arthera arthera komentáře u knih

Snadná cesta k životu bez dluhů Snadná cesta k životu bez dluhů Allen Carr

O Allenovi Carrovi jsem se dočetla z jiných sebezlepšujících knih a i když nemám dluhy, nějak mi zvědavost nedala. Zajímalo mě, co se skrývá za principem jeho “easyway”.
Kniha je srozumitelná, čtivá, byť ten správný rozjezd nastane až v polovině.
Dočteme se zde i o minimalismu a reorganizaci hodnot-něco, co by si člověk v dnešní době měl připomínat častěji.
Určitě doporučuji pokud máte dluhy, nebo se chcete naučit zacházet s penězi.

06.08.2022 5 z 5

Klub ranních vítězů Klub ranních vítězů Robin S. Sharma

Už po prvních deseti stranách jsem si říkala, že to je snad nejhorší pokus o beletrii, jaký jsem kdy četla. Dá se to přežít jen díky seberozvojovým poučkám (nic nového, jen shrnutí z jiných knih). Nejvíc cringe bylo to, jak se snažil popsat charakter postavy větami typu: “hlasitě si odříhnul”. Bylo to v celé knize asi 10x. Hm, tak díky Robine. Ostatním bych doporučovala věnovat svůj drahocenný čas knize “Zázračné ráno”, která je o tom stejném, ale lépe napsaná a ne tak hloupě ukecaná.

10.04.2022 odpad!

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Jedna myšlenka neustále omílaná dokola. Druhá hvězda je za tu krásnou obálku a pěkné fotografie, které zabírají půlku knihy.

17.11.2021 1 z 5

Paříž Paříž Émile Zola

Zolu mám ráda, ale tato kniha byla z těch méně čtivějších. Bylo v ní hodně dobové politiky. Chápu, že to je nejspíše důležité pro pozadí příběhu, ale mě to nesedělo.

27.06.2017 2 z 5

Ďábel a jiné povídky Ďábel a jiné povídky Guy de Maupassant

Parádní soubor povídek! Mám hodně ráda návrat do dob, kdy byly společenské normy nastavené jinak, takže se v knize dostáváme k různým zvláštním případům chorobného lidského chování a jeho vyústění, často, ve zločin. Prvních pár povídek je trochu slabších, ale tím se nenechte odradit, kniha graduje k takovým perlám jako nekrofilní vztah k copu nalezenému ve starožitném kusu nábytku :-) a to se v blesku nedočtete!

06.03.2017 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Víte jak, rozložíte si deku na akvaparku, jednou se vykoupete, zbytek dne čtete pod stromem a občas líně zvednete oči, když kolem projde nějaký ten "kus". Tahle knížka je k tomu dobrá a navíc za dvě odpoledne na koupáku přečtená. Hezky to naladí na to léto, dáte si k tomu jednu točenou a pohoda zaručená. Green má kolísavou výkonnost, tenhle kousek patří k těm lepším knihám od něj.

29.08.2016 3 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Jedna z nejsilnějších knih celé série o HH... Kniha klasicky graduje, takže začátek jsem musela trochu přežvýkat, ale pak už to jelo samo a závěr skoro bez dechu, jídla a spánku, no znáte to, ne?
A vo vo tom to je ;-)

21.02.2016 4 z 5

Neklid Neklid Jeffery Deaver

Tahle kniha se mi od Deavera líbila zatím nejvíc ( z těch co jsem doposud četla). Jeho knihy čtu, když chci vypnout, ale tahle měla i trochu psychologický přesah, byla hlavně vztahová a málo detektivní. Prostě jiná, zároveň nechybělo napětí.

06.10.2015

Dívčí orchestr Dívčí orchestr Fania Fénelon (p)

Tuhle knihu jsem četla dost dlouho, měla jsem z ní špatné sny a musela si dávat pauzy, abych tak nějak zvládla to, co se tam píše. Možná jsem přecitlivělá, nebo mám až příliš dobrou představivost. Každopádně napsaná je dobře a k ostatnímu asi nemá smysl se vyjadřovat.

23.08.2015 4 z 5

Každý den o trochu blíž Každý den o trochu blíž Irvin D. Yalom

Přiznám se, že knihu jsem po přečtení čtvrtiny odložila. Nejsem si jistá, zda se k ní kdy vrátím. Chápu, že se jedná o jedinečný "pokus", ale jejich dopisy mě nebaví, jsou rozvláčné a nudné, nevidím v tom žádnou hloubku, jen stagnaci.
člověk má téměř chuť zatřást knihou, aby se Ginny probrala.

23.02.2015 2 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Vtipná kniha, kterou jsem dostala od manžela k Vánocům, trefil se. Je to vyloženě oddechovka, a o to větší zábava, jkdyž se v ní člověk najde.

01.01.2015

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Velice zvláštní kniha, přiznám se, že v polovině jsem měla chuť přestat číst a na dva dny ji odložila, abych pak zbytek během jednoho dne dočetla.
I když už mi bude 30, tak myslím, že v knize jsou otázky, které člověk řeší celý život. Takže doporučuji i čtenářům, kterým bylo více než -náct.

21.12.2014 4 z 5

Naservírujte si vítězství Naservírujte si vítězství Novak Djokovič

Životopisná kniha nastiňující jednu z možností, jak mohou sportovci uchopit svůj životní styl. Kniha řeší, mimo otázku výživy, všechny složky, kterými by se měl sportovec zaobírat ve své cestě na vrchol.

17.11.2014 3 z 5

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

Coelho...on sám a jeho ego se šíleně motá do všech příběhů. No a to mi vadí.

17.11.2014 2 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Mě osobně tato kniha příliš nebavila, přišlo mi to, jako nějaká telenovela. Intriky, drby a ták...to moc nemusím.

17.11.2014 2 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Zola je jeden z mých oblíbených spisovatelů. Přenese vás do dekadence Paříže 19. století., je to skvělá jízda pro lidi, co obdivují krásu hnusu a zároveň si uvědomují odvrácenou tvář krásy.

17.11.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha mi zpočátku připadala celkem puberťácká. Postupem času dostala skvělý spád, který mě silně vtáhl a ke konci vyplivnul, z čehož jsem pak měla trochu mokro pod očima. Přeci jen mám v sobě špetku romantiky nebo co. Rozhovor a vztah mezi hlavními hrdiny je velice kouzelný, zároveň realistický a velice humorný, což mě bavilo. Ve výsledku snad první kniha u které jsem se hodně nasmála i dojala.

17.11.2014 4 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Líbí se mi Vianův lehce absurdní svět. Spisovatl si dělá co chce a čtenáře to baví, nechápu jak to dokáže, je to rockstar!

17.11.2014