Arya26 Arya26 komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Na úvod musím říct, že je to pro mě po dlouhé době nefantasy knížka u které jsem ze začátku ani nevěděla co si o ní mám myslet, protože jsem nikdy psycho thriller nečetla. Ke knížce jsem se dostala díky tátovi, který mi ji doporučil.
První polovina se vlekla a nijak zvlášť mě neohromila a pak se to zvrtlo a ukázalo se, jak si autorka umí pohrávat s vaší myslí a vše je nakonec jinak :)
SPOILERY! Nick se mi ze začátku jevil sympaticky ,ale postupem času, jak se na něj nabalovaly dalši a další špinavosti, tak jsem mu přestávala věřit. Deníková Amy - přesně na ni seděl popis super holka a v porovnání s ní vypadal Nick jako hrozný manžel. Reálná Amy byla hroná psychopatická mrcha s kterou bych se nikdy potkat nechtěla. Chudák Nick :( Nejvíc mě zaskočil konec který byl nečekaný. Celou dobu jsem se těšila na to jak si to ta mrcha slízne a ono nic - zkrátka taková normální rodinka :D !

30.09.2016 5 z 5

Alchymista Alchymista Michael Scott

Alchymista se dobře četl, šíleně se mi líbí nápad použití reálných historických postav a mytologie do příběhu. Moc se těším, až si přečtu druhý díl, jak se to asi vyvine? Jinak autor má hrozně poutavý styl, který vás určitě chytne :)

15.09.2016 5 z 5

Ramses Prokletý Ramses Prokletý Anne Rice (p)

Tuto knihu jsem si vybrala hlavně proto, že je od mé oblíbené autorky Anne Rice a vůbec mě nezklama. Vůbec jsem si nedovedla představit o čem jiném bude psát než o Lestatovi a jeho nesmrtelné partičce. Byl zde jasný autorčin rukopis a odkaz, a přesto to bylo jiné. Když se to shrne, tak příběh byl spíš love story , ale když jsem zrovna na dovolené, tak chci nějakou oddechovku na pláž, co se čte velmi dobře. Svou jubilejní stou knihu na databázi hodnotÍm na 3.5 hvězdičky, ale protože je to od Anne a moc mě to bavilo, tak dávám 4 ;)

15.09.2016 4 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

U série Píseň ledu a ohně se objevil divný jev, díly jsou nastřídačku buď vcelku dobré nebo luxusní a ohromující (Hra o trůny-luxus, Střet králů-dobrá, Bouře mečů- bombastická, Hostina pro vrány- horší, Tanec s draky- OMG!). Je to jen můj pocit a má teori a někdo s ní nemusí souhlasit :) Tanec s draky měl i svá slabší místa, ale většinou mě bavil a čtení bylo napínavé. Nejvíce se mi líbily linie s Jonem a Deany, která se aspoň trochu pohla. Dobrá byla i Arya a Tyrion.
SPOILER Já prostě nemůžu pochopit jak mohl Jon umřít! Kamarádka mi to sice spoilerovala (jak jinak), ale v ten moment jsem to opravdu nečekala a byla jsem šokovaná. Varys byl taky nečekanej- třešnička na dortu :D KONEC SPOILERU
Už se šíleňě těším (asi jako šílený král Aerys :D) na další díl. Doufám, že Deanerys konečně odpluje/odletí do Západozemí, dobude ho jako Aegon Dobyvatel a nakope Cersei prdel. Teď přede mnou stojí otázka- dívat se na 6.sérii a nebo počkat?????

01.09.2016 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Celou série Jeho temné esence jsem si velmi oblíbila a stala se jednou z mých srdcovek, protože Pullmanovi knížky, jsou plné nápadů, fantazie, jsou napínavé a skvěle promyšlené. Jinak tomu nebylo ani u Jantarového kukátka :) . Lyra a Will si toho hodně prožili, pomohly všem blízkým o které přišli i všem lidem ve všech světech- jak mrtvím, tak živím a naplnili dávné proroctví. Lyřiny rodiče se aspoň jednou zachovali správně, dokázali, že jim na Lyře záleželo. Konec byl velmi dojemný, hořkosladký. Snad se Willovi a Lyřiny částice jednou najdou.

15.08.2016 5 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Někteří psali, že jedinečný nůž byl podle nich o kapku horší než zlatý kompas. Jáj jsem ale byla příjmně překvapená, protože podle mě bylo pokračování ještě lepší a napínavější.To tak blbě skončilo -potřebuju další díl :) !!!

