Annyshga Annyshga komentáře u knih

Nepečené dezerty Kateřiny A. Nepečené dezerty Kateřiny A. Andrea Čekanová

Tohle bylo jedním skvělé! Už dlouho se mi nestalo, aby ve mě kniha vyvolala tak nenávistné pocity jaké jsem měla k jednomu z hlavních hrdinů (spíš než hrdina to byl ale hňup) Albertovi. V knize bylo krásně ukázáné, jak zdánlivé může být štěstí na první pohled dokonalé rodiny. Upřímně nechápu, jak mohla Kateřina vydržet takový teror 18 let, ale ten kdo to nezažil může těžko soudit jaký strach z útěku mohla mít. Moc se mi líbily pohledy do minulosti, kde jsme se mohli přesvědčit o tom, jaký je Albert manipulátor. Nevěřila jsem vlastním očím, čeho všeho byl schopný. Šel do slova a do písmene přes mrtvoly pokud si něco usmyslel. Celý příběh jsem Kateřině moc fandila aby se od něj dokázala odpoutat. Ale jestli to dokázala si musíte přečíst sami . Můžu říct, že mě konec doslova vyrazil dech!

02.09.2022 5 z 5

Cesta na vrchol Cesta na vrchol Ewelina Dobosz

(SPOILER) Miluji přírodu a hory proto pro mě Cesta navrchol bylo neskutečné čtenářské blaho . Příběhem jsem proplula s úplnou lehkostí a to i navzdory těžkému tématu, které halí život hlavní hrdinky.

Znáte ten pocit, kdy pro vás kniha nemá dostatek stran? Tak přesně to se mi stalo v tomto případě . Daniel s Livi mi ohromně přirostli k srdci a ocenila bych pokračování jejich životní cesty. Oproti tomu Roberta, snoubence Liv jsem nesnášela. Neskutečný manipulátor, kterému se nehnusí zhola nic.

Popisy putování k vysněnému cíli staly opravdu za to. Měla jsem chuť sbalit se a jet za nimi . Co mě však zklamalo, byl samotný konečný výstup na Mc Everest. Čekala jsem trošku víc než jen pár vět ‍️. Celá kniha směřovala k dobytí vrcholu Země a pak je to zmíněno jen aby se neřeklo... Vážně škoda . Konec příběhu byl famózní a wow efekt rozhodně nechyběl.

28.11.2022 5 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

(SPOILER) Myslím, že Teda Bundyho zná snad každý správný zločinožrout a kdo ne moc doporučuji přečíst si knihu nebo zkouknout film Zlo s lidskou tváří. Obě tato díla ve mě zanechaly neskutečně mnoho emocí a hlavně otázek. Předem ale upozorňuji, že to není nic pro slabé nátury. To co Ted dokázal napáchat během svého nočního běsnění není pro každého.

Kniha je skvělě napsaná. Přesto, že má tolik stran je krásně zachována posloupnost událostí a v ději se lehce orientujete. Pohled vyprávění Ann jako Tedovi kamarádky úplně změnilo můj pohled na celou věc. Ano je to chladnokrevný zabiják, jeho osobnost však byla neskutečně složitá. A právě tu se nám snaží autorka odhalit. Jak dokáže být někdo mužem tolika tváří? Jakých zločinu se Ted dopustil a co nakonec vedlo k jeho zatčení? To a mnohem víc z jeho života vám prozradí právě kniha Ted Bundy vrah po mém boku. Rozhodně stojí za přečtení .

11.11.2022 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

(SPOILER) Víc takovýchto knih prosím . Příběh s temnou stránkou, která vás absolutně hned pohltí a nedá spát.

