Annyshga Annyshga komentáře u knih

Cesta domů Cesta domů Sebastian Fitzek

Jaká byla poslední kniha která vás úplně pohltila a šla hodně za hranice vašeho chápání? U mě to byla právě Cesta domů. Věděla jsem, že Fitzek je mistrem thrillerů, ale toto úplně předčilo vše co jsem kdy četla. Nechutný, místy až brutální příběh ze kterého mi bylo občas až psychicky i fyzicky špatně. Nečekané šílené zvraty co úplně otočily děj a vy jste jen zůstali hledět a říkali si jak je to vůbec možné. Autor si neskutečně prohrává s vaší myslí a lehce vám vsugeruje to co právě potřebuje a já mu to vše sežrala i s navijákem. Udivilo mě, že po tom všem byl konec takový dá se říct krásný to se moc často nestává .

09.10.2022 5 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

(SPOILER) Nebýt SČ s #proctemeabecedu by mi tato kniha s krásně ponurou atmosférou unikla. Přestože se jedná o poměrně pěknou bichly, příběh jsem si užila. Napětí rostlo každým dnem a nezodpovězené otázky se celkem hromadily. Děj se skládal z části současností ale poměrně větší díl tvořily zápisy z deníku Brama a jeho bratra. Největší záhadou pro mě byla chůva Ellen. Celou dobu jsem ji měla za stvůru, až její dojemný příběh na konci knihy změnil můj názor. Z některých scén v knize jsem měla husí kůži a kladla si otázku zda je příběh opravdu inspirován skutečností? Ať je či není byla kniha neskutečně čtivá a zajímavá. Nebýt překombinovaného a ukvapeného konce dala bych plný počet hvězd. Mrzelo mě, že spousta otázek nebyla zodpovězena a příběh se tak úplně neuzavřel.

04.10.2022 4 z 5

Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Tajemství sídla Bellefontaine - nový začátek s vůní levandule a špetkou prokletí Marie Laval

Kniha si mě naprosto získala svoji atmosférou. Krásná Francie, malý penzion a skvělá jídla...no prostě sen . Knihy, kde hlavní hrdinové začínají své nové začátky mám moc ráda. Tento příběh se ale od ostatních lišil. Nebyla to kniha jen o novém životě a lásce, ale i o záhadě starého sídla, starodávném kultu a pátrání po škůdcích Amyina života. Bylo to prostě skvělé! Dějově bylo vše krásně propojené, žádná hluchá místa, autorka nás drží ve střehu celou dobu a opravdu si lamete hlavu, kdo vlastně chce Amy z nového ráje vyhnat pryč. Přesto, že jsem ji obdivovala jak se dokáže se vším poprat, mi občas vadilo její chování a to hlavně ve vztahu k vévodovi. Její chci, nechci a pak zase chci to bylo jak telenovela na pokračování . Konec příběhu by v reálném světě nebyl asi moc pravděpodobný ale jako zakončení celé knihy se to skvěle hodilo.

05.09.2022 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Rychlý spád a málo "omáčky" kolem...Přesně tak to mám ráda od autorky jsem četla všechny knihy a tato se mi líbila nejvíc. Už od začátku nebylo o záhady a napětí nouze a vážně nerada jsem ji pokaždé odkladala. Děj byl vyprávěn z pohledu několika hlavních postav což vždy příběhu dává něco navíc. Původně jsem chtěla hodnotit 5 ⭐ ale celkové rozuzlení příběhu mi přišlo dost přitažené za vlasy. Nicméně koncem to autorka zase zachránila a já byla spokojená

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

K téhle knize jsem se dostala jen díky doporučení a jsem za to moc ráda. Líbilo se mi, že šla autorka hned na věc a já už si po první kapitole byla jistá, že to bude něco pro mě. Příběh byl neskutečně čtivý a napínavý. Krátké kapitoly, málo postav a střídání se vyprávění z pohledu hlavní hrdinky, soukromého vyšetřovatelé a záhadné postavy bylo skvělé. Autorka vám po celý děj skvělé zamotává hlavu a neustále přemýšlíte kdo je ona záhadná postava terorizujicí Alici. Musím přiznat, že výsledného pachatele jsem sama několikrát podezřívala ale doufala jsem, že to bude někdo jiný . Jediné co mě na knize zklamalo byl samotný motiv pachatele. Za pomstou jsem čekala opravdu něco jiného.