29.07.2016 5 z 5

Sabriel Sabriel Garth Nix

Na Sabriel jsem se velmi těšila, ale byla jsem velmi zklamaná. Prolog byla asi nejlepší část z celé knihy - takže si jej můžete přečíst, zavřít knihu a pustit se do jiné - né opravdu až tak špatné to nebylo. Na knize bylo psáno něco ve stylu - ideální kniha pro fanoušky Harryho Pottera a povinná četba milovníky Pána Prstenů. Už toto spojení smrdí průšvihem, protože to se zmíněnými knihami nemělo nic společného :D! Samotné postavy byly fádní a neměly moc rozvinutou osobnost a Prubíř mě neustále prudil a říkala jsem si co je to za moulu. Samotné drama okolo něj taky bylo směšné. Že je princ jsem tušila od momentu, kdy mluvil s Mackem. Samotný Macek byl velké plus a jako kočkomilovi mi připadal úžasný :). Děj byl snadno předvídatelný. Abych jen nehanila, tak celkový dojem s knížky je takový, že měla originální nápad se zvonky, mrtvými a samotnými Abhorseny, taky v ní byl v ní kouzelný kocour :) !!! Je ideální pro neostřílené čtenáře fantasy, kteří nemůžou moc srovnávat. Já bych řekla, že hodně mi vadil Nixův styl psaní, díky kterému jsem se někdy vážně nasmála - Néééé nemusíte tam se mnou chodit :D !!!! Kvůli tomu jsem se až tolik nemohla ponořit do příběhu. Zakopaný pes je v tom, že jsem od Sabriel čekala až mnoho a můžu ji srovnávat třeba s Pánem prstenů a Písní ledu a ohně. Knihu hodnotím jako lehce nadprůměrné fantasy a možná se dostanu i k dalším dílům - třeba mě překvapí :)

20.07.2016 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Upřímě řečeno nevěděla jsem vůbec co od knihy čekat. Byla jsem ale příjemně překvapená. Byla napínavá, akční a stále někdo Connorovi, Rise a Levovi šel po krku. Samotné postavy od začátku prošli velkým vývojem a prchání před nezleťáky je změnilo. Četla jsem to šíleně dlouho, protože jsem byla jako instruktorka na táboře a tam na to jaksi nezbyl čas :), možná proto je příběh v mé hlavě celkově roztříštěný. S postavami jsem se nijak zvlášť nezžila. Connor mi připadal jako hrozný cholerik, Risa byla nemastná neslaná. Lev nebyl až tak špatný, ale zkrátka to není žádná z těch TOP nejlepších postav. Nakonec jsem si na ně zvykla. Určitě by si ji měl každý přečíst a popřemýšlet nad právem na život a cenou života.

16.07.2016 4 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Ož od malička jsem měla ráda film Zlatý kompas a až teď jsem se dostala k tomu přečíst knižní předlohu. Knížka mě překvapila byla svižná, nádherně se četla a stále se tam něco dělo - Lyra nás nenechala ani stránku vydechnout :) ! Nápad s démony se mi moc líbí, protože je to originální. Lyra byla taky moc příjemná postava. Určitě si musím přečíst ostatní díly.

07.07.2016 5 z 5

Princ Lestat Princ Lestat Anne Rice (p)

Opravdu jsem byla neskrývaně nadšená, když jsem zjistila, že vyšla nová kniha od Anne Rice. Byla jsem napjatá jako struna až se dozvím co se po letech přihodilo mým oblíbeným nemrtvým hrdinům (respektive pro mě to byly měsíce a pro ně celé roky). Šíleně moc mě mrzí to jaký malý zlomek jejích knih je vydán do češtiny, a proto je i samotný čtenář vydán v milost mezerám v příběhu. Ze začátku jsem se orientovala pomocí ,,šikovného´´ průvodce světem krvesajů v zadní části knihy (do té doby jsem neměla vůbec páru o tom, že existuje nějaká Maharet nebo snad Mekare :D).
K příběhu - už nevím kde, ale někde jsem slyšela o tom, že Anniny knihy jdou kvalitativně trochu dolů. Já jsem žádný takový dramatický posun nepozorovala. Je naprosto samozdřejmé, že po takovém množství knih fanoušky už jen tak něčím nezaskočí. Mě osobně se tato kniha moc líbila, ale přeci jenom mi tam trochu chyběla ponurá atmosféra starých časů, kterými nás provázeli Louis s Lestatem. I samotný Lestat mi přišel změněný od doby ve které jsme ho opustili - už není tím zasněným chlapcem, buřičským rebelem, ani vycházející rockstar. Louis mi zase připadal vcelku vyrovnaný a doufám že bude s našim Princem šťastný . Potěšila mě myšlenka sjednocení všech krvesajů do jednoho národa, který by už vlastně nemusel věřit v to, že je prokletý.Tato kniha by mohla být důstojným ukončením zápisů Upířích kronik. Legendární příběh ale stále pokračuje, žije si svým vlastním životem, je nesmrtelný - to co je mrtvé nemůže znovu zemřít, odvíjí se stále dál a dál a uhání ďáblovou cestou až ke hvězdám .

