Annyshga Annyshga komentáře u knih

Rande s knihomolkou Rande s knihomolkou Emma Hart

Na tuto knihu mě nalákal už samotný název. Po přečtení recenzí jsem neměla velké očekávání, ale opak se stal pravdou. I když se jedná o klasický romantický příběh, kde je vám jasné, jak vše dopadne, vůbec mi to nevadilo a čtení jsem si vážně užila. Stránky jsem hltala jednu za druhou a za pár hodin bylo dotčeno. Děj je vyprávěn z pohledu Kinsley a Joshe, musím přiznat, že víc mě bavil spíš ten chlapský pohled na věc. Knize nechybí ani pořádná dávka humoru v podobě pošťuchování této dvojce, u kterého jsem se vážně nasmála. Jestli hledáte knihu co vás přivede na jiné myšlenky mohu jen doporučit .

03.09.2022 5 z 5

Poslední flám Poslední flám Matthew Norman

Poslední flám je taková dobře čtivá "jednohubka" . Děj je vyprávěn z pohledu všech 4 kamarádů, což nám umožňuje nahlédnout do životů každého z nich. Moc se mi líbilo pojetí nerozlučného kamarádství i přes všechny osobnostní rozdíly a dlouhou dobou odloučení se. Na první pohled by se zdálo, že tuto partičku nic nespojuje: Robbie - umírající miliardář, Wade - neuznávaný spisovatel, Blair - matka, která neví co chce a Cat - láskou zklamaná lesbička...ale opak je pravdou. Každý z nich má svá tajemství, která v průběhu děje vyplavou na povrch. Z celé party jsem si nejvíc oblíbila Wadea, což byl vážně skvělý chlap . Naopak Robbie mi dost lezl na nervy svoji neustálou potřebou organizovat životy druhých .

03.09.2022 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Moje první setkání s autorkou a nebylo vůbec špatné. Mám ráda když se v knize prolínají časy takže jsem si v tomto případě přišla na své. Minulost vyprávějící milostný příběh Micka a jeho ženy mě moc bavila a to i přesto, že mě Micke tolikrát naštval a říkala jsem si jestli to myslí opravdu vážně . Současnost trošku pokulhávala a upřímně mě moc nebavila. Z anotace jsem čekala trošku jiný děj než čeho se mi dostalo. Co ale musím vychvalit je skvělá propracovanost jednotlivých postav. Taky se mi líbilo poukázání na to, že i slavné celebrity jsou pouze obyčejní lidé potýkající se s různým životními dramaty.

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Pokud hledáte příjemné odpočinkové čtení, nejlépe na nějaký zimní večer sáhněte po této knize .
Příběh vypráví o dobrodružství dvou malých lidi, kteří se úplnou náhodou setkají ve vlaku. Každý z nich má své problémy a vůbec netuší, jak je jejich osud propletený. Moc se mi líbila reálná zápletka seznámení se ve vlaku a životní situace, která sužovala hlavní hrdiny.
Ammy se potýká s těžkým rozchodem svých rodičů. Matka ji staví do nelehké pozice a citově jí vydirá. Ona se však nedá a i přes všechny výlevy její matky se snaží spřátelit s novou rodinou otce. Tuto její odvážnost jsem obdivovala. Nicméně svým chováním k Noahovi mě vážně štvala, mohla k němu být trošku milejší.
Noah naopak řeší rozchod s přítelkyní, kterou chce získat zpět. Upřímně jejich odloučení řeší na můj vkus až moc a já celou dobu nechápala proč se k ní vlastně chce vrátit . Finální zápletka byla předvídatelná ale přesto skvělá. Škoda, že autorka příběh ukončila v tom nejlepším. Knize by rozhodně neuškodil alespoň nějaký dodatek v podobě o x měsíců později.