Nové sny, nová škola a taky spousta nových problémů...Tak nějak by se dal v kostce shrnout středoškolský život Elsy. Díky nové kamarádce se dostane do křížku s elitou školy. Musím říct, že začátek byl něco šíleného. Nevěděla jsem koho nenávidět dřív a občas to bylo vážně těžké čtení. Obdivovala jsem Elsu jak se dokázala k šikaně postavit a zůstat stále svá a dokonce se i zastávat kamarádky. Záhadný a bezcitny Aiden je kapitola sama o sobě a přiznávám, že i když jsem ho nesnášela za to co dělal někde v sobě jsem ho měla vlastně ráda. Ironie co? No uvidíte sami . Když se však spletitý příběh začne rozmotavat zjistíme, že vše není tak jak na první pohled vypadá. Konec byl neskutečný! Nevím jak to zvládnu bez pokračování . Kniha byla moc emotivní, čtivá a skvěle napsaná. Za mě jedna z nejlepších knih co jsem letos četla ️.

01.11.2022 5 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Od jaké knihy jste nic moc neočekávali a nakonec vás úplně pohltila? Upřímně myslela jsem si, že půjde o klasický erotický román, zároveň mi ale vrtalo hlavou, proč všichni Divokého prince hodnotí tak dobře. Teď už to chápu .
Po pár přečtenych stranách jsem byla sice trošku skeptická a říkala si, že zase půjde o typické erotické klišé - nevinná holka, bohatý drsňák, sex a následné zamilovaní se. Jaké však bylo moje překvapení, že jde úplně o něco jiného. Originální nápad na příběh, žhavé erotické scény, které nejsou trapné a plné ptáků a broskviček. Od začátku byla kniha hodně čtivá a kdybych mohla dám ji na jeden zátah. Temperance se mi zalíbila okamžitě. Je skromná, na nic si nehraje a její život je uvěřitelný. Překvapila mě její temná minulost, to jsem vážně nečekala. Většinou je to on kdo je tajemný s nějakým škraloupem v předchozím životě. Tady však o něm nevíme vůbec nic. Děj skvěle oživuje stařičká domácí u níž Temperance bydlí. Na to kolik jí je je neskutečné číslo. Nad výroky co vypustila z pusy jsem se srdečně zasmála. Připomíná mi babču ze série Objekty touhy . Konec příběhu mi zamotal hlavu a jsem zvědavá na pokračování .

12.10.2022 5 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Moje první setkání s autorem a rozhodně né poslední . Příběh byl skvělé propracovaný, napínavý a šokující. Po prvních stranách jsem čekala, že se děj bude ubírat trošku jiným směrem. Zklamaná jsem však ale nebyla, jediné co tak bych uvítala víc kapitol o tajemném doktorovi ale možná by to bylo zbytečné rozptýlení od už tak dost propleteného příběhu. Důvod pro který si pachatel vybíral své oběti jsem nečekala a už vůbec ne tak šílený zvrat na konci knihy. Autor jednotlivé zápletky pěkně vymazlil a ve finále propojil úplně neskutečným způsobem.

07.09.2022 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Ke knize jsem se dostala úplnou náhodou a to díky čtenářské výzvě - afričtí autoři, kterou pořádá stránka Databáze knih. A rozhodně nelituju! Kniha byla neskutečně vtipná a zároveň romantická i oddechová. Přes to, že jsem chvílemi tušila co se asi stane, jsem si čtení vážně užila. Nejednou jsem se zasmála u trapasů, které Annie provází celým příběhem. Poté, co se na scéně objeví sympaťák Chris se kniha četla úplně sama a tak jsem ji "zhltla" za jediný den. Touto knihou se autorka zapsala na seznam mých oblíbených autorů a už se chystám na další její knihu.

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Ani druhá kniha od této autorky mě nezklamala. Ze začátku jsem se nemohla začíst, vadili mi zdlouhavé popisy míst a věcí. Pak se ale na scéně objevil sympatický policista Mike a stránky mi začali mizet pod rukama. Ani v tomto příběhu nechybí ulítlá hlavní hrdinka, která nemá nouzi o trapasy. Autorka v knize popisuje dva milostné příběhy. Osud spisovatelky Beccy a policisty Mika vám vykouzlí úsměv na tváři, naopak smutný příběh velké lásky Mikovi babičky a jejího milého Aba vás chytne za srdce. Kniha je velmi čtivá a myslím, že si v ní každá čtenářka najde to své.

