Annkag Annkag komentáře u knih

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Nevím či budu jediná ale místama jsem nechápala souvislosti. Postavy byly jakoby plastické, necelistvé a někdy přehnaně emoční.
Ale pro mladší ročníky to může být to pravé ořechové. Je to nakonec tahle generace která se vždy hledá a snaží se pochopit svou mysl a tělo.

02.03.2024 3 z 5

Stela a Vajíčkový strom Stela a Vajíčkový strom Richard Dungworth

Jak oklamat prasatá a vajíčka dostat zpátky? Milé čtení pro nejmenší.

Bombasovy nejlepší narozeniny Bombasovy nejlepší narozeniny Richard Dungworth

Příběh o narozeninách byl hezký, pátrání po oslavenci taky. A na konci se děti můžou zahrát s otázkami a zjistit co všechno si pamatují.

Rudohněv a velká soutěž Rudohněv a velká soutěž Richard Dungworth

Tak hlavně že se dítě zasmál a při čtení koukal na obrázky.

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Milé čtení které pohladil mou romantickou dušičku a pohrála se s mým libidem. Tetelila jsem se radostí a trocha se zasnila jaké by to bylo zdedit domek v Anglii.

06.02.2024 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Trocha jsem se v ní sekla.
Myslím že jsem očekávala něco jiného ale bylo to milé.
Ale určitě ji neradím ke knihám které bych si přečetla znova.

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Trocha trvalo než se dej rozjel ale pak už to byla jízda, která se sem-tam trocha zasekla ale o to lepší byl start s novou kapitolou.
Já osobně si myslím že některé domy je potřeba nechat spát a dovnitř ani nevstupovat.
Desy které se pak vypustí ven můžou být hodně nebezpečné.

06.02.2024 4 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Skvělé, skvělé, skvostné čtení.
Bavilo mě to od samého začátku až do konce.
Samozřejmě, myslím že s mou nevymáchanou hubou bych tam bydlet nemohla(ale asi ani nechtěla).
Být v takéto míře kontrolovaná, muset dělat jen to co je určené společenstvím vlastníků a bát se kdy můžu být vyhozená z vlastního.
Zistení o Pahýlovi pro mě bylo taky hrozně děsivé.
Jak už jsem napsala bavilo mě to až do konce.

06.02.2024 5 z 5

Blázzznivé námluvy Blázzznivé námluvy Robyn Neeley

Milé čtení pro pilné včeličky které se rádi zamilují a věří že první láska je někdy tá pravá.

Rudý vlk Rudý vlk Rachel Vincent

Když nebudeme brát v úvahu originální verzi Červené Karkulky tak tohle byla úplně skvostná napodobenina. Já jsem se do ní úplně zamilovala a hlavní hrdinka byla dokonalou verzí ženy která si jde za svým ve společnosti která všechno bere jinak než my.

11.01.2024 5 z 5

Osamělý vévoda Osamělý vévoda Christi Caldwell

Byl to rozkošný vánoční romantický nesmysl. Nenadchne ale dá se při knížce příjemně odpočinout.

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Bylo to takové průměrné ale neurazilo.
Příběh byl vymyšlený dobře ale místama to trocha pokulhávalo.

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Jennifer Donnelly

Popelka je postava která svou líbezností, dobrotou a nevinností provází sny holčiček už několik generací.
Je však pravda že v nevlastních sestrách jsme nic víc neviděli.
Autorka se prohrála s možností osudu jedné se sester. Je to příběh smutku, bolesti, zášti, sebepoznání a pochopení.
Je to příběh který nám našeptává že svůj osud si utváříme sami se svou Šancí. A sudičky nemůžou určovat každý krok a směr. Všechno se dá přepsat.

22.12.2023 4 z 5

Vermontské psycho Vermontské psycho Jennifer McMahon

Já osobně jsem si linii troch časových etap vychutnávala.
Nevím která časová éra mě bavila víc. Nevím která postava byla sympatictejší.
Pohádka bratří Grimmů perem skvělé autorky měla temný nádych už od začátku a nepouštela čtenáře od knihy pryč. Tajemství rodiny ožívá v krvavém masakru, který má svou příčinu v minulosti a přelíná se do budoucnosti ohlodávaná přítomností.
Konec byl skvostný a já jsem ho s husí kůži vstřebávala všemi póry svého já.

22.12.2023 5 z 5

Žena v našem domě Žena v našem domě Andrew Hart

Za mne to byla kniha která neublížila a svým stylem psaní se řadí mezi knihy které jsou vkusné pro mnoho lidí.
I když si ji přečtěte jenom jednou nic se nestane.
Konec byl pro mě hodně dobrý a místama jsem si nebyla jistá postavami.

15.12.2023 3 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Krásná kniha o životě v časech které zanechali Temnou skvrnu na stránkách historie.
Čtivé, příjemné a docela dobře spracované.
Myslím že k této knize se budu ráda vracet.

15.12.2023 5 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Děsila jsem se každé další kapitoly. Fakt mi hrůzou vstával vlasy na hlavě. A ani to nemuselo být nasycené litrama krve a hrůzostrašnými duchmy.
V podstatě stačila jedna námesiční slečna, jedna stará indiánská legenda, milující snoubence a minulost která byla tak zapomenutá že ve své podstatě chránila ale i prodlužovala zážitky s prázdnou entitu.
Mne se to moc líbilo a doporučuji.

25.11.2023 5 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Úpřimně se přiznám že jsem se bála. Musela jsem odložit knihu a predýchat to.
Ale přečteno a musím říct že to bylo fakt úžasně napsané a jsem zvědavá na pokračování.

03.11.2023 5 z 5

Lapeni Lapeni Emily McIntire

Trocha jiná pohádka.
Myslím že s takýmto padouchem se reálně mohla potkat jenom Wendy. A proč? Aby ho napravil, pomohla mu a milovala ho i skrz všechnu tú temnotu která pohlcovala jeho duši.
Bylo to zajímavé, drželo mě to při čtení a bavilo mě to.

31.10.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Za mě to bylo skvostné. Člověk se místama zatřásl strachy ale v celkovém hledisku to bylo napínavé, čtivé, rýchle to ubíhalo a nemělo to dentenci něco zbytečně natahovat.
Tak nějak jsou duchařské příběhy kulturní složkou nášho života. A tak nějak už víme co máme očekávat a proč se duch úpne na nějakou osobu nebo věc.A přece když o tom čteme nás to kdesi v pozadí naší mysle překvapí.

29.10.2023 5 z 5