Persona Persona Maxime Girardeau

Dlouho se mi nestalo, že bych měla z knihy tak rozpolcené pocity jako z Persony. Na jednu stranu skvělý námět na mrazivý detektivní příběh a na druhou zbytečně moc nepotřebné omáčky kolem. Začátek knihy mě vážně nebavil, zdlouhavé a nepodstatné informace, které jsme ve finále k ničemu nepotřebovali. I přes to jsem se rozhodla dát knize šanci. Nuda se změnila v naprostou senzaci jakmile začal detektiv Somerset své vyšetřování. Pachatel své činy prováděl opravdu velmi brutálním způsobem a vše bylo krásně rozjeté. Byla jsem mile překvapená, jak rychle jsem na knihu změnila názor a čekala jsem ještě větší gradaci příběhu. Dostalo se mi ale pravého opaku... V tom nejlepším se příběh utnul a dej byl posunut o několik měsíců dal. To mě vážně zklamalo. I celkové rozuzlení příběhu se mi nelíbilo. Škoda, že si autor s příběhem nepohrál lépe. 3 hvězdy dávám jen kvůli Franckovi a Elge, které jsem si oblíbila a užívala si pasáže s nimi.

03.09.2022 3 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Po Belle v Zahradě zášti jsem si myslela, že horší psychicky narušena vražedkyně už být nemůže... No to jsem ještě nečetla Jestli to řekneš...Shelly Bellu strčila hravě do kapsy. Byl to hrůzný, děsivý, místy dokonce až nechutný příběh při kterém jsem si říkala, že tohle se doopravdy stát nemohlo. Čtení jsem musela několikrát odložit, protože toho na mě bylo prostě už moc. Nepochopím, kde se v člověku může vzít tolik nenávisti k týrání a psychickému vydírání svých dětí a nejbližších. Ještě víc nechápu jak jí to sakra mohlo všechno procházet?

Knize nemám vážně co vytknout ba naopak i styl psaní byl skvělý. Ještě jsem nikdy nečetla knihu, kde by byl vyprávěný příběh obohacen o názory hrdinů vystupujících v příběhu s odstupem času. Bylo zajímavé přečíst si jak reagovali a co si mysleli v dané chvíli a jak to viděli po nějaké době. Knihu rozhodně moc doporučuji.

03.09.2022 5 z 5

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Páni, tohle byla neskutečně moc skvělá jízda. Knihu jsem nedokázala odložit a četla jsem vyloženě všude. Mám ráda příběhy s postapokalyptickou tématikou, tento však v sobě skrýval i něco jiného než jen zabíjení, boj o přežití a ničivý vir. Ukázka nehynoucího přátelství na život i na smrt mě chytla za srdce a konec knihy jsem nesla vážně těžce.
Hned v úvodu si hlavní hrdinka Natalie projde něčím naprosto šíleným, přesto boj o život nevzdává a vydáva se za svoji kamarádkou Ramolou. V tu chvíli začíná honba za přežitím. Je zde hezky ukázáno, co vše je člověk schopný udělat pro zachranu milující osoby. Ramola se nebojí využít svého postavení, aby Natalii zachránila život. Kolikrát jsem si vážně říkala, že tohle snad neudělá ale opak byl pravdou. K srdci mi přirostli i dva puberťaci, kteří pomáhali zachránit Natalii a její nenarozené dítě. Závěr příběhu byl dojemný ale zároveň trošku urychlený. Upřímně bych uvítala nějakou kapitolu o tom, jak se svět dokázal dostat z pandemie.

02.09.2022 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Moje první kniha z vězeňského prostředí a hned taková pekelná jízda! Příběh byl čtivý, napínavý a brutální už od samého začátku. Žádná hluchá místa, krátké kapitoly a skvěle vymyšlený příběh zapříčinil, že jsem knihu zhltla za dva večery. Vězeňskou partičku Alexe, Zee a Donovena jsem si oblíbila během chvilky. Tím, čím si museli ve Výhni projít mi hlava nebrala. Proto mě udivovalo, že by něco takového mohli tak mladí kluci zvládnout. Alex na mě občas působil moc horlivě ale nebýt toho asi by kniha nebyla tak dobrá. Donoven byl v jádru zlatíčko a tmelil celou partu. Líbila se mi ukázka toho, jak z naprosto rozdílných lidí, kteří by se za normálních okolností ani nepotkali, může vzniknout přátelství na život a na smrt vzhledem k okolnostem.
Jsem moc zvědavá na další osudy kluků. Samozřejmě to skončilo v tom nejlepším a děj má pěkně našlápnuto.

