Aniga Aniga komentáře u knih

To To Stephen King

Kniha mne bohužel zklamala.
Čekala jsem, že autor nám naservíruje TO takové, že uvěříme, že to není jen psaný smyšlený nereálný příběh, ale vyprávění něčeho naprosto skutečného, co se kdysi stalo v městě Derry.
TO mělo naprosto nereálný základ, což pro mne je veliká škoda.
Některé kapitoly nebyly špatné a četly se skoro samo, do některých jsem se musela vysloveně nutit a dívala jsem se, kolik stran ještě obsahují.
Co mne snad nejvíce šokovalo byla "pomoc" Beverly najít cestu z labyrintu kanálů ... jsem si říkala, no to snad autor nemůže myslet vážně vzhledem k věku dětí.
Rituál Chüd jsem čekala na jiné úrovni.
Kniha pro mne zbytečně dlouhá vzhledem k obsahu.
Za mne bohužel jen tři hvězdičky.

21.12.2016 3 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Ze začátku docela zděšení, zda si mám knihu vůbec přečíst.
Začetla jsem se ale velmi rychle a nešlo přestat :o)
Děj mi bavil, měl spád a nakonec četba byla velmi milé překvapení, i když uznávám, že je psaná pro náctileté.
Mělo to pro mne pár míst, kde jsem se trochu chytala za hlavu ( např. musí vždy někdo z nich řídit auto v podnapilém stavu!? Neudrží opravdu Travis nikdy svůj vztek trochu v sobě a musí se chovat jako psychopat a vše kolem ničit!?)
Konec (Epilog) mi "rozsekal" - z toho důvodu dávám za ****.
(Krásnou katastrofu jsem nečetla, takže jsem netušila děj)

12.09.2016 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

O knize jsem už slyšela a když jsem ji náhodně objevila v knihkupectví, nemohla jsem bez ní odejít :o) (jeden čas jsem také dost aktivně provozovala GC).
Myslela jsem, že vrah je někdo úplně jiný a nedávalo mi to smysl, takže jsem si musela na jeho objevení počkat až do konce.
Zápletka se mi líbila, jen mi trochu bohužel nesedla hlavní postava Bea, ale neubírá to na mém hodnocení.
Knize PĚT dávám PĚT *

14.08.2016 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Hurá...konečně dočteno, další díl bych už nedala.
Se sama sebe ptám, co to vlastně mělo znamenat? Tomu se říká kniha? Tento třetí díl snad ani není na odreagování, spíše budete naštvaní, za co jste vyhodili peníze (pokud jste si knihu zakoupili)
Paní autorka má dar, to jen tak někdo nemá...rozepsat blábol na 650 stran.
Pokud dva předchozí díly bylo o ničem, nevím, co říct o tomto...žádný komentář mi nenapadá.
Už prosím nikdy více... stačilo mi to přečíst jednou.. už se k této sérii nevrátím.
Posledních pár stránek byla nejspíše "ochutnávka" z knihy Grey ..... do toho vážně už nejdu, je to stejně stupidní i z jiného pohledu!
Kdo váhá, zda číst nebo ne, tak radím NE, o nic nepřijdete, věřte mi.

10.07.2016 1 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Jo Nesbø nezklamal...
Líbil se mi styl, jakým je kniha napsaná. Hlavní postava je prostě "pohodář- zabiják", který má vše pod kontrolou... až do určitého momentu.
Je to právě on, kdo knihu dělá tak zajímavou - samotný Olav!
To, jak dovede být láskyplný a na druhou stranu bez problému za pět minut někoho odpráskne, aniž by z toho měl před tím nervy.

05.06.2016 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Jo Nesbø je "pan spisovatel" se vším, co k tomu patří.
Harry opět nezklamal. Naopak - je mi čím dál tím blíže a už vnímám smutno z toho, že už jsem u osmého dílu.
Tento díl byl pro mne dost děsivý...
(Při první kapitole a seznámením s Leopoldovým jablkem zazvonil neohlášený plynař na domovní dveře kvůli tomu, že jde provést revizi plynu.. ty myšlenky, co se mi honily v hlavě bych nikomu nepřála)
Ještě dlouho bude tento příběh ve mne doznívat... děkuji za něj.

