Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Super napínavé, děsivé počtení. Knihu jsem přečetla za jeden den. Nešlo ji prostě odložit. Pro ty, kteří mají rádi thrillery s velmi nečekaným koncem, je to skvělá volba. Doporučuji, čeká vás parádní jízda.

05.07.2022 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Knihu jsem přečetla už dříve a teď se k ní opět dostala. Hlavní hrdina je krutý, ale jak by nebyl, když měl za otce magora. Je vidět, jak výchova dítěte ovlivní celý jeho život a jak následně je člověk lehce ovlivnitelný idealistickou propagandou. Chystám se číst i knihu Hans a Rudolf, tak uvidím, jak mne kniha překvapí. Velmi často jsou tyto dvě knihy porovnávány mezi sebou.

30.03.2022 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět moc hezké čtení ze života od paní autorky. Kniha se mi četla velmi dobře a lehce, jako všechny, které jsem již od autorky přečetla. Krásné prolínání osudů a život popsaný, tak jak je. Za mne knihu určitě doporučuji.

03.03.2021 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Opět musím poděkovat zde čtenářům za hodnocení této knihy, které mě přivedlo k tomu si ji koupit. Kniha je opravdu úžasná. Když jsem ji začala číst, tak mi nějak to čtení ze pokulhávalo. Ale dnes jsem ji během jediného dne dočetla a jsem z ní naprosto unešená. Příběh je opravdu krásný, dojemný, popisující neskutečně podrobným a živým způsobem přírodu, až máte pocit že jste Kyou přímo na pláži, v lagunách..... A ten konec byl opravdu wau.

14.04.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Po přečtení knihy mám smíšené pocity. Asi jako Dela111, s jejímž komemtářem plně souhlasím. Poslední dvě knihy od paní autorky jaksi postrádaji její krásnou čestinu. Nejde ani tak o děj knih, jako spíše o styl, který je pro paní autorku typický a tady mi prostě chybí.
Kniha obsahuje téma, které není radno podceňovat a zavírat před ním oči. Je zde podnět k zamyšlení, jaké mohou být následky pro celé okolí. Knihu doporučuji přečíst.

08.05.2023 3 z 5

Dcery Marie Terezie Dcery Marie Terezie Friedrich Weissensteiner

Pro mne velmi zajímavá kniha, která mi poskytla nové informace o Marii Terezii a jejím vztahu k dcerám. Určitě doporučuji.

12.02.2023 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Knížka s velmi silným příběhem. Dvě dějové linky, které se na konci spojí v jednu a napětí drží až do poslední stránky. Opravdu velmi čtivé a strhující. Ke konci nelze přestat číst.

15.07.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Moje první kniha, kterou jsem od paní autorky četla. Jednoduchý přiběh a přitom tak krásně napsaný. Kniha mě velmi mile překvapila a styl psaní mi sedl. Určitě stojí za přečtení.

20.11.2021 4 z 5

Posláni na sever: Češi na nucené práci v Norsku Posláni na sever: Češi na nucené práci v Norsku Vendula Hingarová

Jelikož můj děda byl takto nuceně nasazený v Norském Trondheimu a s autory se moje rodina setkala a poskytla dokumenty a fotografie, je mi kniha asi více citově blízká. Umožnila mi spojit si dědovo vyprávění, když jsem byla malá s tím, jak to ve skutečnosti vypadalo a bylo. Kniha je plná fotografií a dokumentů, které vás vtáhnou více do dané prblematiky. Je rozdělana na jednotlivá období s popisem, jak vše probíhalo, plus doplnění výpovědí samotných akterů, díky dochovalým dopisům, záznamům a deníkům... Je jen škoda, že autoři přišli s tímto projektem dle mého názoru pozdě. Vše je sepsáno v době, kdy už většina nuceně nasazených mužů nežije. Bylo by asi více osobité a autentické, mít jejich přímé výpovědi a svědectví, než svědectví jen z fotografií a dokumentů a od jejich dětí a vnoučat...ikdyž je dobře, že se na takové události nezapomíná...

