Anna 13 Anna 13 komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Jako první knihu od Jojo jsem četla Stříbrnou zátoku z které jsem byla dočista uhranutá. Byla to jedna z nejlepších knih v mém životě a hned nato přijde další. Úplně jiná, ale od stejné autorky! :) Nikdy mne ona a její fantazie nepřestanou udivovat... Nemůžu se dočkat na knížku Než jsem tě poznala, kterou všichni vyzdvihují do oblak jako její nejlepší knihu.
Zamilovala jsem si hlavní hrdiny, dopisy plné lásky,zvraty a napětí a byla jsem ráda, že se v příběhu objevila i redakce populárních novin. Vždy mne baví číst knihy z redakcí časopisů a novin.
Prostě tuto knihu nejde ohodnotit jinak než pěti hvězdičkami a opravdu nechápu lidi, které tento příběh neoslovil. Máte srdce?

Autorku a její knihy budu dál doporučovat a doufám, že se objeví i v mé poličce, kam patří knihy, které si to opravdu zaslouží...

PS: Přečtěte si knihu už jen díky pravdivým dopisům, mailům a esemeskám, které jsou mezi jednotlivými kapitolami.

16.10.2015 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Příběh za který bych dýchala.
Něco tak krásného člověk nečte každý den.

Přečteno za víkend. Bylo to... KOUZLO!
Bylo to fantastické, zamilované, magické, bolestné, strašidelné,...
Kniha měla strašně moc zvratů, vystupovaly v ní úžasní lidé a zvířata. Od té doby co knihu přečtete si o delfínech a velrybách budete myslet něco jiného... Silver Bay je místo, kam bych se přestěhovala hned. Tak do něj nahlédněte touto knihou...

Nejde to popsat... Má recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1510/stribrna-zatoka-jojo-moyesova

Knihu chci mít doma, chci ji ještě tolikrát přečíst. Ten příběh nikdy nezapomenu...
Už teď tu autorku zbožňuju a těším se na její další knihy.

Ach, jsem stále ještě unešená...

12.10.2015 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Musím říci, že kniha není tak skvělá jako Manželovo tajemství, ale přeci jenom se mi strašně líbila. Jenomže v té první knize je prostě trochu více napětí, které tak miluji.
Kniha je opravdu k zamyšlení a hodně vám dá. Skvělé postavy, prostředí, zápletky, skvělý nápad, boží zpracování. Tři pohledy na věc! :)
Prostě pro mne je to opět jedna z nejlepších knížek jakou jsem kdy četla a nemohu se dočkat Sedmilhářek!

Všem doporučuji!!!

SPOILER!
Alice byla skvělou postavou, které jsem fandila a která si mne získala! Trochu mi na konci vadilo, že se v podstatě vrátila se svými názory ke svému novému já. Fandila jsem jejich manželství a smála se Tomovi, který byl naprosto super. Strašně se mi u jeho názorů a řečí chtělo smát nahlas. Elizabeth jsem neměla moc ráda, jelikož pořád strašně fňukala a nevěřila. Kdyby více věřila, tak vím, že by to šlo. Nakonec jsem, ale byla ráda za ni a její konec. Nevadily mi ani články na blogu babičky Frannie!
Byl to nádherný, emotivní, zajímavý příběh k zamyšlení...

09.10.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Opravdu všem doporučuji, neboť se budete bavit, strhující příběh a jeho nevšední a zajímavé události vás budou nutit číst neustále dál a dál.

Knihu jsem se chystala číst už docela dlouho a byla jsem šťastná, že se mi už konečně dostala do ruky. Strašně se mi příběhy tří žen líbily. Oblíbila jsem si moc postavy i prostředí. V tom příběhu jsem byla šťastná až do stránky 169. Jelikož jsem tam nad jednou větou doslova vykulila oči. A od té doby příběh nabral na obrátkách. Cecilii jsem moc ráda neměla, ale pak jsem ji začala chápat. Sympatická mi byla Tess i Rachel a oblíbila jsem si všechny dětské hrdiny v příběhu. Hlavně malého Jacoba, kterým mi autorka udělala velkou radost už tím, že ho pojmenovala Jacob.
Strhující poslední stránky u kterých jsem skoro nedýchala byly brilantní.
Určitě si přečtu i další knihy autorky a vím, že na tento příběh NIKDY nezapomenu. Přála bych si mít knihu v mé poličce knih, které uctívám a opatruji.

Již zmiňovaný epilog je bomba...

DOPORUČUJI VŠEM!