Polibek jako dezert Polibek jako dezert Poppy J. Anderson

Musím přiznat, že kdybych knihu nečetla v rámci dvojštafety, tak se do ní asi nepustím. První díl mě nezaujal tak moc abych chtěla sáhnout po dalším. To by byla ale neskutečná chyba. Tento příběh s Nickem a Claire byl naprosto boží . S neodolatelným šéfkuchařem Nickem jsme se seznámili již v předchozí knize, proto jsem ráda, že dostal prostor pro svůj vlastní příběh. Perfektním oživením celé knihy byla právě svérázná gastronomická kritička Claire, ta si s Nickem nebrala vůbec žádné servítky, parádně do něj šila a shazovala jeho ego. Její popisy jídel mi doslova vháněly sliny do úst . Příběh i samotná zápletka v podobě sázky se mi moc líbila. Tajemství sebevědomého šéfkuchaře mě vážně šokovalo. Po delší době něco, co mě dokázalo opravdu překvapit. I když právě toto tajemství mělo trošku slepá místa a občas mi to přišlo zvláštní a nemožné neřešila jsem to a příběh si užívala plnými doušky. Co mi naopak vadilo byly neustále sexuální narážky Nicka. Na můj vkus jich mohlo být trošku méně.

02.09.2022 4 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Moje první sci-fi, vážně jsem nevěděla, co očekávat ale ve finále jsem byla nadšená. Kniha je výprávěna formou kazetových nahrávek a proložena myšlenkami a vysvětlivkami autora. Bylo to zvláštní, zároveň však i zajímavé. Příběh mě pohltil od prvních stran a protože to je taková jednohubka za pár hodin bylo přečteno. Prvotně jsem byla z rozuzlení příběhu zklamaná. Pak se autor dostával v ději dál a dál a já vlastně zjistila, že nad myšlenkou celé knihy neustále přemýšlím a říkám si, co kdyby to tak doopravdy bylo? Výsledné poselství knihy má vážně něco do sebe. Ráda bych vám prozradila víc, bohužel bych tak ale prozradila celé tajemství příběhu a to se nedělá . Komunitu 0.4 jsem si moc oblíbila a ráda bych si přečetla i pokračování. To u nás ale bohužel není přeloženo .

02.09.2022 4 z 5

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Musím říct, že na první autorčinu knihu to nemělo. Přesto to ale nebylo vůbec špatně čtení . Kniha je výprávěná z pohledu 4 osob a střídá se zde několik času. Někomu by se to mohlo zdát hodně, příběh je však dobře napsaný takže jsem neměla žádný problém s orientací. Čtení minulosti mě vždy hrozně šokovalo a bylo mi pak mizerně. To, čím si musela Lisa projít bylo něco neskutečného . Nebýt toho na mě až moc překombinovaného konce dala bych víc hvězd.

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

(SPOILER) Příběh plný radostí a strastí jednoho dlouholetého manželství. Je zde hezky ukázáno, jak málo stačí k tomu, aby se dva lidé odcizili a jak těžké je vrátit staré časy zpět. Co si budeme vykládat, něco takového může potkat každého z nás, proto příběh působil hodně realisticky. Nebyly zde sice žádné velké zvraty a děj byl trošku předvídatelný ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo.

Alice mi ze začátku přišla jako každá jiná normální žena a neměla jsem problém si ji oblíbit. Když jsme se ale začali dostávat hlouběji do příběhu měla jsem ji plně zuby. Její neustále vsugerovávání si, že syn je gay a dcera má problém s jídlem mi vážně vadilo. Alicino chování k celé rodině po tom co se platonicky zamilovala jsem opravdu nechápala. Shazovaní manžela a neřešení problémů s dětmi to mi přišlo dost přes čáru. A v tu chvíli jsem měla radši jejího muže a bylo mi jasné kdo má největší podíl na úpadku vztahu. Škoda, že v knize nebyl taky jeho úhel pohledu.

Tisíc polibků Tisíc polibků Tillie Cole

Tisíc polibků
Tillie Coleová
352
2/2024

Anotace:
„Možná jsme jako ten třešňový květ. Jako padající hvězdy. Možná jsme se milovali příliš moc, příliš mladí a zapláli tak jasně, že musíme zaniknout. Extrémní krása, rychlá smrt.“ Jeden polibek trvá okamžik. Tisíc polibků však může vydržet na celý život. Jeden chlapec, jedna dívka. Pouto mezi nimi je ukováno v jediném okamžiku a střeženo v srdci celou dekádu. Jejich pouto vydrží navždy. Nebo tomu alespoň věří.
Když se sedmnáctiletý Rune Kristiansen po dvou letech vrací z rodného Norska do ospalého městečka Blossom Grove v Georgii, kde se v dětství spřátelil s Poppy Litchfieldovou, vrtá mu hlavou pouze jediné: Proč mu dívka, která byla druhou polovinou jeho duše a která mu slíbila, že bude věrně čekat na jeho návrat, přestala před dvěma lety odpovídat na jeho dopisy a telefonáty? Poppyino mlčení zlomilo Runovi srdce. Zatrpkl a zatvrdil se. Když však odhalí pravdu, zároveň zjistí, že ještě větší bolest ho teprve čeká.

