anetka.repova Online anetka.repova komentáře u knih

Manuál zralé ženy Manuál zralé ženy Halina Pawlowská

Kniha je suprová, nezklamala, pobavila jsem se. Odpočinková četba.

16.02.2016

Jediné štěknutí Jediné štěknutí James Herriot (p)

Nádherný příběh, a ty ilustrace jsou překrásné, můžu jenom doporučit.

11.02.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Co více bych napsala ke knize Dívka ve vlaku, zrovna jsem ji dočetla a moje myšlenky a pocity jsou rozporuplné. Ze začátku se mi velice líbila. Jen mi dělal problém přeskakování postav, kdy jsem se v polovině děje občas ztrácela. Děj byl celkem táhlý, ale jako nemužu to uplně odsoudit, knihu jsem hltala a byla jsem překvapena jak to celé dopadlo, i jsem místy čekal více rychlejší spád, celé se to táhlo a už jsem se chtěla dostat dál, jen to nešlo, kvuli táhlému ději.

Knihu se Vám nepodaří odložit, protože toužíte číst dál a dál, byla jsem zvědavá jak celý děj zakončí, jen už to na mě bylo příliš zdlouhavé, možná kdyby tam bylo více napínavých částí, tak by to bylo vynikající a příběh bych si více užila.

Kniha byla slabší, jen nevím proč je tolik moc oblíbená, zas až takový hit to nebyl. JJ reklama dělá divy.

01.01.2016 2 z 5

Kočička z kávové pěny Kočička z kávové pěny Tereza Horváthová

Příběh mo krásný, jednoduchý, akorát se mi nelíbí ty ilustrace.

03.12.2015 1 z 5

Skřítek Nils Skřítek Nils Astrid Lindgren

Kouzelná série pohádek. Chytlavé, které potěší.

18.11.2015 5 z 5

Zatoulané štěňátko Zatoulané štěňátko Sue Mongredien

Krásný příběh , se šťastným koncem.

18.11.2015 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Nakonec nebyla špatná. Fajn příběh.od dechovka, kterou slupnete na posezení. Už teď se těším na další její příběh.

25.08.2015 5 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Wau, wau, wau, tak to jsem nečekala, že mě King natolik osloví, a to jsem se zapřísáhlá, že ho nebudu číst. Jinak jako ať nikdo z Vás nemá takové podobné myšlenky, protože je to skvělý autor, čtu zatím jeho povídky a musím říct, že ve mě dlouho po dočtení zůstanou. Fakt bomba. Mám nutkání přečíst si další a další povídky, jsem natolik natěšená na další a další povídky, prostě tyto povídky jsem hltala jednu po druhé. Některé mně zaujaly více jiné méně, ale nejde o to, že by byly nekvalitní, nebo se špatně četly. Asi mi to ten děj zrovna nesedl. Ale to se mi stalo jen u jedné povídky.

Jinak super, super, super. Kdybych mohla dát 1 000 000 hvězdiček tak bych neváhala a s radostí bych tomuto autorovi dala.

Doporučuji všem.

Tak neváhejte a utíkejte si je přečíst, nebudete litovat. :)

15.08.2015 5 z 5

Topím se v tobě Topím se v tobě Jasinda Wilder

Velmi pěkná kniha, i když mi nevyrazila dech, ráda jsem si ji přečetla. V první části smutný děj, ale pak nádherně popsané sbližování, touha, pomoc, vyproštění od duchů a pak následná nezvladatelná touha po tom druhém. klasická romantika, která nezklame, ale ani nenadchne, jako že by jste se z ní posadily na zadek to rozhodně ne.

Ale na odreagování dobrá :)

Můžu doporučit.

07.08.2015 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

I když je kniha určena především pro dívky, tak mě příjemně nadchla, je jednoduchá, svěží, oddechová. Knihu jsem měla přečtenou za 2 dny. Příjemná oddechovka a velice vhodná na odreagování.

26.07.2015 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Milý Johne, další moje srdeční záležitost, viděla jsem i film, který jsem hltala a nevnímala okolní svět. Místami jsem uronila slzu. A navíc hraje tam muj oblíbený herec. Nic nemuže mít lepší kombinaci, jak suprový děj a oblíbený herec.

Ale abych zhodnotila knihu.

Klasická romantika, kdy se Savanah seznámí s Johnem, scházejí se a pak se do sebe zamilují. Jenže John odjede zpět do armády jestli jejich vztah vydrží dva roky odloučení, se dovíte v knize, nebo filmu, víc bych neměla prozrazovat pro ty, kdo příběh neznají.

