Arwen329 Arwen329 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha velmi čtivá, ze začátku slabší potom se vše vyjasní, ale po celou dobu čtení této knihy mě provázela taková zlost na téměř všechny postavy až hrůza. Svatopluk jakožto otec dvou dcer je naprostý sobec který všem dává vše za vinu, první oprsklá dcera která si může vše dovolit téměř dost toho zavinila, Matka Eva přes svou nemoc vše vzdala a nejvíc mi bylo líto staré matky od Svatopluka protože i když byla tvrdá tak nebýt ji tak by druhá dcera Bohdana skončila kdo ví kde, potom samozřejmě ubohá a hodná paní učitelka Běla a dětství co měla malička Bohdana bylo hrozné. Tolik nenávisti, zášti jak se to jen v jednom člověku může usadit. Příběh byl velmi tvrdý a vím že znovu si ho už nepřečtu.

21.02.2023 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

(SPOILER) Krásný příběh, krásná kniha. Hezky se čte a děj plyne velmi rychle. Více mě ale bavilo vyprávění z pohledu Stelly a Dana. Jen mě zamrzelo že se po všem našli až tak pozdě :-(
Zasloužili si být spolu trochu déle.

10.04.2023 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

To byla kniha.... Bože, ani se to nedá vypsat co se mnou tato kniha udělala. Silný příběh ze kterého krvácí srdce. Kniha se čte velmi rychle ale konec, konec mě úplně rozsekal. Slzy nešlo zadržet. Velké srdce matky a sebeobětování. Za tyhle knihy děkuji a jsem vděčná že si je mohu přečíst. Dítě z Osvětimi se mnou zacloumalo také, kdežto tam to dopadlo dobře. U téhle knihy jsem stále doufala že také skončí dobře i přes všechny ty hrůzy. Bohužel neskončila.
Doporučuji přečíst.

14.04.2023 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Kniha s velmi silným námětem. Je popisována z pohledu dvou osob. Musím říct že mě se líbil děj více z pohledu Clary ale kdyby nebylo Izzy tak by to nedopadlo jako to dopadlo. Na konci mě kniha dojala. Člověk si nikdy neuvědomí jaké kruté věci se na světě dějí a dít budou. A i když byl příběh smyšlený tak věřím že se najdou ti kteří si tuhle hrůzu prožili. Za mě tuto knihu rozhodně doporučuji přečíst.

11.03.2023 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Knih o holocaustu jsem přečetla už několik, četla jsem i drastičtější knížky s tímto tématem ale za mě knihu velmi doporučuji. Samotný děj se čte velmi dobře, vyprávění utíká velmi rychle. Člověk se dozvídá stále nové a nové informace. I slza trochu ukápla.

28.01.2024 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Hezká knížka, roztomilá, sladká. Prostě historický román. Mě se to četlo hezky a i jsem se u toho zasmála. :-)

19.02.2023 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Za mě kniha dobrá. První část mě tedy vůbec nebrala, tam jsem jí i několikrát odložila. Ve druhé části už jsem to hltala a nešlo se odtrhnout. Bylo to opravdu drsné ale né hororové, spíš to bylo a je dokola stále ve všech knihách na tohle téma. Ano člověk se dozvídá další věci které byly šílené ale mě už to celkem ani nepřekvapilo. Viktora mi bylo líto, zvládl to co by nikdo jiný nezvládl.

30.05.2023 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

(SPOILER) Knížka se četla velmi dobře, ale na to že byl tento příběh inspirován skutečným příběhem mi tam dost věcí nesedělo. Lale měl kolikrát víc štěstí než rozumu, myslím že s příslušníky SS se v té době tak vycházet nedalo jako se dařilo jemu, i když byl v pozici Tatera měl až moc privilegií kterým se moc věřit nedá. Další věc která mě zarazila byla že si za úplatek kapove chodil milostně užívat s Gitou téměř vždy když chtěl, což si myslím že je taky docela absurdní a pak jsem se zarazila u toho jak oba z koncentračního tábora utekli, divím se že se jim to povedlo a že mohl hned jak se odtamtud dostal Lale tak v pohodě jíst jehněčí a všemožné dobroty a hned se opít lahví červeného vína? To si myslím že by jeho tělo určitě nezvládlo. Takže příběh pro mě byl naučný ale zůstává mi tam hodně ale. Dítě z Osvětimi je 100 násobně lepší lépe popsaný příběh i to dávalo smysl. Tatér z Osvětimi byl slabý. Oceňuji konec knihy kde jsou i fotografie a to jakou Lale a Gita měli budoucnost.

01.03.2023 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Hezká kniha, neurazí ale ani extra nenadchne. Příběh je čtivý, samotný děj hezký.

26.03.2023 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Silný příběh.... Ale očekávala jsem více.

10.02.2023 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Pro mě to byla knížka velmi citově a emocionálně procítěná, prvně jsem viděla film a hrozně mě zajímal samotný příběh a pocity Auguse jak ze šťastného vylečeného člověka zbyla jen osoba která své nemoci podlehla.... Je to první knížka u ktere mi opravdu stékaly slzy. Každopádně po přečtení si uvědomíte jak velké štěstí je to že můžete dýchat, být zdravý, nemít bolesti a vidět a moct číst.

27.04.2017 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádherná kniha, krásný děj, skvělé postavy, tak jsem se do toho zamilovala že jsem knihu přečetla jedním dechem... Prvně jsem myslela že me bude knížka nudit ale hned od první stránky mě pohltila... Jednoznačně kdo ma rad pohádky a krásu příběhu DOPORUČUJI...

25.02.2017 5 z 5

Chci jen dítě Chci jen dítě Susan Elizabeth Phillips

Výborná kniha, legrační, romantická i žhavá. Moc se mi líbila. :-)

14.08.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Všechny díly Selekce jsou krásně napsané. Četlo se to samo a naprosto mě to uchvátilo. :-)

14.08.2016 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Knihu jsem našla na YouTube a poslouchala jako audioknihu, krásně namluveno, příjemný hlas. Opět kniha která je velmi poučná a stojí za přečtení, tyto hrůzy by se neměli zapomínat. Spousta pravdivých mouder které kniha má mě vždy donutily si v duchu říci ano to je pravda. Určitě se k ní vrátím ještě jednou ale tentokrát si jí přečtu. :-)

13.06.2023 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Neskutečná kniha. České autory nečtu ale v tomhle případě nikdy nebudu litovat že jsem si knihu přečetla. Je smutná, děsivá, strašná a velmi silná. Dvěma slovy dechberoucí a neuvěřitelná.

19.12.2018 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Opět krásná kniha. I když to byl jen takový dodatek byla nad očekávání krásná. Ještě krásnější je závěrečné poděkování od samotné autorky. Na hvězdy, které naslouchají, a na sny, které se plní.

17.12.2018 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Jedním dechem wooow. Nádherná kniha a opět nádherné pokračování již třetího dílu. Z knihy jsem úplně unešená a řeknu Vám u konce jsem u toho řvala jako želva. Těším se na další pokračování protože pro mě je tento svět únik z reality. Nádhera ❤

23.09.2018 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Nádherná kniha, pokračování si určitě přečtu...

14.01.2018 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

Vynikající kniha, taková romantika i sranda. Mě se knížka velmi líbila. Za mě Ano.

03.05.2017 4 z 5