Recenze:
Tisíc polibků pro mě bylo velkým překvapením. Čekala jsem nějakou klasickou náctiletou romanci ale to, čeho se mi dostalo byla neskutečná emoční jízda. A pozor kapesníčky jsou nutnou výbavou .

Kniha nás provází životem Runa a Poppy. Celý příběh je situován do čtyř částí - čtyř okamžiků definující život Runa. Nejvíc se mi líbil první okamžik - jejich seznámení a dětství. Přesto, že se děj už od začátku nese na smutné vlně vzešlo z něj jedno nádherné a hlavně originální poselství pro Poppy. Sklenice s tisícem prázdných papírků ve tvaru srdce. Na ně si má během svého života zaznamenat každý výjimečný polibek, aby na ně mohla vzpomínat a předat svůj příběh vnoučatům, tak jak to před svou smrtí udělala i její babička. Úžasný nápad, který tvoří základní kámen příběhu.
Jaké jsou další okamžiky vám bohužel prozradit nemůžu, jinak bych vás okradla o všechny zvraty a překvapení. Co ale říct naopak musím, je to, že si užijete každou chvíli ve společnosti Runa a Poppy, kteří vás donutí zamyslet se nad životem a věcmi, co jsou pro nás opravdu důležité .

06.01.2024 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

Poslední oběť
Riley Sager
368 stran
200/2023

Anotace:
Nedávno ovdovělá herečka Casey Fletcherová se ukryla před bulvárními novináři do letního sídla u klidného jezera ve Vermontu. Vyzbrojena dalekohledem a zásobou lahví svého oblíbeného alkoholu si krátí čas pozorováním Toma a Katherine Royceových, kteří bydlí v domě na protější straně jezera. Jednoho dne Casey zachrání Katherine před utonutím v jezeře a vznikne mezi nimi přátelství. Čím více se však poznávají a čím déle Casey sousedy sleduje, tím je jasnější, že manželství Katherine a Toma není zdaleka tak dokonalé a klidné, jak by se mohlo zdát. Když Katherine náhle zmizí, Casey se pokouší zjistit, co se s ní stalo. Odhaluje přitom děsivé a temné pravdy, v jejichž světle se příběh o voyeurismu a podezírání mění v příběh o vině, posedlosti a o tom, jak moc může zdání klamat.

Recenze:
V prvé řadě moc děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter za možnost zúčastnit se vánočního společného čtení .

Přesto, že to bylo mé první seznámení s autorem, byla očekávání veliká. V poslední době se kolem mě nešetřilo chválou na jeho knihy a tak jsem šla víceméně na jistotu. Z počátku to tak vážně vypadalo. Atmosféra příběhu byla ponurá a hrála mi do nálady s bláznivým počasím za okny. Od prvních stran mě děj vtáhl. Stačily dvě kapitoly a hlavou mi vířilo nespočet otázek. Odpovědi na ně autor postupně odkrýval v částech dříve a nyní, do kterých byl příběh členěn. Přiznám se, že víc se mi líbily části, ve kterých je řešena současnost. Do poloviny knihy jsem si čtení vážně užívala a těšila se co bude dál. Pak ale přišel onen zvrat. Zvrat, který jste absolutně nečekaly. Zvrat, který rozdělil naše sč na dva tábory - nadšené a zklamané. Já bohužel patřila do toho druhého... To, jakým směrem autor příběh vedl se mi prostě nelibilo a v thrilleru bych něco takového rozhodně nečekala. Od této chvíle na mě děj začal působit přehnaně a nereálně. Co ale zachránilo celkový můj dojem a hodnocení je rozhodně čtivost knihy, atmosféra a grandiózní i když trošku překombinovaný konec.

Příběh mi připomínal takový mix knih Dívka ve vlaku a Dcery jezera. Takže jestli se vám líbily zklamání v tomto případě určitě nehrozí .

