Anonymka1 Anonymka1 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha mě naprosto ohromila! Nečekaná zápletka a skvělý styl psaní. Nelze nic této detektivce vytknout! Napínavé od začátku do konce. Vše do sebe krásně zapadalo, dětská říkanka, figurky a lidi. Den po přečtení jsem se koukala i na film a za mě je osobně lepší kniha. Určitě doporučuji !

16.02.2017 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Tak tohle bylo něco! Myslím, že slovy nejde snad ani popsat, jak moc je tahle kniha úžasná. Přečetla jsem si ji na doporučení mojí mamky a zároveň jsem ji použila jako knihu k povinné četbě na téma historie. Myslím, že tuhle knihu by si měl přečíst povinně každý. Knihu jsem přečetla za týden. Bylo to strašně rychlé čtení, ale ovšem musela jsem si dávat přestávky, abych rozdýchala to, jak hnusně se k sobě lidi dokážou chovat. Nejhorší bylo číst pasáže o smrti dětí, to mi až málem ukápla slzička. Z knihy jsem cítila tak strašnou bezmoc, strach a nenávist, že se mi tahle kniha vryla hodně hluboko do paměti.
Jak jsem již zmiňovala, tuhle knihu bych donutila k přečtení svým vrstevníkům, aby si uvědomili, že jejich ,,problémy" nesahají ani po kotníky těm, které měl Karel. A nejen to, měli by si taky uvědomit, co všechno se v té době vůbec dělo. A celou historii vědět. Jsem ráda, že se děj odehrával na našem území, hodně mi to pomohlo i do dějepisu, protože tam jsou krásně všechny důležité historické zvraty vysvětleny. Jsem ráda, že autor knihu neukončil hned po válce, jako je to skoro ve všech válečných knihách, ale že dál pokračoval a obohacoval mé znalosti o události, které se děly i po válce.Takže nemohu hodnotit jinak než 5 hvězdičkami.
Dále bych chtěla podotknout, že kdybych nevěděla, že tuto knihu napsal český spisovatel, tipovala bych to na celosvětový bestseller.
Klobouk dolů před Panem Vavříkem!

23.09.2018 5 z 5

Kytice z pověstí národních Kytice z pověstí národních Karel Jaromír Erben

Jedná z nejkrásnějších básnických sbírek :)

25.11.2019 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knihou jsem byla naprosto ohromena! Bylo mi Liny velice líto (hlavně tedy u konce). Úplně jsem z této knihy cítila bezmoc, ponižování a smutek. Vůbec si nedovedu představit, že bych tohle zažila. Mít rozdělenou rodinu, každodenně být hladová a ponižovaná a přitom všem se ještě zamilovat. Určitě knihu doporučuji!

28.05.2017 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Naprosto dokonalá kniha s nečekaným závěrem. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Doporučuji!!!!

19.07.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Bezpochyby to je jedna z nejlepších knížek! Myslím, že by si ji měl přečíst každý!

,,Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.“ ♥

10.02.2018 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Moc pěkná básnická sbírka. Četla se rychle a dobře. Krásná mohu jenom doporučit!

27.01.2017 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Naprosto skvělá knížka! Slyšela jsem na ni hodně kladných recenzí, tak jsem si ji přečetla také, musím tedy říct, že i má recenze bude pouze kladná.
Styl psaní knihy byl naprosto dokonalý, nemám ráda přesládlé romány, ale tenhle román byl tak akorát. Opravdu musím říct, že lidem,kterým se líbila kniha Eleanor a Park či Hvězdy nám nepřály, bude tato kniha určitě vyhovovat.
Od této autorky mám v plánu si ještě přečíst Tíhu vesmíru, doufám, že bude stejně skvělá jako tato kniha. :))

14.01.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mě nadchla. Moc se mi líbila. Doporučuji!

17.09.2016 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Tak tohle jsem vůbec nečekala, naprosto skvělá kniha!

02.06.2017 5 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Super kniha. Do poslední chvíle jsem vůbec netušila, co je to podivné tajemství. Musím tedy říci, že takovýto konec jsem opravdu nečekala. Napadalo mě mnoho nápadů, jak by kniha mohla končit. Jeden nápad se vlastně z 1/4 podobal tomu, co jsem si myslela. Určitě knihu doporučuji!

Mimochodem, také jste si zamilovali Darea stejně jako já? :)

03.08.2016 5 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst...možná tím, že tento žánr nepatří k mým oblíbeným, ale ke konci jsem se do knihy, tak začetla, že byla přečtená jedna báseň :)

14.06.2018 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Nemám slov! Agatha opět nezklamala!!♥♥♥

10.02.2018 5 z 5

Smrt v oblacích Smrt v oblacích Agatha Christie

Agatha zase mile překvapila!

03.08.2017

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Naprosto ohromující a vynikající kniha!

03.08.2017 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Knihou jsem byla velmi zklamaná, do čtení jsem se musela nutit. Ačkoliv byla kniha velmi smutná i přes to mě nenadchla. Koukala jsem i na film a musím říci, že ačkoli mám čtení ráda film byl lepší, ale nebyl zas tak dobrý na to, abych se na něj ještě někdy podívala. Něco tomu chybělo.

04.05.2017

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Jedním slovem nejlepší!!

04.02.2017 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Smutná kniha. Moc se mi ta kniha líbila. U konce jsem brečela

Pan Smraďoch Pan Smraďoch David Walliams

Kniha se mi líbila. Vím že je asi pro mladší věkové kategorie ale mně je to jedno prostě se mi líbila :)

12.07.2016 5 z 5

Nové Mikulášovy patálie – Bezvadný vtip Nové Mikulášovy patálie – Bezvadný vtip René Goscinny

Jak již je níže napsáno kniha se velmi dobře čte. Nejvíce se pobavíte na konci každé kapitoly :)