Arlienen Arlienen komentáře u knih

Elita Elita Kiera Cass

Elita se mi líbila maličko více než první díl. Hodnotím ji 3,5 *.
***
Ve druhém díle se projevuje krutost krále a jeho chování vůči svému synovi a Americe.
***
Pořád se řeší milostný trojúhelník America - Maxon - Aspen. To mi občas dost lezlo na nervy.

18.05.2022 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha mi ze začátku připomínala Hunger games, jen místo vraždění se má jedna z dívek stát princeznou.
Kniha je určena pro mladší čtenáře. Kdybych ji četla o deset let dřív, moc by se mi líbila. Jelikož jsem už starší, tak z ní tolik nadšená nejsem. Kniha se čte sama. Příběh je napínavý a každého určitě zajímá, do koho se Maxon zamiluje.
America je svá a nebojí se říct svůj názor. Člověk se s ní nenudí, jak je vtipná.
Maxon a Aspen - oba se mi líbí. Oba jsou sympatický. Nedivím se, že Mer má dilema, koho z nich si vybrat.

13.05.2022 3 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

(SPOILER) Upřímně, jsem zklamaná. Kdyby se v knize neobjevil Wrath, Rehv a Lassiter, tak bych knihu hodnotila jednou hvězdou. Vážně mi chybí ta stará parta. Co bych dala za pár kapitol ze života Zsadista, Phuryho, Vishouse a ostatních bratrů....
***
Balthazar byl super, těším se na jeho a Eriky příběh.
***
Mae a Sahvage - nebylo to špatné, ale už není cítit ta chemie, kterou mezi sebou měly ostatní páry.
***
Devina jako padouch je super. Užívám si kapitoly s ní!

11.05.2022 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

(SPOILER) Tenhle díl se mi líbil o trochu víc než druhý. Bylo to čtivé a byla jsem zvědavá, jakým způsobem se Jude dostane do Země víl.
Cardan měl na můj vkus málo prostoru. Chyběla mi ta chemie mezi ním a Jude.
Upřímně, jsem ráda, že Jude a Cardan měli svůj šťastný konec.

08.05.2022 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Na sérii Krutého prince jsem měla už delší dobu políčeno. Zjistila jsem, že se mi knihy hodí do čtenářské výzvy. Bohužel první díl neměli v knihovně a musela jsem začít druhým dílem.
****
Jude byla tvrďačka, která si myslela, že má vše pod kontrolou. Její charakter se mi líbil. Mám ráda tyhle silné ženy. Ona a Cardan mě bavili. Mohlo být více scén a dialogů mezi nimi. Tím by se zvýšilo i mé hodnocení.
Taryn a Locke? Upřímně nechápu, jak se tito dva mohli dát dohromady....

08.05.2022 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Po knize jsem sáhla v knihovně s tím, že bude zajímavé změnit prostředí, přece jen těch vlkodlaků, upírů a víl bylo dost. No, byla to první kniha od autorky, ke které jsem se dostala. Kniha se mi četla dobře. Líbil se mi vztah, který mezi sebou měly sirény. Opravdu to byly sestry. Oceán se mi také líbil. Příběh to byl zajímavý, ale úplně mě to neoslovilo. Byl to takový průměr. Autorka si mohla s knihou více vyhrát.

04.05.2022 3 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Říkala jsem si, že musím vyzkoušet jiné knihy od Deavera kromě Lincolna. Lincoln Rhyme nastavil pěkně vysokou laťku. Ovšem musím říct, že Parker byl vynikající detektiv. Byl sympatický a nebyl to takový ten děsně drsný hrdina. To se mi na něm líbilo.
Příběh byl zamotaný, jak jsem od Deavera zvyklá. Nic není jak to vypadá. O to je kniha napínavější.

02.05.2022 4 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Měla jsem obavy z ,,nultého" dílu. Říkala jsem si, že kniha nemůže být tak dobrá jako ostatní díly. Jenže tento prequel předčil má očekávání a byl naprosto úžasný. Vůbec nelituju, že jsem si knihu přečetla. Aspoň jsem si zkrátila čekání na Vražednou mysl.