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Knihu jsem dlouho odkládala protože fantasy není moc můj šálek kávy co se čtení týče (filmy mám ráda) a taky co si budem je to pěkná bichlička . Od příběhu jsem nečekala vůbec nic a dostalo se mi všeho . Napětí střídalo radost, smích, smutek a lásku. Mockrát jsem se do příběhu vžila a zapomněla na čas kolem sebe. Hlavní hrdinku Poppy jsem si zamilovala už od začátku a svou nebojácností mi připomínala Katniss z Hunger games. Hawke byl boží ale už od začátku mi na něm něco nesedělo a čekala jsem nějaké to ale které přišlo ve velkém až na konci knihy. Upřímně mě občas už štvali neustálé zmínky o tom, že je Poppy vyvolená Panna ale to je jediné co knize můžu vytknout. Moc se mi líbil svět, ve kterém se příběh odehrává a doufám, že se dočkáme i kvalitního filmového zpracování. Příběh úplně změnil můj pohled na knižní fantasy a další díl rozhodně odkládat nebudu .

Únikovka Únikovka Marc Meller

Fanoušci Hunger games nebo Hry na oliheň by měli zpozornit, protože toto je to pravé ořechové pro vás . Napětí, nepředvídatelnost a hlavně skvěle propracované osobnosti jednotlivých postav nás provází celým příběhem. Nejvíc ze všech účastníků jsem si oblíbila Hanu. Konečně hrdinka, která se liší od ostatních a nevztahují se na ni ohraná klišé typu hrůzné minulosti nebo neskutečné nebojácnosti. Hana byla jiná, měla strach a cítila to, co by cítil každý jiný v její situaci. Celý tento experiment byl pěkně nebezpečná jízda a doslova boj o přežití v podání vyšinutého padoucha. Já osobně bych se nedostala asi z žádné přichystané místnosti . Líbila se mi ale jejich propracovanost a pojitost s jednotlivými hráči. Závěr příběhu slibuje pokračování a já se na něj neskutečně moc těším .

02.09.2022 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Hospodyně
Joy Fieldingová
360 stran
1/2024

Anotace:
Jodi Bishopová je úspěšnou realitní makléřkou a živitelkou rodiny. Harrison – její manžel – na ni kvůli tomu žárlí. Kdysi měl své velké sny, ale teď je jen průměrným spisovatelem. Jodi už nebaví neustálá snaha sladit chod rodiny, práci a potřeby vlastních rodičů. Její matka má totiž Parkinsonovu chorobu a zatím se o ni zvládá starat Vic – Jodiin otec. Taky však není nejmladší a neustálá péče jej vyčerpává. Uvítal by pomoc. Jodi se proto rozhodne najmout pro své rodiče hospodyni. Je to ale správné rozhodnutí? Kdo je vlastně ta žena, která najednou nosí matčiny šperky? O co jí jde? A jak daleko je kvůli tomu ochotna zajít?

Recenze:
Zkáza života Jodi začala pouhým dobrým úmyslem pomoci svým blízkým. Nic neobvyklého že? To, co ji ale změnilo život o 180° bylo absolutně nečekané. Musím říct, že jsem si doslova užila každou stranu knihy. S hlavní hrdinkou jsem sympatizovala tak jak už dlouho ne. Její život nebyl vůbec jednoduchý. Žila ve stínu starší sestry, manžel ji nerespektoval a rodiče ji podceňovali a uráželi. Přesto ze sebe nedělala žádnou chudinku a se svým údělem se poprala na jedničku.

Příběh byl ve své podstatě úplně jednoduchý a to na něm bylo to báječné. Vše bylo promyšlené, uvěřitelné a bez hluchých míst. Intriky hospodyně Elysi gradovaly do nezastavitelných výšin a příběh se krásně propojoval s životy ostatních členů rodiny.