Kniha pro mě byla příjemnou oddechovkou, při které jsem se rozhodně nenudila. :)

20.03.2015 5 z 5

První láska První láska Richard Sacher

Knihu jsem přečetla na jedno posezení. Nedá se říct, že by mě nudila, ale ani nenadchla. Děj je jednoduchý a už v polovině knihy se dá očekávat jak děj dopadne. Znám i lepší knihy, nebyla nejhorší tak proto ty dvě hvězdičky.

18.03.2015 2 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Velice jednoduchý příběh, na knize mě zaujala obálka a říkala jsem si, že to bude něco odpočinkového. Má intuice mě nezklamala, jednalo se o předvídatelný, milý, laskavý příběh. Děj shltnete na posezení.

Knihu jsem přečetla skoro na jedno nadechnutí.

Doporučuji těm, kteří hledají oddechovku, rozhodně Vás nebude nudit.

16.03.2015 5 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Úžasná kniha, všem doporučuji, je psaná jednoduchou formou. Jedná se o příběh dívky, která přežila holocaust, prošla 3 koncentračními tábory Terezínem, Osvětimem a Mauthausen. Prošla také pracovním táborem Freiberg.

Příběh Helgy Weissové je velmi emotivní.

Kniha Vám ukáže jaké kruté to bylo za druhé světové války a co všechno museli Židé v té době zažít.

05.02.2015 4 z 5

Tulíňkovi Tulíňkovi Jonáš Ledecký

Podle mě zbytečná kniha. Mohlo být v knize více textu, takto máte celou knihu přečtenou za 1. minutu. Ilustrace, i když překrásné, knihu nezachrání.

05.02.2023 2 z 5

Shledání Shledání Fred Uhlman

Jednohubka, kterou jsem měla přečtenou během jednoho dne. Asi jsem čekala od knihy víc. Jsem mírně zklamaná. Příběh mohl být delší a víc rozvinutý. Škoda myšlenka velice pěkná.

17.11.2021 3 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Druhý díl byl lepší, než ten první, ale co autorka vymyslela ke konci. To myslela vážně? Trochu naivní čekala jsem vice napětí, celé to bylo málo akční a tak nějak jednoduché.
V předchozí sérii byla daleko více odvážnější.

Ale jinak se mi to libilo, ne že ne.

14.09.2021 4 z 5

Nikoho nečekám Nikoho nečekám Karel Škrabal

Kdyz jsem nalistovala jednu dvoustránku, tak jsem se při čtení básně tolik pobavila, ze jsem čekala v takovém duchu celou sbírku. Bohužel opak byl pravdou. Některé básně pobavily, jiné zase ne.
Tolik poezii nerozumím, ale baví mě ji číst.

24.05.2021 2 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Po čtení komentářů jsem měla velkou obavu, že se mi kniha nebude libit.

Těšila jsem se na tento příběh, protože je to moje milovaná Kiara Cass. Selekci miluju, ale když jsem viděla to špatné hodnocení, o to jsem do knihy šla s větším napětím a bála se, aby mě Kiara nezklamala.

Opak byl pravdou. Mě se kniha moc libila, i kdyz jsem nesouhlasila v určitých místech s dějem a tím koho nechala umřít uz v prvnim díle, ale i tak se mi to libilo.

Jak mnozí psali, že v příběhu je málo akce, nic moc se tam neděje. Maji pravdu, ale me to nijak nevadilo.

No a ten konec, ten jsem nečekala a byla jsem překvapená za rozhodnutí, které hlavní hrdinka učinila.

Jsem zvědavá na další díl, jakým směrem se bude ubírat.

Ale neni to takové to nedočkavé těšení jako jsem měla se sérií Selekce.

12.08.2020 4 z 5

Rytmus, já & Malychin Rytmus, já & Malychin Mariana Zapata

Skvělá, vtipná kniha, u které jsem se bavila a od které jsem se nemohla odtrhnout.

Moc se mi libily vztahy mezi hlavni hrdinkou a kluky z kapel. Ty sarkasticke hlášky a narážky byly tak vtipné, že se člověk nemohl neusmivat.

Jediné co mi v knížce vadilo bylo to,jak hlavni hrdinka oslovovala Sašu. Sašenko sušenko. Párkrát mi to nevadilo, ale ke konci už mi to lezlo na nervy.

Ve výsledku krásný příběh z hudebního prostředí, který mužů doporučit.

09.05.2020 4 z 5