30.04.2022 5 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Už je to delší doba, kdy jsem četla fantasy, které by bylo takhle krásné. Příběh nenásilně plynul, nebyla v něm žádná drsná brutalita a krutost. Líbilo se mi, že se autorka nesnažila čtenáře šokovat a příběh nebyl překombinovaný.
Kniha se mi četla skvěle a byla to pro mě krásná oddechovka.

30.04.2022 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Bylo to geniální čtení, které jsem si maximálně užila. Příběh byl originální a vraha jsem odhalila, až s Kim na konci. :-D

20.04.2022 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Kniha se mi líbila. Líbilo se mi, že autorka propojila předchozí případy a čtenář si na ně mohl zavzpomínat. Kimina minulost je hodně smutná a vážně brutálně krutá. Tato kniha je další ukázkou toho, čeho si Kim musela jako dítě vytrpět.
Kniha se mi četla dobře, ale nebyl to ten nejlepší díl ze série.

20.04.2022 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

(SPOILER) Knize nelze upřít čtivost, napětí a jistá dávka emocí. Dawson mi chybí, stejně jako ostatním čtenářům. Stace měla více prostoru, ale nelíbilo se mi, jak se chovala k Pennovi. Penn je vážně skvělý. Kim truchlí po svém. Samozřejmě by bez Bryanta byla pěkně v h*ji.

17.04.2022 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Další skvělá kniha! Téma tajných spolků a karet mě bavilo. Co mě překvapilo - můj tip na vraha byl správný. To se mi u této autorky moc často nestává.

17.04.2022 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tato kniha se mi dokázala dostat pod kůži tak moc, že jsem se obávala toho, co mě čeká na další stránce.
*****
Byla to neskutečně zamotaná pavučina, jejíž vlákna se křížila a propojovala. Všechno do sebe na konci zapadlo.
*****
Já jsem vůbec netušila, kdo mohl být vrah prostitutek. Byla jsem hodně překvapená, když jsem to na konci knihy zjistila.

15.04.2022 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Kniha byla čtivá a měla spád. Přesto mi v ní něco scházelo. Naopak bych se obešla bez Alex.

15.04.2022 4 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Více se mi líbila kniha Mám tě ráda, nemám tě ráda. Tahle kniha byla na můj vkus až moc přeslazená, jako bych z ní měla dostat cukrovku. Jako oddechové čtení dobré, ale jinak z ní žádný velký zážitek nemám. Nic na co bych si za týden vzpomněla.

14.04.2022 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

,,Bůh je mlčenlivý. Ďábel šeptá... " To zcela vystihuje knihu.

12.04.2022 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

(SPOILER) Hlavní postavou a vypravěčem je Maja. Je to psané tak, jak Maja mluvila a jak ona sama přemýšlela. Styl psaní je s puberťáckým nádech plný vulgarit. Maja se nesnaží šokovat, ani ohromit. Záměrně netouží vyvolat ve čtenáři soucit, či empatii. Jen sděluje svůj příběh přesně tak, jak to ve skutečnosti bylo.
Ona byla na počátku vztahu se Sebastianem plná nadšení, protože si zrovna ji právě on vybral. Jejich vztah byl jako tekutý písek, ze kterého vedla pouze jedna cesta.

12.04.2022 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Koralina je už taková klasika od Gaimana. Říkala jsem si, že si ji musím přečíst jako první, než se vrhnu na knížku Nikdykde.
Kniha se mi líbila. Byla místy strašidelná a věřím, že kdybych si ji bývala přečetla v mladším věku, měla bych z ní noční můry.
Knihu hodnotím pozitivně, ale tu jednu hvězdu si ponechávám pro lepší knihu od pana Gaimana.

01.04.2022 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Knihu jsem si vybrala v rámci čtenářské výzvy. Červená knihovna není úplně můj oblíbený žánr. Raději se mu obloukem vyhýbám. Nemám ráda takovou tu přeslazenou romantiku a klišé.
Upřímně, takhle kniha je plná humoru a sexuálního napětí. Je vlastně mnohem lepší, než jsem čekala. Čtení jsem si užila a zasmála jsem se. Byla to pro mě příjemná změna od všech těch krváků a mrtvol.

01.04.2022 3 z 5