02.01.2024 3 z 5

S hlavou v oblacích S hlavou v oblacích Sarah Hogle

S hlavou v oblacích
Sarah Hogle
304 stran
107/2023

Recenze:
Hlavní hrdinka Maybell je přesně taková jako samotný název knihy... věčně s hlavou v oblacích. Kromě toho, že je snílek má i velké srdce toužící po lásce a to zejména po jejím snovém princi Jamesovi. Dosavadní život Maybell stojí za starou belu. Proto, když se na ni jednoho dne konečně usměje štěstí a zdědí po své pratetě Violet rodinné sídlo neváhá šanci chytit za pačesy a jít vstříc novým začátkům. Nic ale nemůže být tak růžové jak by se zdálo. Závěť pratety má svá ale a to zejména v podobě zahradníka Wasleyho. Dvojice si už od začátku moc do noty nepadne a přesně tady začíná jejich příběh.

Pokud jako já očekáváte pořádnou hate to love a děj točící se kolem oprav a využití sídla Falling Stars budete mile překvapeni, protože tomu tak úplně není. Po trošku rychlém sletu událostí na začátku knihy se příběh příjezdem Maybell do Smoky Mountains zpomalí. V tomto okamžiku vyprávění nabere určitou hloubku. Hlavní hrdinka se zamýšlí nad životem Violet, jejich komplikovaném vztahu a historii celého sídla. To vše jí pomůže při rozhodování co dál s Falling Stars i ve svém životě. Ani ten Wasleyho není tak jednoduchý jak se na první pohled zdá. A přesně proto mne mrzelo, že zde autorka nezařadila i vyprávění z jeho pohledu. Uvítala bych to víc než části, ve kterých Maybell sní. Chápu, že zde jsou hlavně z důvodu názvu knihy a pospojitosti příběhu ale zahradníkovo vyprávění by určitě nebylo na škodu. Naopak se mi moc líbilo jak prateta tahala za posmrtné nitky a snažila se dát dvojici nenápadně dohromady prostřednictvím svých přání. To, jestli se jí to nakonec povedlo a jakou cestu musí každý z nich projít za svým snem si musíte už přečíst sami . S knihou jsem strávila dva příjemné letní večery a věřím, že i ostatní romantické duše si při čtení příjdou na to své .

Moc děkuji Kačí @sberatelka.knih a @knihydobrovsky za poskytnutí knihy k recenzi

#spoluprace
#recenznivytisk
#recenze

07.07.2023 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Námět knihy je skvěle vymyšlený a i filmové zpracování by nemuselo být špatné . Příběh sám o sobě se mi moc líbil. Jen mě zklamalo, že nebyla samotná hra pojatá trošku jinak. O pravidlech a hře celkově jsme toho moc nevěděli, chyběly mi i informace o tom jak si vedou ostatní hráči. Proto to na mě působilo víc jako životní příběh Scarlett než nějaká hra. Upřímně jsem čekala něco úplně jiného ale nevadí, knihu jsem si i tak užila . Caraval plný magie, kouzel a intrik mě do sebe vtáhnul. Hrdinové museli dělat náhlá rozhodnutí a čelit nástrahám u kterých si nemůžete být jisti, zda jsou takové, jaké se opravdu zdají být. Pro mě jako věčně nerozhodnou váhu by byl tento svět hodně deprimující . Moc se mi líbila jemná romantická linka v pozadí. Skvělá vedlejší vsuvka, která občas ovlivnila rozhodnutí hlavních hrdinů a zajistila nám tak dostatek nečekaných zvratů. Závěr byl trošku urychlený ale přinesl s sebou nejednu otázku. Snad na ně získám odpovědi v dalším dílu .

09.01.2023 4 z 5

Ať řekneš cokoli Ať řekneš cokoli Gillian McAllister

(SPOILER) Musím říct, že z knihy mám trošku rozpurné pocity. Na jednu stranu byl příběh skvělé uchopen a vážně jsem dva příběhy v jednom ještě nikdy nečetla. I samotná pointa knihy nutí zamyslet se, jak málo stačí k tomu, aby se vám změnil celý dosavadní život. Bylo zajímavé sledovat, jak se vyvyjí děj na základě jednoho či druhého rozhodnutí, které musela Joanna v tíživé situaci udělat. Z knihy plyne i krásné ponaučení, že za svá rozhodnutí člověk zaplatí v každém případě. A je jedno zda zasáhne vyšší moc nebo ta soudní... Tím bych to skvělé ale ukončila a podívala se na stranu druhou. Hlavní hrdinka ani její manžel mi nesedli svým chováním. Moc jsem nepochopila proč Joanna lže ve věcech, na které se stejně přijde. Její manžel byl prostě divný. Vůbec při ní nestal a díval se na ni mezi prsty. Občas se objevily zdlouhavé popisy o ničem a to vážně nemám ráda. Navíc od půlky knihy se děj už celkem vlekl a já si říkala kdy už to asi skončí. Proto nemůžu jinak než hodnotit jako průměr ‍️. Je to škoda, nápad byl originální...