Pro mě byla kniha velkým překvapením a rozhodně ji budu doporučovat .

02.09.2022 5 z 5

Nová zkouška Nová zkouška Kinga Litkowiec

První díl pro mě byla oddechová kniha, u které jsem vážně nemusela přemýšlet. Nic extra ale na přiložení thrillerů ideální věc. Proto, když se ke mě dostalo, že se pořádá SČ na druhý díl neváhala jsem. A upřímně nebýt holek ve společném čtení knihu bych nejspíš po pár kapitolách odložila. Děj byl pro mě absolutně o ničem jen samé násilí, sex, vraždy a vztek. Nic moc se tam vlastně nedělo až na posledních pár kapitol, díky kterým dávám dvě hvězdy. Co je mi ale záhadou... Jakto, že něco co není vlastně vůbec o ničem může být tak čtivé? Díky překvapivému konci a zařazení nové postavy do vyprávění dám možná šanci i závěrečnému dílu .

02.09.2022 2 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

(SPOILER) Jelikož jsem knihu četla po hodně dlouhé době od vydání předešlého dílu, měla jsem ze začátku trošku problémy vzpomenout si co se odehrálo. Autorka se totiž o událostech z minula moc nezmiňuje. A vlastně to ani nebylo potřeba, po pár stranách mi vše pěkně samo naběhlo .
Vyšetřovatelka Josie je známá tím, že se do případů vrhá po hlavě a nedá si pokoj dokud neuspěje. Jinak tomu nebylo ani tentokrát. Není se čemu divit když šlo o její kolegyni z policejní party.
Po Gretchen se během služby slehne zem. V jejím domě se najde mrtvé tělo a pak už je vše jak na horské dráze. Na povrch se dostávají nové skutečnosti. Ty však nutí její kolegy zamyslet se nad tím, zda svoji parťačku opravdu znají.
Celý příběh byl opět neskutečně moc čtivý. Současnou dějovou linku střídalo pár kapitol z minulosti a musim říct, že ty vážně staly za to!Až mi bylo líto, že právě o případu z minulých let není celá kniha. Moc se mi líbila jemná romantická linka v pozadí mezi Josie a Noahem. Konečně se někam posouvají a on pomalu ale jistě zdolává její neproniknutelnou ulitu za kterou se celé roky schovává.

11.02.2023 4 z 5

Než padne tma Než padne tma Emma Haughton

V prvé řadě se mi moc líbila celková atmosféra knihy zasazena do ledové Antarktidy. Autorka mě dokázala svými popisy úplně strhnout a já si bez problému zvládla představit krutou zimu a samotu na odlehlé výzkumné stanici. Vážně obdivuji ty, kteří se dobrovolně přihlásí k něčemu takovému. Musí to být neskutečný nátlak na psychiku. Však si to představte celý rok v zimě, občas ve tmě, pořád ti stejní lidé, činnosti, jídlo...není kam jinam utéct... Komu by z toho nehrablo? A proto není divu, co se na této výzkumné stanici začne dít za šílenosti. Bohužel mi v celém příběhu byla sympatická jen Caroline. Hlavní postava doktorka Kate ani nikdo jiný z celé výpravy mi vůbec k srdci nepřirostl. Moc tomu nepomohl ani fakt, že jsem pořád tapala nad jmény a nedokázala si je přiřadit. A ty, u kterých jsem si byla jistá o koho jde mě vytáčeli do běla svým chováním. Konec mi přišel až moc překombinovaný a uspěchaný. Ve výsledku ale nemůžu říct, že by se mi příběh nelíbil. Rozhodně jsem si ho užila, jen mě prostě nenadchl tak moc jak holky přede mnou ️

02.02.2023 3 z 5

Vše, co k tobě cítím Vše, co k tobě cítím Nora Welling

"Každý den, každou hodinu, každou minutu se můžeš znova rozhodnout, jakým člověkem chceš být. Je to jedině na tobě."

