ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Upálené Upálené C. J. Tudor

83%
Víra by měla být vědomá volba, ne něco, čím vám vymyli mozek, když jste byli ještě příliš mladí na to, abyste jí rozuměli nebo o ní pochybovali. Víra se nepředává z generace na generaci jako rodinná památka. Není hmatatelná ani absolutní. Ani pro kněze. Musíte na ní neustále pracovat, je to stejné jako s manželstvím nebo dětmi.

Nejlepší trik, který kdy ďábel předvedl, bylo přesvědčit svět, že neexistuje.

Tak tohle bylo ono! Thriller se krásně četl, měl skvělou temnou atmosféru, výbornou zápletku a rozuzlení. Má hodně strašidelných, mrazivých okamžiků. Duchové jsou tam taky, ale není to hlavní téma, i když na začátku to tak vypadá. Jak se dostáváme ke konci, postupně je nám vše vysvětleno, všechno do sebe zapadá, ani jeden dílek není mimo. A čím blíž se k tomu konci dostáváme, tím je to větší bomba. Farářka byla správná ženská a matka. Moc mě mrzí, že už se s ní nesetkám v dalším díle. Ta se autorce hodně povedla. Autorce se ovšem podařila celá kniha, je podle mě jednoznačně její nejlepší. Bez váhání dávám plný počet * a vřele doporučuji!
A obálka je senzační.

17.12.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

85%
Nemůžeš si hrát na Boha, aniž bys poznal Ďábla.

Ani druhý díl nezklamal. Opět velmi čtivý, napínavý a drsný. Bylo tam moc zvratů a velkých překvapení. A konec si autor nechal hodně otevřený.

11.12.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

80%
Schoulím se, hlavu si dám na kolena, rukama si objímám nohy, v marném pokusu se ochránit před tím, co už se stalo.

Knihu jsem si přečetla prakticky na jeden zátah na základě pozitivních hodnocení mých oblíbených uživatelů zde na databázi a nelituji.
Já bych se podepsala pod komentář zuzana2599, ta vystihla toto psychologické rodinné drama naprosto přesně. Já bych to lépe nedokázala, mluví mi z duše. A stejně jako Šánka jsem měla nutkání podívat se na závěr, ale neudělala jsem to.
Ani já nechápu tak nízké hodnocení a doporučuji!

22.03.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

81%
A to platí pro každého z nás: pokud nevydržíme pohled do zrcadla svých vlastních vzpomínek, pak nemůžeme ani prožít smutek nad tím, co se stalo, a jít dál. Může to to znít jako paradox, ale čím víc se snažíme ignorovat to, co je v našem životě bolestivé, tím víc to nad námi přebírá moc.

Pěkný thriller. Čtivý, napínavý, dost děsivý, s dokonalou zápletkou a výbornými akčními scénami a závěrem. Joona má asi devět životů, jak už se tady více čtenářů zmiňovalo. Dávám 5 hvězdiček, ale za úplnou bombu ho nepovažuji.
K přečtení fanouškům autorů doporučuji.

24.12.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Maximální spokojenost. A úplný konec je lahůdka. Po knize jsem dlouho pídila v knihovně, až jsem na ni náhodou narazila a stála za to.

25.11.2018 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Jodi:
Můj život možná byl jeden rozbouřený, temný chaos, ale jedno bylo nad slunce jasné. Byla jsem v tom sama.
_________________________________________________________________________________________________________________
Perfektní thriller, vždyť je taky od mojí oblíbené spisovatelky! Po celou dobu jsem byla napjatá, co se stane na další stránce. Rozuzlení je překvapivé, navíc je děj celkem uvěřitelný. Postavy jsou autorkou krásně plasticky vyobrazeny, s Jodi jsem všechno intenzivně prožívala.
Určitě doporučuji k přečtení! Knížku jsem dočítala při šílené bouřce.

27.08.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

81%

Tak to je síla, fakt síla. A toto se skutečně u nás dělo, na to by se nemělo zapomínat.
Doporučuji

20.08.2023 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

"Byl normální?"
"Normální."
"Nefetoval?"
"Drogy určitě ne, to bych si všimnul."
"Jak na tom byl s alkoholem? Pil"
"Jako my všichni."
"Takovej ožrala? Měl jsem o něm lepší mínění."
"Budem tu stát jako debilové?" zeptal se Chosé.
"Ty jo, já něco vymyslím."
Tak tohle byl další výborný díl z Našeho Mesta. Začíná vraždou bezvýznamné prodavačky sex-shopu, která je na konci vyřešena. Hodně se tady angažuje podsvětí, někteří z mafiánů jsou ještě kamarádi Krauze.