10.12.2022 3 z 5

Slunečné dny a mořský vánek Slunečné dny a mořský vánek Carole Matthews

V létě se roztrhl pytel s příběhy na moři a protože jsem je všechny nestihla přečíst vrátila jsem se v tomto ponurém počasí do pozdních letních dní u moře . Upřímně jsem čekala klasický romantický příběh. V nejmenším mě nenapadlo, že hlavní hrdinka Jodie bude řešit tak složitou a smutnou situaci. Přesto ale autorka nedokázala dát knize tu správnou hloubku aby mi tekly slzy jako u Plánu plavby. Velká škoda... Knihu by to přeneslo na úplně jinou úroveň a já bych se nezdráhala dát plný počet hvězd.

V poslední době narážím na romány, kde jsou hlavní hrdinové stejné věkové kategorie nebo i starší. Tady tomu nebylo jinak a jsem za to ráda. Příběh byl odproštěn od pubertálních výstupu a nesmyslného řešení situace. Díky tomu byl konec knihy moc krásný.

V přístavním městečku bylo vše kouzelné. Vůbec se nedivím Jodie, že zde začala objevovat své pravé já a úplně změnila svůj pohled na život. Nebudu vám lhát nejradši bych se tam přestěhovala .

05.12.2022 4 z 5

Pýthie Pýthie Veronika Černá

(SPOILER) Fanoušci fantasy budou nejspíš zklamání. I já očekávala trochu víc, a to tento žánr moc nečtu. Nápad na svět nadpřirozena není sice nejoriginálnější námětem ale v pojetí, v jakém ho autorka uchopila se mi moc líbil. Bohužel vysvětlení a celkově pochopení života a světa magických bytostí se příběh moc nevěnuje. A to je kámen úrazu. Neustále si kladete otázky V čem se jejich země liší? Kde se nachází?... Nejsou popsány ani jednotlivé rasy lidí. Za mě je to velká škoda. Kniha mohla být skvělým fantasy příběhem. Takto šlo pouze jen o romantiku s prvky jasnovidectví.

Z hlavních hrdinů mi byl sympatičtějši Romain. Kromě neotřelého smyslu pro humor, kterým mě hodně krát pobavil jsem obdivovala i jeho odvahu postavit se navzdory předpokladu své rodiny na vlastní nohy a jít si za svým snem.
Na Lise mě iritovalo její bezmyšlenkové rozhazovaní otcových peněz ale to k příběhu nejspíš patřit muselo aby byl zachován pocit nadřazenosti. Samotná sazka, o kterou v ději šlo mi přišla primitivní vezmu-li v potaz co Romainovi hrozilo kdyby prohrál.

Nemůžu ale říct, že by se mi kniha nelíbila. Strávila jsem s ní dva večery a příběh si užila

30.11.2022 3 z 5

Fake Fake Kylie Scott

Obálka sexy, anotace slibná ale příběh bohužel trošku urychlený.

Norah se jednoho dne splní sen snad každé teenagerky. Není divu, že hodí za hlavu svůj dosavadní život a příjme nabídku slavného herce. V tu chvíli dojde v knize k nějakému časovému posunu a ocitáme se už v rozjeté vztahové hře Patricka a Norah. Podle mě to nebyl úplně dobrý tah. Tato část si zasloužila více rozvést a zodpovědět nám tak nějaké otázky. Dál už se příběh odvíjí celkem předvídatelně. Ale pro ty, co si chtějí odpočinout a místy se zčervenat nebo pousmát je to ideální kniha na jeden večer.

V knize mi chyběl pohled Patricka, který by tomu dal grády. Krátká délka příběhu mi nedovolila si ho užít tak, jak bych potřebovala a vše na mě působilo zrychleným dojmem. Proto dávám 3 hvězdy.