26.02.2023 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Opravdu úžasná kniha...lituji, že jsem ji nezačala číst hned, jak jsem ji dostala. Příběh pravé lásky na pozadí 2. sv. války, který se prolína s příběhem odehrávajícím se v současnosti. Přiznám se, že jednotlivé šaty zmíněné v knize, jsem si hned "vygooglila".
Kniha se čte jedním dechem a nedovolí čtenáři ji odložit. Za mne rozhodně doporučuji. Já jsem z ní naprosto nadšená. Doma mám i Pařížskou švadlenu, tak snad autorka nezklame.

08.04.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Krásný příběh,krásné ilustrace a krásné pohlazeni na duši. Knihou stačí jen listovat a najít si v ní to, co zrovna potřebujeme slyšet, aby vám bylo lépe. Za mne doporučuji. Krásná....

24.08.2022 5 z 5

Tchyně Tchyně Sally Hepworth

Tato kniha mne velice mile překvapila. Děj vyprávěný z pohledu tchyně a snachy, se mi velmi líbil. Krásně popsané rodinné vztahy, s tím, že ne vždy je vše tak, jak se na venek jeví. Knihu určitě doporučuji. Doma už mám i Hodnou sestru ;-)

05.05.2022 5 z 5

Hoď se do pogody Hoď se do pogody Sandra Pogodová

Knihu jsem měla půjčenou od kolegyně z práce, sama bych se pro ni asi nerozhodla. Byť kolegyně byla z knížky naprosto nadšená a pořídila si i druhý díl, já už stejného názoru nejsem. Ano, některé příběhy a životní příhody jsou dosti úsměvné, ale některé na mne působí spíše nuceně vytvořit něco veselého za každou cenu. Nicméně, jako oddechové čtení, od kterého nic moc neočekáváte a místy se i zasmějete, je tato kniha dobou volbou.

12.10.2022 3 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Knížku mám od dětství a čtu z ní teď synovi. Je to krásné čtení. Musím ale přiznat, že některé pohádky se mi líbily víc a některé jsem snad ani nečetla. Ale pohádky jak myli podlahu a pekli dort jsou u nás nejoblíbenější.

25.06.2020 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Zajímavý detektivní příběh z Beskyd. V příběhu je řešena nejen vražda mladé dívky, ale jsou zde přiblíženy i osudy samotných vyšetřovatelů.
Kniha se mi četla velmi dobře, žádné zádrhely, ba spíše mne vtáhla do děje a nešla odložit. Ke konci sice lehce zvrhlé, ale zápletku autor promyslel dobře. Knihu určitě doporučuji přečíst.

04.07.2022 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Krásně odvyprávěný příběh o nelehké době. Moje první kniha od pana autora a jsem velmi mile překvapená. Sice je příběh v knize smutný, ale doba ve které se odehrává nebyla nijak veselá. Tajně jsem sice doufala v jiný konec, ale snad se dočkám v dalším díle. Knihu doporučuji přečíst.

18.06.2023 4 z 5

Kniha o Baltimorských Kniha o Baltimorských Joël Dicker

Tohle je kniha u které mi 5 hvězd nestačí. Dostala jsem se k ní, díky komentaři Šáňky u knihy Tři (tu už mám doma také) a neskutečně moc ji děkuji za tip. Tato kniha je příběhem neuvěřitelně krásná a geniálně napsaná. Děj vás vtáhne a nepustí. Vše prožíváte společně s hrdiny. Tuhle knihu opravdu doporučuji...je úžasná...

18.03.2023 5 z 5

Modrý, žlutý a červený vláček Modrý, žlutý a červený vláček Hayden McAllister

Krásné pohádky o vláčcích. Nádherné ilustrace. Pro milovníky vláčků skvělá volba.

09.12.2022 5 z 5

Pěkné, oddechové čtení. Děj není napsán nijak do hloubky, ale při čtení to nevadilo.
Spálená křídla se mi od paní autorky líbila více.

14.02.2022 4 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

Kniha mi byla doporučena moji známou, která z ní byla přímo nadšená. Ja už s ní tento pocit až tak příliš nesdílím. Život měla paní zpěvačka opravdu zajímavý a pestrý. Ale dle mého názoru jsou v knize některé pasáže a popisy zbytečné a chvílemi čtenáře i nudí. Co je ovšem nutné pochválit a vyzdvihnout, je popis odehrácající se situace v naší zemi v jednotlivých dekádách 20. a 21. století.

29.01.2023 3 z 5