argi111 argi111 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je naprosto strhující!

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jedna z nejlepších knih mého dětství. Kdo nečetl jako dítě lovce mamutů jako by nebyl :-)

10.01.2020 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Pěkná kniha. Námět je poutavý, ale na můj vkus rychlý konec. Ráda bych si i přečetla jak hrdinka knihy naložila se svým životem dál.

18.08.2020 5 z 5

Kniha mě zaujala především podle obálky. Anotace byla také dobrá. Tuhle knihu jsem v knihkupectví zkrátka nechat nemohla!
Přečetla jsem ji takřka během jediné noci. Byla poutavá od začátku až do konce. Nechyběl zde lehký černý humor jak autor sliboval, ale i vážnější části nad kterými začne člověk trochu více přemýšlet.

16.10.2016 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Tak to byla mega dobrá knížka. Čtivá, žádné zdlouhavé a nic neříkající informace. Perfektní!

04.04.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Obdivuji způsob psaní této autorky. Vtáhne vás to do děje tak, že nemůžete přestat číst. Skvělé téma, skvěle napsáno, prostě skvělá kniha. Tleskám :-)

15.07.2019 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Povedená kniha, i když na ponuré téma. Psána podle skutečného příběhu se skutečnými postavami. Je v ní jedna velká pravda: "Nikdy nemusí vše být tak, jak se na první pohled zdá."

09.12.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Na sociální síti jsem si přečetla příspěvek své kamarádky ohledně filmu k této knize. Radila přečíst nejprve knihu a až poté shlédnout film. Zběžně jsem na ní koukla. No jo, zase slaďárna jak vyšitá, říkám si. Neměla jsem stejně zrovna co číst tak jsem se do toho dala. Na začátku jsem byla přesvědčená, že "vím" jak to skončí. Autorka mě, ale mile překvapila stylem svého psaní. Zkrátka musela jsem ji dočíst. Konec byl pro mě nečekaný, happy end se totiž nekonal. Určitě si ráda přečtu další tituly této autorky.

09.08.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Top kniha, která vás nutí číst, číst a číst.
Moc mi vyhovovaly krátké a výstižné kapitoly. Žádná zbytečná omáčka, vše dávalo smysl.

01.11.2020 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Skvělá knížka pro děti. Četla jsem jí jako malá snad 100x

10.01.2020 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Kniha se dobře četla. Ten kdo má rád toto téma ji jistě ocení. Doporučuji.

12.08.2019 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Kniha byla skvělá. Příběh vás vtáhne děje a vy nemůžete přestat číst. Každá kapitola přináší nové zvraty a nutí vás číst dál a dál. Konec byl trošku rychlejší, ale mě to vlastně vůbec nevadilo, protože bylo napsáno vše podstatné.

17.07.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Této knihy jsem se zpočátku trochu bála. Nevěděla jsem zda nebude příliš "utahaná". Ale nakonec mě velmi mile překvapila. Autor se hodně vrací zpět a je třeba někdy dávat více pozor aby se člověk neztratil. Každopádně pozvolný začátek vyvrcholil ve strhující konec :-)

06.07.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Skvělá kniha. Hartl nikdy nezklame.

21.06.2019 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Výborná kniha. Moc se mi líbila.

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Jde z toho mráz po zádech...

10.05.2020 5 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Doporučuji pro nectenare a začínající čtenáře. Je perfektní a má krásné ilustrace.

11.10.2019 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Kniha se čte dobře, ale příběh se nikam moc nehýbe. Jako oddechovka v pořádku.

08.10.2020 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha se čte velmi dobře. Téma je zajímavé. Ale zklamal mě konec, přišel příliš brzy a člověk neví co si o tom vlastně myslet.

04.08.2020 3 z 5

Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Ilustrovaný atlas legračních faktů o mláďatech Maja Säfström

Perfektní a dokonale vtipné :-) Doporučuji také pro děti, které nejsou extra knihomolové, protože i tak je kniha bude bavit.

26.07.2020 5 z 5