29.06.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

80%
Mlha nic. Ani se nehnula. Spočívala nehybně na místě, nehodlala řídnout, ani se ztratit. Zkusila jsem ústy vydechnout pár koleček páry, abych zjistila, jak moc se ochladilo. Viditelnost byla tak mizerná, že jsem si připadala jako sevřená sněhovou lavinou. Když jsem zvedla nohu a natáhla ji, zmizela mi bota i s kotníkem...
Tak to je první knížka od autorky, která se mi líbila. Monika s Oliverem, čerstvý pár, se rozhodnou strávit dovolenou v Luhačovicích. Oliver navrhne kratičký výlet na kolech do Vizovic. Jenže se dostanou do lesa a padne hustá mlha...Nebála jsem se , ale příjemně mně nebylo, vím, jak to v mlze vypadá a zvlášť na cizím místě.
I konec příběhu je vymazlený.
Autorka píše, ať si každý čtenář odnese z příběhu to, co si žádá jeho vlastní představivost. A to je chytré.
Za mě určitě ano.

01.05.2023 4 z 5

Dáma kontra strelec Dáma kontra strelec Dominik Dán

80%

Krauzovi a spol. spadne do klína objasnění vraždy prostitutky, kterou nemohli dlouho vyřešit a tak jsou odměny a slaví se. O hodně víc jim zamotá hlavu postřelení krásné paní Ivanky. Zápletka tady je skvělá a rozuzlení mě hodně překvapilo.
Super, doporučuji!

29.03.2023 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

80%

Výborná detektivka, myslím, že klasická je pro ni to správné označení. Komisař Dupin se stal mojí oblíbenou postavou, hned bych si s ním dala kávu a získal si mě jako milovnici tučňáků. Dobrá je zápletka i závěr bez zbytečných krvavých násilností. Děj plyne pomalu, hodně času je věnováno poutavému popisu Bretaně, což mi vůbec nevadilo, Bretaň musí být krásná, hned bych se tam rozjela (ale raději v létě).
Doporučuji. Nechápu, proč jsem se těmto detektivkám tak dlouho vyhýbala.

16.02.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

90%

Lucerna stojí v kroužku osmi lebek lebek uprostřed čtvercové místnosti. Baterie je téměř vybitá, ale chabé světlo ozařuje na podlaze světelný kruh, který kdosi poskládal ze stovek kostí patřících osmi lidem.
SKVĚLÝ thriller, jeden z nejlepších s Joonou Linnou, vedle stojí ještě Písečný muž a Lazar, kde je ještě Jurek, nemůžu se rozhodnout, která knížka je nejlepší. Už od začátku napínavý, akční a ta Saga, to je něco, dokonalá!
Rozhodně doporučuji a přeji, ať si knížku užijete stejně jako já.

30.12.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

81%

...Někde uvnitř už ovšem začínala tušit, že tak snadné to mít nebudou, že tenhle případ bude jiný než ostatní, náročnější, vyčerpávající. Bude jedním z těch, které nenechají vyšetřovatele ani na okamžik v klidu. Usadí se jim v hlavě, po skončení pracovní doby se za nimi pokradmu vyplíží z kanceláře, bude je sledovat po cestě domů, aby je svou neodbytnou přítomností připravil nejprve o domácí pohodu a následně i o spánek. Bude to ohromná a nebezpečná zkouška.

Skvělá česká detektivka. Velice čtivá, napínavá, emotivní, s hodně překvapivým vrahem.
Autorka tady hodně řeší vztahy mezi Laurou a Danem a Laurou a Adamem. I to je dost smutné.
K přečtení samozřejmě doporučím.

20.08.2022 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

80%
Zklamaná jsem rozhodně nebyla. Je dobře, že autor dal dohromady příběh, který už měl odložený v šuplíku. Vyšetřování kriminálního případu na pozadí pandemie se mi líbilo. A inspektor Jack MacNeil mi sedl.
Knížku klidně doporučím.

