Any935 Any935 komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Ano. Opravdu kniha nestárne. Sice mi přišly některé pasáže trochu zdlouhavé, ale na kvalitě to nemění.

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

No teda. Od autora co píše převážně o historii je to moc pěkné čtivo. Určitě jsem nečetla naposledy.

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Kniha splnila všechna má očekávání. Ne. Je mnohem lepší a 100% ji doporučuji.

19.11.2022 5 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Tato kniha je velmi zajímavá. Člověk nemusí ani cestovat do Karpat, aby tu krajinu viděl na vlastní oči, stačí mu trocha té představivosti. Jsem velmi ráda, že kniha není stejná jako film (autoři je knihou pouze inspirovali).

13.01.2022 4 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Série Hříšní lidé Království českého je jedna z mých oblíbených sérií. Tato třetí kniha je jedna z těch povedenějších. Celý děj, zápletka, rozuzlení jsou předem velmi dobře promyšlené. Dle mého názoru by se mohla slušně konkurovat populárním severským detektivkám.

09.04.2020 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Nevím jestli mohu, ale já sem se smála. Teda ne přičtení, ale až později když sem se nad přečtenou knihou zamyslela.

Podzemní železnice Podzemní železnice Colson Whitehead

Tato kniha je právě tou knihou, kterou si chce čtenář opakovaně přečíst. Cora je užatou hrdinkou, která je velkou bojovnicí. Jde si za snem být svobodná a osvobodit se jako její matka. Zároveň kniha ukazuje, jaký byl ten "úžasný divoký západ" ve skutečnosti odporný a zlý, i když problém otrokářství, z hlediska historie, bylo i v jiných zemích.

18.05.2021 5 z 5

Brouk v mraveništi Brouk v mraveništi Arkadij Strugackij

Mám přečtené všechny díly s Maximem. Musím uznat, že je určitě budu číst znovu. A ať už čtete nové vydání spojené do jedné knihy nebo stará vydání tří knih. Je tento příběh velmi zajímavý a stojí za přečtení.

14.04.2023 5 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Autoři poutavým vyprávějí zajímavý příběh programátora Privalova, který se čirou náhodou ocitne v AV SSSR VÚČAKO a stane se zdejším programátorem. Tato kniha byla poprvé vydána v roce 1964 a potravy se oslovují soudruhu, to však vůbec neznehodnocuje obsah díla. Objevují se zde permoníci, dublové, upíři, vlkodlaci, čarodějnice, mágové, mluvící zvířata, harpie, fantómy, golem i třeba bazilišci. Na této knize líbí její nadčasovost, bratři, autoři asi pravděpodobně tušili, že taková to literatura bude zanedlouho čtenáři žádaná. Tuto knihu vřele doporučuji.

16.08.2020 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Velice zajímavý příběh.

02.03.2024 4 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Když jsem si tuto knihu koupila, myslela jsem si, že to bude jedna z těch, které popisují druhou světovou válku z pohledu mužů nebo nějaká fantazie autorky. Netušila jsem, že se jedná o pohled ženský. Díky tomu je tato kniha velmi zajímavá a ikdyž se tam popisuje válka tak se tam najde cosi veselého. Možná se to zdá jenom mě, ale nad jednou částí jsem se pousmála. Navíc mě překvapilo, že autorka má k tomuto tématu blízko. Knihu vřele doporučuji. Je bombastická a stojí za několikáté přečtení.

21.03.2020 5 z 5

Zapomenutý zločin Zapomenutý zločin Vlastimil Vondruška

Velice zajímavé. Opravdu.

07.01.2024 5 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Moje první kniha od autora. Příběh mi přišl hodně zajímavý, jenom bych při přístím čtení vynechávala pasáže s dcerou. Mám totiž pocit při čtení těchto pasáží, že je úplně blbá a je jí tak 12 let. Já se v jejím věku (cca 18) určitě takto nechovala. Příde mi, že autor se nedokázal v tomto scela trefit. Dívky dozpívají mnohem dříve než chlapci. Takto naivně by se vetšina dívek jejího věku nechovala. Ale pokud vynechám tento detail, tak je kniha moc hezky napsaná a určitě se k ní vrátím.

11.12.2023 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Klasika.

23.04.2023 3 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Mám pocit, že je ve knize napsaná pravda. Je to moje první kniha od afrického autora, kterou jsem četla. Možná právě Afrika bude mým novým důvodem, pro nové knihy. Uvidíme.

23.04.2023 4 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Kniha, kterou by si měli přečíst všichni.

23.04.2023 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Knihu jsem četla k maturitě. Ale i tak se mi líbila. Kniha je i z filmovaná.

23.04.2023

Noční recepční Noční recepční John le Carré (p)

Tuto knihu jsem dostala na Vánoce. Jedná se o druhé vydání a obálka je inspirovaná natočeným seriálem a proto jsem ji začala hned číst. Je to kniha ke které se asi často vracet nebudu. Je tam hodně politických témat, které mne nebaví, ale jinak je velmi hezky napsaná. Se seriálem se to nedá srovnávat. Autoři seriálu se pouze knihou inspirovali. Takže se můžete dívat na seriál a číst knihu dohromady a vůbec vám nepřijde, že by to mělo něco společného, tedy kromě jmen hlavních postav, i když ne vždy, a zjednodušeného příběhu. No možná je to dobře. Knihu doporučuji si přečíst a to proto, že je to kniha pojatá více špionážně a také se zde odráží mezinárodní politické vztahy z doby, kdy skončila Studená válka.

02.03.2021 4 z 5

Sešli se v Bagdádu Sešli se v Bagdádu Agatha Christie

V dnešní době bez "volnosti pohybu" se dá přece cestovat i jinak. Jednou z knih pro cestování je tato. Při čtení se ocitáme v Británii, Egyptě, Iráku a právě v Iráku, tedy přesněji řečeno v Bagdádu, se má uskutečnit přísně tajná schůzka a jak to tak u takto tajných akcí bývá, není tahle tajná schůzka tak tajná jak se na první pohled zdá. Však to známe všichni jak to s těmi tajnými věcmi je. Jedná se o vlemi zajímavě pojatou knihu a i když v ní nedisponuje proslavený Poirot je skvělá.

09.04.2020 3 z 5

Čas madon Čas madon Naďa Horáková

Moc hezky napsané a i když je to jednoduchý příběh tak bohatě stačil.

15.02.2024 4 z 5