14.03.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Bravo, další díl a opět geniální!
Jen si nějak nedovedu představit jeho filmové zpracování, které se nyní připravuje. Myslím, že mně to nenahradí knihu, kde jsem si hlavní postavy představila dle sebe a neuvěřitelně si je oblíbila. Nejde jen o Harryho, ale i samozřejmě Ráchal, Olega, Beátu,.....
Pokud někdy budu stavět sněhuláka, určitě si vzpomenu na HH7.
Jo Nesbø - nezklamal jsi mne ani tentokrát, pět hvězdiček Ti právem náleží :)

06.02.2016 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Hodnotit nejde jinak, než opět dát pět hvězdiček, od knihy se nešlo odtrhnout, kdybych měla čas, jen bych četla a nic jiného nedělala.
Potěšilo mi, že jsem se opět mohla setkat v knize s Beátou, kterou jsem si z předchozího dílu velice oblíbila.
Vraha jsem také neodhalila, musel mi to až Harry vysvětlit :o)
Další třešinkou na dortu bylo prostředí příběhu - část knihy se odehrává v Praze, takže jsem si i prostředí dovedla dokonale představit.
Jo Nesbø nás stále překvapuje.... už nyní jsem nedočkavá, co nám ještě s Harrym předvede.

16.01.2016 5 z 5

Návrat do budoucnosti I Návrat do budoucnosti I George Gipe

Pokud by se mi někdo zeptal, jaký film mám nejraději, odpovím jednoznačně že Návrat do budoucnosti. Je to příběh, na kterém jsem vyrůstala, od dětství jsem každou scénu hltala a prostě dvojice Marty a Emmett je bezkonkurenční... :)
Kniha se mi líbila, našla jsem v ní drobnosti, které nebyly ve filmu, jenž znám snad nazpaměť, zpracované.
Pro mne je to výborná adaptace scénáře... přečtení mi dalo přesně to, co jsem čekala :o)
Pro fanoušky doporučuji.

19.11.2015 5 z 5

Fantomová bolest Fantomová bolest Thomas Enger

Naprosto skvělá kniha - dostal se mi náhodou do rukou tento druhý díl a neváhám si zakoupit a přečíst první díl (Kamenný déšť) a popř. i další knihy, pokud se mi série takto dál bude líbit.
Moc pěkné zpracování obálky, krátké kapitoly, hodně střídavý děj.
Jen také jsem měla pak i problém si zapamatovat všechna ta norská jména, abych věděla, kdo je kdo :)
Chyba v knize - na str. 119 při návštěvě vězení musí odevzdat J. Henning mobilní telefon, na str. 128 si však na mobilní telefon nahrává záznam návštěvy. V tomto případě se domnívám, že snad šlo jen o chybný překlad a mělo tam být uvedeno na diktafon, neboť na str. 254 je opět uvedeno, že jediné, co musí odevzdat při vstupu do věznice je mobilní telefon.
Rozhodně stojí za přečtení, velmi se divím, že celkové hodnocení knihy není až tak dobré, jak bych čekala, mne rozhodně děj v žádném případě neunavoval a nepřišel nudný.

30.09.2015 5 z 5

Sexuální přitažlivost domácích kutilů Sexuální přitažlivost domácích kutilů Vítězslava Klimtová

Tato kniha byla pro mne velice příjemným překvapením. Nemohla jsem se od čtení vůbec odtrhnout, takže nakonec jsem knížku přelouskala za jedno odpoledne.
Krásné jsou i ilustrace, které se autorce velmi povedly.
Pokud mám vybrat jednu povídku, rozhodně bych byla pro tu poslední a v ní jedinečný text: "Zapomeňme, kolik stojí jedna naše hodina či minuta, zapomeňme na konto v bance, bloumejme se po lese, tančeme a smějme se. Každá chvíle radosti má neskonale vyšší hodnotu než 536,30 Kč. Ani minutu nejde vrátit, ani minutu si nemůžete koupit. A také za svého života ani minutu neprodejte za nevyčíslitelnou částku"

09.09.2015 5 z 5

Tato kniha předčila má očekávání. Myslela jsem si, že příběh bude méně zábavný než Stoletý stařík, mýlila jsem se. Pro mne naopak vtipnější. Byla to prostě BOMBA se vším všudy.
Pro relax a zasmání plní účel.
Pokud se dočkáme filmu, těším se (i když film Stoletý stařík mi plně zklamal).