27.09.2015 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Tato kniha u mne předčila i tolik oblíbené a nádherné Hvězdy nám nepřály. Tohle bylo naprosto nádherné čtení, plné smutku, ale i radosti. Především se příběh týká opravdové lásky a spříznění dvou duší, které se nakonec rozdělí? A nebo vlastně ne...
Augusta Waterse už tolik neobdivuji, protože to co udělal Gerry je jedinečný a neskutečně krásný čin plný opravdové lásky a citu. Pomohl Holly přežít ten těžký rok po jeho smrti a především nemyslel tolik na sebe, ale na svou ženu. Strachoval se o ni a proto ji vedl.

On miluje ji a ona miluje jeho.

Příběh o opravdové lásce, která žije i po smrti...

23.09.2015 5 z 5

Prostor lásky Prostor lásky Vladimir Megre (p)

Vím jistě, že tohle je nejdůležitější kniha mého života. Díky ní jsem mnoho věcí pochopila a poznala. Ale hlavně pocítila. Už vím, že náš svět je naprosto šílený, lidstvo hloupé, naprogramované. Ztratili jste své city? Znáte sami sebe, vnímáte svou duši? Víte o ní? Tak proč nazýváte Anastasií bohyní, mimozemšťankou, poustevnicí, čarodějkou? Proč v ní nevěříte? Ona je žena, člověk! Je jako vy! Nebo spíše je taková, jací jsme všichni kdysi byli. Lidstvo upadlo. Nešli jsme a nejdeme cestou vzestupu, jak si bláhově myslíme.
Chtěla bych, aby se tato kniha i knihy předešlé z této série dostaly do rukou každému člověku, který obývá Zemi. A chtěla bych, aby se NĚCO změnilo!

Jak říká Anastasia, nečtěte řádky v knize spěšně, uvědomte si je...

05.09.2015 5 z 5

Zvonící cedry Zvonící cedry Vladimir Megre (p)

Druhá kniha je ve srovnání s první knihou o dost slabší a nudnější... Vadilo mi tam moc povídání o práci a podnikání a penězích. Moc se mi líbila historka z bezdomovcem. Je zvláštní, co vše se skrývá za logem této série... Stýskalo se mi po Anastasii, která tam byla o poznání méně a knihu jsem chtěla i odložit, ale vydržela jsem a koncem jsem byla nadšená.
Kniha začne krásně a moudře, ale uprostřed se to trochu zasekne na té pitomé práci a ke konci se to zase hezky rozjede.
Škoda, ale knize jsem nakonec dala jen tři hvězdičky.

Nemohu se dočkat třetího dílu, který bude určitě nádherný...

02.09.2015 3 z 5

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Bohužel jsem viděla první film a až pak si přečetla tuto knihu. Teď ale nevím, co je lepší... Film je nádherný, barevný, zamilovaný s úžasnými herci. Kniha má zase spoustu detailů ze života hrdinů a skvěle napsané dopisy, maily, chaty,... Jedno je ale jisté. Miluji tento příběh. Ať už podobou filmu nebo knihy. Tahle láska se všemi možnými překážkami je velmi silná a krásná se šťastným koncem. Velmi doporučuji...
Ale stejně si raději přečtěte knihu...

Chtěla bych si, ale příběh přečíst v normální podobě. Ne z dopisů. Určitě by to bylo více nabité. Ale tohle je stejně velmi povedené.

29.08.2015 5 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Nádherně se četla. Byla psaná jednoduše a přitom krásně a já ji přečetla velmi rychle.
Byla to první kniha ve které jsem se setkala s Alzheimerovou chorobou o které se píše tak málo. Mám v plánu si přečíst i Knihu přání, která je také o této nemoci. Alice mi byla velmi sympatická a její projevy nemoci byly strašně děsivé a smutné. Nesnášela jsem jejího manžela, který ji vůbec nedával tolik lásky, kterou by ona v těch nejtěžších okamžicích svého života potřebovala. Měla jsem ráda její děti a celé prostředí příběhu bylo také moc krásné.
Poznáte, že tato nevyléčitelná a strašlivá nemoc je možná horší než rakovina! Postupně ztrácíte sami sebe a nemůžete nic dělat. Bezmoc na Vás číhá na každé straně.
Líbil se mi Alicin projev, který jsem si četla několikrát...

Moc bych si přála mít knihu doma, protože vím, že bych se do ní opět pustila. Také chci shlédnout film, který mne opravdu dost zajímá.

Přenádherná, krásná, smutná, děsivá, strašlivá a opravdová. Taková je tato kniha...

