Nové Mikulášovy patálie – Bezvadný vtip

Nové Mikulášovy patálie – Bezvadný vtip https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58036/nove-mikulasovy-pata-58036.jpg 5 150 13

Malý Mikuláš série

Závěrečný díl z třídílné série dosud nevydaných příběhů, které navazují na oblíbené Mikulášovy patálie. Znovu se setkáme s partou kluků – Viktorínem s píšťalkou, tlustým Vendelínem, Augustýnem, který by nejraději všem šéfoval, kdyby mu občas Albín nedal pěstí, mazánkem paní učitelky Celestýnem a Kryšpínem, který je taky první, jenže odzadu, ale zato nezkazí žádnou zábavu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Histoires inédites du Petit Nicolas , 2004

ArkAngel
09.05.2023 3 z 5

Nějak nechápu popularitu tohoto díla, jelikož se postavy chovají celkem nesnesitelně. Líbí se mi, jak je dílo zachycené z dětského pohledu a navíc velmi věrně, ale postava Mikuláše je poměrně rozmazlená, stačí se mu rozbrečet nebo se urazit a všichni mu vyhoví. Rodiče sami o sobě nejsou kdovíjak ideální, takže si říkám, co má tahle série dětem přinést kromě toho, že uvidí, jak to vypadá v jiné rodině. V podstatě takový knižní sitcom pro děti.

Pert
24.02.2022 5 z 5

Moc se mi líbí jak je Mikuláš mírně naivní. I jeho přátelé jsou prostě nezapomenutelní. A taky pan Durda.

Samery
28.11.2021 4 z 5

I když mě nenapadají žádná negativa, Mikulášovi příběhy mi ne vždy sedí. Kniha psaná dětsky naivně, takže styl do příběhu až neuvěřitelně pasuje.

medlovice
14.10.2021 5 z 5

Mikuláš nikdy nezklame ale toto mě fakt dostalo "Ale ty už od začátku dobře víš co tě čeká, že jo ? Vezmu tě namočeným válečkem přes tlamu. To bych rád viděl , zasmál se pan Durda." Já bych to taky ráda viděla , protože pak měl pan Durda obličej a košili žluté a paní Durdová s jen zeptala co je to za barvu. Klídek a dětský náhled na svět dělají tyto knihy nesmrtelné.

psomil
22.09.2017 4 z 5

vtipná knížka

misac96
16.02.2017 5 z 5

Jako dítě jsem tuto knížku milovala, Mikuláš je prostě top! :)

kuba2006
17.08.2016 5 z 5

Bezva kniha, hezke a vtipne.

Anonymka1
12.07.2016 5 z 5

Jak již je níže napsáno kniha se velmi dobře čte. Nejvíce se pobavíte na konci každé kapitoly :)

Marika919
29.01.2015

Kniha je velmi zábavná a dobře se čte. Doporučuji

Ema3
17.11.2014 1 z 5

Je to strašny, pro mimina je to jeste dobry, ale pokud je vám 8 a víc tak radši tu knihu ani neotvírejte! Je to hrozne nudny a bez příbehu! Nejhorší knížka co jsem v živote četla!!!!!!!!!!!!!!!

mundit
31.12.2013

kniha je velmi vtipná. ČETLI JSME JI VE ŠKOLE. jE super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anibeni
30.04.2013 5 z 5

Jak jsem už psala jinde, vynikající humor, který pobaví malé i velké...

TessDragon
28.09.2012 5 z 5

Mikulášovy patálie jsou podle mě spíše knížky pro kluky, ale myslím, že dívkám se budou také líbit. Protože mně se rozhodně moc líbily. :D Mikuláš i jeho kamarádi byly pořádní ďáblíci, a také za to nejednou dostali. Knížku doporučuji. Je zábavná, vtipná a nejen pro děti.