13.06.2015 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Výborný film a ještě lepší kniha. Líbilo se mi členění na jednotlivé části, jak sám autor píše, především proto, že mají své vlastní menší "finále" (pozn. nenakoukla jsem nakonec, asi proto, že jsem věděla, jak vše skončí )
Kniha je velice čtivá, má perfektní děj, nikde nejsou hluché pasáže o ničem, dokonce se mi zde i líbilo prolínání současnosti z Georgia Pines a minulosti z Cold Mountain.
"Ach, Bože- je Zelená Míle tak dlouhá" .... věřím, že je někdy opravdu těžké dojít na její konec.
Doporučuji k přečtení a zamyšlení.

07.05.2014 5 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Skvělá kniha, poutavý příběh, pro mne lepší než film, ve kterém jsem občas nevěděla, která bije... je škoda, že ve filmové verzi nebyla babička Líba.
Doporučuji si přečíst.

13.04.2014 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Další velmi zdařilý díl, má opět nevšední zápletku, která nás tentokrát zavede nejen do klášterních zdí.
Nevím, zda někdo "odhalil" vraha v průběhu četby, mne se to každopádně nepovedlo.
Moc pěkný konec (jen mi mrzí, že jako první knihu jsem četla Závěje a tak vím, kam se osudy hlavních hrdinů budou posouvat... škoda).
Nečtěte na přeskáčku, ale po sobě - má to smysl!

04.01.2017 5 z 5

Dr. Quinnová - Těžká volba Dr. Quinnová - Těžká volba Dorothy Laudan

Příjemné oddychové večerní čtení ke skleničce šampaňského :)
Více bohužel od knihy nečekejte, seriál je mnohem lepší.

29.12.2016 3 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

První díl (Chirurg) jsem zatím nečetla, ale to vůbec nevadilo, čtenář se brzy dostane do děje.
Z této série mám zatím přečtenou knihu "Závěje", ale nyní jsem se zařekla, že budu číst hezky po pořádku po dílech, jak jdou za sebou, neboť to opravdu za to stojí...
Neubráním se přirovnat kvalitu psaní Tess Gerritsenové k Joovi Nesbømu.
Skvělý román, zajímavý od začátku do konce.
Doporučuji.

28.12.2016 5 z 5

Dr. Quinnová - Za hlasem srdce Dr. Quinnová - Za hlasem srdce Dorothy Laudan

Knížka se čte velmi dobře , doporučuji jako odpočinkové čtení pro chvíle pohody.
Bohužel seriál mi přišel mnohem lepší, proto dávám jen tři hvězdičky.

23.12.2016 3 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

V nejlepším se má přestat... a to bohužel platilo i v případě této " Katastrofy", neboť třetí díl bohužel katastrofa opravdu byla.
Musím se jen ptát, proč vlastně Nádherná svatba vznikla?
Co na té knize je tak úžasného kromě samotného začátku "Proč Abby požádala Travise o ruku"?
Neubráním se tomu, že scéna v limuzíně byla jak kdyby ji autorka vzala přes kopírák z Padesáti odstínů šedi.
Hodnocení: Dvě hvězdičky (je mi líto dát jen jednu)

15.09.2016 2 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Bohužel tentokrát pro mne zklamání....
Nebylo to špatné, ale autorka vždy v předchozích knihách nám toho nabídla mnoho, co stálo za přemýšlení.
Tentokrát to bohužel více spadalo do červené knihovny :o(
Příběh bavil, měl však předvídatelný děj.... velká škoda.
Hodnocení: jen za 3* (musím být spravedlivá a více bohužel dát nemohu ani za nádhernou obálku, na kterou jsme si u paní Jojo Moyesové zvykli)

28.08.2016 3 z 5