20.11.2022 3 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

(SPOILER) Začátek knihy pro mě byl hrozným zklamáním. Po přečtení anotace jsem žila v představě, že příběh bude laděný do řecké mytologie. No bohužel, jediné co tak autorka převzala jmena bohů. Z počátku mě to vážně dost štvalo a přišlo mi to jako jejich urážka vezmu-li v potaz chování a vystupování postav. Když jsem se od toho ale odprostila začala jsem si příběh užívat. Dolní město mě naprosto uchvátilo a chtěla bych tam žít . Hádes mi přišel trošku jako kopírka pana Greye. Na první pohled nepřístupný drsný chlap, v jádru však až moc hodný a obětavý. Stejně jako Gray měl svoje úchylky a místnost hříchů. Když k tomu přičteme i hrozné dětství zahalené tajemstvím a jizvami co mu po něm zbyly není se moc o čem bavit ‍️. Persefona je oproti tomu tuctová hrdinka. Jedná dost unáhleně a předvídatelně. Díky tomu ale do příběhu krásně zapadla. Po tom, co se ocitne ve spárech vládce Dolního města je to trošku porno, ale musí se jí nechat že je v tomto směru odvážná, podstoupit vše co dělala by dal málokdo. Na konci jsem čekala trošku větší drama ale to nepřišlo.
A proc 4 hvězdy po takové recenzi? Hádes se svou říší mě neskutečně bavil, nádherná obálka a trošku odlišení se od jiných erotických románů.

19.11.2022 4 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Na Víno a čáry jsem četla samou chválu, proto jsem se rozhodla vykročit do mnou né moc oblíbeného fantasy světa a zkusit své štěstí. Tento výlet do Elenina vyprávění mě opět ale utvrdil v tom, že se mám radši držet toho co mě vážně baví. U knihy jsem se prostě trápila. Hlavní hrdiny jsem si neoblíbila a bohužel ani příběh jako takový mě moc nenadchl. Děj začal gradovat až za půlkou a pak toho bylo na čtenáře najednou moc. Nebo aspoň takový pocit z toho mám já. Nechci knihu hanit, své příznivce si určitě najde. Jen to prostě nebyl můj šálek kávy .

31.10.2022 2 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

Osud Julie a Floriana sleduji od prvopočátku a tak jsem byla zvědavá na pokračování jejich vztahu a celkově jakým směrem se budou knihy dal ubírat. V předchozích dílech se totiž hodně řešila Juliina minulost a s tím spojený vrah, který ji nedal spát. Ten byl však naposledy úspěšně dopaden a Julie společně se svojí rodinou našla zasloužený klid.

Na autorčiných knihach se mi líbí netypická vyšetřovací dvojice v podobě soudní lékařky a detektiva. Nějakým způsobem mi to připomíná seriál Rizzoli & Isles vraždy na pitevně, který zbožňuji. Někdo, by mohl říct, že jde o jednodušší detektivky, mě to ale vůbec nevadí. Člověk se v ději a postavách krásně vyzná, jednotlivé případy jsou vždy zajímavé a největším plusem je samotná čtivost knihy. I v tomto případě byl příběh opět napsan svižným tempem. Vrah neotálel a zabíjel jak na běžícím pase, přesto mi však přišlo, že je kniha slabší než předchozí díly. Nemůžu však říct, že bych si ji neužila. Kapitoly zvráceného dětství a pěkně brutálního dědečka jsou skvělým okořenením knihy a parádně slepují střípky celého příběhu.

01.10.2022 3 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Dobře napsaných erotických románu je málo, tento k nim ale bohužel nepatří. Opět jdu zase proti davu . Pěšec, hodně propagovaná a vychvalovaná kniha, která na mě před nějakým časem na IG vyskakovala opravdu všude. Pro mě však hodně jednoduchý, předvídatelný příběh s né moc velkou originalitou. Po celou dobu čtení jsem si nemohla pomoct a nacházela hodně podobné znaky jako má kniha Cizí dluh. Naivita hlavní hrdinky byla do očí bijící a mě neskutečně rozčilovala. Při některých jejích frázích jsem si říkala jestli to myslí opravdu vážně...Gabriel, velký zaporák s totožnými rysy jako mají všichni typičtí hrdinové z erotických knih. Jediné, co je na něm jiné jsou jeho zářící jantarové oči, které každého uhranou. To jediné, mi po týdnu přečtení utkvělo v paměti, možná proto, že jsem to četla v celé knize několikrát. Jediné čím mě příběh nadchl byl otevřený konec a možná jen kvůli němu si ten další díl i přečtu.

27.09.2022 2 z 5