Podaří se Jodi a její sestře Tracy zachránit rodinné dědictví? Vyváznou z machinací hospodyně všichni živí a zdraví? To si budete muset přečíst sami ale věřte mi nebudete litovat!

03.01.2024 5 z 5

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Ještě jedna kapitola a už vážně půjdu spát...Přesně takto probíhalo mé čtení . A víte co? Neodložila jsem ji, tak skvělá kniha byla! Popravdě jsem se závěrečného dílu bála. Znáte to uspěchané konce, nesrovnalosti a nedořešené věci. O ničem ze zmíněných tady ale nemůže být řeč. Už od prvních stran jsem hrůzou zadržovala dech, napětí mě vtahlo do děje a doslova mi nedalo spát. Příběh krásně navázal, tam kde skončil a Darcy nám jen potvrdila jaká skvělá autorka je. K návratu Dorrana a Clare "domu" jsem byla z počátku skeptická. Autorka však měla příběh parádně promyšlený! Cestou si dvojce opět prošlila pár útrap. Některé scény byly trošku předvídatelné, jiné mi přišly nereálné a trošku přitažené za vlasy. Vše ale vynahradilo pořádné napětí a celková atmosféra knihy, nečekaný a vážně skvělý zvrat a hlavně úžasný konec! Závěr předčil má očekávání a já byla nadmíru spokojená. Jediné co, tak bych uvítala nějakou zminku o osudu lidí z West Hope.

S dvojicí Dorrana a Clare se mi neloučí snadno. Celou sérii Černá zima jsem si moc zamilovala a bude patřit ke knihám, ke kterým se budu ráda vracet

Moc děkuji @knihydobrovsky a Kačí @sberatelka.knih za možnost přečíst si tak skvělou knihu

#recenznivytisk
#recenze
#spoluprace

16.04.2023 5 z 5

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

(SPOILER) Moře, lákavé pokrmy, historické budovy Francie a pomale rodící se láska dvou lidí... To vše v sobě skrývá příběh Xaviera a Josephine.

Kniha je psaná pomalejším tempem, proto taky trvá, než se k něčemu vůbec dopracujeme. V tomto případě mi to ale nevadilo. Užívala jsem si krásy Francie a svůdného Xaviera . Kniha je plná úžasných lidí, které si hned zamilujete. Díky tomu si vás příběh získá téměř okamžitě.

Přesto, že je hlavní hrdinka mladičká nečekejte žádné trapné chování nebo myšlení. Ba naopak se mi moc líbilo, že znala svoji cenu a po celý příběh si zachovala hrdost i když to občas chtělo pořádný kus odvahy. Zato Xavierovo jednání mi občas přišlo až moc vyhrocené. Ještě že měl úžasnou dceru, která je dva držela pohromadě.

Jediné, co mě na knize zklamalo byl uspěchaný konec. Celou knihu si autorka s příběhem hraje a najednou šup šup? Škoda . Navíc byl pro mě i trochu až moc preslazený. Dauphiino gesto bylo samo o sobě úžasné a nebylo už potřeba k tomu nic dodávat.

21.01.2023 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

První štafeta v tomto roce byla také zároveň mým prvním setkáním s autorem. A protože je to opravdu pan spisovatel s velkým S byla ostuda, že jsem od něj ještě nic nečetla . Má očekávání byla obrovská a sázela jsem na skvělou knihu. Jenže jsem se ale skoro celou půlku příběhu trápila. Domlouvání zakázky pro mě bylo trošku nezáživné a zdlouhavé, užívala jsem si pouze části, kde se Billy vracel do minulosti. Jakmile se však v jeho životě objevila mladičká Alice dostal příběh rychlý spád a to bylo přesně to právě ořechové pro mě. Od té doby jsem hltala každou stránku a Billiho společně s Alicí a Buckym si moc oblíbila. Propracovanost příběhu byla neskutečně skvělé vystavěna a v tu chvíli mi došlo, proč je King tak populární. Konec příběhu myslím nečekal nikdo z nás. Pořád jsem tajně doufala v něco jiného jenže nebýt samotného závěru nebyla by kniha tak odlišná od ostatních.

