z 5

Alenku mám doma jako dvojjazyčnou knihu anglicko-českou a nemůžu se ní prokousat ,protože je na mě anglický text moc složitý. Český překlad se mi ale líbil. ŘÍši divů mám ráda a to i jiná zpracování jako šepotání.

30.06.2015

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Aléda: Představ si ,že jsi spadla do králičí díry ,kde na tebe číhá krutý a nebezpečný svět. Samozdřejmě si připadáš slabá a tvůj milý je gentleman ,který tě miluje a za každou cenu tě chce ochránit. Takto bych Alyssu definovala na začátku byla slabá ,ale ke konci její síla vzrostla. Zach i Morfeus ji milovali a tak se dokonce ani Morfeus nebál pro ni riskovat. Já si myslím ,že Alyssu chápu.Ona zkrátka ochranu potřebovala (Z tygří ságy by jses asi zbláznila :D. Kelsey tam totiž musí zachraňovat někdo pořád.)

30.06.2015 5 z 5

Inkoustová smrt Inkoustová smrt Cornelia Funke

Ze začátku jsem se vůbec nemohla začíst a tak jsem knihu četla sáhodlouhých čtrnáct dnů! Potom mě ale kniha pohltila. Prašprstův návrat mě dojal. Vytáčeli mě Fenogliovy sebelítostivé a sobecké kecy. Ze Zmijohlava mi na zátylku naskočila husí kůže. Jeho dcera mě přesvědčila v hloubi o své vnitřní kráse a Mo mi dal naději s odvahou. I dobro může zvítězit. Celkově mě kniha dojala . Podivné bylo to ,že Meggi dříve figurovala jako ,,hlavní´´ postava a v tomto díle ztratila na své důležitosti a byla v povzdálí.
Nádherné zakončení nádherného příběhu o nádherném a přesto krutém světě.

30.06.2015 5 z 5

Inkoustová smrt Inkoustová smrt Cornelia Funke

Vůbec se nemůžu začíst :( .

22.06.2015 5 z 5

Inkoustová krev Inkoustová krev Cornelia Funke

Líbil se mi víc než první. Inkoustový svě je úžasný a krutý zároveň . Bylo nádherné jak se Prašprst obětoval za Farida. Ukázal tím ,že ho šíleně miluje jako svého syna :( . Když se to stalo tak jsem byla hrozně dojatá a doufám v jeho návrat......

12.06.2015 5 z 5