19.08.2015 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Strašně zábavné počtení. Mimochodem přečteno za den a půl! :D
Kniha je plná optimismu a naděje. Hlavního hrdinu Pata jsem si strašně moc oblíbila. Byl veselý, možná krapánek naivní, ale jinak prostě roztomilý! :) Bylo mi ho ale i líto! :(
V knize mně překvapivě bavili i časté fotbalové zápasy. Nekonečná atmosféra. Měla jsem chuť navléct si zelený dres a fandit spolu s Jakem a Patem! :D
Nádherný tanec, který vytvořil s Tiffany. Jsem velmi zvědavá na film. Uvidím ho, už tuhle sobotu.
Vadila mi trochu vulgarita Tiffany, ale její láska k tanci mi ji dělala sympatičtější a sympatičtější.
Strašně se mi líbila montáž. :D Pochopíte až přečtete.
A o tom podfuku, který udělala Tiffany jsem věděla od druhého dopisu. Už jsem hodně sečtělá! :) Možná jsem to podvědomě tušila už dříve!

Strašně moc doporučuji!
JE TO BOMBA!!!

P.S.: Poznáte toho nejskvělejšího terapeuta pod širým nebem! :D

16.08.2015 5 z 5

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Moje první knížka od tohoto spisovatele.
Moc se mi líbila. Umí opravdu hezky psát a v knize najdete 16 zajímavých příběhů.
Občas mi tam trochu vadily opakující se jména, ale jinak vydařené počtení.
Moc se mi líbí i úprava knihy. Velmi originální...
Nejzajímavější povídky byly: Dáma s krémem, Kostka osudu, Smilstvo, Vzkříšení, ...

Doporučuji...

13.08.2015 5 z 5

Anastasia Anastasia Vladimir Megre (p)

Nádhera.
Miluji tuto knihu, tento způsob života. Těším se na další díly jako jsem se dříve těšila na Ježíška.

Dnes jsem knihu četla. Dnes jsem byla v pohádce. No nepřipadá vám Anastasia a její svět kouzelný? Je velmi šťastná, tato žena. Přemýšlely jste o tom, že byste žily podobný ne-li stejný život jako ona? Dokázaly by jste to? Já po tom silně toužím, ale vím, že bych to nedokázala? Nebo si to jen namlouvám? Vypadá to velmi jednoduše. Jednoduše pro ty, kdo se tak narodily. Ne pro nás zhýčkané.
Tento svět není pro civilizované. Nebo je?

Patří mezi mé nejoblíbenější knihy, které jsem přečetla. Velmi mne ovlivnila.

Anastasia je odteď mou nejoblíbenější literární postavou, úžasným opravdovým šťastným člověkem.

12.08.2015 5 z 5

Piano Piano Jane Campion

Nádherný zdrcující příběh.
Dlouho jsem se rozhodovala jestli dám knize tři nebo čtyři hvězdičky. Pro strhující konec plný bolesti jsem se rozhodla pro vyšší ohodnocení.
Kniha byla psaná strašně jednoduše. Souhlasím s názorem Adelle. Čekala jsem od ní asi trochu více. Možná je to tím, že je kniha právě na motivy filmu a ne jako předloha filmu.
Nicméně příběh je zajímavý a to přitom historické romány nečtu.
Kniha je krásná, plná emocí a hudby. Miluji milostné trojúhelníky a tady je opravdu s velmi silnými pouty.
Úplný konec mne trochu zklamal. Kdyby zemřela se svým milovaným piánem, který pro ni znamenalo vše, mluvilo za ni, byla to část její duše, tak by ta smrt byla krásná ne? Možná se pletu, ale mne by se to tak asi líbilo více.

11.08.2015 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Nechápu jak někdo mohl dát knize JEN 2 hvězdičky...

Kniha mne změnila. Strašně moc. Ukázala mi cestu. Poznala jsem samu sebe, začala si věřit. Už vím jak získat sebevědomí. Změnila můj pohled na život. Na zdraví, na štěstí, na sebe!

Poznala jsem nejúžasnější literární postavu, kterou kdy kdo složil. Už u mne nevede Jacob Black ani Augustus Waters, ale balijský léčitel Samtyang. Tak strašně moc bych si přála, aby existoval a já si s ním mohla promluvit o své duši...

Chci se vydat na Bali. Chci vidět jenom dvě místa na světě. Chci poznat lidi, kteří tu žijí a jejich svět plný štěstí a klidu.

Tahle kniha je zatím nejdůležitější knihou mého života. Přečtu ji ještě mnohokrát.

JSEM ŠŤASTNÁ!!!