05.01.2023 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Nevědět, že se pod pseudonymem Jules Wake skrývá Julie Caplin, myslela bych si že má velkou konkurentku. Kniha je plná nádherných míst a památek Říma, jídla ze kterého se vám sbíhají sliny a nádherné letní atmosféry. Nechybí ani zajímavosti ať už historické nebo vztahující se k jednotlivým potravinám. Přesně tohle na jejich knihách miluji. Opět jsem měla chuť sbalit se a jet do slunné Itálie.

Hlavní hrdinové mi neskutečně sedli. Jejich narážky a prupovídky mě nejednou pobavily. Skvělá byla i babička Lisy, ta mi připomínala babču Williama z knihy Jeho banán. Příběh byl originální bez zbytečných odboček. Jediné co mi vážně vadilo, bylo chování Lisy na konci příběhu. Na to, kolik ji bylo let se po vyskytnutí problému zachovala jako nějaká náctiletá puberťačka. Úplně se to vymykalo tomu, jak se do té doby chovala a přemýšlela. Proto taky dávám o hvězdu méně. Jinak je to skvělá kniha na nádherné letní dny .

18.12.2022 4 z 5

Richard Ramirez: Night Stalker Richard Ramirez: Night Stalker Philip Carlo

Druhá kniha že série True Crime pro mě byla větším překvapením ve smyslu nových informací. O Tedu Bundym jsem toho věděla v podstatě víc než o nočním stalkeru. Proto mě vážně šokovaly všechny jeho sadistické činy. V té době bych nechtěla žít v oblasti Los Angeles. Vážně mě při čtení v noci mrazilo a moje představivost jela na plné obrátky. Příběh byl od začátku čtivý a v podstatě ubíhal rychlejším tempem až do soudního líčení, které mi přišlo moc zdlouhavé. Co si budeme, nás zločinožrouty víc zajímá život, inspirace, činy vraha a samotné vyšetřování než proces jeho odsouzení. I tak to ale bylo zajímavé čtení a jsem zvědavá kdo na nás v této sérii čeká dal .

17.12.2022 4 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

(SPOILER) Miluji příběhy, kde se minulost střídá se současností. V knize Dcery jezera se tyto dva časy krásně prolínaly. Přesto, že jsme byly svědky dvou životních cest, konečné spojení bylo skvělé. Nesmím zapomenout i na originální indianskou legendu, na které je příběh postavený. Knihu bych rozhodně doporučila všem, co si oblíbili Tajemství pramenů od Jennifer McMahon .

Na začátku knihy jsem byla trošku skeptická. Zbytečně moc nepotřebných popisů a jmen nebylo nic pro mě. Pak ale došlo k objevení těla a příběh nabral rychlý spád. Co se týče vyšetřování, mohl se dostavit pěkný wow efet nebýt anotace která prozradila zbytečně moc ‍️.
Hlavní hrdinka Kate a její bratranec byla skvělá dvojka. Na vlastní pěst začali řešit vraždu neznáme ženy, která Kate nedala spát. Některé situace byly vážně děsivé a protože jsem četla převážně v noci neměla jsem z nich moc dobrý pocit . Líbila se mi pozvolná romantická linka mezi hlavní hrdinkou a policejním vyšetřovatelem. Báječné bylo i objevování rodinné historie. Co už mi ale přišlo moc, byly některé duchařské scény. Hlavně ta na konci příběhu. Přišla mi až moc přitažená za vlasy, navíc byla v knize úplně zbytečná. Kvůli ní dávám i o hvězdu méně.