02.07.2016 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Hostina pro vrány mi teda moc nechutila... :D Řeknu to tak - minulý díl byl akčnější, poutavější a hlavně byl o něčem !!! Teď jsem neměla žádnou motivaci číst dál... (snad jen další díl) Bylo to utahané, přesto některé linky byly docela dobré - Cersei, Jaime, Arya. Nechápu proč tam některé linie vůbec dával, když byly hrozné - ŽELEZNÉ OSTROVY !!! to mě vůbec nebavilo a bylo to utrpení (nemůžu si pomoct, ale celkově nemám ráda lidi z Železných ostrovů), BRIENNE - doufám že je mrtvá, ale Podricka si mohl odpustit. I tak tomu ale dávám 4 hvězdy protože Martin je skvělý autor, který si to zaslouží. Knížku hodnotím hůř než ostatní díly, protože byla ,,vycpávková´´ Už se šíleně těším na Tanec s draky. Jediné co mě mrzí, že linii s Cersei tak násilně ukončil.

13.06.2016 4 z 5

Alenka v říši divů / Alice in Wonderland Alenka v říši divů / Alice in Wonderland Lewis Carroll (p)

Alenku a všechny její adptace mám moc ráda, ale nikdy jsem ji nečetla. Tři roky mi ležela anglicko-česká verze v poličce a až teď jsem ji přečetla. Příběh se mi moc líbil, byl milý a řádně potrhlý. Nejvíc jsem si opravdu zamilovala Cheshire cat :) !!!

03.06.2016 5 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Důstojné zakončení celé série, které stojí za to přečíst

03.06.2016 5 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

No co dodat G. R. R. Martin ..... ze všech třech knížek co jsem od něj zatím četla byla Bouře mečů nejlepší. Spoilery - oživení Catelyn, Jon lord velitel, Arya pluje do Braavosu, ..... a hlavně mrtvý Joffrey co víc si přát :D :D

16.05.2016 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Návrat krále - co jen k tomu dodat. Tato kniha byla úžasný závěrem celého prstenvé trilogie a každý si v ní najde své. V tomto díle mě více oslovila linie Aragorn a spol, než vyprávění o zničení prstenů. Osobně si myslím, že Frodo je hrozných ufňukánek. Chápu jak to pro něj muselo být těžké, ale mohl se zkusit rvát jako Sam. Sam je hrozně věrný a nemyslí vůbec na sebe, VŠE se točí okolo Frodo. Radši mám Smíška a Pipina. Konec byl celkem šťastný , to že Frodo nezůstal v Stř. se dalo předpokládat, protože ho prsten poznamenal. Kniha se mi líbila a byla ještě lepší než ostatní. Nebavil měl ale dodatek, který byl místy až moc zdlouhavý a podrobný .

04.05.2016 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Blančitos : Nevím mě na začátku připadala podobná Cinder. Pak se z ní kvůli okolnostem stala zrůda jakou je teď. Ale souhlasím chová se hrozně.

01.04.2016 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl byl skvělý stejně jako první. Plus Xamerius je boží ( Friends will be friends :D), upřímě řečeno ten tam chyběl. On totiž všechno zabije :D !

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tuto knížka jsem docela dlouho na můj vkus odkládala. Napínavá, čtviná a nádherná. Co víc si přát.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Člověk by nikdy neřekl, že povinná četba může tolik bavit. Příběh se mi hlavně líbil, protože tam bylo mnoho skrytých myšlenek, a přesto byl kouzelný. Měla jsem ho přečtený za chvíli. Na konci jsem byla smutná, kvůli Malému princi. Z knížky jsem byla vyloženě dojatá a musela jsem o ní přemýšlet.
PS: pozor na baobaby :D !

Nádherná temnota Nádherná temnota Kami Garcia

Druhý díl je podle mě krapet lepší. Štvalo mě to jak Lena od sebe odháněla Ethana. Liv a John jsou spíš takové kulisové postavy na dokreslení příběhu. Liv nebyla špatná, ale Lena má svůj styl. Nejlepší byl Maconův velký come back (bez něj bych si tuto sérii asi neuměla představit). Ty jeho flashbacky s Lily Jane se mi víc líbily než u Ethana a Genevive. Asi proto, že se to více týkalo našich známých postav. ( Jenom jsem čekala, jáka prdel by byla kdyby se zjistilo v minulosti, jak mohou být smrtelníci a zaklínači spolu pak by se zjistilo, že Macon je Ethanův biologický otec - sice by to nedávalo smysl, ale nebyla by to byla sranda :D !) Ridley mě v tomto díle překvapila a Link - OMG!!! Co bude dál ?!

20.03.2016 4 z 5