22.07.2015 5 z 5

Nazí Nazí Iva Procházková

Kniha mne ze začátku bavila, ale pak mne přišla nudná. Chtěla jsem ji odložit, ale kvůli Robinovi, Evitě a Sylvě jsem vydržela. Líbil se mi autorčin styl psaní a super dialogy, ale některé scény bych vyškrtla a některé bych zase přidala.
Kniha je to zajímavá, ale nijak zvlášť vás nestrhne. Donutí vás však přemýšlet nad smyslem života a přírody. Nad člověkem samým.
Jinak si také myslím, že autorka tu nepopisuje sedmnáctileté, ale trochu vyspělejší a moudřejší lidi. Myslím si, že takhle sedmnáctiletí nepřemýšlí, ale co já vím. Mě ještě sedmnáct nebylo.
Jinak již zmiňovaná zmatenost a přeskakování z postavy na postavu mi přišlo tajemné a já jsem tento styl psaní přivítala.

21.07.2015 3 z 5

Dopisy lásky Dopisy lásky Maria Nurowska

Kniha měla velmi zajímavý a tajemný příběh s velmi překvapujícím koncem, který změní pohled na určitou osobu. Přeci jenom se mi kniha nelíbila tak moc, protože celý příběh kazila hlavní hrdinka, kterou jsem od začátku nemohla vystát. Nejkrásnější momenty byly ty, které prožívala Elžbieta s Michálkem. Autorka tento druh lásky dokázala nádherně popsat.
Knihu bych přeci jen doporučila, protože Vás čeká nádherný konec a hlavně poznáte Marynku. Nejsilnější literární hrdinku o které vím. Obdivuji ji.

11.07.2015 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Moje třetí kingovka! Jsem z ní nadšená!!! Bavil mě vyšinutý mercedesový vrah, starý, ale hodný detektiv Hodges, mladý černoch Jerom i bohatá Janelle, které mi bylo strašně líto! Jsem připravená na další díl, který se k nám doufám brzy dostane!
Konec knihy mohl být sice trochu šokovanější jak to v jeho knihách bývá, ale napjatá jsem byla až do konce, takže bomba!
Strašně mne bavilo jak si Pan Mercedes dopisoval s detektivem Hodgesem na Debiiným modrým deštníku a jeho dlouhé zábavné mistrovsky napsané dopisy.
Prostě, kniha by si za svou jedinečnost zasloužila více než pět hvězdiček a spoustu ocenění...
Všem doporučuji.

05.07.2015 5 z 5

Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Karolína. Stručný životopis šestnáctileté Iva Procházková

Myslela jsem si, že se kniha bude týkat baletu, už podlé té obálky to tak vypadalo. Já miluji balet. Kniha mne moc neoslovila, protože byla psaná pro mladší čtenáře. Stručná, týkající se dětských starostí a radostí. Knihu rozhodně nechci odsuzovat, protože je psaná moc hezky, ale spíše osloví mladší, tak dvanáctileté dívky. Karolína mi byla nesympatická a balet určitě tak moc nemilovala, jak psala, když se ho dokázala tak snadno a beze smutku vzdát.

20.06.2015 2 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Na tuto knihu jsem se strašně těšila, protože jsem se zamilovala do prvního dílu a očekávala jsem, že druhý bude ještě lepší. Můj miláček Dean Holder je prostě úžasný. Vidět svět jeho očima bylo tak nádherné. Spoustu věcí se vyjasnilo. Dozvěděla jsem se spoustu drobností, poznala jsem nové postavy.
Bylo to nádherné čtení... Všem dporučuji tuto sérii, kterou si ještě několikrát přečtu. Dokonce jsem u druhého dílu i brečela: u dopisu Les, který napsala Holderovi.
Vždy jsem za nejlepší pár z knih považovala Bellu a Edwarda, ale teď se k nim přidala i Sky s Holderem. Děkuji Coollen za přenádherný příběh lásky, smrti, bolesti, naději a ožití...

19.06.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Četla jsem jak Hvězdy nám nepřály tak i Hledání Aljašky a musím říci, že tyto dvě předchozí knihy v sobě něco měly a obsahovaly skvělé postavy, které jsem si zamilovala. Papírová města nebylo až tak velké zklamání, protože jsem si o nich přečetla dost kritik, takže jsem na to byla připravená.
První stránka - geniální. První část - zábavná, dobrodružná, alespoň se něco dělo. Dále už mne to přestalo bavit. V knize byly strašně divná jména a postavy, až na Radara. Jinak mi to přišlo všechno strašně ulítlé a hloupé. Hledat nějakou trapnou posedlou holku a pak ji nakonec najít mi přijde tak fantastické a nepravdivé. Margo jsem mimochodem fakt nesnášela. Děj se navíc dost opakoval.
Nicméně jsem knize dala tři hvězdičky, které si zaslouží za skvělé myšlenky a nápady. V knize je určité skryté poselství, které si v ní musíte sami najít.

16.06.2015 3 z 5