Vše, co k tobě cítím je přesně ta kniha, co vás pohladí po duši a zpříjemní vám pochmurný den. Nádherná krajina Španělska, koně, moře a národní speciality ve mě vyvolaly touhu sbalit se a odjet. Příběh je plný úžasných lidí co vám přirostou k srdci . Vážně jsem se s nimi nechtěla loučit. Jedinou výjimkou byla matka hlavní hrdinky Lindy, ta mi lezla na nervy svým chováním a kritizováním. Linda i Damian byly vyspělé postavy, které si v životě už něčím prošly. Díky tomu měl příběh potřebnou hloubku a můžete se tak těšit na velké množství krásných mouder. Aby vše nebylo zalité jen sluncem, řeší se zde i těžké téma úmrtí dítěte. To je trošku víc v pozadí než bych z anotace očekávala ale jsem za to ráda.

11.01.2023 5 z 5

Struny lásky Struny lásky Samantha Young

I tento díl byl skvělý jde vidět, že autorka psát prostě umí! Přesto, že Struny lásky mají lepší hodnocení, mě osobně víc za srdce vzal předchozí díl. Možná to bylo i kvůli hlavní hrdince Skylar, ta mi přišla chvílemi né tak vyspělá jak se prezentovala a občas zbytečně věci dost dramatizovala. A to byla paradoxně o pár let straší než Nora z první knihy. Killian i přes svoji drsnou slupku byl úplný miláček. Jeho přátelská sestra do děje krásně zapadla a vnesla vždy pohodovou atmosféru po Skyleřině zbytečné scéně. Co se ale hlavní hrdince musí nechat, jsou písně, které složila. Jsem moc ráda za to, že byl přeložen i jejich text. Hodně to napomohlo příběhu.

22.11.2022 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

(SPOILER) Na začátku příběhu, kdy se seznamujeme s Piper jako zhýčkanou bohatou slečinkou jsem si říkala to snad ne . Absolutně mi neseděla. Působila na mě strašně falešně. Na jednu stranu byla milující a obětavá sestra a na druhou zase povrchní holka usilující jen o to aby byla vidět. Lekce, kterou si však pro ni přichystal její nevlastní otec nebyla jednoduchá. Přesto mě překvapilo, jak bravurně vše snášela. Příběh plynul dál a společně s ním se vyvíjela i osobnost Piper. Pomale ale jistě začínala zapouštět kořeny a stal se z ní úplně jiný člověk. A v ten moment mi došlo že ji mám vlastně ráda. Románek mezi Piper a kapitánem Brendanem měl předvídatelný ráz ale hezky doplňoval děj a ukazoval nám život a zajeté tradice v malém rybářském městečku.

Na životě Piper je krásně ukázáno, jak je bohatství a sláva pomíjivé a co dokáže s člověkem a jeho osobnostní udělat halda peněz a spousta falešných přátel.

Bohužel přes to všechno se mi příběh nedokázal dostat pořádně pod kůži a něco mi scházelo. Své příznivce si ale určitě najde.

15.11.2022 3 z 5

Bez rozloučení Bez rozloučení Samantha Young

(SPOILER) Bez rozloučení je prvním dílem série Play On. Upřímně jsem čekala pohodové Young Adult čtení ale to jsem se šeredně spletla . Nořin příběh je přesně ten, co se vám dostane pod kůži, nemůžete se odtrhnout a s hlavními hrdiny prožíváte všechny emoce.

Nora a Aidan tvoří netypickou dvojici... Ona, přestože je mladá toho má za sebou víc než leckterá vyzrálá žena. On, o 12 let straší neotřelý hudební slakatel, který ví co chce. Jeho život se zdá být růžový, přesto k němu osud nebyl o nic víc milejší než k Noře. A právě to je spojuje.

Kniha řeší velké množství těžkých témat - nutnost dřívějšího vyspění, odloučení od rodiny, smrt, odebrání dítěte...
Vše je skvěle popsané a řešené. Žádné pubertální chování hlavních hrdinů a neuvážené činy nebo trapné erotické scény. Ano Nora trpěla trošku přehnaným sebemrskačstvím ale to je tak jediné, co bych knize vytkla. Rozhodně doporučuji všema 10ti . Doufám, že si další díly udrží laťku stejně vysoko.