22.03.2022 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Možný SPOILER!
Thriller znovu přečtený po čtyřech letech a opět jsem spokojená. Opět velice čtivé, napínavé, má šokující pointu i rozuzlení. Jen ty skryté symboly - stínové obrázky - mi přišly až moc komplikované. V tom souhlasím s mým předešlým hodnocením. Na rozdíl od předešlého hodnocení se mi naopak vrah tentokrát zdál uvěřitelný. Vysvětlil by mně ale někdo tu postavu mechanika? To jsem skutečně nepochopila.

01.01.2022

Černé léto Černé léto M.W. Craven

85%
Ale...zjistit, jak může být někdo naživu i mrtvý...no, to bylo jiné. To byla skutečná výzva.

Thriller byl tak neuvěřitelně čtivý, že se mi jen těžko odkládal. Promyšlený do poslední stránky. Zápletka je úžasná. Moji oblíbenci Poe a Tilly musí objasnit zdánlivě nevyřešitelnou záležitost. Dívka, z jejíž vraždy byl obviněn její otec, i když tělo se nikdy nenašlo, se najednou objeví živá. Tihle dva se s tím poperou opravdu bravurně. A dozvěděla jsem se i něco z vyšší gastronomie. Pohybujeme se totiž ve světě šéfkuchařů.
Knížku ráda doporučím k přečtení.

17.12.2020 5 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Vrány v noci nevidno
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dokonalý thriller.
Tentokrát spisovatel zpodobnil psychopata, ze kterého mi bylo špatně. Geniální, hrozivý a naprosto zvrácený. Díky němu se život Davida Rakera obrátí během pár hodin vzhůru nohama. Musí vypátrat pravdu dřív než přijde o rozum.....nebo o život.
I přes některé nelogičnosti považuji knihu za jednu z nejlepších od autora.
Přečtěte si i vy!

29.12.2019 5 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

85%

Skvělé, jak jinak! Řádí tady sériový vrah žen, který naprosto přesně kopíruje sériového vraha Hindeho.Ten ale sedí ve vězení, kam ho dostal Sebastian. Hinde je nebezpečný a mazaný slizoun. Každý Učedník má svého Mistra, ale jak se někdo mohl přes přísnou ostrahu k Hindemu dostat? Ke konci už všechno přiostřuje, napínavé je to jako hrom. Ale celá kniha má spád a spousty zvratů, je naprosto perfektní.. Kromě Učedníka tady operuje ještě muž s jizvou přes tvář. A hlavním cílem Hindeho je ublížit Sebastianovi přes někoho na kom Sebastianovi velice záleží.
Moc se mi líbí, že autoři se nevěnují jen dopadení vraha, ale poctivě rozebírají jednotlivé postavy. Jejich vykreslení nemá chybu.
Ještě připíšu, jak mě vytáčel ředitel věznice svou tupostí.
Kdo ještě nečetl, rychle si přečtěte tuto řekla bych thrillerovou klasiku.

21.07.2023 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

85%

Táhl mrtvého chlapce dolů ze svahu a utvrzoval se v tom. Nejsem žádný vrah.
Skvělý thriller, začala jsem sérii číst po nějaké době od začátku. Je dokonale čtivý, napínavý, s perfektní zápletkou a rozuzlením. A ty zvraty ke konci! Moc se mi líbí, že autoři se kromě vyšetřování vražd hodně věnují problémům policistů v práci i jejich soukromému životu a mě to děsně baví. Tak se taky dozvíme pro mě to nejzajímavější - Sebastian zjistí, že má někde dítě.
Tento thriller už je prostě klasika, hodně návykový, kdo ještě nečetl, pusťte se do toho!

15.07.2023 5 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

81%

Potřebuju dvě, přesně podle plánu. To všechny zmate. Jenže zvládnout dvě najednou by bylo náročné. Proto hezky jedna po druhé. Překvapilo mě to. Zdálo se, že na to možná nebudu mít žaludek, místo toho se nemůžu dočkat té další. Ten pocit. Jako by mým tělem probíhal proud. Příval života, který mě zaplavil, zatímco z ní unikal.
Jasný pětihvězdičkový thriller. Vychutnala bych si ho ale určitě víc, kdybych nemusela jeho čtení z časových důvodů kouskovat. Napínavý, čtivý, výborná zápletka a rozuzlení na konci. Lottii moc obdivuji jako policejní inspektorku i mámu a babičku. Jsem moc zvědavá, kam se bude ubírat její vztah s Boydem.

21.04.2023 5 z 5