26.11.2022 3 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Konečně jsem zase jednou natrefila na knihu která mě úplně pohltila a nechtěla jsem aby skončila . Riley i Julese jsem si zamilovala a hltala každý řádek jejich osudu. Hudební prostředí mám v knize moc ráda, tady mi ale vadilo, že texty písní co složil jeden z hlavních hrdinů zůstaly nepřeložené a nemohly tak doplnit příběh. Je to velká škoda. Vztah mezi Riley a Julesem plynul pozvolna, někdo to kritizuje, mě to naopak úplně padlo do nálady. Příběh byl milý, jemný a řešilo se v něm i pár důležitých věcí. Skvěle bylo i střídání vyprávění z pohledu každého z nich. Jules občas přeháněl, Riley zas na svůj věk neřešila co by řešit měla ale nikdo není dokonalý. Během příběhu jsem si oblíbila i hlavního propagonisty a zpěváka kapely, a tak doufám, že se s hrdiny Posledního songu setkám i v dalších dílech.

27.10.2022 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

Příběh jako byl tento jsem ještě nečetla. Vše začalo celkem netradičně - koncem. S Alexandrou se poprvé setkáváme v den provedení trestu smrti, ke kterému byla odsouzena. Její psychiatr ji byl velkou oporou a soucítil s ní. A přesně to mě zarazilo...je to přece vražedkyně říkala jsem si. Musíte ale přelouskat celý příběh, aby jste pochopili proč tomu tak je. Třeba na konci změníte názor stejně jako já. Spletitý příběh Alexandry je tvořen ze sezení s jejím psychiatrem Robertem a vzpomínkami na její hrůzný a nespravedlivý život. Některé části byly opravdu šíleně a brutální až mi z nich bylo těžko. A právě v těch chvílích mi bylo Alexandry vlastně líto. Pak ale přišly na scénu popisy vražd a soucit byl rázem ten tam. Zvrat a zároveň celkové vysvětlení, které přišelo na konci jsem nečekala a upřímně mě trošku zklamalo. Něco takového jsem v knize nečekala. Zas na druhou stranu bez této zápletky by všechno postrádalo svůj smysl. Příběh Alexandry vás trošku emočně rozebere a wow efekt taky nechybí takže za mě skvělá kniha má jeden večer .

16.10.2022 4 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

U většiny sérií mám jeden a ten samý problém - po velkém časovém odstupu dílů si už moc nepamatuji co bylo v předešlých knihách. Černá zima je ale výjimka. I když nás autorka hned hodí do situace, ve které jsme skončili (a že to naposled bylo v tom nejlepším!) automaticky mi vše naběhne a střípky příběhu se dají ihned dohromady. Upřímně, po za mě slabším druhém díle jsem se bála, aby příběh nepokračoval ve stejném romantickém duchu. Moje obavy však byly zbytečné. Autorka to rozjela v takovém stylu, že se nebojím označit Šepot v mlze za nejlepší knihu série. Romantická linka mezi Clare a Dorranem byla potlačena a víc se zde řešilo Ticho samotné. Shledání sester neproběhlo úplně v takovém duchu jako jsem očekávala. Pořád mi vrtalo hlavou, proč se Beth chová tak jak se chová. Důvod a zároveň odhalení jejího tajemství přeneslo příběh na úplně jinou ligu. Čekala jsem všechno ale toto opravdu ne! Šokující a hrůzné odhalení mě vážně dostalo. To co přišlo pak, byl doslova boj o přežití. Některé pasáže byly trošku přitažené za vlasy, u některých mi naopak vstávaly vlasy hrůzou na hlavě a přesně to je ta Darcy jakou známe.

Dostanou se Clare a Dorran včas do ústavu? Bude tam ještě vůbec někdo živý? Podaří se vyléčit Dorrana a zachránit Ticho? To si musíte přečíst sami.

Já moc děkuji @knihydobrovsky @tojsemja_kate a @kate_valter za zaslání recenzního výtisku a možnost přečíst si knihu mezi prvními ️ #spoluprace #recenznivytisk

11.10.2022 5 z 5