14.11.2022 5 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Musím říct, že mě kniha moc mile překvapila. Styl psaní a oba dva hlavní hrdiny jsem si oblíbila doslova ve chvilce. Kniha je složena z né moc dlouhých kapitol, přičemž se vždy střídá pohled jednoho z manželů. Zdánlivě sluníčkový život Adama a Sarah vyústí v něco neskutečného. Od první chvíle jsem věřila v Adamovu nevinu, protože podivných okolností bylo víc než dost. Měla jsem své dva typy na vraha, které nebyly výjimečně tak moc daleko od pravdy. Obdivovala jsem vůli Sarah, že dokáže stát při manželovi za takových podmínek. Příběh krásně plynul a já se nechala unášet dějem a záludnými nástrahami autorky, které se mi neustále snažily vyvrátit moje předpoklady jak vše dopadne. To co ale přišlo na konci příběhu mi absolutně vzalo vítr z plachet a já zůstala nechápavě koukat s otevřenou pusou. Závěr byl naprosto famózní a už jen kvůli němu stojí za to si knihu přečíst .

03.10.2022 5 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

"Myslím, že když se někde zdržíš moc dlouho, začneš to všechno považovat za samozřejmost. Když ale zůstaneš v pohybu, kouzlo a půvab se nestačí vytratit." Keane

V pár stránkach se skrývá neskutečně moc emotivní příběh při kterém vám ukapne nejedna slza. Smutek, sebepoznání, odpoutaní a hlavně nový začátek, to vše potká Annu na její plavbě kolem světa. Příběh začíná smutným dopisem na rozloučenou. V tu chvíli se na mě přenesla ponurá nálada a prožívala jsem s Annou smutek ze ztráty snoubence. Bylo až neskutečné, jak vás kniha dokázala pohltit. Klobouk dolů při Annině neuvěřitelném odhodlání vydat se sama na šíré moře. Jsem ráda, že toto rozhodnutí po pár katastrofách přehodnotila a autorka nám tak mohla představit Keana který mi ihned přirostl k srdci. Jeho moudra byla nádherná a knihu skvěle doplňovala. Tento příběh opravdu stojí za přečtení. Jediné co mě mrzí je, že neměl více stran. Upřímně jsem čekala klasickou romantickou knihu ale smetla mě obrovská vlna emocí a neměla jsem slov .

07.09.2022 5 z 5

Heartstream Heartstream Tom Pollock

(SPOILER) Po pár prvních stranách jsem byla k příběhu skeptická. Děj mě nebavil a trošku jsem se ztrácela, to ale brzo pominulo. Jako první se mi zalíbilo vyprávění z pohledu Cat, přišlo mi zajímavější - tajná láska, vzrušení a slavný zpěvák. No prostě pubertální sny každé z nás. Oproti tomu Amy prožívala smrt své matky. Její závislost ve sdílení pocitů přes aplikaci Heartstream mě prvotně nadchla. Moci sdílet veškeré své emoce a nebýt na ně sám je skvělá myšlenka. Když však půjdete do hloubky, jako to bylo v příběhu, zjistíte, kolik lidí na vás jen parazituje. Celou knihu jsem přemýšlela, jak se tyto dva zdánlivě odlišné příběhy protnou. Tím, že nám autorka neprozradila jednu zásadní věc týkající se časově osy, trvalo mi trošku déle než jsem tomu přišla na kloub. V závěru se životy Cat a Amy protly tím nejméně uvěřitelným způsobem a bylo to skvělé. Cat pro mě byla hrdinkou. Tím, čím si musela projít a přesto zůstala silná a nenechala se zlomit. Klobouk dolů, mě osobně by to složilo. Příběh Amy taky nebyl špatný, jen mi prostě tak moc nepřirostl k srdci. Nicméně to, jak se zachovala na konci příběhu bylo něco úžasného ️.

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Další díl ze série Objekty touhy, a i tentokrát to bylo příjemné oddechové čtení u kterého se člověk zasměje. I když musím říct, že oproti předešlým dílům tu bylo vtipných míst méně a to mě mrzelo. Ještě, že se na scéně na chvíli objevila babča se svým specifickým smyslem pro humor. Líbí se mi, jak autorka propojuje osudy svých hrdinů v jednotlivých knihách a máme tak pořád přehled o vývoji daných vztahů. Jeji tajemství je za mě zatím nejslabší ze všech příběhu, přestože byl děj hodně čtivý a zvládla jsem knihu za jedno odpoledne. Chyběla mi zde již zmiňovaná dávka humoru a taky konec by si podle mě zasloužil pár stranek navíc. I přesto určitě sáhnu po dalším dílu .

03.09.2022 3 z 5